SAMOUBISTVO

Девојко, скок са солитера не нуди могућност преживљавања. Бешење на чврстом ослонцу такође. Сечење вена, уз довољан временски рок, такође :)

А ти што су "покушали да се убију" па је неко "наишао"... таквима више треба пажења него самоубиство... :rolleyes:

Upravo zbog takvih neznalica-sveznalica sam to napisala.
Znam decka koji je skocio s 5-og sprata i preziveo,ali ostao invalid u kolicima.Ne verujrm da je zeleo tu vrstu paznje i nege!!!:roll:8)
 
Čovekov život predstavljaju psiho-misaone i fizičke radnje koje su u reverzibilnom ciklusu. Ako su ove radnje usklađene, u harmoniji, sinhronizovane, onda se ide linijom života. Ako pak nisu usklađene, ako su u diskontinuitetu, onda se ide linijom smrti. To funkcioniše kao zakon koji deluje u čovekovom biću.

Svaka psiho-misaona radnja prouzrokovače određenu fizičku radnju. Isto tako, svaka fizička radnja prouzrokovaće u mozgu određenu psiho-misamu radnju. Ne treba napominjati da loša (zla) misaona radnja uzrokuje loš životni događaj. Na sličan način neka loša fizička ranja (izvršeno neko zlo) uzrokuje takve psiho-misaone konstrukcije u mozgu koje djeluju kao blokada i prepreka su da čovek ima normalan (dobar) život.
Znači, oni koji naginju ka suicidu treba da se odreknu loših (zlih) psiho-misaonih i fizičkih radnji, čime će deblokirati sve negativno zabravljne mehanizme u mozgu i to će ih od linije smrti odvesti u liniju života. (Umesto izraza linija može se upotrebiti i izraz polje).
 
Čovekov život predstavljaju psiho-misaone i fizičke radnje koje su u reverzibilnom ciklusu. Ako su ove radnje usklađene, u harmoniji, sinhronizovane, onda se ide linijom života. Ako pak nisu usklađene, ako su u diskontinuitetu, onda se ide linijom smrti. To funkcioniše kao zakon koji deluje u čovekovom biću.

Svaka psiho-misaona radnja prouzrokovače određenu fizičku radnju. Isto tako, svaka fizička radnja prouzrokovaće u mozgu određenu psiho-misamu radnju. Ne treba napominjati da loša (zla) misaona radnja uzrokuje loš životni događaj. Na sličan način neka loša fizička ranja (izvršeno neko zlo) uzrokuje takve psiho-misaone konstrukcije u mozgu koje djeluju kao blokada i prepreka su da čovek ima normalan (dobar) život.
Znači, oni koji naginju ka suicidu treba da se odreknu loših (zlih) psiho-misaonih i fizičkih radnji, čime će deblokirati sve negativno zabravljne mehanizme u mozgu i to će ih od linije smrti odvesti u liniju života. (Umesto izraza linija može se upotrebiti i izraz polje).


Већа лупетања давно нисам чуо :lol:
 
WEISHAUPT : "Ovih dana me obuzimaju suicidne misli ponajviše zbog političke situacije u zemlji"

Ma daaaaaaj.... Zasto te to opterecuje? Kako druge ne opterecuje? Tu se ogleda tvoja slabost!
Koliko imas godina?
Zamisli kad bi se svako nervirao i opterecivao stvarima koje ce MOZDA doci jednom u buducnosti...izadjes na ulicu i vidis ljude poput zombija sa izmucenim licem i oborelim pogledom kako se sudaraju ne obracajuci paznju jedni na druge, svi povuceni u sebe, svoje napacene misli i obolelu psihu...ne mogu vise da lupetam =)
Zasto jednostavno ne iskuliras politicku situaciju, zivis kao i vecina, normalno, misleci: neka me zivot odvede gde god hoce... bas me briga sta ce biti sutra (samo da mi je tu moja vutra, ma salim se!)?
Ako ti nje problem, napisi sta te tacno muci, koji deo buducnosti? =) Sto krace, ali lucidno...
 
Svako od nas je bar jednom u zivotu pomislio na samoubistvo. Naravno i ja sam medju njima. :) To najvise pomisle mladje osobe koje su u pubertetu ( po meni ), materijalno nestabilne osobe, osobe koje zive same tj koje nemaju nikoga da brinu o njima i da se one brinu o njima i naravno najveci uticaj na samoubistvo imaju osobe koje su psihicki nestabilne.
 
