Z. Živković: Tadić postaje Koštuničin saučesnik

alexp

Zainteresovan član
Poruka
128
...Ova vlada je izgubila Kosmet, prekinula odnose sa EU, poskupljenja su svakodnevna, a roba u prodavnicama je najskuplja u Evropi...
...Retrogradne snage, sada pod vođstvom Koštunice, nastavljaju politiku Slobodana Miloševića s ambicijom da ga prevaziđu....
...Vlada nije smela da bude formirana s Koštunicom kao mandatarom. To je suštinska, sistemska, nepopravljiva greška. Takva vlada je sprovodila i sprovodi politiku koja je potpuno suprotna onome što je izvorna politika DS, onome što je neophodno Srbiji danas...
...Nema dileme, EU nema alternativu! Politika prema problemu Kosmeta je bila potpuno pogrešna u poslednje četiri godine. I tu je Koštunica uspeo da nametne svoju gubitničku demagogiju Tadiću...
...Koštunica je već dva puta izgubio izbore, izgubio je i Kosovo, poklonio NIS...

Izvor: http://www.blic.co.yu/politika.php?id=32493

Biću slobodan pa ću uz ovaj članak dati i lični komentar. Najviše ispred sebe a delom i ispred partije koju zastupam, a to je naravno, Liberalno Demokratska Partija.

Mislim da je krajnje vreme da se neke istine otvoreno objave! Koštunica je izgubio Kosovo - Tadić nad Koštunicom, nažalost uopšte više nema kontrolu. Sve dobro što je Tadić započeo Koštunica uništava iz dana u dan. Tadić i Demokratska Stranka vode nekonfliktnu politiku koja je produkt njihove najbolje namere prema ovoj državi, ali koja, nažalost, dovodi do štetnih rezultata. Mora se objaviti istina i mora se, napokon, otvoreno stupiti u sukob sa Koštunicom i svim negativnim što on predstavlja (DSS, NS, SRS, SPC itd.)

Dakle, dragi građani, svi vi koji ste glasali za Borisa Tadića, došao je momenat kada se neke teške stvari moraju uraditi. Svi smo svesni da je Koštunica izgubio Kosovo. O tome više ne vredi trošiti reči. Svojim brojnim glasovima za opciju DS i LDP na predsedničkim izborima pokazali smo da je od prazne retorike važnije kako ćemo živeti i gde ćemo živetu (u Evropi ili u Rusiji). Da bi bolje živeli, moramo deblokirati Borisa Tadića!

Šta znači deblokada? Boris u ovom momentu ne može otvoreno da istupi i da kaže "u redu, Kosovo je izgubio Koštunica, sada da vidimo šta nam je dalje činiti...". Boris Tadić strahuje da bi na taj način mogao da okrene deo svojih glasača protiv sebe. Moraju se jasno zauzeti strane! DS je LDP i LDP je DS. Boris Tadić ima jednog partnera a to je isključivo Čedomir Jovanović!

Ja sam siguran da Boris strahuje bez potrebe jer svi glasači LDP i DS (a to je većina Srbije) znaju šta je važnije - izgubljeno Kosovo ili obećana EU. Zato mu moramo otvoreno poslati poruku: Borise, ceo LDP i DS je uz tebe! Mi znamo šta je realnost i ne očekujemo od tebe da braniš nemoguće! Uputimo poruku Evropi i ostalim prijateljima da je vreme ratne retorike završeno - primimo na sebe teret koji moramo. Jedini čovek koji može uputiti tu poruku je Boris Tadić, trenutno. Dosta je bilo obigravanja, dragoceno vreme se gubi. Svima je jasno da Boris tako i misli i moramo mu dati jasnu podršku da to i učini. Koštunica mora da izađe iz vlade, neophodno su izbori na kojima će se jasno potvrditi da je opcija Čedomira Jovanovića i Borisa Tadića jedina koja ima podršku u Srbiji!
 
Vi iz LDP ste po metodima političke borbe kao jaje jajetu sa radikalima. Mnogo ste agresivni...
A, Živković i Jovanović imaju i zašto da pljuju Tadića. Oduvao ih, i opet će...

