Mentalitet

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.180
Nisam sigurna koliko ova tema moze biti kultna , ali prosto moram , ovde medju ljudima koje donekle poznajem i do cijeg misljenja mi je stalo , da ispricam jedan dogadjaj koji se nedavno desio a koji me je poprilicno pomerio iz temelja...

Naime , pijacna atmosvera , sumoran i smoran dan , prasina se lepi za cipele a naroda ko pleve , jure , zure da kupe nesto po sto nizoj ceni , ruke im pune kesa i kineskih sitnica....Uzas,guranje, vrti mi se u glavi od silnih sarenih i svetlucavih stvarcica.
Covek iz gomile vice u telefon iz sveg glasa ...

--Gde si ti (pa psovka), gde si se izgubila (pa psovka) i onda epilog...NECU VISE NIGDE DA TE IZVODIM (pa psovka) !!!

Mozda sam ja preuvelicala znacaj ove recenice , ali da li se neko slaze samnom da se u toj jednoj banalnoj recenici sadrzi citav jedan zivot koji mozes procitati od pocetka do kraja, recenica koja oslikava neciju nesrecu i tezinu bremena koji neko nosi(konkretno zena kojoj su bile upucene te reci)...mene je strasno pogodila i nemogu da se otrgnem od utiska i slike koju je u meni izazvala ta glupa recenica...Da li je u pitanju mentalitet ?
Da li je u pitanju neobrazovanost?
Glupost?
Nekultura?
Da li je mozda pijacna atmosvera neciji celokupni mentalni domet?

Nadam se da tema zavredjuje mesto na kultnim...:-)
 
Izraz "smoran dan" i uopšte izrazi tipa smorio, šatro, gistro, extra, vrh, koriste poluobrazovani, plitki i neotesani mladi ljudi kad nemaju šta da kažu. Oprosti, ali takav utisak stičem i o tebi i o ovoj tvojoj temi.
 
@LBarbara
Ako sam te razumeo dobro, te psovke su pogodile tvoje osecaje i emocije? Jel?

Samnom je isto, posebno ako mi je stalo do nekog, a cujem da psuje, uf to me ume sokirati.
Licno nikad ne psujem, i nikada nisam! Smatram da su psovke bolest analitickog uma, i svaki covek ih
treba izbegavati na svaki moguci nacin, za dobrobit buducih generacija, i za svoju dobrobit.

Da kazem ovde, evo npr stalo mi je vec na forumu do nekih osoba i kada vidim da napisu 'ne-lep' izraz
to me malo pogodi, ne previse, al radije da to nisu napisali.

Svestan sam da je to moja reakcija, koju treba da se oslobodim. Ali to ne menja cinjenicu da zdrav razum ne
poznaje i ne koristi psovke. 8-)

Mentalitet, ili sta vec, ako ti je krivo kada cujes psovke, imas znaci osecaj za moral, i to je dobro! ;)

ILLUMINAT, sta znaci rec satro? Negde sam to cuo a nemam pojma sta znaci.
 
Almsivi, reč šatro verovatno ne znači ništa, ali možda ima neko značenje u romskom jeziku. Ali uličari kad nemaju šta da kažu - onda ubacuju takve reči ili izraze tipa btw, cool, extra, jer misle da će biti in.
 
Budite normalni koliko god vam volja, a to da ćeš nekoga streljati ćemo tek da vidimo.

stvar mentaliteta vjerojatno, al od srca ti zelim bliski susret s necijim caletom, u mracnoj, sporednoj ulici...ti u onoj svojoj "aljini",
a on s olovnom sipkom u ruci i dva strica koja ce te "pridrzati"...da ne padnes i ublatnjavis "aljinicu"...:roll:

btw desice se znas i sam, ako ikad predjes s rijeci na (ne)djela...:mrgreen:
 
Vragana, je li to kod vas u Dalmaciji normalno da trojica sačekuju jednog? Toga kod nas nema. A to što želiš drugom - vrnuće se tebi.

jeste, i kod nas u Dalmaciji, i kod nas u RSrpskoj...mlogo "volemo" pedofile...
zapravo, toliko ih volemo da im rado organiziramo "doceke"...
al malo je 3 na 1...znas...stvar mentaliteta... :mrgreen:

a to sto "zelim drugom" njemu ce se i vrnuti, u ovom slucaju...;)
 
meni se ipak cini da je akcenat bio na "nece te izvodim nigde"... kao sto Durlanac kaze svom pit bull terrier-u kada ovaj nece da poslusa komandu "fuj-to"

Opet... i nepismeni i neobrazovani imaju pravo na misljenje i na pitanje koliko i oni najskolovaniji i inteligentni ili kao i intelektualci... zar ne?
 
jeste, i kod nas u Dalmaciji, i kod nas u RSrpskoj...mlogo "volemo" pedofile...
zapravo, toliko ih volemo da im rado organiziramo "doceke"...
al malo je 3 na 1...znas...stvar mentaliteta... :mrgreen:

a to sto "zelim drugom" njemu ce se i vrnuti, u ovom slucaju...;)

Može samo da ti bude krivo što ne upražnjavaš "piletinu" i zato ovako goriš od zla, jer polovna roba je ipak polovna... Ali bolje ni ne zaslužuješ, tako da... ma razumem te ja...
 
meni se ipak cini da je akcenat bio na "nece te izvodim nigde"... kao sto Durlanac kaze svom pit bull terrier-u kada ovaj nece da poslusa komandu "fuj-to"

Opet... i nepismeni i neobrazovani imaju pravo na misljenje i na pitanje koliko i oni najskolovaniji i inteligentni ili kao i intelektualci... zar ne?

Jes Medo, ali kad se takvi zaposle na televiziji i zaposednu informativne emisije - teško nama, odnosno ne "nama" nego većini naroda. Postadoše svi kao oni.
 

Back
Top