ShRo Zarkovo

Sturmgeist:
Niko nista ne zna??!!

Ma ok je to, samo ti je pitanje malo presiroko i bez ikakve konkretizacije.Sta te interesuje konkretno, moras to reci, duzina obuke, koji su smerovi, kakav je rezim, .... a ne``vredi li ici tamo``.Svako mesto na svetu ima razlog zvog kog ga vredi posetiti.Nemoj se ljutiti, samo te drugarski savetujem.
 
Ja treba da idem tamo u septembru...zanima me kakav je smestaj, kakvi su oficiri, ima li cimanja, kakav je sastav ljudi koji su tamo...pored toga naravno i kakva je disciplina, mogucnosti za izlaske, posete i sl.? ma sve sto vam padne na pamet, a moze mi biti korisno ili interesantno...hvala unapred!
 
znaci, skola rezervnih oficira, osim u zarkovu postoji i u pancevu (kopnena vojska-pesadija, artiljerija, oklopno mehanizovane jedinice), krusevcu (ABHO), kao i u jos nekim gradovima i kasarnama. U zarkovu je smestena u krugu poznatom kao VTI (vojno tehnicki institut) u kome se nalazi i vojna akademija odsek logistike, pa samim tim i sro za iste smerove. skoro uvek se skoluju intendanti (ekonomski, menadzment, i slicni fakulteti), a ostale klase se rotiraju, trenutno se skoluje tehnicka sluzba (masinski i elektro smer), vazduhoplovno tehnicka i saobracajna sluzba. Sta ce biti u septembru, ne znam. u celoj skoli moze maksimalno da bude do 100 ljudi, za vise nema fizicki mesta.
Smestaj je u montaznom objektu, osmokrevetne sobe pristojno sredjene, mocicete da donesete televizor, kompjuter, itd... svaka soba ima svoju tus i wc kabinu o kojoj sami vodite racuna, tople vode uglavnom ima, i nema ogranicenja sto se tice tusiranja. Ishrana je u istom restoranu gde jedu i slusaoci vojne akademije, tako da je nesto bolja nego kod obicne vojske.
Oficiri su vise nego ok, kadar je mlad, i strucan,
profesori su odlicni kao i uslovi za rad. Pre podne su predavanja, polazu se ispiti iz petnaestak predmeta, neki su zanimljivi, neki ne, zavisi od smera. Intendanti nauce i da kuvaju, saobracajci da voze kamione, i dosta znanja je prilicno prakticno.
Drustvo je dobro, jer su svi slicnih godina, svi su sa zavrsenim fakultetima.
Posle pet meseci u SRO, ide se na staziranje u neku drugu kasarnu, i to uglavnom prodje ok, jer se odlazi na staziranje kao mladji vodnik, a u toku staziranja se postaje vodnik, sto je u obicnim kasarnama respektabilan cin.
Na kraju SRO se postaje podporucnik, i sa tim cinom se zavrsava skolovanje.

Nadam se da sam bio od pomoci, ima li jos pitanja?

Eh, da... izlasci.... svaki drugi vikend si kuci, kasnije i nesto cesce. Onog vikenda kada nisi kuci, imas izlaz petak subota i nedelja popodne. U vreme staziranja, kako ti se zalomi, najcesce je jos bolje.
 

Back
Top