Beograd je puko

krompir 2.1.

Legenda
Banovan
Poruka
51.826
s obzirom da vecina ljudi iz unutrasnjosti hrli da upise faks u BG-u
i tezi ka tome da i u BG-u trajno ostane
nije mi jasno odakle tolika mrznja prema nama Beogradjanima?

izvolite svi POTRUDITE SE
DA SE PREDSTAVITE SA STAVOM U NAJBOLJEM SVETLU :-D
 
s obzirom da vecina ljudi iz unutrasnjosti hrli da upise faks u BG-u
i tezi ka tome da i u BG-u trajno ostane
nije mi jasno odakle tolika mrznja prema nama Beogradjanima?

izvolite svi POTRUDITE SE
DA SE PREDSTAVITE SA STAVOM U NAJBOLJEM SVETLU :-D

vamo vas bije glas
da ste nevjerovatno skrti i proracunati
prave cicije
koje ni 50 para baksisa ne bi ostavili
sve sto nekome ucinite
vi to duplo naplatite
 
konkretno skakucem ja tako po temama kad
BEOGRADJANKE SU VAKE OVO ONO
A VI BEOGRADJANI OVO ONO
cini mi se da ima jako puno kompleksasa koji napusavaju beogradjane iz neznam kojih pobuda.
ja sam bio diskriminisan(so je i valjda normalno) na pojedinim pdf u raznoraznim gradovima.
i samo izbegavanje odgovora na provokaciju "zasto nas mrzite" tj. ignorisanje je jednim delom mrznja.
ako sam smorio ODMA KATANAC
 
Ne znam,ja sam zivela 2 godine u Bg,i vratila se u ovo moje selo sa 100 000 stanovnika,gde sam odrasla,zivela 19 godina,i da mi se pruzi mogucnost da se sutra vratim u Bg bez razmisljanja bih otisla......
 
zato sto su svi ljubomorni na beogradjane...
svaki grad zeli da bude Beograd...
jer,budimo iskreni,d svih gradova u Srbiji,jedno za Bg se moze reci da je pravi grad...
dobro mozda i za NS ali on je totalno drugaciji tip grada
 
zato sto su svi ljubomorni na beogradjane...
svaki grad zeli da bude Beograd...
jer,budimo iskreni,d svih gradova u Srbiji,jedno za Bg se moze reci da je pravi grad...
dobro mozda i za NS ali on je totalno drugaciji tip grada

oprosti ali Subotica, Novi Sad, Smederevo, Kragujevac, Krusevac, Nis, Pirot...
neka oproste svi koje nisam pomenuo i to su itekako gradovi po svim parametrima...
 
slazem se sa tobom...
od mojih 25 god-20 sam zivela i Sapcu,4 u bg i evo 1,5god sad u Chicagu....
a ako me pitas koji od tih gradova je najbolji bez dvoumljenja cu ti reci BEOGRAD...
 
Bgd nije metropola ali u poređenju sa ostalim gradovima u Srbiji jeste. Na to je devojka mislila.
Netrpeljivost postoji. Problem nismo mi, zato što većina tih koji nas ne vole ni ne poznaju ljude iz Bgd-a, već su čuli neke priče o nama. U CG mi se jednom desila neverovatna stvar. Pitala sam koliko košta nešto. Čovek mi je kazao: a nije skuplje nego u Beogradu. I to je bilo to. Ničim izazvano bio je grub. U NS su mi kazali da neće nešto da mi dozvole zato što ne može neko iz prestonice da dođe i njima govori šta da rade, a pritom bi njima bilo lakše i u interesu da dozvole. U Nišu su me stalno, jedne večeri kada je trebalo da se zezamo, gnjavili rečenicom, tebi sigurno nije ovde zabavno, pošto nemamo kao vi provod. Pritom je meni baš bilo ok i zezali smo se se, oni koji nisu bili u šit fazonu i ja. I tako.

Netrpeljivost, ja smatram, polazi od frustracije zato što se sve najbitnije za normalan život nalazi u Beogradu. Njima se čini da mi sve dobijamo na tacni, a oni moraju da čekaju i da se bore da bi došli ovde. 80% nas je poreklom iz unutrašnjosti, a naši roditelji ili dede i babe su došli ovde i omogućili nam da budemo u centru zbivanja, što se naše zemlje tiče. A oni tek treba da dođu.
Uglavnom, generalizacija je oduvek bila đavolja rabota i ko je čini treba da zna da nekome čini nepravdu. Svuda ima blesavih, iskompleksiranih, nadobudnih, ali isto tako i finih, druželjubivih, dobrih ljudi.
 
Smešno je to što upravo oni koji su najglasniji u pljuvanju planiraju da dođu i žive u Bgd-u. I onda ti ljudi prave gluposti, sređujući svoje komplekse, i stavraju sliku o ovakvim i onakvim Beograđanima. Mislim da tom problemu nema leka. Uvek će tako biti, pa je besmisleno da o tome raspravljamo. Ko je normalan, i ovde i drugde, ne pravi podelu na osnovu toga ko je odakle, gde živi, već prema drugim merilima.
 
zato sto ste toliko puni sebe i zato sto mislite da smo mi provincijalci
neki seljaci, dzudze, smradovi.... zato...., a u stvari pojma nemate....
da vamnije zoo vrta i babe i dede na selu ne bi znali kako izgleda ni ovca ni krava;
sreca hipodrom radi kad kad... razumes sad???????
 
zato sto ste toliko puni sebe i zato sto mislite da smo mi provincijalci
neki seljaci, dzudze, smradovi.... zato...., a u stvari pojma nemate....
da vamnije zoo vrta i babe i dede na selu ne bi znali kako izgleda ni ovca ni krava;
sreca hipodrom radi kad kad... razumes sad???????
zao mi je sto ti imas losa ili nikakva iskustva sa nekima koji se nazivaju beogradjanima
i koji su generalni pokvarili sliku o nama.
bio sa u krusevcu u par kafica , pa i do trstenika.
meni je bilo ok jer nemam probleme sa komunikacijom.
PROGLASAVAM TRECU ZA ZVANICNOG POTPAROLA BG-a
jaka sa argumentima a ujedno i umiljata :D
 

Back
Top