Sa kim si takav si

Cesce srecem suprotne licnosti i karakter kod ljudi koji su najbolji prijatelji nego slicne osobe,tako da ne verujem u tu staru "s kim si..." Izgleda da se suprotnosti ipak privlace i dopunjuju.
 
Mislim da nije toliko stvar u karakterima. Više ukus, smisao za humor. Pitam se kako neko ko je inteligentan može da se zadovoljava prosekom u svojoj okolini. Mislim da je izbor prijtelja više stvar sličnog obrazovanja i inteligencije, nego karaktera.
 
Mislim da nije toliko stvar u karakterima. Više ukus, smisao za humor. Pitam se kako neko ko je inteligentan može da se zadovoljava prosekom u svojoj okolini. Mislim da je izbor prijtelja više stvar sličnog obrazovanja i inteligencije, nego karaktera.
Slazem se sa tobom,ali ja ne srecem puno ljudi koji me odusevljavaju svojom inteligencijom,a to ni nije toliko bitno da bih se druzila sa nekim koliko to da je ta osoba pre svega covek. a nisam ni ja Ajnstajn,ne moram da se druzim sa akademicima da bih zadovoljila svoj ego.
 
Da, naravno. Samo to je ok kada je to neki površni odnos, ali za dublji... Ne govorim o genijalcima. Jednostavno, svako ima svoja interesovanja. A ona se razlikuju i formiraju se prema inteligenciji i obrazovanju. Mislim da ne mogu da se formiraju baš bliska prijateljstva i jake veze ako nema tih poklapanja. Pa o čemu ćeš razgovarati sa nekim bliskim, ako njega/nju zanima samo npr. šminka, a tebe i umetnost. Smoriš se, zar ne. U površnom druženju to može biti dovoljno.
 
Da, naravno. Samo to je ok kada je to neki površni odnos, ali za dublji... Ne govorim o genijalcima. Jednostavno, svako ima svoja interesovanja. A ona se razlikuju i formiraju se prema inteligenciji i obrazovanju. Mislim da ne mogu da se formiraju baš bliska prijateljstva i jake veze ako nema tih poklapanja. Pa o čemu ćeš razgovarati sa nekim bliskim, ako njega/nju zanima samo npr. šminka, a tebe i umetnost. Smoriš se, zar ne. U površnom druženju to može biti dovoljno.

apsolutno tacno!!!!!!!!!!!!izgubila sam zbog toga 3 drugarice!!!!!!!!!inace smatrale su da se mnogo pravim pametna a one samo pricaju sta je ko reko.......
 
Mislim da nije toliko stvar u karakterima. Više ukus, smisao za humor. Pitam se kako neko ko je inteligentan može da se zadovoljava prosekom u svojoj okolini. Mislim da je izbor prijtelja više stvar sličnog obrazovanja i inteligencije, nego karaktera.
Ovo je slicno opisu jednog bivseg prijatelja..koji vazi za inteligentnog snoba..poznajem ga citav zivot i uvek mi je zavideo..a usput sam ga stalno nosio na grbaci.
Takodje nema smisla za humor..smeje se tudjoj nesreci..nema ukus za oblacenje..lako povodljiv..svaka devojka ga kroji po sebi..ima krug veoma razlicitih grupa ljudi u kom se krece..
Tako da nemam pravi odgovor..sigurno nema veze sa obrazovanjem..treba biti svoj..100%..nezavisan..
 
Mislim da je izbor prijatelja prvenstveno zasnovan na slicnosti karaktera ili, u drugoj situaciji na kompenzaciji za ono sto sami nismo i ne mozemo da budemo.
Svakako da je bitan i slican nivo obrazovanja ali ne neophodno i inteligencije.
Nekima odgovaraju manje komplikovani prijatelji, koji ce ih opustiti i razveseliti ili ih razumeti i posavetovati.
Ne moras sa svakim prijateljem da raspravljas o sustini bitisanja ni o pravcima razvoja savremenog sveta

Da, verujem da je poslovica tacna. Neminovno je da te bar jednim delom, definisu ljudi koje imas za prijatelje, sa kojima zivis, u vezi si ili si blizak.
Nemam vise iluzija tog tipa da se iza onoga sto mi je prvi utisak o osobi krije nesto bitno razlicito
 
a šta ako se kačimo za nekoga ko je sve ono što mi nismo, a želeli bismo da budemo?

Pomenuh ti i to kao drugi vid prijateljstva.
Dakle, ono prijateljstvo gde ljudi nisu nimalo slicni.

I to opet govori o toj osobi.
Znam coveka koji je fakultetski obrazovan, ali je u sustini sirovinchina.
On pati od titula i obozava da se druzi sa ljudima koji imaju mr. li dr. titulu
Cesto u razgovoru potencira obrazovanje, status, polozaj svojih prijatelja....pa ako ti to ne govori nesto o njemu onda stvarno ne znam....

Ili ona prijateljstva gde je jedan covek tanak, mali i slabasan ali tako je dobar prijatelj sa nekim grubijanom i razbijacem. I eto, boze moj, ja treba da zakljucim da je to sasvim slucajno.
Ma daj...
 

Back
Top