SAMOUBISTVO

Noćas sam sanjao kolegu pesnika koji se ubio (obesio) pre otprilike 11 meseci (imao je oko 25 godina). Veli on meni u snu da se osećao isto kao što se ja sada osećam. Kad sam se probudio o svemu sam dobro porazmislio, jer već duže vreme razmišljam o samoubistvu.
 
Čoveku se ostvaruju one misli koje su mu najviše prisutne u mozgu. Međutim, čovek uvek može voljno odlučivati kakva će biti misaona mapiranost njegovog mozga.

I drvo je reklo: nemoj jutro moje sneno,
ostavljam ti pesmu, kad ne mogu da te vratim.
 
Kad sam se probudio o svemu sam dobro porazmislio, jer već duže vreme razmišljam o samoubistvu.


??? :confused:

Pa... proleti kroz ovu temu ponovo!
Ako neko misli da je resenje samoubistvo, taj je defitivno kukavica!
Ja sam iz Vojvodine, tamo se svakog meseca neko samoubije! Pogotovo su cesti slucajevi iz mog mesta... :-x Ljudi oko mene! Strashno!
 
Noćas sam sanjao kolegu pesnika koji se ubio (obesio) pre otprilike 11 meseci (imao je oko 25 godina). Veli on meni u snu da se osećao isto kao što se ja sada osećam. Kad sam se probudio o svemu sam dobro porazmislio, jer već duže vreme razmišljam o samoubistvu.



Brate, oprosti mi ako sam te mozda uvredio svojim pisanijem.
 
Noćas sam sanjao kolegu pesnika koji se ubio (obesio) pre otprilike 11 meseci (imao je oko 25 godina). Veli on meni u snu da se osećao isto kao što se ja sada osećam. Kad sam se probudio o svemu sam dobro porazmislio, jer već duže vreme razmišljam o samoubistvu.

...ne mozes resavati probleme oslanjajuci se na mentalni okvir koji je i stvorio te probleme... potrazi strucnu pomoc
...nista od toga sto se tebi cini vazno nije vazno... uvek ces imati ono sto ti je potrebno
 
Нисам говорила о теби јер те не познајем, говорила сам да је недоговорно то што си написао. То нису ствари за зезање.
 
129.png
 
Е, па ја сам пре стигла! :P

Сад озбиљно - све оне који причају о самоубиству треба озбиљно схватити... Највећи број самоубица најављује да ће то урадити и прича о томе, а људи обично погрешно мисле да је то празна прича и не узимају је за озбиљно.

На жалост, и ја сам исто тако мислила...као и моја најближа околина...и реаговала сам са иронијом као сад ти.
Тек после сам ишчитала брдо литературе и научила многе ствари о томе...али било је касно...на жалост.

Самоубиством се не уништава само један живот, уништавају се и животи свих људи из ближе околине! И то самоубиство је, делом, и мени уништило живот.

Рекох, ЗНАМ о чему причам и свесна сам одговорности сваке изречене речи...па макар била упућена и непознатим људима на форуму.

Све што сам имала да кажем то је да позовем и тебе да будеш свестан своје одговорности према другима.

Толико.

А сад, ти ако хоћеш, настави да се играш.
 
Е, па ја сам пре стигла! :P

Ајде да узмем то у обзир :wink:

Сад озбиљно - све оне који причају о самоубиству треба озбиљно схватити... Највећи број самоубица најављује да ће то урадити и прича о томе, а људи обично погрешно мисле да је то празна прича и не узимају је за озбиљно.

Одакле ти та идеја? Ја колико знам - баш је супротно - они који ****ју о томе, никад не ураде, тиме само привлаче пажњу, док они који се стварно рокну, ураде то изненада, и најчешће тихо.

На жалост, и ја сам исто тако мислила...као и моја најближа околина...и реаговала сам са иронијом као сад ти.
Тек после сам ишчитала брдо литературе и научила многе ствари о томе...али било је касно...на жалост.

Самоубиством се не уништава само један живот, уништавају се и животи свих људи из ближе околине! И то самоубиство је, делом, и мени уништило живот.

Рекох, ЗНАМ о чему причам и свесна сам одговорности сваке изречене речи...па макар била упућена и непознатим људима на форуму.

Жао ми је што си у трипу да поседујеш туђе животе, да мислиш уместо других и доносиш одлуке уместо њих. Искрено ми је жао. На жалост, ниси једина ;)

Све што сам имала да кажем то је да позовем и тебе да будеш свестан своје одговорности према другима.

Али као што рекох, ја сам врло неодговоран... ;)
 
Под одређеним степеном бола, емотивног или физичког, свако, АПСОЛУТНО СВАКО, може да изврши самоубиство. Некоме је тачка прелома ниже, а некоме више. Неки имају више разлога да трпе тај евентуални бол од других.
Они који осуђују самоубице би под одређеним околностима исто тако поступили. То су само кукавице од те реалности живота.

