zasto ste ponekad tako nesigurni?

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
149
Uopste ne znam kako da se ponasam prema muskarcu koji ima manjak samopouzdanja...iskreno govoreci dosadilo mi je u zivotu da izigravam tesiteljku i psihoterapeuta zbog toga sto je neka tamo njemu totalno poremetila zivot i usadila mu stepen nize vrednosti...kao po pravilu kad se oporave zaborave sve sto smo cinile i onda se bacaju na osvajanje drugih puni sigurnosti u uspeh...e mnogo sam ja takvih utesila pre nego sam shvatila da to redovno ide tako kako ide...i taman kazem dosta je a ono opet na zalost jedan primerak kome sam dozvolila da menja raspolozenja kad god hoce i da mi ljubomorise kad hoce i da me nervira takodje pa zaboravim nekad koliko je recimo ok covek s jedne druge strane...sve bi dakle bilo idealno da nema te nesigurnosti...Ja sam drustvena osoba a on ne bas...volim da se vidim sa prijateljima koje on nije bas prihvatio i tu uvek nastane problem...ne shvata da zena moze imati drugara nego ako se s nekim malo zapricam odmah je to aha muvanje i dogovaranje da se sa njim dok on siroti umire na poslu negde "povatam"... Sinoc sam ponovo pukla i evo danas sam stvarno ko izduvani balon...ni da prekinem ni da ostavim muka mi je vise od ubedjivanja da dok sam u vezi niko me ne zanima i da treba da se druzi a ne izoluje naoruzava negativnim mislima i bude uvek u poziciji da me optuzuje...Nista gore nego kad obori nos kad negde krenem na kafu pa mi sve to presedne i dodje mi da ne idem nigde...Kako vas dragi moji koji ste slicni u ponasanju uzdignuti i povratiti vam samopouzdanje? Zasto je zena u vasim ocima zbog sopstvene nesigurnosti uvek vrednovana kao "jeftina"...ako neko ume i zna nek mi odgovori...:-(
 
Znam samo za jednu nesigurnu zenu, koje tako nastupa: joj, pa ti mene ne volis, ti imas drugu...
Pa onda on nju ubedjuje kako je nikad ne bi ostavio i kako to nije istina.
Pa onda ona kuka kako mu je preci fudbal, motori, drugari...I onda on nju opet zasipa paznjom, ubedjuje kako nije tako. Tek kad se on zaista potrese i iznervira sto mora da joj dokazuje, ona valjda poveruje.
Ima jos mnogo primera, a samo zato sto je ona nesigurna, svaki dan mu kroz salu i samosazaljenje, provlaci raskid, prekid, varanje, netrpeljivost prema njenim osobinama...
 
čekaj, ako sam dobro razumeo, dok on radi ti se zezaš sa nekim svojim ortakom u privatnoj režiji?
haha pa kome to ne bi smetalo. naravno da treba gušiti to. kao idem ja do ortaka da narežem neke diskove. ajde što si nedruštven, što me tako gledaš.... i onda te nema par sati c c c
prava dilema glasi, ko ti je draži, ortak ili dečko?
možeš visiti tako kod ortaka kad ti se ćefne, možemo biti u vezi, ali ne može i jedno i drugo....
 
mm...da..iako sam prvobitno mislio da malo popoostim....dragojlo je apsolootno u pravu....
.... i, da, prvi deo o unesrećivanu i oporavljanju i kako zahvaljoojoći tebi neko stiče samopouzdanje ...pa te onda obavezno ostavi...to uopšte nije lepo gledanje na osobu, vezu..kako god ...ne možeš tako iz visa...
 
čekaj, ako sam dobro razumeo, dok on radi ti se zezaš sa nekim svojim ortakom u privatnoj režiji?
haha pa kome to ne bi smetalo. naravno da treba gušiti to. kao idem ja do ortaka da narežem neke diskove. ajde što si nedruštven, što me tako gledaš.... i onda te nema par sati c c c
prava dilema glasi, ko ti je draži, ortak ili dečko?
možeš visiti tako kod ortaka kad ti se ćefne, možemo biti u vezi, ali ne može i jedno i drugo....

Dakle, dečko radi, a devojka ima slobodnog vremena.
Dragojlo, a da li je "šoping sa drugaricama" ili višesatni boravak u kozmetičkom salonu prihvatljivija opcija za trošenje takvog vremena od priče sa čovekom koji ti je prijatelj?
 
