Sa kim si takav si

Da, naravno. Samo to je ok kada je to neki površni odnos, ali za dublji... Ne govorim o genijalcima. Jednostavno, svako ima svoja interesovanja. A ona se razlikuju i formiraju se prema inteligenciji i obrazovanju. Mislim da ne mogu da se formiraju baš bliska prijateljstva i jake veze ako nema tih poklapanja. Pa o čemu ćeš razgovarati sa nekim bliskim, ako njega/nju zanima samo npr. šminka, a tebe i umetnost. Smoriš se, zar ne. U površnom druženju to može biti dovoljno.

Ne mora da znaci.
Recimo, klubovi.
Imas planinare ili alpiniste ili bicikliste cija je to strast.
Medju njima ima automehanicara, trgovaca, profesora, lekara, inzenjera.
Njih spaja ljubav prema tom sportu, iskustva i zajednicki "jezik" i oni mogu biti dobri prijatelji na toj bazi iako im obrazovanje i inteligencija nisu isti.
Cudno je recimo kako se dva potpuno nepoznata muskarca razlicitog nivoa obrazovanja i pameti, super sloze ako navijaju za isti klub ili prate isti sport :)
 
Ne znam, ja vise jesam nego sto nisam.
Dok sam bio mladji, davao sam vise mogucnosti da moj prvi utisak o tome ko je i kakav je neko nije tacan.
Sad sve manje i manje.
Prvi utisak je obicno i onaj najbolji.
Sve sto ti tad "smrdi" ili se nekako "ne uklapa" samo ce kulminirati mnogo kasnije
 
Imam druga koji je automehanicar,on je najinteligentija osoba koju sam upoznala.
A krecem se medju fakultetski obrazovanim ljudima,studiram...
Inteligencija i obrazovanje ne moraju da idu zajedno.
Mozda pre ovako..ne poznajem ljude koji studiraju do 30e da su iole inteligentni..narocito ovde..gde prolaze samo 'obrazovani' dupeuvlakaci.
 
Da li tako posmatrate stvari? Da li, kada posmatrate nekoga, posmatrate i ljude sa kojima se ta osoba druži ili je u vezi?

Ne mogu svi da imaju ljude oko sebe koji karakterno... njima su slicni.

Oni koji su karakterna sustina "mase" i njen su nerazdvojivi deo svakako lako nadju osobe oko sebe kojima su karakterno slicni.
Ostali... pate i biraju manje zlo.
 
Da li tako posmatrate stvari? Da li, kada posmatrate nekoga, posmatrate i ljude sa kojima se ta osoba druži ili je u vezi?

Mislim da je takvo zakljucivanje povrsno. Nekad je mnogo lepse i logicnije i korisnije biti sa nekim ko nije slican vama, razlicitog je temperamenta, u nekim oblastima imate potpuno razlicite poglede na svet, ali se u vezi, prijateljstvu dopunjujete.
Ne govorim o nivou svesti, tu postoji veza.
 
Mislim da je takvo zakljucivanje povrsno. Nekad je mnogo lepse i logicnije i korisnije biti sa nekim ko nije slican vama, razlicitog je temperamenta, u nekim oblastima imate potpuno razlicite poglede na svet, ali se u vezi, prijateljstvu dopunjujete.
Ne govorim o nivou svesti, tu postoji veza.
Slazem se u potpunosti.
Moja najbolja drugarica i ja smo primer,druzimo se od otkad znam za sebe,karakter,temperament...su nam razliciti,ne slazemo se po mnogim pitanjima,ni ukusi nam nisu slicni...ali to je ono sto je najbolje,razlicitost,svaka je liscnost za sebe,nemamo potrebu da menjamo jedna drugu i prilagodjavamo se.I to ne znaci da nemamo sta da pricamo,bas suprotno.
 
Volim da se druzim sa ljudima i uzivam da istrazujem tudju psihu...Osnovno za prijateljstvo je iskrenost i otvorenost....Ne volim ljude koji su nedoreceni (sto bi se reklo nit' prde nit' smrde :D).... Cesto sam se druzila i sa negativcima (po mojoj deklaraciji) cisto da im upoznam psihu....Ma, zivela razlicitost :)...
 

Back
Top