CIRKUS

bila sam samo dva puta u cirkusu i to jednom kad sam bila jakko mala pa se vise i ne secam i pre jedno godinu dana.....bio je to neki mali cirkus,vecinom sa nekim zivotinjama......i tad sam sela u prvi red i mene onaj covek sto radi sa slonom izabere da sednem slonicu na surlu.......a "slonic" poveliki.....ajoj al je bilo strasno.....brrrr.....sva se najezi......
 
Od malih nogu, kad god mi se ukazala prilika rado sam isla u cirkuse. Odusevljavali su me dreseri i divlje i domace zivotinje- stvarno treba mnogo truda, a nikad ne znas kako se zivotinja odreagovati, zatim madjionicari su super, pa klovnovi, zongleri..od onih tacaka na karikama i trapezom me oduvek podilazila jeza, narocito ako nema zastitne mreze.uvek sam zatvarala oci i plasila ih se.
 
Kineski cirkus zaista treba videti!
A što se tiče onih klasičnih,uživala sam u njima kao dete,kasnije sam shvatila da se životinje koje vuku sa sobom zlopate i prestala sam da posećujem predstave.
 
jao u kineski sam toliko zelela da idem, i na kraju nisam ...
hoce li dolaziti ponovo skoro?

nisam dugo bila u cirkusu ... ali svejedno ne bih nista izdvajala, tj, nisam jos uvek videla nesto novo ...
 
''Lupa bubanj, zveci zvecka
Bulji marva radoznala
Sta je, mozda igra mecka
Banda svira: tra la la la

Vidi ofucanog tigra
S necijom se rukom igra
U zubima starog lava
Dreserova visi glava

Zena pala sa trapeza
Dal' je mrtva il' se zeza
Veselo pucketa vatra
Pa to gori nasa satra

Da nastupi bio je sprecen
Gutac plamena
Jezik mu je sveze ispecen
Trazi se zamena''
 

Back
Top