Canada VanCouver!!!

Marica&Alexandar

Početnik
Poruka
1
Mi zelimo da zapocnemo novi zivot u obecanoj zemlji zvanoj KANADA, u VanKuveru. Svaki pametan savet od nashih ljudi u Kanadi je dobro doshao. Poslali smo cv za poslovne ponude za moju zenu (ona je zubni tehnicar), a za mene ne mogu da poshaljem jer ne znam kako se moj posao zove na engleskom ( to je gipsani radovi i moleraj u enterieru). Pomagajte!!! :)
 
Mi zelimo da zapocnemo novi zivot u obecanoj zemlji zvanoj KANADA, u VanKuveru. Svaki pametan savet od nashih ljudi u Kanadi je dobro doshao. Poslali smo cv za poslovne ponude za moju zenu (ona je zubni tehnicar), a za mene ne mogu da poshaljem jer ne znam kako se moj posao zove na engleskom ( to je gipsani radovi i moleraj u enterieru). Pomagajte!!! :)

Ovaj vam je forum suvo zlato za ono sto vam treba samo cete morati malo da se naucite kako funkcionise.
Prvo, ne otvara se tema ako ista ili slicna vec postoji. Drugo, moracete da iscitate sve postove iz tema vezanih za Kanadu bukvalno od pocetka, jer je besmisleno ponavljati odgovore kako se ko od novih clanova prikljuci forumu.

Dobrodosli na forum i uzdravlje vam citanje! :D
 
Ovaj vam je forum suvo zlato za ono sto vam treba samo cete morati malo da se naucite kako funkcionise.
Prvo, ne otvara se tema ako ista ili slicna vec postoji. Drugo, moracete da iscitate sve postove iz tema vezanih za Kanadu bukvalno od pocetka, jer je besmisleno ponavljati odgovore kako se ko od novih clanova prikljuci forumu.

Dobrodosli na forum i uzdravlje vam citanje! :D

oooo pa Javorka je tu...:)

Dugo nisi na ovom dijelu postala nista... poz.
 
oooo pa Javorka je tu...:)

Dugo nisi na ovom dijelu postala nista... poz.

Gde ste landlordi :)
Ma evo, nesto se zaradila pa zapostavila forum. Imali smo krajem februara salary review pa sam se potrudila da ostavim utisak u zadnjoj rundi. Salim se malo, radim ja uvek iz sve snage. Dali su mi $2500 vise na godisnjem nivou. Stvarno nemam na sta da se pozalim, sve ide kao podmazano.

A vi, cekanje? Proci ce i to. Hvatajte zalet, usavrsavajte jezik, punite CV ako ikako moze i tamo-vamo eto vas u Kanadi.

Pozdrav.
 
draga Javorka, a gde ste? KAda ste otisli?
Mi treba da apliciramo ovih dana i setih se nekih rodjaka, ap mozda da nams rede, tj zeni kao aplikantu posao. Da li znas jel to ubrzava skilled worker immigration?
Jako mi je dugo i da pomislim, a ne da cekam 2-3 godine. Puno hvala


Gde ste landlordi :)
Ma evo, nesto se zaradila pa zapostavila forum. Imali smo krajem februara salary review pa sam se potrudila da ostavim utisak u zadnjoj rundi. Salim se malo, radim ja uvek iz sve snage. Dali su mi $2500 vise na godisnjem nivou. Stvarno nemam na sta da se pozalim, sve ide kao podmazano.

A vi, cekanje? Proci ce i to. Hvatajte zalet, usavrsavajte jezik, punite CV ako ikako moze i tamo-vamo eto vas u Kanadi.

Pozdrav.
 
Super,moj san je da se time bavim,sada radim kao hemicar sa srednjom, da bi radio u struci morao bi da napustim ovaj posao koji je koliko toliko siguran,a u ovde se to nikako neradi.
Nadam se da mi nije kasno da u Kanadi pocnem od pocetka,nemam iskustva u struci(27 godina,6 i po godina staza kao hemicar prvo pogon (6) a sada vodjenje procesa),ali pisala si vec o tome da je potrebno neko znanje koje imam a i jako brzo ucim.
Nazalost ovde moje znanje brzo zastareva,a ja nemogu da stignem da pratim i posao i ucenje i zivot...

Vec si pisala da u Vankuveru ima posla za IT,koliko ti je trebalo da nadjes posao?
Sa cim tacno radis(sta da ucim dalje)?
Ti verovatno posedujes radno iskustvo iz Srbije da li se razlikuje i koliko raditi u Kanadi?
Ja sam spreman da volontiram ako treba samo da bih dosao da posla,ili to ili Edmonton i hemija.
Necu biti na netu sledecih nedelju dana i zato puno hvala u napred na odgovorima.
Drago mi je da ste uspele da odete iz ove rupe valjda cemo i mi...
 