Sa podebljanim delom se slazem u potpunosti. Mada bih rekao da su se radikali cak i pacifikovali u odnosu na LsDP-ovce koji postaju sve agresivniji i nasilniji. Cak su pojedini iz stranke poceli da pozivaju na linc itd.
 
Vi iz LDP ste po metodima političke borbe kao jaje jajetu sa radikalima. Mnogo ste agresivni...
A, Živković i Jovanović imaju i zašto da pljuju Tadića. Oduvao ih, i opet će...

Kakve su ovo detinjarije? Šta je sada, prodaješ radikalsku i DSS politiku potpisujući se kao član DS-a? Stvarno zanimljiva metoda.

Ako ti to nije bila namera, već iskreno podržavaš Tadića, trebalo je da pročitaš i tekst koji sam citirao i tekst koji sam ja napisao. Onda bi ti bilo jasno da ni Živković ni ja nismo protiv Tadića, već smo za to da se karte otvore. Da se kažu istine i da se Tadić deblokira. Hajde, molim te, pročitaj tekst pa onda komentariši.
 
Zagorelo mu meso na roštilju dok je pisao ove bisere. Jedini roštiljdžija na svetu koji je postao Premijer preko noći.

:lol::lol::lol::lol::lol:[/B]

Kad bolje razmislim, ovo i nije smešno.:-(

Pa 'aj da je bar imao kafanu...nego pokretni kiosk...beda seljačka.:x
A zaboravili ste da je tog 'roštiljđžiju' sa srednjom školom, bedu seljačku - 'svetac' Đinđić postavio za svog zamenika (partije), da mu je ovaj bio desna ruka za života. Kako to, zašto?? A posle pogibije ga je nasledio i na čelu partije i države. A posle roštiljđžije, ovu zemlju vode sve fakultetski obrazovani.... psiholozi, mnogi doktori nauka.... a mi propadosmo ko mooda kroz iscepane gaće.
 
A zaboravili ste da je tog 'roštiljđžiju' sa srednjom školom, bedu seljačku - 'svetac' Đinđić postavio za svog zamenika (partije), da mu je ovaj bio desna ruka za života. Kako to, zašto?? A posle pogibije ga je nasledio i na čelu partije i države. A posle roštiljđžije, ovu zemlju vode sve fakultetski obrazovani.... psiholozi, mnogi doktori nauka.... a mi propadosmo ko mooda kroz iscepane gaće.


Nisam ja ništa zaboravila...a sećam se i ko je doveo Bebu Popovića...pa izbacio...pa i samog Jovanovića...pa i njega izbacio...pa...mogu ovako do sutra, al' em nemam vremena em sam svesna da "neki" samo čekaju...i tako...:rolleyes::mrgreen:
 
Kakve su ovo detinjarije? Šta je sada, prodaješ radikalsku i DSS politiku potpisujući se kao član DS-a? Stvarno zanimljiva metoda.

Ako ti to nije bila namera, već iskreno podržavaš Tadića, trebalo je da pročitaš i tekst koji sam citirao i tekst koji sam ja napisao. Onda bi ti bilo jasno da ni Živković ni ja nismo protiv Tadića, već smo za to da se karte otvore. Da se kažu istine i da se Tadić deblokira. Hajde, molim te, pročitaj tekst pa onda komentariši.

Ja sam samo građanin koji se ne krije iza članstva u nekoj strani (samo iza fotelje:D) i kome političari, bez skrupula i morala nisu i neće, isprati mozak.

Radikali i LDP imaju iste metode, pa čak i iste krajne ciljeve - vlast (što je sasvim legitiman cilj). A Tadića (koji je na vlasti) podržavam do momenta dok zastupa političku opciju koju smatram najrazumnijom i najboljom za Srbiju.
 
Pa sad, u politici je uvek moguća renesansa ljubavi iz računa, a Jovanović nije budala kakvom ga ovde prikazuju.
Taj zna šta hoće, a hoće - vlast.

Voleo bih da si mi odgovorio na pitanje, možda ga nisi ni video...

Elem, nikada prioritet LDP nije bio isključivo držanje vlasti! Cilj svake političke borbe jeste vlast, ali kada je LDP u pitanju, pre bih rekao da je cilj uvođenje i praćenje evropske politike u Srbiju.