Da ste iskreni jedno prema drugom i da sve govorite j. d. ovo ne bi ni pitala
ovde, već bi davno sa njim rešila.
Probaj reci otvoreno šta je u pitanju (njemu), pa sedite dok ne raspravite ili raskinete.
Dobro ne mora baš tako. :)
Kakav vam je sex? Ne kapiram zašto bi bio ljubomoran (za ono 'neko tebe dok ja' :lol: )bez razloga
ako ti njega zadovoljiš u tom smislu. I da li on tebe zadovoljava takođe je bitno, ako vidi da si ti
nezadovoljena (ili ne vidi da si zadovoljena :) ) može da ga tripuje isto.
To je što se tiče sexa, a pošto se veza ne svodi na to, ipak popričaj sa njim kao što rekoh gore.
 
kejt, najpre moramo biti metafizičari i odgovoriti sebi - postoji li uopšte tako nešto što se zove m-ž prijateljstvo, pa onda sve drugo.
Ma koliki god neki govorili za sebe da su prijatelji, i šta god to značilo, ako si već sa drugim muškarcem, nasamo viđanje sa ortakom i to još učestalo, naravno da nije u redu, i to je moje osnovno gledište od kog polazim.
Npr. zamisli jelena koji pušta da mu se drugi mužjak mota u blizini i da mu njuška košutu. Ne možeš, naravno, jer toga nema u životinjskom svetu. Pa zašto bi bilo ok kod ljudi?
A druženje sa drugaricama naravno da je skroz ok.
 
kejt, najpre moramo biti metafizičari i odgovoriti sebi - postoji li uopšte tako nešto što se zove m-ž prijateljstvo, pa onda sve drugo.
Ma koliki god neki govorili za sebe da su prijatelji, i šta god to značilo, ako si već sa drugim muškarcem, nasamo viđanje sa ortakom i to još učestalo, naravno da nije u redu, i to je moje osnovno gledište od kog polazim.
Npr. zamisli jelena koji pušta da mu se drugi mužjak mota u blizini i da mu njuška košutu. Ne možeš, naravno, jer toga nema u životinjskom svetu. Pa zašto bi bilo ok kod ljudi?
A druženje sa drugaricama naravno da je skroz ok.

Ne govorim ja o svim muško-ženskim kontaktima kao o kontaktima lišenim svake seksualnosti, niti govorim o tome da svi ljudi mogu ostvariti takve kontakte. Ali reći da je to nemoguće uvek i za svakoga, je u najmanju ruku besmisleno.
A i to sa jelenima ne pije vodu, jer ljudska vrsta je ipak u mnogo čemu specifična i različita u odnosu na sav drugi živi svet na planeti. I mogućnosti im nisu identične, kao ni pravila.
A ja bih više volela da moj čovek tri sata razgovara sa pametnom ženom, nego da to vreme provede sa dva-tri priglupa muškarca, ako bih već mogla da biram.
 
kejt, najpre moramo biti metafizičari i odgovoriti sebi - postoji li uopšte tako nešto što se zove m-ž prijateljstvo, pa onda sve drugo.
Ma koliki god neki govorili za sebe da su prijatelji, i šta god to značilo, ako si već sa drugim muškarcem, nasamo viđanje sa ortakom i to još učestalo, naravno da nije u redu, i to je moje osnovno gledište od kog polazim.
Npr. zamisli jelena koji pušta da mu se drugi mužjak mota u blizini i da mu njuška košutu. Ne možeš, naravno, jer toga nema u životinjskom svetu. Pa zašto bi bilo ok kod ljudi?
A druženje sa drugaricama naravno da je skroz ok.

Шта?? Пустио би је да седи у кафићу са другарицама? А шта ако оде да напудерише нос, а тамо је чека неки баџа у кожњаку за брзинско сексање у тоалету? Ту могућност ниси размотрио, то да су другарице само параван? Богами, да сам мушко не бих ја то толерисала...:roll:
Или, замисли, пустиш је саму на пијац, а она у месари шурује са бркатим месаром који је обећао да ће јој оставити најбоље од бута...ако мало...??? :mrgreen:
Или, ти на послу, а дође поштар? Брр...замсили тек шта ту може да се деси?! Ја не бих ризиковала! :rolleyes:
Најсигурије - вежите партнерке (партнере) за радијатор док сте на послу и док вам није на оку... Што је сигурно - сигурно! Непријатељ никад не спава и опасност вреба на сваком кораку!!! :D
 
Uopste ne znam kako da se ponasam prema muskarcu koji ima manjak samopouzdanja...iskreno govoreci dosadilo mi je u zivotu da izigravam tesiteljku i psihoterapeuta zbog toga sto je neka tamo njemu totalno poremetila zivot i usadila mu stepen nize vrednosti...kao po pravilu kad se oporave zaborave sve sto smo cinile i onda se bacaju na osvajanje drugih puni sigurnosti u uspeh...e mnogo sam ja takvih utesila pre nego sam shvatila da to redovno ide tako kako ide...i taman kazem dosta je a ono opet na zalost jedan primerak kome sam dozvolila da menja raspolozenja kad god hoce i da mi ljubomorise kad hoce i da me nervira takodje pa zaboravim nekad koliko je recimo ok covek s jedne druge strane...sve bi dakle bilo idealno da nema te nesigurnosti...Ja sam drustvena osoba a on ne bas...volim da se vidim sa prijateljima koje on nije bas prihvatio i tu uvek nastane problem...ne shvata da zena moze imati drugara nego ako se s nekim malo zapricam odmah je to aha muvanje i dogovaranje da se sa njim dok on siroti umire na poslu negde "povatam"... Sinoc sam ponovo pukla i evo danas sam stvarno ko izduvani balon...ni da prekinem ni da ostavim muka mi je vise od ubedjivanja da dok sam u vezi niko me ne zanima i da treba da se druzi a ne izoluje naoruzava negativnim mislima i bude uvek u poziciji da me optuzuje...Nista gore nego kad obori nos kad negde krenem na kafu pa mi sve to presedne i dodje mi da ne idem nigde...Kako vas dragi moji koji ste slicni u ponasanju uzdignuti i povratiti vam samopouzdanje? Zasto je zena u vasim ocima zbog sopstvene nesigurnosti uvek vrednovana kao "jeftina"...ako neko ume i zna nek mi odgovori...:-(


