Koliko smo zaostali

elektroda

Zainteresovan član
Poruka
221
Rodjaci do kada ce narod u Srbiji da bude stoka kojoj je zivotno dostignuce da plati racune i da prezimi zimu u polu hladnom stanu i da nesto pozdere.

Oce li zemlja Srbendara ikada bar jedan dan da bude kao neka zemlja u evropi, kulturna i sa normalnom platom.

Jesmo li mi uopste narod koji zeli bolje ili smo samo strokava stoka kojoj je i ovo sto ima previse?
 
standard ne podrazumeva samo vece plate vec i nize cene

nama sa rastom plata od 10% idu poskupljenje od 20%

i da je obrnuto trebalo bi nam oko10 god da plata ne znaci samo egzistencija

inace, tacno je da uslovi u kojima covek zivi oblikuje i samog coveka kao licnost

znaci-stoka!
 
standard ne podrazumeva samo vece plate vec i nize cene

nama sa rastom plata od 10% idu poskupljenje od 20%

i da je obrnuto trebalo bi nam oko10 god da plata ne znaci samo egzistencija

inace, tacno je da uslovi u kojima covek zivi oblikuje i samog coveka kao licnost

znaci-stoka!
Malo si ga preterao stoka

Pa ekonomisti iz Slovenije zele naprednu Sloveniju ,pretpostavljam da je to slucaj i u Hrvatskoj i u BiH-a, a u Srbiji ekonomisti pricaju o uslovima ekonomije iz srecnih osamdesetih i Ante Markovica.Svi idu napred a mi idemo u nazad i to punom brzinom.Banalan primer ti je i Kosovo,svi pricaju o sadasnjosti kada zele da ga uzmu(vec su ga uzeli) a mi se vracamo na 1389.Umesto da pricamo o tome koliko je Srbija ulozila od 1945 do danas i ostalo.Ko je predao Metohiju komunistima,koliko shiptara se doselilo iz Albanije posle ww2 i ostalo.Mozda i mi nismo krivi sto smo glupi.
 
Malo si ga preterao stoka

Pa ekonomisti iz Slovenije zele naprednu Sloveniju ,pretpostavljam da je to slucaj i u Hrvatskoj i u BiH-a, a u Srbiji ekonomisti pricaju o uslovima ekonomije iz srecnih osamdesetih i Ante Markovica.Svi idu napred a mi idemo u nazad i to punom brzinom.Banalan primer ti je i Kosovo,svi pricaju o sadasnjosti kada zele da ga uzmu(vec su ga uzeli) a mi se vracamo na 1389.Umesto da pricamo o tome koliko je Srbija ulozila od 1945 do danas i ostalo.Ko je predao Metohiju komunistima,koliko shiptara se doselilo iz Albanije posle ww2 i ostalo.Mozda i mi nismo krivi sto smo glupi.

mnogo toga bih rekao na ovo zasto smo glupi
treba prelistati knjige iz istorije da bi se videlo koliko su pametnih glava
ubili osioni Turci, ustase, Bugari i ne znam ko sve ne
a to sto idemo unazad nije krivica naroda
ne znam nikog ko ne bi zeleo da radi i zaradi, ali nema posla
pitam se da li su oni koji nas vode (i gde) nasi ili nisu:confused:
 
Rodjaci do kada ce narod u Srbiji da bude stoka kojoj je zivotno dostignuce da plati racune i da prezimi zimu u polu hladnom stanu i da nesto pozdere.

Oce li zemlja Srbendara ikada bar jedan dan da bude kao neka zemlja u evropi, kulturna i sa normalnom platom.

Jesmo li mi uopste narod koji zeli bolje ili smo samo strokava stoka kojoj je i ovo sto ima previse?

U Srbiji nikada nije postojao taj, kako napisa, ček da vidim, taj standard.
Uvek u neizvesnosti, ponekad i u siromaštvu (ali nikada u bedi), često u nametnutim ratovima a to uzima svoj danak...