Podsetiću te, pošto zaboravljaš, nakon parlamentarnih izbora, DS je insistirao da LDP uđe u vladu! Niko iz LDP nije insistirao na tome, već Boris Tadić lično. Kako možeš to da previdiš?

Drugo, Čedomir Jovanović svakako nije budala; ako te baš interesuje, LDP je značajno pomogao DS-u na izborima - ne samo činjenicom da većina ljudi pravilno poistovećuje deo političkog delovanja LDP i DS, već i činjenicom što su ljudi angažovani na Čedinoj kampanji pomogli Tadiću u drugom krugu! Pitaj nekog objektivnog i dobronamernog člana iz vrha DS. Dakle, Tadiću je upućeno da se mane prazne priče o Kosovu (iz prvog kruga) i da koncentriše priču na to šta Srbija "dobija" ako Nikolić dođe na vlast. Ako te zanima, LDP je direktno, pozitivno uticao na rezultat Borisa Tadića na izborima.

Ponovo te pozivam da pročitaš članak. Dakle, nisam vređao Tadića, već upućujem svem njegovom glasačkom telu da mu da zeleno svetlo da prekine ovu "patriotsku" koještariju. Jednim delom predizbornih obećanja je blokirao sebe u ovoj situaciji. Sada ne može da kaže "dosta je bilo pogrešne borbe za izgubljeno Kosovo", iako je pokazao da tako misli. Izbegavanjem sramnog mitinga Tadić je pokazao da zastupa zdravorazumsku opciju a to je "Evropa nema alternativu". Sada je ostalo da većinski DS pokaže Tadiću da smo svi za to. Hajde kreni od sebe, izjasni se i olakšaj Tadiću da konačno raskrsti sa Koštunicom i tim perverznom grupom "za održanje Kosova u Srbiji".
 
Gde ????

U svojoj kući...čisto sumnjam, da i tamo može...znajući mu "snajku" u njega...:mrgreen:

Čedomir Jovanović je pametan, sposoban, odlučan, hrabar i bezobrazan.

Lično ga ne podnosim, ali taj ima dobru političku perspektivu, i ako neko hoće da ga potpuno politički porazi moraće da pronađe nešto bolje od toga da ga naziva stranim plaćenikom i narkosom.
 
Čedomir Jovanović je pametan, sposoban, odlučan, hrabar i bezobrazan.

Lično ga ne podnosim, ali taj ima dobru političku perspektivu, i ako neko hoće da ga potpuno politički porazi moraće da pronađe nešto bolje od toga da ga naziva stranim plaćenikom i narkosom.


A prešli smo na pričanje viceva, aaa?:lol:

Nemo' tako druže đuro...nemo' u nedelju...:mrgreen:
 
Čedomir Jovanović je pametan, sposoban, odlučan, hrabar i bezobrazan.

Lično ga ne podnosim, ali taj ima dobru političku perspektivu, i ako neko hoće da ga potpuno politički porazi moraće da pronađe nešto bolje od toga da ga naziva stranim plaćenikom i narkosom.

Dobro, to je sve u redu. Tebi se lično ne sviđa, ali si lepo primetio da ima samo kvalitete. Bezobrazan se mora biti u srpskoj politici - jasno je da je i to kvalitet. Sa druge strane, shvatićeš, siguran sam vrlo brzo, da ni ne želiš da Čedomir Jovanović bude politički poražen. Možeš biti siguran da će članice sledeće vlade biti LDP i DS. Uostalom, kao što rekoh u prethodnom postu, to je i DS-ova ideja. DS je svestan da je jedini most između Evrope i Srbije upravo LDP. DS sam nema tako dobre kontakte sa Evropom.

P.S. Izvini na kašnjenju, mešaju se postovi, zato što sam još u prvih 10, pa moraju prvo admini da verifikuju.
 
A zaboravili ste da je tog 'roštiljđžiju' sa srednjom školom, bedu seljačku - 'svetac' Đinđić postavio za svog zamenika (partije), da mu je ovaj bio desna ruka za života. Kako to, zašto?? A posle pogibije ga je nasledio i na čelu partije i države. A posle roštiljđžije, ovu zemlju vode sve fakultetski obrazovani.... psiholozi, mnogi doktori nauka.... a mi propadosmo ko mooda kroz iscepane gaće.