Svako od nas je bar jednom u zivotu pomislio na samoubistvo. Naravno i ja sam medju njima. :) To najvise pomisle mladje osobe koje su u pubertetu ( po meni ), materijalno nestabilne osobe, osobe koje zive same tj koje nemaju nikoga da brinu o njima i da se one brinu o njima i naravno najveci uticaj na samoubistvo imaju osobe koje su psihicki nestabilne.


Ko su po tebi ''psihicki nestabilne'' osobe?
 
Epa sad postoji vise vidova ili oblika psihicki nestabilne osobe. Nemam pojma :D ne razumem se bas najbolje, al koji imaju vecih problema sa sobom ili drugim ljudima. Mislim ok svako nekad ima nekih problema, manjih ili vecih. Svi padamo u depresije opet manje ili vece, ali ako to preraste u konstantu ili manicnu kako li vec postane asocijalan duze vreme, ne jede, ne spava i svasta nesto onda mu dodje do toga da se ili pokrene mislju dokle bre tako! Daj da izadjem napolje, da trcim, da setam, da odem u kupovinu...., a opet neko je slab da pomisli cemu ovaj zivot ocu da me nema. E snaga je bitna po meni, osvrnuti se oko sebe, videti kako je lepo kad se ljudi setaju sa decom, prijateljima, popiti kafu, sok, ici na posao ma koliko ga ne voleli ili nas mrzelo, baviti se sportom ma koliko nas opet mrzelo.....
 
Ko su po tebi ''psihicki nestabilne'' osobe?

...oni ciji stepeni nestabilnosti variraju od povremenih izolovanih epizoda do vecih problema koji zahtevaju profesionalni tretman - alkoholizam, depresija, manicna depresija, opsesivno kompulsivno ponasanje, psihoseksualni problemi, asocijalno ili teatralno ponasanje, granicna shizofrenija... kod njih se u razlicitim stepenima mogu ispoljiti neke od ovih osobina:
... misle da njihove misli imaju fizicku moc (nekom zele zlo i kad se to desi misle da se desilo zato sto su oni to zeleli), pridaju znacaj nepovezanim dogadjajima (crna macka i losa sreca), veruju u talismane mada to zavisi i od kulture, lako im je odvuci paznju - obracaju paznju na sve odjednom a u stvari ne obracaju paznju ni na sta, skloni su fantaziranju zbog cega mogu izgubiti sposobnost razlikovanja fantazije od stvarnosti... povezuju stvari na nacin na koji to drugi ne rade, impulsivni su, imaju cudan nacin izrazavanja, ponasanja, odevanja, imaju neobicna iskustva npr. vizuelna ili slusna, introvertni su, povlace se iz drustva, nesposobni su da donose odluke zbog postojanja vise alternativa

...vecina ovih osobina je uobicajena kod dece, kod odraslih to se povezuje sa excentricnoscu ali moze biti i znak nastupajuceg ludila
... vecina kreativnih ljudi npr. umetnika moze se smatrati granicno ludim ili shizotipno nastrojenim ali nisu svi granicno ludi i kreativni - oni koji jesu sigurno prestaju biti kreativni onog trenutka kada ih njihovo ludilo proguta

...prema nekim istrazivanjima 60 - 70% stanovnistva razvijenih zemalja pati od nekog oblika shizoidne dezorijentacije...neki od njih se obracaju lekarima, neki ne... cinjenica je da moderno drustvo polako ali sigurno klizi u ludilo...sta mislite zasto?
 
U trenutku smrti, energija koja pokreće telo izlazi iz njega. ahahahha (: koji hit !...jbte shto ti tema dobra...vidi ovo

Ja ću ostati celina i sačuvati svoju svest i posle kraja mog fizičkog tela
samosvesnu energiju obuzme besmisao i strah od kosmičkog beskraja, pa ona ponovo silazi u telo


mislim zashto bi samosvesnu energiju (joooj samosvesna energija lolol) obuzeo strah od kosmichkog beskraja (joj kosmichkog beskraja lolol)....ahahha prizemne religije (: ...koji kvalitet jbte...olja ivanjicki style hahahha (: krstarica rulz! hahhaa
 
