Zivot u inostranstvu u horoskopu

tiportoinafrica

Zainteresovan član
Poruka
167
Postovani,

izvinjavam se u slucaju da vec postoji ovakva tema ali je ja nijesam vidjela.

Naime, prolazim kroz jako tezak period zivota i to je praceno osjecanjem nepripadanja prostoru na kojem zivim i gdje sam rodjena (sumnjam da sam jedina).

Zato me je interesovalo koji aspekti ukazuju na zivot u inostranstvu i eventualno bolju licnu realizaciju na nekom drugom prostoru?

Zahvaljujem
 
ovako 9 polje i znak strijelca. ako imaš ac u znaku strijelca ili sunce u strijelcu to ukazuje na isto.

pogledaj svoje 9 polje. imaš li tamo mjesec možda ? jupiter ? merkur ?

pogledaj da li je vladar 4 ili 10 možda u 9 polju ? Ili da li je vladar ac-a u 9 polju ?

ako ne znaš sama daj kartu pa ću ti ja reći.
 
Koja je razlika izmedju zivota u inostranstvu, i cesto odlaska u inostranstvo, ponekad i na duze (ne toliko dugo, na nekoliko meseci, npr)?
Verovatno mora da se posmatra cela karta. Meni je Asc u strelcu, jupiter mi je u 9 polju, vladar 4. polja, Mars, isto je u 9polju. Jako volim da putujem, ali volim da zivim ovde.
 
Naravno da se gleda cela karta, sve zavisi koliko je šta naglašeno, u ovom slučaju 4. i 9. polje. Veza između 4. i 9. polja može da da život u inostranstvu, ali može i povratak odatle - npr. nije redak slučaj da osobe sa vladarem 9. u 4. odu u inostranstvo, žive tamo ili provedu neko vreme, a zatim se vrate u svoju zemlju (iako taj isti položaj teoretski može dati život u inostranstvu, nekretnine/dom tamo i sl. u toj simbolici).
Dakle, kao i obično, procenjuje se od slučaja do slučaja. ;)
 
Nije to osecaj nepripadanja prostoru, nema to nikakve veze, jer ja sam zivela i u gradu gde sam rodjena i u drugim gradovima i u sasvim drugoj drzavi, to je vise osecaj nepripadanja okruzenju koje najvise definisu ljudi naravno, znaci osecaj nepripadanja ljudima, a ljudi su u sustini veruj mi svuda isti i sve to sto te muci u vezi ljudi, na to ces naleteti gde god da odes. Da odes u drugu drzavu mozda ces prvih nekoliko godina samo imati osecaj da bas tu pripadas jer ce ti izgledati [iluzorno] da je sve bolje i da su ljudi bolji, posle ce celo okruzenje "otkriti svoje pravo lice" i videces da je sve isto a ako stvarno imas neke velike probleme s ljudima, onda je najverovatnije problem u tebi odnosno tvojim natalnim aspektima [ne kazem da si ti kriva, da me ne razumes pogresno],nego jednostavno sudbina...onda je u svakom slucaju bolje biti blize onima koji mogu da ti pomognu u resavanju tih problema kad iskrsnu, porodici, prijateljima, komsiluku, svima sa kojima si od detinjstva gradila bliske veze u mestu i drzavi gde zivis, jer ti problemi ce iskrsnuti opet bilo gde da se preselis na bilo koje mesto na planeti Zemlji.
Moras da resis sam problem u srzi, to zasto imas osecaj nepripadanja tu gde jesi, sta se desava, sta ko tu radi, u cemu je problem, i da ga nekako resis u sebi, ili neka ti pomogne astrolog u tome. Vec sam se uverila da ti problemi s ljudima iskrsavaju u nasim zivotima bez obzira na to na kom prostoru zivimo, jer to nema veze s prostorom vec sa nama, sa natalnim aspektima, s tim kako nas ljudi vide i ponasaju se prema nama itd.
 
A moze li da se gleda ovako: Vladalac 9 polja mi je mars koji je u 4 kuci u skorpiji .... 4 kuca mi je u skorpiji, a njen vladalac pluton je 3, jer to onda znaci da cu cesto ziveti u inostranstvu ali na kratko ili cu odlaziti tamo zbog partnera ... Taj mars je u kvadratu sa jupiterom iz 7, jupiter vlada 5 poljem ... ja sam to tako zakljucila, jer moze to tako da se gleda?
 