Odlično si to rekao :smile:. Jedino mi nije jasno zašto "svetac" Đinđić?
 
Dobro, to je sve u redu. Tebi se lično ne sviđa, ali si lepo primetio da ima samo kvalitete. Bezobrazan se mora biti u srpskoj politici - jasno je da je i to kvalitet. Sa druge strane, shvatićeš, siguran sam vrlo brzo, da ni ne želiš da Čedomir Jovanović bude politički poražen. Možeš biti siguran da će članice sledeće vlade biti LDP i DS. Uostalom, kao što rekoh u prethodnom postu, to je i DS-ova ideja. DS je svestan da je jedini most između Evrope i Srbije upravo LDP. DS sam nema tako dobre kontakte sa Evropom.

P.S. Izvini na kašnjenju, mešaju se postovi, zato što sam još u prvih 10, pa moraju prvo admini da verifikuju.

Ovde imamo konzesus neprincipijelnih stavova.

Prvi je da je DS svesna.
Druga je da je LDP most.
Treća je da Srbija i EU imaju dodirne tačke.

Molim forumaše da razmotre ove tri misli.
 
Čedomira Jovanovića ima podršku u Srbiji! ??????????????????????????
Ahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhahahhhahahahhahahahhahahahahhahahhahahhahahhahahahhahah
To se moglo i ocekivati od coveka kome pise u biografiji, zavrsio srednju skolu i samo upisao visu, a onda je osnovao privatnu firmu i posto premijer !

samo duplo vishe od Voje :D :D :D

iliti pogledaj rezultate izbora
oduzmi sulju
i palmu, koji je kolko jeche davao izjave suprotne voji
i vukovih 10-20 000 odanih 8)
 
Dobro, to je sve u redu. Tebi se lično ne sviđa, ali si lepo primetio da ima samo kvalitete. Bezobrazan se mora biti u srpskoj politici - jasno je da je i to kvalitet. Sa druge strane, shvatićeš, siguran sam vrlo brzo, da ni ne želiš da Čedomir Jovanović bude politički poražen. Možeš biti siguran da će članice sledeće vlade biti LDP i DS. Uostalom, kao što rekoh u prethodnom postu, to je i DS-ova ideja. DS je svestan da je jedini most između Evrope i Srbije upravo LDP. DS sam nema tako dobre kontakte sa Evropom.

P.S. Izvini na kašnjenju, mešaju se postovi, zato što sam još u prvih 10, pa moraju prvo admini da verifikuju.

Ma nema frke, nisu izbori baš sutra :D
A što se vlade tiče, pa bolje Tadić i Čeda, nego Koštunica i Nikolić.
 
samo duplo vishe od Voje :D :D :D

iliti pogledaj rezultate izbora
oduzmi sulju
i palmu, koji je kolko jeche davao izjave suprotne voji
i vukovih 10-20 000 odanih 8)

Ja nisam rekao da su svi glasači Borisa Tadića glasači LDP, ali tu stoji jedna važna istina:
Oni su glasači ideje LDP koju propagira i Boris Tadić (ne kažem da je ukrao ideju, već da je to ista ideja).

E, sada, ako Tadić namerava da opstane moraće da se posveti toj ideji u celosti, jer Čedomir neće odustajati od nje, a građani će i dalje tu ideju da vide kao sebi podobnu.
 
Ja nisam rekao da su svi glasači Borisa Tadića glasači LDP, ali tu stoji jedna važna istina:
Oni su glasači ideje LDP koju propagira i Boris Tadić (ne kažem da je ukrao ideju, već da je to ista ideja).

E, sada, ako Tadić namerava da opstane moraće da se posveti toj ideji u celosti, jer Čedomir neće odustajati od nje, a građani će i dalje tu ideju da vide kao sebi podobnu.

Ideja? A da li je zaštitio IDEJU u Zavodu za zaštitu autorskog prava? :lol:

Bojim se da bi mu rekli npr. Dečko idi donesi nam doručak tu iz one pekare, častićemo te jogurtom. :)
 

Back
Top