...oni ciji stepeni nestabilnosti variraju od povremenih izolovanih epizoda do vecih problema koji zahtevaju profesionalni tretman - alkoholizam, depresija, manicna depresija, opsesivno kompulsivno ponasanje, psihoseksualni problemi, asocijalno ili teatralno ponasanje, granicna shizofrenija... kod njih se u razlicitim stepenima mogu ispoljiti neke od ovih osobina:
... misle da njihove misli imaju fizicku moc (nekom zele zlo i kad se to desi misle da se desilo zato sto su oni to zeleli), pridaju znacaj nepovezanim dogadjajima (crna macka i losa sreca), veruju u talismane mada to zavisi i od kulture, lako im je odvuci paznju - obracaju paznju na sve odjednom a u stvari ne obracaju paznju ni na sta, skloni su fantaziranju zbog cega mogu izgubiti sposobnost razlikovanja fantazije od stvarnosti... povezuju stvari na nacin na koji to drugi ne rade, impulsivni su, imaju cudan nacin izrazavanja, ponasanja, odevanja, imaju neobicna iskustva npr. vizuelna ili slusna, introvertni su, povlace se iz drustva, nesposobni su da donose odluke zbog postojanja vise alternativa

...vecina ovih osobina je uobicajena kod dece, kod odraslih to se povezuje sa excentricnoscu ali moze biti i znak nastupajuceg ludila
... vecina kreativnih ljudi npr. umetnika moze se smatrati granicno ludim ili shizotipno nastrojenim ali nisu svi granicno ludi i kreativni - oni koji jesu sigurno prestaju biti kreativni onog trenutka kada ih njihovo ludilo proguta

...prema nekim istrazivanjima 60 - 70% stanovnistva razvijenih zemalja pati od nekog oblika shizoidne dezorijentacije...neki od njih se obracaju lekarima, neki ne... cinjenica je da moderno drustvo polako ali sigurno klizi u ludilo...sta mislite zasto?

bilo ko ciji iq naginje ka visini, naginje i ka nestabilnosti
nemoj povezivati sve sa ludilom tako lako

takodje, kada navedes cinjenicu (moderno drustvo), navedi i izvor, konkretan dokaz
ako je to tacno, svaako je zanimljiva tema za raspravljanje
 
...oni ciji stepeni nestabilnosti variraju od povremenih izolovanih epizoda do vecih problema koji zahtevaju profesionalni tretman - alkoholizam, depresija, manicna depresija, opsesivno kompulsivno ponasanje, psihoseksualni problemi, asocijalno ili teatralno ponasanje, granicna shizofrenija... kod njih se u razlicitim stepenima mogu ispoljiti neke od ovih osobina:
... misle da njihove misli imaju fizicku moc (nekom zele zlo i kad se to desi misle da se desilo zato sto su oni to zeleli), pridaju znacaj nepovezanim dogadjajima (crna macka i losa sreca), veruju u talismane mada to zavisi i od kulture, lako im je odvuci paznju - obracaju paznju na sve odjednom a u stvari ne obracaju paznju ni na sta, skloni su fantaziranju zbog cega mogu izgubiti sposobnost razlikovanja fantazije od stvarnosti... povezuju stvari na nacin na koji to drugi ne rade, impulsivni su, imaju cudan nacin izrazavanja, ponasanja, odevanja, imaju neobicna iskustva npr. vizuelna ili slusna, introvertni su, povlace se iz drustva, nesposobni su da donose odluke zbog postojanja vise alternativa
Psiha je ogledalo života, jer život nije ništa drugo nego materijalizovana psiha. Zdrava, dobra, normalna psiha ide linijom (poljem) života i uvek se materijalizuje u dobro (zadovoljan i srećan život). Poremećena, bolesna psiha vodi prema liniji (polju) smrti i uvek se materijalizuje u zlo (nezadovoljan i nesrećan život). Psihička (misaona) dela i fizička (materijalna) dela su međusobno reverzibilna tj. jedani na druge utiču. Fizička dela su uvek u rezonanci sa misaonim delima. I misaona dela mogu biti u rezonanci sa fizičkim delima, jer u pozitivnom slučaju poboljšavaju čovekove umne sposobnosti (popravljaju psihu) a u negativnom deluju kao blokatori pojedinih misaonih mogućnosti (pogoršavaju psihu). Međutim, misaona dela ne moraju biti u rezonanci sa fizičkim delima. Na protiv, u slučaju negativnog života (linija smrti) misaona dela su ta koja jedino mogu delovati na suprot liniji smrti, deblokirati blokirane kapacitete i preusmeriti ka liniji života.
Smirenost, zadovoljstvo, optimizam su odlike linije života. Nemir, nezadovoljstvo i pesimizam su odlike linije smrti. U ovom drugom slučaju ova stanja su, u stvari, upozorenja (znakovi na putu) da se ide pogrešnim putem, odnosno da se radi što nije dobro.

