Zdravlje, drage kolege frikovi... :)

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
El imate neki savet kako da se oslobodim freak zgloba? :lol:

Nije smešno :(

Iskočio mi freak zglob (ono što se najviše guli kad tandrljate miša) i bi mi neprilično da metim pitanje na zdravlje..... sigurna sam da i među vama ima onih sa sličnim problemom.

Naime, radim na netu, fakultet zahteva konstantno krivljenje ispred monitora + sve vežbe su u prokletom računskom centru. Nisam dirala kompujter dve nedelje :) i kako sam sela na vežbama da odradim nešto za 2 sata on je ponovo iskočio i boli. Postaje hronično :(

Yel mislite da oni horizontalni miševi rešavaju problem? Meni to užasno neudobno :(

Da ga operišem? :lol:

Stvarno, šta raditi? I kičma, pršljen na vratu i tako to :( kako se spašavate? Ima tu sigurno stvari koje me tek čekaju, pa raspalite.....
 
Pa nemamo probleme kad vodimo racuna. Osnovna stvar je stolica koja je udobna, ima veliki naslon za ledja koji je moguce podesiti tako da sedis u polusedecem stavu i da ti naslon podupire ledja shto je vise moguce. Stolica mora da ima mogucnost da se spusti dovoljno nisko tako da ti rame bude u visini stola ili malo iznad, ruka opustena, savijena u laktu, oslonjena podlakticom na sto - ne dlanom... Isto vazi i kad koristis tastaturu.

Monitor obavezno TFT, to je spas za glavobolje. Shto se tice vrata - nemoj da gledas u monitor nanize. Najbolje je gledati u TFT od 1/2 do 3/4 monitora. Ako su ti oci u visini gornje ivice monitora, onda se ili grbavis ili gledas nanize a svakoko su ti i ramena suvishe visoko, pa je ruka ukocena i oslonjena na dlan.
 
a resenje za zglob- koristi misa drugom rukom :D
salim se malo... pronadji kostolomca, on bi trebao to da ti sredi ;)

a sto se tice kicme- radi vezbe za ledja koja dobro deluju i na kicmu (raspitaj se u temi ostali sportovi, ili jos bolje kod nekoga proverenog). a od naslona i stolice na kojoj sedis je jos bitnije kako sedis. u sustini- trebas sedeti uspravno.

i pauze u kratkim periodima su pozeljne (u bilo cemu i guess). :)
 
A jesi li mislila o tome da posetis cika doktora.
Ukoliko zaista imas sve ove simptome, nemoj traziti pomoc na netu, vec od strucnih lica.

I ja kada sam poceo da studiram i video da ce mi cak i pojedina predavanja proci sa gledanjem u racunar, odmah sam sebi obezbedio ugodnu atmosferu u kucnoj varijanti.
Monitor sam platio skoro 300€ i to 17", zatim natural tastaturu i misa i odgovarajucu fotelju. Jeste puno, ali zdravlje je najbitnije.
Ono sto je najbolje od svega toga je i da posle 7-8 sati kucanja i teranja misa po astalu, ne osecam nikakve bolove, samo ukocenost od prekomernog sedenja.
 
A jesi li mislila o tome da posetis cika doktora.
Ukoliko zaista imas sve ove simptome, nemoj traziti pomoc na netu, vec od strucnih lica.

I ja kada sam poceo da studiram i video da ce mi cak i pojedina predavanja proci sa gledanjem u racunar, odmah sam sebi obezbedio ugodnu atmosferu u kucnoj varijanti.
Monitor sam platio skoro 300€ i to 17", zatim natural tastaturu i misa i odgovarajucu fotelju. Jeste puno, ali zdravlje je najbitnije.
Ono sto je najbolje od svega toga je i da posle 7-8 sati kucanja i teranja misa po astalu, ne osecam nikakve bolove, samo ukocenost od prekomernog sedenja.

oo kulikaza is back..kolko te nisam video na forumu..100 dina jbte..:)
 

Back
Top