Postovani,

izvinjavam se u slucaju da vec postoji ovakva tema ali je ja nijesam vidjela.

Naime, prolazim kroz jako tezak period zivota i to je praceno osjecanjem nepripadanja prostoru na kojem zivim i gdje sam rodjena (sumnjam da sam jedina).

Zato me je interesovalo koji aspekti ukazuju na zivot u inostranstvu i eventualno bolju licnu realizaciju na nekom drugom prostoru?

Zahvaljujem

Osecaj nepripadnosti koji nosis posledica je dve stvari kod tebe, kao prvo Urana i Jupitera u 4 polju u Strelcu koji imaju potrebu da sebe nadju negde a to nije u mestu gde si rodjena, nije u tom gradu i nije u toj zemlji, i taj ose]aj ce da te prati sve dok ne budes nasla Mesto gde osecas da je tvoj dom i da mu pripadas, a po tvojim aspektima spadas u ljude koji ce to naci, zasigurno jer je i Jupiter i Uran u sekstilu sa Mesecom koji je vladar tvog znaka i tvog Sunca. Drugi pokazatelj je Pluton Saturn u 3 polju putovanja i kretanja koji je u trigonu sa Marsom, suvladarem ili po nekima vladarem tvog 4 polja doma koji je u konjukciji sa tvojim Sunem,tvojim JA iznutra...Zasto ne-pripadnost kod tebe - Jupiter i Uran bi da nadju sebe po nekom unutra[njem porivu koji imaju a Mars je u opoziciji Neptunu i daje nemir i osecaj da nisi shvacena i prihvacena tu gde jesi ali je bitnija stavka da u stvari ti jos nisi dozivela da neko mesto osetis kao svoje, da tu pripadas, odatle ides i tu se vracas..To je nesto sto se kod tebe dogadja izmedju 27-29 tvoje godine, prvo sa stacioniranjem u odredjenom okruzenju plus sto se ostvarenje kroz polje partnera i preseljenja koja stoje sa njim dodatno poitivno uklapaju u tvom horoskopu, pa tek tada, sa svojih 32-36 godina, mozes da kazes da si se pronasla i ostvarila..Kako Mars taj isti vlada i poljem inostranstva, cinjenica je da moras do odredjenih godina da se setas "tamo-ovamo" ili tamo-tamo, da bi tek u periodu svoje 27-32 godine, u stvari pronasla svoje mesto i grad u kome mozes da se oecas na svom. Izmedju 29-32 godine stoji i sienje kruga prijatelja oko tebe pa to dodatno utice na osecaj da je neka grupa ljudi koju volis prisutna u tvom zivotu dok uz njih i pronalazenje ostvarenja u licnom poslu takodje doprinosi osecaju da si "bas na pravom mestu". Osobe koje imaju aktivnog strelca u 4 ili 9 polju mogu da osecaju potrebu za putovanjima i saznanjima, promenama, da vole da vide daleke i nepoznate krajeve ali da to ne znaci da nece negde naci svoju pripadnost, mesto odakle polaze na svoja putovanja i gde se vracaju...Sa svim ovim planetama, kod tebe u horoskopu, zajedno, jednom kad budes zaista otisla i sebe pronasla, posebno sa partnerom van zemlje, tesko da ces se vise, za trajno, vratiti u svoj kraj...Mozes da ga volis i da povremeno dolazis, da imas rodjake bliske u tom kraju ali svoje mesto nalazis izmedju 29-36 najkasnije van zemlje i tamo je tvoj zivot, tvoji prijatelji i tvoj posao...
 
znaci, ako sam dobro shvatila..stoji mi prvo neka promjena zemlje, okruzenja i to..a onda neki definitivni odlazak u inostranstvo..

hvala u svakom slucaju. malo su me ove konjukcije, sekstili i trigoni nasli nespremnom..sta ces! moram se "baciti" na literaturu:)