Misli uvek imaju fizičku moć, jer realni život sačinjavaju materijalizovane misli. Međutim, materijalizacija misli podleže preciznim zakonima, a ne željama. Ipak, želje mogu biti usklađene sa zakonima, tako da uvek možemo delovati pozitivno, linijom života. Naravno, zakone međusobnog delovanja misaonih radnji (psihe) i fizičkih radnji (materijalizovanog života) treba spoznati.

Kao što sam već napomenuo, svaki događaj, i misaoni i fizički, je znak na putu. Prema tome, sve je (smisleno) povezano tj. ništa se slučajno ne događa.
 
Par mojih razmišljanja o samoubistvu:

Negde sam pročitao da je samoubistvo poremećaj u procesu normalnog predviđanja i odvijanja inkarnacije. Duh je nemoguće uništiti, moguće je samo oduzeti mu svest na neko vreme, što može da potraje jako dugo. I bog je bio bez svesti kada su crne rupe progutale sve bivše galaksije, dakle prvobitnu celinu, a zatim jedna drugu, sve dok se sve nije zbilo u jednu tačku koja je eksplodirala i ponovo ga probudila, kada je ponovo izgradio novu celinu, novi univerzum. Posle njega probudile su se sve ostale, pa i naše svesti. Drugoprobuđena svest se pobunila protiv njegove diktature i odvela dve trećine svih svesti u materijalni svet.

Bojim se da kad prođe prva kriza samoubica oseća da je još uvek živ i jasno percepira svoje mrtvo telo. Usamljen i nemoćan, on će posmatrati truljenje, nepodnošljivo raspadanje svog tela. Izgledaće mu kao da se živ raspada, da mu udovi nestaju, da ga jedu gliste...

Bojim se da strah od fizičke smrti, grozan i dok traje samo jedan tren, postaje nepodnošljiv pošto se stalno ponavlja. Šta ako samoubica svakom žilom svog bića pati, bez snage da ugleda konačan kraj kome se nada?... Mislim da čovek koji svesno vrši samoubistvo nije upoznao prirodnu smrt ni u jednom od prethodnih života.

Bojim se da su to užasne, Tantalove muke: on je žedan, gladan, a nema organe kojima bi realizovao svoje želje; on oseća strahovitu potrebu da se odmara bez fizičkih organa, kako bi njegov duh našao mira; on se vraća trenucima užasnog besa, svom ohlađenom telu, i često, vraćajući se u grob, ulazi u leš i izlazi iz njega.

Verujem da duhovi samoubica posećuju spiritističke seanse i molitvene hramove, i da od okultista traže pomoć za svoje izgubljene duše, a da ih oni, naime pripadnici nekih tajnih društava, zloupotrebljavaju i koriste njihovu negativnu energiju za svoje prizemne finansijske ili političke ciljeve...

Napišite i vi ponešto.

Jel mogu dobiti izvor ovog teksta?
 