U novijoj istoriji jedino se živelo dobro krajem sedamdesetih pa do kraja osamdesetih prošlog veka.

Kad vidim da gradjani prodaju dedovu imovinu nakon smrti istog a političari firme onda ne znam više ni šta da očekujem.

Sa druge strane, države koje imaju taj, kako si napisao, ah da, standard, zasnivaju svoju ekonomiju na izrabljivanju onih koji taj standard nemaju. Ili su ih izrabljivali ranije. Mislim, lako je krckati tudje pare...
 
Pa, recimo samo da je Stivensonova lokomotiva od mesta A do mesta B (ne znam tačno koji su gradovi u pitanju), koja su na rastojanju od 60 km, prelazila za 1 čas. Prosečna brzina naše železnice danas je 42 km/h...
 
Rodjaci do kada ce narod u Srbiji da bude stoka kojoj je zivotno dostignuce da plati racune i da prezimi zimu u polu hladnom stanu i da nesto pozdere.

Oce li zemlja Srbendara ikada bar jedan dan da bude kao neka zemlja u evropi, kulturna i sa normalnom platom.

Jesmo li mi uopste narod koji zeli bolje ili smo samo strokava stoka kojoj je i ovo sto ima previse?
Dok god bude 20% vrednih i radnih i 80% onih koji gledaju da ne rade ništa i zarađuju...e,to ne može...ili da se čude kako je lepo u inostranstvu,a kod kuće ne poštujemo ništa,nikoga i nikakve zakone.
 
Pa, recimo samo da je Stivensonova lokomotiva od mesta A do mesta B (ne znam tačno koji su gradovi u pitanju), koja su na rastojanju od 60 km, prelazila za 1 čas. Prosečna brzina naše železnice danas je 42 km/h...

Posledica jedne pojave koja se zove - javni sektor krava muzara.
Čike na vlasti su preusmeravale ta sredstva.
A ne vredi se ni zamajavati sa etikom dok ste ostrašćeni ljubitelji svojih stranaka.
 
mnogo toga bih rekao na ovo zasto smo glupi
treba prelistati knjige iz istorije da bi se videlo koliko su pametnih glava
ubili osioni Turci, ustase, Bugari i ne znam ko sve ne:

najvise ih je pobio Tile 44-48 i od srpskog seljaka stvorio tzv. postenu inteligenciju.A i nama je u naravi da kidisemo na svoju inteligenciju.Po Srpskim selima i zadrugama uglavnom je dominantna politika oko Kosova ili ko je sta kome rekao oko politicara i ostalo
 
Dok god bude 20% vrednih i radnih i 80% onih koji gledaju da ne rade ništa i zarađuju...e,to ne može...ili da se čude kako je lepo u inostranstvu,a kod kuće ne poštujemo ništa,nikoga i nikakve zakone.

Tema je kompleksnija od ovoga sto si naveo.
Ovde je prosecna plata recimo 300 eur.
To je to.
Toliko ce ti dati prosecan poslodavac.
I sad, ti sa tim imaj motiv da nesto radis.
U inostranstvu postuju i vredni su jer su motivisani.
Kad bi ovde prosecna plata bila recimo 800 eur pri ovakvim cenama, ljudi bi bili daleko disciplinovaniji i motivisaniji jer bi videli neki cilj i imali neke planove.
Ovako, koji cilj i koji plan sem prezivljavanja da imas sa takvim prosecnim standardom.
Bez dobrog standarada nema ni slobodnog vremena, ni putovanja, a bez putovanja covek nema utisak kako je drugde i svoj zivot nema sa cime da uporedi
 
najvise ih je pobio Tile 44-48 i od srpskog seljaka stvorio tzv. postenu inteligenciju.A i nama je u naravi da kidisemo na svoju inteligenciju.Po Srpskim selima i zadrugama uglavnom je dominantna politika oko Kosova ili ko je sta kome rekao oko politicara i ostalo

u pravu si , ispustio sam glavno

a danas neko govori kako je bilo dobro za vreme Tita :dontunderstand:

stoka koju je on postavio projektovala je vlast koju imamo

oteto nikad nije vraceno, znaci da ni sada nema mesta za napredak
 
a da ne zaboravimo "potrosacku korpu" osamdesetih koja je jos uvek aktuelna konstanta za obracunavanje bruto nacionalnog dohotka, ali kod nje nema internet,kredit za mobilni, i jos masa stvari bez kojih covek 21 veka ne moze.
 