Super,moj san je da se time bavim,sada radim kao hemicar sa srednjom, da bi radio u struci morao bi da napustim ovaj posao koji je koliko toliko siguran,a u ovde se to nikako neradi.
Nadam se da mi nije kasno da u Kanadi pocnem od pocetka,nemam iskustva u struci(27 godina,6 i po godina staza kao hemicar prvo pogon (6) a sada vodjenje procesa),ali pisala si vec o tome da je potrebno neko znanje koje imam a i jako brzo ucim.
Nazalost ovde moje znanje brzo zastareva,a ja nemogu da stignem da pratim i posao i ucenje i zivot...
Idealno je ako ti u rezimeu pise da si se bavio bas time sto konkretnoj firmi treba, to ne treba objasnjavati. U tvom slucaju postoje dve prepreke, a to su nemanje kanadskog iskustva i nemanje iskustva u IT struci. Verovatno ces u prvo vreme morati da radis nesto sto nije IT, a onda, ko zna. Mislim da je u IT-u najlakse naci posao kao junior tester, tj. u Quality Assurance grani i kao Help Desk Support. Prakticno, to su pozicije koje ne zahtevaju zavrsen fakultet i dobra su odskocna daska za napredovanje u struci. Ovo je sredina u kojoj moze da se napreduje ako ucis i zelis da napredujes, s tim sto je malo teze promeniti granu, ali to je svuda tako. Da se razumemo, nije ceo QA i Help Desk sa nizim primanjima. Plata QA strucnjaka ide i do $100,000 ali to je za one koji imaju najmanje deset godina iskustva u tome.

Vec si pisala da u Vankuveru ima posla za IT,koliko ti je trebalo da nadjes posao? Sa cim tacno radis(sta da ucim dalje)?

Meni je trebalo 2 meseca. Svi kazu da nisu culi za ekspresniji slucaj i zato mozda mene ne treba uzimati kao reper, al' dobro je znati da i toga ima. Presudna je bila pomoc nekih nasih ljudi odavde svojom preporukom rekruteru kome je u interesu bilo da mi sto pre nadje sto placeniji posao. Plata u IT-u ide od $40K do preko $100K. Za oblasti koje treba uciti da bi se sto bolje startovalo ovde ne mogu da dam previse detalja. Najbolje je procesljati sajtove sa ponudama poslova pa videti sta se trazi i koliko se to poklapa sa onim cime vladas i sto te zanima. Za bilo koji posao u IT-u treba ti znanje SQL-a. Trazi se puno i Oracle ali tu treba da si imao srecu da te neko u Srbiji posalje na tako skup kurs. Ako naginjes .NET-u onda bez razmisljanja uci C#. O detaljima na ovu temu mozda je bolje da se nadjemo na privatnom delu foruma.

Ti verovatno posedujes radno iskustvo iz Srbije da li se razlikuje i koliko raditi u Kanadi? Ja sam spreman da volontiram ako treba samo da bih dosao da posla,ili to ili Edmonton i hemija.

Ne mogu da pricam generalno za Kanadu jer ne znam kako je u drugim firmama. Ova moja je iz snova. Ekstra je organizovano; godinu dana unapred ti znas datume svih isplata i neradne dane tako da mozes da planiras; uslovi za rad su odlicni; niko te ne tera da ostajes prekovremeno ali se ocekuje da pokazes spremnost da ostanes ako je to u interesu firme; rastegljivo vreme dolaska na posao (izmedju 8 i 9); ako mislim da mi treba posebna koncentracija za nesto cime se trenutno bavim mogu da se javim da cu raditi od kuce (imamo VPN vezu sa firmom od kuce); niko mi ne trazi doznake ako imam grip pa me nema dva tri dana jer se to ne zloupotrebljava; ceni se i finansijski nagradjuje inicijativa, zalaganje, inovacije, timski rad, pomoc drugima; jednom godisnje organizuju se team-build eventi, a sef ima godisnji budzet kojim je u mogucnosti da nas s vremena na vreme izvede na pice ili rucak; organizuje se takmicenje u dekorisanju radnog prostora za Haloween i takmicenje za najbolji kostim; imamo sobu za odmor sa 2 TV-a, stonim fudbalom, gym, joga instruktora svakim danom po sat vremena; dva puta mesecno, obicno svakog drugog petka pojave se krofne u kuhinji; besplatna voda, kafa, caj; zdravstveno osiguranje (detalji se ovde razlikuju od firme do firme, sta i koliko pokriva firma); 3-5 nedelja odmora;....

Ja jednostavno ne mogu da se opasuljim koliko mi je dobro.
 
Hvala ti puno na informacijama,to sto si opisala je posao iz snova nadam se da cu naci slican pa makar mi trebalo i 3-4 godine spreman sam da radim bilo sta u medjuvremenu.
Poslaci ti neka pitanja na privatnom delu,hvala na savetima, puno mi znaci svaka pomoc.
 

Back
Top