@Unsaie vecina kreativnih ljudi mogu biti donekle ludi ali nije i vecina ludih ljudi kreativna... npr. shizofrenicaru sa podvojenom ili rascepljenom licnoscu kada je "lud" negov visok iq nije od neke koristi jer ga njegovi napadi razdvajaju od logicnog, racionalnog i prakticnog razmisljanja, njegove misli tada imaju dubok arhetipski sloj, intuicija mu je izostrena, slobodno izrazava svoje emocije... kad mu je "dobro" on je ravnodusan, neemocionalan i uzdrzan, skoro sterilan - znaci njemu je njegov unutrasnji zivot dostupan samo posredstvom ludila... ono sto mu je potrebno kao i svima nama je mesavina to dvoje
...mnogi od nas podsecaju na "zdravu" stranu shizofrenicne licnosti - posmatraju svet kao glumci koji slede scenario, igraju uloge koje ne razumeju, odseceni su od samih sebe i ljudi koji ih okruzuju dok kreativni ljudi vise podsecaju na "ludu" stranu shizofrenicne licnosti - deluju sanjalacki i neodlucno, uvrnuti su ili excentricni, impulsivni i nerealisticni
....tvrdnja da mi kao kultura polako ludimo, kao i procenti su rezultat mnogih istrazivanja od Viktora Frankla sredinom proslog veka pa do danas...googlaj ...razloga ima mnogo... od trenutka kad krenemo u skolu usredsredjuju nas na spoljne probleme a ne ohrabruju nas da razmisljamo o sebi... vreme ispunjavamo neprestanom aktivnoscu makar to bilo samo gledanje tv-a, tisinu ispunjavamo bukom....zaboravljamo na ljudsku potrebu da zivimo sa smislom, vizijom, vrednostima...ljudi su duhovna bica a ne genetske masine...u zadnjih 50 godina odigralo se vise promena nego od vremena kamenog doba, nasa stara etika i ceo okvir na kome je pocivala je mrtva i mnogi se zato osecaju izgubljeno, dezorjentisano...ipak mozda nam se pruza prilika da otkrijemo neku novu etiku oslanjajuci se na nasu urodjenoj inteligenciju...mozda nasi najveci strahovi kriju nase najvece blago

@ristob mnogi naucnici pod uticajem kvantne teorije veruju da je proto svest fundamentalno svojstvo celokupne materije, da postoji od pocetka vremena, da psiha i materija predstavljaju dva razlicita aspekta jedne iste stvari i da neke strukture npr. mozak poseduju ono sto je neophodno da bi se svi ovi komadici proto svesti kombinovali u potpuno razvijenu svest... stanoviste po kome svest prozima univerzum podrzavaju npr. i budisti ali i neki zapadni filozofi...ako je ovo tacno to znaci da nam nasa inteligencija obezbedjuje pristup fundamentalnim zakonima i principima postojanja sto budisticki mislioci oduvek tvrde.... u materijalizmu materija stvara um, u idealizmu um stvara materiju a u teoriji o proto svesti um i materija nastaju iz neceg jos fundamentalnijeg
 
e tako vec pisi, da i mi ludi razumijemo :) post za pet
moderno drustvo klizi svakim danom, ali ne zelim da gledam na stvari tako.
vjeru polazem u pojedince, na svijetu nas svejedno ima previse
prirodna selekcija, ko prodje... prodje

samo da istaknem da ovo nisam ni ja spomenula
@Unsaie vecina kreativnih ljudi mogu biti donekle ludi ali nije i vecina ludih ljudi kreativna...
 
...negde tokom svoje evolucije ljudska bica su pocela da potiskuju svoje instikte... krseci pravila i ogranicenja prirode covek je izgradio nov kompleksniji nacin zivota zasnovan na slobodnoj volji... odbacio je okove instikta ali ih je zamenio pravilima spolja - od bogova, razuma, tradicije, porodice, duh nauke je postao vodeci duh naseg doba....odbacujuci sva ta verovanja ljudi su poceli da se okrecu sebi...vodece zapadne religije odbacuju a cesto i proganjaju ovo stanoviste ali ko zna...mozda je sad kucnuo njihov cas :)
 
zalosna_sova: da, nemas pojma, i bilo je dovoljno reci samo to.

Andreavk: nemoj da generalizujes. neko moze da izgubi kontakt sa realnoscu iz mnogih razloga a da pritom uopste ne veruje u talismane i da vrlo dobro zna sta zeli i sta cini. ne treba sve mesati.

bilo ko ciji iq naginje ka visini, naginje i ka nestabilnosti
nemoj povezivati sve sa ludilom tako lako - tacno to sam hteo da kazem.

sporiji procesori su uvek stabilniji u radu od onih najbrzih.

drugo, slobodna vollja NE postoji. determinizam je osnovni zakon svega.

moderna drustva klize u ludilo zato sto je zivot u njima postao isuvise ogranicavajuci po coveka a istovremeno isuvise lak i jednostavan, ne zahtevajuci od bica sopstveni unutrasnji razvoj (prirodni) radi njegovog opstanka - nego obratno: potiskivanje svega sto je prirodno i podredjivanje autoritetima, realnim i virtualnim na svakom koraku.
odatle su i sve danasnje vrednosti i ideali zapravo ideali slabosti a sve ono sto je snazno i prirodno se predstavlja kao lose, ekonomski sistem tako zahteva.
razvijen svet propada zato sto nema vise za sta da se bori. tako biva sa svakom civilizacijom.


ristob: tebe treba banovati zbog gluposti koje govoris. ti ne znas apsolutno nista a mislis da znas sve. tu knjigu iz koje si to citao slobodno baci ili stavi ispod svog jastuka i ne vadi nam je vise ovde.


