SAMOUBISTVO

A vidi, kad sam bio mali i kod moje babe u selu (na padinama planine Prekornice, iznad Zete, nedaleko od manastira Ostrog), u jesen su lastavice otišle na jug. Samo je jedna lastavica ostala u potkrovlju babine kuće. Hranili smo je cele zime i kad je došlo proleće i lastavice se vratile i okupile oko nje, i cvrkuću, one manje ona više, priča im nešto što nisam razumeo, cvrkuće, priča, i na kraju priče zabije kanže desne noge sama sebi u vrat i padne sa krova. To sam video i dan danas mislim da životinje mogu da izvrše samoubistvo. I stojim iza toga da smo i mi ljudi životinje, pa tek onda spiritualna bića.
:rotf:



Остављала им је опоруку...оно као: коме оставља гнездо, где да је сахране...и тако... Ал није могла да се самоубије раније, док ове нису дошла са југа...ваљда да би имала сведоке, да неко после не оптужи неку невину ластавицу да јој је забила канџе у врат....
 
A vidi, kad sam bio mali i kod moje babe u selu (na padinama planine Prekornice, iznad Zete, nedaleko od manastira Ostrog), u jesen su lastavice otišle na jug. Samo je jedna lastavica ostala u potkrovlju babine kuće. Hranili smo je cele zime i kad je došlo proleće i lastavice se vratile i okupile oko nje, i cvrkuću, one manje ona više, priča im nešto što nisam razumeo, cvrkuće, priča, i na kraju priče zabije kanže desne noge sama sebi u vrat i padne sa krova. To sam video i dan danas mislim da životinje mogu da izvrše samoubistvo. I stojim iza toga da smo i mi ljudi životinje, pa tek onda spiritualna bića.

da li je moguce da nisi?:wink:
 
Malo statistike. Ljudi se više ubijaju preko zime, a manje preko leta; više žene, manje muškarci. U Evropi najviše samoubica ima u Mađarskoj, zatim u Srbiji (Vojvodina). Da li je Panonska nizija toliko depresivna?
 
Ja sam ispričao ozbiljnu priču, ovo od tebe mi malo više liči na vic. Kažem ti da sam bio mali, ali znam šta sam video.

... zivotinja nikad nece "pociniti" samoubistvo ako je zdrava i ako moze da se reprodukuje... zivotinje koje su slabe i bolesne mogu se povuci i odbijati hranu da bi sebi "prekratili" muke, ili termiti - vojnici koji ne mogu da se reprodukuju kad naidju na neprijatelja explodiraju (pukne im stomak i izbacuju neku lepljivu masu) da bi zastitili mravinjak...ono za lemure je mit, ne ubijaju se skacuci sa stena kao i prica o kitovima koji su se nasukali na obalu - kriv je vodja koga oni bezuslovno slede...znaci zivotinje se ne ubijaju ako su ona 2 uslova ispunjena a ako nisu odgovor je da
... kad sam bila mala imala sam papagaja koji je znao da govori...zvao se Mikica i jednog dana je neka moja drugarica rekla "Mikice ti si lud" a on njoj " Nije Mikica lud, ti si luda"...ili imao je obicaj da dok rucamo kupi mrve sa stola...jednom sam u sali pocela da ga jurim nozem i viljuskom po stolu a on je odleteo u kavez, okrenuo se prema zidu, prestao da prica, nije cak hteo ni da jede...ne secam se koliko je vremena proslo dok smo ga "unormalili" ali tvoja prica me podsetila na njega :)
 
A vidi, kad sam bio mali i kod moje babe u selu (na padinama planine Prekornice, iznad Zete, nedaleko od manastira Ostrog), u jesen su lastavice otišle na jug. Samo je jedna lastavica ostala u potkrovlju babine kuće. Hranili smo je cele zime i kad je došlo proleće i lastavice se vratile i okupile oko nje, i cvrkuću, one manje ona više, priča im nešto što nisam razumeo, cvrkuće, priča, i na kraju priče zabije kanže desne noge sama sebi u vrat i padne sa krova. To sam video i dan danas mislim da životinje mogu da izvrše samoubistvo. I stojim iza toga da smo i mi ljudi životinje, pa tek onda spiritualna bića.

da sam bio sa tobom citave zime i slusao tvoje price, ja bih sam sebi pregrizao vrat....
tako da potpuno razumem lastavicu.
nego, posto je ona nesto pricala ostalim lastavicama, jel si primetio nedostatak lastavica u tom kraju?
 
Andreavk, slažem se s time što si napisala, životinje mnogo više razumeju nego što mi mislimo. Bila je davno jedna australijska serija "Ptice umiru pevajući" gde su se mogle videti neke ptice koje se ubijaju tako što se u punoj brzini zaleću u kaktus.

