veliki problem...nece nista

aleksandar79

Početnik
Poruka
21
e ovako....prvo da vas pozdravim, pa da ukratko objasnim sta sam radio i sta mi se desilo...izvadio sam hard disk iz mog kompa i prikacio ga na drugi da prebacim neke podatke...kada sam ga vratio u moj komp,poceo je da dize sistem i kada treba da ucita onaj prozor sa kojim pocinje rad u windows-u,prijavi mi da disk ima problem i da ne moze da pokrene windows...ja uzmem moj hard disk i vratim ga u onaj komp i on ga lepo prepozna i mogu da vidim sve sta je na njemu...resim da reinstaliram windows na mom HD preko drugog kompa i to i uradim...i sve OK...i kada sam ga vratio u moj komp on nece nista,ali bukvalno nista...nece da mi se pojavi ni prvi ekran niti mogu da udjem u BIOS da ga reinstaliram ponovo...nece ni monitor da mi upali...znaci,siguran sam da mi je HD u redu,da mi je graficka u redu (radila 2 sata pre toga, a i skoro sam je menjao), cujem da radi HD....probao sam da ga vratim na default izvadivsi bateriju iz maticne ploce....sada,interesuje me sta moze da bude...nije valjda riknula maticna ploca ili CPU...napomena,ovo mi se i ranije jednom desilo,ali sam uspeo da ga pokrenem tako sto sam izvadio kabl iz napajanja i vratio ga...reinstalirao windows i radio je odlicno...do sada....ako neko nesto ima na umu neka mi javi....hvala
 
dzamper nisam ni pomerao ... ima dva mala prekidaca i u gornjem polozaju je ON a u donjem 1 i 2....ali sam kasnije probao da ih podignem i spustim,ali sve to bez rezultata...sada mi se desava da upalim komp,cijem hard disk i radi par sekundi i onda se sam ugasi....***...ali hvala u svakom slucaju
 
To sto si inst. sistem na drugom kompu nemora da znaci da ce raditi na tvom.
Nego pregledaj ti kablove i ram,da li si sve dobro ustekao.
Ti prekidaci sto pominjes su najverovatnije za resetovanje cmos-a.Ako nemas probelema sa bios-om tj. ako nisi nista cackao pa greskom sacuvao,nemoj to dirati.

I jel imas onaj mali piskavi interni zvucnik (naravno unutar kucista)?To nekad zna da bude korisna stvarcica.
 
Probaj da mu ubodes drugi molex (4-rozilni prikljucak za napajanje) pa da vidis da nije do toga,a mogao bi i da izvadis napajanje iz tog drugovog kompa pa da vidis da nije mozda do toga...Mozda je vec bilo slabo a tim vadjenjem si ga samo dokusurio.Mislim cim se ne cuje znaci da ne dobija napajanje...
Naravno blago prodrmati memoriju i graficku u slotu, mozda si ih slucajno ispomerao dok si vadio hard...
 

Back
Top