#0145

Непосредни и остали узроци самоубилачких тежњи (неки од):

#0145.1

Недостатак мотивације од стране животне средине.
Ако исувише добро разумемо ствари, и ако смо у стању да великим делом предвидимо развитак фактора у нашем животном окружењу и на нашем животном путу, оне постају неинтересантне и таквом уму свет делује као пластичан, истрошен, блед, стагнантан, момифициран и биће губи сваку вољу за борбом и упада у апатију која води у дубоке самоубилачке тежње.

#0145.2

Из жеље да све организујемо у друштву због потребе контроле и моћи, чинећи тиме ствари исувише предвидљивим, живот губи свој карактер неизвесности а животна околина постаје стерилна за ум као и за чула. Ни један ни други нису више мотивисани да живе зато што не постоји довољно лепоте и хумора у животној околини да би стимулисали биће, и зато што су услови живота исувише лаки. То је моменат од ког идемо у пропаст.

#0145.3

Реализација неразумног и машиналног (кружног) карактера људског постојања у ком је разум по дефиницији подређен потребама организма и у ком се све заправо врти и враћа на исто само у другој форми, само кроз другачије комбинације, кроз другачији декор.

#0145.4

Неспособност друштвеног система да довољно стимулише развијен ум јер је недовољно савршен и јер живот у њему није довољно интензиван, јер прилагођен бићима просечних интелектуалних способности по својој брзини и сложености постојања. (Што се донекле придодаје на #0145.2)

#0145.5

Схватање тога да је живот заправо скуп навика којима се биће подређује и од којих постаје зависно. Породица, друштвена околина, посао, љубавни партнер.
Исувише висок степен креативности и свести ума који од једног тренутка пита "зашто" и који не налази у таквом оквиру довољну интелектуалну храну спречава то спутавајуће навикавање и ослобађа се од тога, разбија оквире своје свести али тиме и оквире свог претходног емотивног живота унутар којих се налазе и извори задовољења његових основних психичких потреба (емотивна храна).

#0145.6

Свест о никад-савршеном, о непотпуности живота и света.

#0145.7

Немогућност бића да успостави конструктивну размену, сарадњу и комуникацију са својом непосредном околином.
Што узрокује:
Губитак уверења у своје сопствено постојање из усамљености и немогућности налажања одредишта и одраза себе у спољашњем свету са којима би се идентификовао, а који кроз емотивне реакције које узрокују буде у човеку осећај припадности.
Када човек престаје да верује у сопствено постојање, онда следи спонтана унутрапња дезинтеграција и самоуништавање.

#0145.8

Цео живот свесног човека се онда своди на покушаје да помири своју стваралачку потребу и задовољи нагоне свог ума, истовремено са природним потребама бића, и временом ће само тонути у тај егзистенцијални вакум између "will to know and will to create" и "will to live", у многим случајима тако што ће изабрати веома ризичан начин живота, и трудити се да кроз стварање лепоте и самим тим инспирисањем сопствене животне снаге, што кроз свој начин живота што кроз своје стваралаштво, ублажи тај очигледни апсурд човекове борбе против смрти чији је исход свакако неминован а његов тренутак непредвидив.
 
...pricamo o psihicki nestabilnim osobama...ako si se negde nasao nije strasno...strasno je ako mislis da si savrsen i da ti bas nista ne hvali :)

...samoubistvo je krajnji cin krajnjeg ocaja i krajnja predaja besmislu...ocajna osoba ne moze pronaci znacenje, stvar ili osobu od vrednosti na koje moze odgovoriti, opseda je smrt iako je se plasi, oseca paniku pa ipak tako osamucena stoji na ivici provalije jer je nesto vuce da skoci... cini mi se da je neko ko ima sa tim iskustva rekao kako nece da uzima lekove jer se zbog njih oseca kao zombi... neki od njih gutaju pilule da ne bi morali previse da razmisljaju pa ipak na kraju izvrse samoubistvo da ne bi morali uopste da misle
 

Back
Top