poz






Osecaj nepripadnosti koji nosis posledica je dve stvari kod tebe, kao prvo Urana i Jupitera u 4 polju u Strelcu koji imaju potrebu da sebe nadju negde a to nije u mestu gde si rodjena, nije u tom gradu i nije u toj zemlji, i taj ose]aj ce da te prati sve dok ne budes nasla Mesto gde osecas da je tvoj dom i da mu pripadas, a po tvojim aspektima spadas u ljude koji ce to naci, zasigurno jer je i Jupiter i Uran u sekstilu sa Mesecom koji je vladar tvog znaka i tvog Sunca. Drugi pokazatelj je Pluton Saturn u 3 polju putovanja i kretanja koji je u trigonu sa Marsom, suvladarem ili po nekima vladarem tvog 4 polja doma koji je u konjukciji sa tvojim Sunem,tvojim JA iznutra...Zasto ne-pripadnost kod tebe - Jupiter i Uran bi da nadju sebe po nekom unutra[njem porivu koji imaju a Mars je u opoziciji Neptunu i daje nemir i osecaj da nisi shvacena i prihvacena tu gde jesi ali je bitnija stavka da u stvari ti jos nisi dozivela da neko mesto osetis kao svoje, da tu pripadas, odatle ides i tu se vracas..To je nesto sto se kod tebe dogadja izmedju 27-29 tvoje godine, prvo sa stacioniranjem u odredjenom okruzenju plus sto se ostvarenje kroz polje partnera i preseljenja koja stoje sa njim dodatno poitivno uklapaju u tvom horoskopu, pa tek tada, sa svojih 32-36 godina, mozes da kazes da si se pronasla i ostvarila..Kako Mars taj isti vlada i poljem inostranstva, cinjenica je da moras do odredjenih godina da se setas "tamo-ovamo" ili tamo-tamo, da bi tek u periodu svoje 27-32 godine, u stvari pronasla svoje mesto i grad u kome mozes da se oecas na svom. Izmedju 29-32 godine stoji i sienje kruga prijatelja oko tebe pa to dodatno utice na osecaj da je neka grupa ljudi koju volis prisutna u tvom zivotu dok uz njih i pronalazenje ostvarenja u licnom poslu takodje doprinosi osecaju da si "bas na pravom mestu". Osobe koje imaju aktivnog strelca u 4 ili 9 polju mogu da osecaju potrebu za putovanjima i saznanjima, promenama, da vole da vide daleke i nepoznate krajeve ali da to ne znaci da nece negde naci svoju pripadnost, mesto odakle polaze na svoja putovanja i gde se vracaju...Sa svim ovim planetama, kod tebe u horoskopu, zajedno, jednom kad budes zaista otisla i sebe pronasla, posebno sa partnerom van zemlje, tesko da ces se vise, za trajno, vratiti u svoj kraj...Mozes da ga volis i da povremeno dolazis, da imas rodjake bliske u tom kraju ali svoje mesto nalazis izmedju 29-36 najkasnije van zemlje i tamo je tvoj zivot, tvoji prijatelji i tvoj posao...
 
A moze li da se gleda ovako: Vladalac 9 polja mi je mars koji je u 4 kuci u skorpiji .... 4 kuca mi je u skorpiji, a njen vladalac pluton je 3, jer to onda znaci da cu cesto ziveti u inostranstvu ali na kratko ili cu odlaziti tamo zbog partnera ... Taj mars je u kvadratu sa jupiterom iz 7, jupiter vlada 5 poljem ... ja sam to tako zakljucila, jer moze to tako da se gleda?
Pa, ako mene pitaš, čini mi se da je tebi mnogo više naglašeno 4. od 9. polja, mada se ti često tu gde jesi možda ne osećaš najprijatnije. Osim toga, čim je tu Saturn (u 4.) on te kao kamen veže tu gde jesi, barem dok ne odradiš ono karmički što Saturn nalaže, ako ćemo malo iz domena karmičke astrologije. ;)
Mada verujem da često imaš želju tu da nešto menjaš baš zato što ti je po pitanju doma ( i domovine) pomalo neudobno.
 
Pa jeste tacno, nemam neki problem u domu, ali ga cesto menjam ( u smislu namestaja, menjanja kvadrature sobe i sl.) ja bih se i stalno selila da mogu... Ja u principu i ne zelim da zivim u inostranstvu, ali sam negde procitala da cu mozda, jednog dana, zbog partnera ... pa da proverim ... Hvala Elle : )
 
solja_moja.gif
 
pa evo jos jedno pitanje..kad mognete, stvarno nije frka..ionako sam u g...ima vec duze vrijeme:)

pretpostavljam da cinjenica da sam upala u neki vrlo los period, bez volje da ista radim, ne nalazim svoje mjesto, ne mogu da se zaposlim itd..zavisi i od polozaja nekih planeta koje uticu na mene..ima li sanse da mi iko to pogleda i eventualno kaze kad ce tome doci kraj?
 

Back
Top