Дисекција #0197 : да сам он и да сам на његовом месту, радио би исто што и он.
 
#0145

Непосредни и остали узроци самоубилачких тежњи (неки од):

#0145.1

Недостатак мотивације од стране животне средине.
Ако исувише добро разумемо ствари, и ако смо у стању да великим делом предвидимо развитак фактора у нашем животном окружењу и на нашем животном путу, оне постају неинтересантне и таквом уму свет делује као пластичан, истрошен, блед, стагнантан, момифициран и биће губи сваку вољу за борбом и упада у апатију која води у дубоке самоубилачке тежње.

#0145.2

Из жеље да све организујемо у друштву због потребе контроле и моћи, чинећи тиме ствари исувише предвидљивим, живот губи свој карактер неизвесности а животна околина постаје стерилна за ум као и за чула. Ни један ни други нису више мотивисани да живе зато што не постоји довољно лепоте и хумора у животној околини да би стимулисали биће, и зато што су услови живота исувише лаки. То је моменат од ког идемо у пропаст.

#0145.3

Реализација неразумног и машиналног (кружног) карактера људског постојања у ком је разум по дефиницији подређен потребама организма и у ком се све заправо врти и враћа на исто само у другој форми, само кроз другачије комбинације, кроз другачији декор.

#0145.4

Неспособност друштвеног система да довољно стимулише развијен ум јер је недовољно савршен и јер живот у њему није довољно интензиван, јер прилагођен бићима просечних интелектуалних способности по својој брзини и сложености постојања. (Што се донекле придодаје на #0145.2)

#0145.5

Схватање тога да је живот заправо скуп навика којима се биће подређује и од којих постаје зависно. Породица, друштвена околина, посао, љубавни партнер.
Исувише висок степен креативности и свести ума који од једног тренутка пита "зашто" и који не налази у таквом оквиру довољну интелектуалну храну спречава то спутавајуће навикавање и ослобађа се од тога, разбија оквире своје свести али тиме и оквире свог претходног емотивног живота унутар којих се налазе и извори задовољења његових основних психичких потреба (емотивна храна).

#0145.6

Свест о никад-савршеном, о непотпуности живота и света.

#0145.7

Немогућност бића да успостави конструктивну размену, сарадњу и комуникацију са својом непосредном околином.
Што узрокује:
Губитак уверења у своје сопствено постојање из усамљености и немогућности налажања одредишта и одраза себе у спољашњем свету са којима би се идентификовао, а који кроз емотивне реакције које узрокују буде у човеку осећај припадности.
Када човек престаје да верује у сопствено постојање, онда следи спонтана унутрапња дезинтеграција и самоуништавање.

#0145.8

Цео живот свесног човека се онда своди на покушаје да помири своју стваралачку потребу и задовољи нагоне свог ума, истовремено са природним потребама бића, и временом ће само тонути у тај егзистенцијални вакум између "will to know and will to create" и "will to live", у многим случајима тако што ће изабрати веома ризичан начин живота, и трудити се да кроз стварање лепоте и самим тим инспирисањем сопствене животне снаге, што кроз свој начин живота што кроз своје стваралаштво, ублажи тај очигледни апсурд човекове борбе против смрти чији је исход свакако неминован а његов тренутак непредвидив.


http://nadrealan.mojblog.co.yu/p-1044108010891077108210941080/82723.html
 
Ајде да узмем то у обзир :wink:



Одакле ти та идеја? Ја колико знам - баш је супротно - они који ****ју о томе, никад не ураде, тиме само привлаче пажњу, док они који се стварно рокну, ураде то изненада, и најчешће тихо.



Жао ми је што си у трипу да поседујеш туђе животе, да мислиш уместо других и доносиш одлуке уместо њих. Искрено ми је жао. На жалост, ниси једина ;)



Али као што рекох, ја сам врло неодговоран... ;)

:roll: Ала се ти налупета...

Прво, то што ти ''знаш'' је предрасуда. Информиши се мало боље.

Ово о ''поседовању туђих живота'' је бесмислица коју може да исконструише само неко ко не чита шта је написано...

То што си ''неодговоран'' није ти оправдање. :roll:
 
:roll: Ала се ти налупета...

Јбг. пратим тебе... :D

Прво, то што ти ''знаш'' је предрасуда. Информиши се мало боље.

А како настају предрасуде? :-)

Ово о ''поседовању туђих живота'' је бесмислица коју може да исконструише само неко ко не чита шта је написано...

Ако ти је бесмислица, ти прескочи ;)

То што си ''неодговоран'' није ти оправдање. :roll:

Одакле ти идеја да се ја оправдавам? ;)
 

Back
Top