Svrabov, ko ti smeta da sam sebi pregrizeš vrat. Ja mogu da slušam i tvoje i svačije priče i da mi ništa ne smeta.
 
da sam bio sa tobom citave zime i slusao tvoje price, ja bih sam sebi pregrizao vrat....tako da potpuno razumem lastavicu.
nego, posto je ona nesto pricala ostalim lastavicama, jel si primetio nedostatak lastavica u tom kraju?
Zar nisi malo preterao, Obere?
Poznato je da zebre žive u bračnoj i ljubavnoj vezi. Kad jedno od njih dvoje ugine, ono drugo izvršava samoubistvo udaranjem glavom o zemlju.
 
Malo statistike. Ljudi se više ubijaju preko zime, a manje preko leta; više žene, manje muškarci. U Evropi najviše samoubica ima u Mađarskoj, zatim u Srbiji (Vojvodina). Da li je Panonska nizija toliko depresivna?

Svako ko misli da je nesrecan, i da mu je lose u mestu u kom zivi, treba da se doseli u neko selo u Sremu, u jesen (ne Batajnica, znaci manje). Terapija. Nakon dva meseca, a bez pomisli da ima gde drugde da ode, pozelece da skoncha. Nece pomoci ni druzenje sa mestanima. Naprotiv, to ce samo ubrzati proces zelje da prekine sa zivotom. Jos ako pozeli da se zaposli u bransi u kojoj je radio...
 
Andreavk, slažem se s time što si napisala, životinje mnogo više razumeju nego što mi mislimo. Bila je davno jedna australijska serija "Ptice umiru pevajući" gde su se mogle videti neke ptice koje se ubijaju tako što se u punoj brzini zaleću u kaktus.

...a je li jos neko gledao to "samoubistvo"?...ja verujem da si video nesto sto je licilo na tako nesto ali da li si siguran da se bas tako desilo... verujem ti da se mnogo ptica okupilo oko te lastavice i da su dugo cvrkutale... prosle godine sam slucajno naletala na ptica koji je kroz oluk ispao iz gnezda, gnezdo je bilo nepristupacno i nisam ga mogla vratiti nazad ali sam ga podigla i ostavila dovoljno visoko da bude bezbedan od macaka...ceo taj dan on je pijukao a mnogo ptica je bilo okupljeno oko njega po okolnom drvecu i krovu ...cvrkutanje nije prestajalo ceo dan...verovatno mu nisu mogle pomoci posto sam ga sledeceg dana nasla mrtvog u dvoristu... moguce da je ta lasta bila ranjena ili bolesna i da je ispala iz gnezda a tebi se ucinilo to sto ti se ucinilo
 
Koji si ti abažur! Šta se trpaš tamo gde te niko ne zove? Vidiš da mesecima ponavljaš iste gluposti o lekovima kao pokvarena ploča, da te niko ne zarezuje i da ti je truo štos.
 
Koji si ti abažur! Šta se trpaš tamo gde te niko ne zove? Vidiš da mesecima ponavljaš iste gluposti o lekovima kao pokvarena ploča, da te niko ne zarezuje i da ti je truo štos.

То није никакав штос, то је конструктивно питање упућено теби које води решењу проблема ове теме - твог виђења птице која извршава самоубиство... :)

Према томе ил' одговори, ил' не ****ј превише... :mrgreen:
 
Nemam neku masku u pogledu na suicid, niti religijsku niti moralnu, ali mi je to jedan
prilično neprirodan čin i iako mogu shvatiti da neko tako odluči ipak mislim da je to
odluka doneta u skoro iracionalnom stanju svesti. Neko zatraži eutanaziju, to mi je
više prihvatljivo, mada mislim da treba trpeti i najveće strahove i stradanja i da i u njima
ima nečeg što je pozitivno. Znam za nekoliko slučajeva suicida i svi su bili bazirani na
nekom ne velikom problemu i verovatno psihološkoj slabosti tih ljudi.

Poenta je da ne treba bežati od problema i odgovornosti i bilo čega drugog, već im treba ići
u susret, hrabro. Ipak je suicid po meni samo slabost i kukavičluk, a u vrlo retkim slučajevima
odraz hrabrosti i snage.
 
samoubistvo moze nastati kao posledica straha od velikog problema, osecaja beznadja, bespotrebnosti na ovom svetu, nemogucnosti da se podnese neki fizicki ili psihicki bol...U svakom slucaju to je poslednji nacin izbegavanja sopstvne stvarnosti, sto dodje svojevrsni kukavicluk...Jedino samoubistvo koje se moze smatrati junastvom je zrtva za nekog drugog ili za neki "plemeniti" cilj(mada se to najredje desava, a u ovom vremenu zaista gubi smisao) . . .s druge strane ono donosi zlo samo pociniocu tako da se ne moze smatratin zlodelom(osim mozda sa religijske strane, koja me ne zanima previse s obzirom na to da se bazira na odgovornosti pred nekom visom silom)...

uzgred, prica o namernom okoncavanju zivota kod zivotinja je prilicno smislena, one su svesne uslova koje treba da ispune da bi njihov opstanak imao svrhu...andreavk je to prilicno dobro objasnila i u potpunosti se slazem
 

Back
Top