Прошла сам исто искуство и немам ништа опстимистично да ти кажем. То што он осећа и што проживљава, у ствари, нема никакве везе са тобом!
То је базична несигурност коју је стекао у детињству, у својој примарној породици...и ти то не можеш излечити.
Особе које у детињству нису добиле довољно љубави и уважавања од родитеља, које су биле емотивно одбациване или ускраћене, никада нису изградиле свест о себи као о некоме ко је вредан туђе пажње и љубави. Они (подсвесно) себе доживљавају као некога ко није заслужио да буде вољен, ко није довољно добар да би га неко заиста волео и био заиста до даске емотивно окренут њему. Стога стално страхују од напуштања или преваре, јер би се тиме у њиховој свести и потврдило сопствено мишљење да заиста нису довољно добри да би их неко волео.
То је проблем који је он имао и пре тебе, и са другим женама, а имаће га и после тебе...:(
 
То што он осећа и што проживљава, у ствари, нема никакве везе са тобом!
То је базична несигурност коју је стекао у детињству, у својој примарној породици...и ти то не можеш излечити.

Leče se i mnogo ozbiljniji psihološki problemi od navedenog.
Samo je pitanje ko je koliko voljan da pomogne voljenom. Ako je zaista voljeni.
 
Leče se i mnogo ozbiljniji psihološki problemi od navedenog.
Samo je pitanje ko je koliko voljan da pomogne voljenom. Ako je zaista voljeni.


Лече се, не кажем да се не могу излечити, само кажем да ОНА то не може излечити!
То могу лечити само стручњаци, наравно уз њену помоћ и сарадњу, али САМА не може!
 
ona tvrdi da može...ali je, kao po pravilu, tada kad je "izlečen" mooškarac i ostavi...tako "sigooran" traži droogu....pa pošto mi se nije dopalo ono za radijator...ne bi bilo loše da taj njen stav malko prokomentarišete........... i ša pa ovo znači...

asto je zena u vasim ocima zbog sopstvene nesigurnosti uvek vrednovana kao "jeftina"...ako neko ume i zna nek mi odgovori

ko je sad tu nesigooran ...a ko jeftin...nije mi najasnija rečenica...
 
Pa sto ne promenis pristup i sistem eliminacije koji primenjujes....
Trazi ono sto ti prija....
Mojim devojkama smeta sto nisam ljubomoran, nekima toliko da se same uvaljaju u prevaru da bi me isprovocirale....i onda nema nazad, jasno da joj treba neko ko je svadjalacka licnost , da se stalno jedno drugom dokazuju i prepucavaju.......mozda je tvoj takav tip....

Danasnje doba stvarno nosi lakocu seksa kod oba pola te je naznacena i posesivnost , jer je i vernost prilicno diskutabilna.To je samo izbor......Ljubomora inace moze da bude izraz posesivnosti u smislu odbrane teritorije i da uopste nema veze sa ljubavnom vezanoscu za neku osobu....

ima caka kako da se prepozna da li je ljubomora teritorijalnog tipa ili emotivnog tipa...

Tebi ocigledno treba muskarac koji ima poverenje u sebe i u tebe, bar onoliko da tebi veruje da se mozes ceo dan zezati sa drugom , a da ne bude umakanja , i ti njemu da moze da spava u istoj sobi ili krevetu sa nekom zenom i da ga ne umoci....
 
E, Patak...
Zezanje sa drugom i spavanje u istoj sobi ili krevetu sa drugaricom nisu nimalo slični.
Mislim da saveti ovde odslikavaju mišljenje o ženama koje imamo.
Ja na primer, ne mislim da svaki muškarac misli ama baš samo o tome kako će da povali drugaricu.
Ne znači da na to ne pomisli, ali od pomisliti do uraditi, put je duži no što deluje.
A ako je neko mojoj ženi drug....pa taj ga je ispoošio za sex za sva vremena.
Pa pitajte se samo kad ste VI lično, jednom kad vas je neka žena svrstala u kategoriju drugova, uspeli iz tog statusa da se pomerite bilo gde dalje, sem u istoriju
 

Back
Top