u pravu si , ispustio sam glavno

a danas neko govori kako je bilo dobro za vreme Tita :dontunderstand:

stoka koju je on postavio projektovala je vlast koju imamo

oteto nikad nije vraceno, znaci da ni sada nema mesta za napredak

beogradski sindikat GOVEDINA:

" ko je jah'o popa
ne silazi sa dnevnika"

ali je zato najveci "demo(no)krata" u drzavi tj. njegova stranka

tema je opsirna ima mnogo preskocimo
 
Vise puta sam rekao kad ce nam osvanuti. To ce se dogoditi onog trenutka kad odlucimo da konacno resimo pitanje neradnika, lezilebovica, korumpiranog sistema u kome je vrlina i umece izbeci porez, nekog prevariti, nesto ukrati. Onog trenutka kad odlucimo sta mi u stvari zelimo, koji nam je cilj. Mi nemamo cilj. Zivimo od danas do sutra. Nemamo diplomatiju, lobi, strategiju- posledica nase neozbiljnosti se vidi svuda. Ponajvise na primeru ozlojedjenih gradjana kojima se sve smucilo. Nemamo osecaj za realnost. Niko ne mari za drzavu, svi misle da sto duze ostanu na vlasti. Ministri su nam lopovi, premijera kao i da nemamo, kao da je u pitanju virtuelni premijer koji se samo oglasava proglasima, i to uvek u vezi jedne iste stvari. Nema stranke koja ima neki jasan plan, sve samo zaludjivanje naroda, iznova i iznova. Sve dok tako bude nema nama boljeg sutra.
 
Vise puta sam rekao kad ce nam osvanuti. To ce se dogoditi onog trenutka kad odlucimo da konacno resimo pitanje neradnika, lezilebovica, korumpiranog sistema u kome je vrlina i umece izbeci porez, nekog prevariti, nesto ukrati. Onog trenutka kad odlucimo sta mi u stvari zelimo, koji nam je cilj. Mi nemamo cilj. Zivimo od danas do sutra. Nemamo diplomatiju, lobi, strategiju- posledica nase neozbiljnosti se vidi svuda. Ponajvise na primeru ozlojedjenih gradjana kojima se sve smucilo. Nemamo osecaj za realnost. Niko ne mari za drzavu, svi misle da sto duze ostanu na vlasti. Ministri su nam lopovi, premijera kao i da nemamo, kao da je u pitanju virtuelni premijer koji se samo oglasava proglasima, i to uvek u vezi jedne iste stvari. Nema stranke koja ima neki jasan plan, sve samo zaludjivanje naroda, iznova i iznova. Sve dok tako bude nema nama boljeg sutra.

eto ja nisam 3.02. glasao ni za lebac od 3 dinara i Veliku Srbiju, a ni za EUforiju od EUtopije ili ti EUtanazije zdravog razuma.Presedeo kuci i to je to:lol:
 
Naleteo gastarbajter seljaku na ovcu i pregazio je. Kada je video sta je
uradio, bi mu zao pa izdje iz kola i poce seljaku da se izvinjava:

G:...Izvini, nisam video... Evo, pun sam maraka, ako hoces dacu ti
marke...

S: Sta ce meni marke? Nemam ja kome iz ovog sela da pisem...

G: Auuu, sto si ti, bre zaostao.

S: Pa da nisam zaostao i mene bi pregazio :mrgreen:
 

Back
Top