Musko - zenski poslovi

tina_ns

Primećen član
Poruka
617
Drage moje,
zanima me vas stav o kucnim poslovima, da li se zalazete za ravnopravnost ili priznajete tu podelu? Ko je kod vase kuce zaduzen za pojedine poslove ( pranje sudova , vesa, usisavanja, menjanja sijalice, popravljanje necega...)?

Iskreno mene nevrira kad neko kaze to je zenski posao ili to rade samo muskarci, znaci ja se zalazem za nesto imedju podele i ravnopravnosti iz tog razloga jer mi nekako nije prijatno da ja sedim i pusim, na primer, a on da pere sudove. Inace moj muz isto tako ne bi sebi dozvolio da pere sudove ako sam ja tu ili nesto da skuva jer ne zna, ali sve ostalo bi radio i zeljan je da mi pomogne i on zna da ja kuvam ne samo zato sto moram nego zato sto uzivam i volim da eksperimentisem. Mrzim one muskarce koji kazu ja to nikada u zivotu ne bih pipnuo.

Kod mene je malo komplikovana situacija jer zivim sa muzem u zajednici sa njegovima ,trenutno, nadam se da cemo sledeci mesec biti sami, jer ne smem da dozvolim da moj muz radi neke poslove umesto mene jer ona ne bi mogla da cuti.Moj muz i siri ves i radi "zenske"poslove samo kad svekrva i svekar nisu tu;) jer su oni u tom smislu nemilostivi i rekli bi kako snajka njihovog sina izrabljuje i ne postuje.

Tako DAME izvolte ;)
 
Ako smo ravnopravni u poslu, onda smo i u kući. I ja sam za podelu posla. Imam pomoć muža, pogotovo kad vidi da ne stižem. Super je za usisavanje... ali prvi put kad je morao da opere sudje (bila sam bolesna) dobila sam mašinu za pranje sudja. Ni to nije ispalo loše.:D
 
Ja sam za podelu ali i medjusobno ispomaganje(kako ruzno zvuci):lol:
Moj momak nekad opere sudove, usisava(uvek), ponekad brisne prasinu i da uvek mi ocisti sudoperu od ostataka od hrane-povraca mi se kad to uzmem u ruke... nikada nije sirio ves, niti ga prao(mada zna da ukljuci masinu), kupatilo je moja zona... on je jako pedantan pa voli kad je sve na svom mestu pa problema sa neredom nemamo...cak je prosle nedelje dok smo sredjivali terasu, oprao prozor u dnevnoj...video da ja perem na terasi a zavrsio sa izbacivanjem koje-cega pa da mi pripomogne...:lol::lol::lol:
 
Nisam za "podelu poslova" i ne mislim da "neke poslove (danas) muškarac/žena jednostavno ne mogu da rade", da ironija bude veća, ženi se možda i zalomi neki poslić većih dimenzija koji joj baš ne leži (što nije nerešiv problem, smao problem) ali muškarac može da radi sve i jedan. Osim ako je retardiran. A najveća ironija je što većinu ipak odradi žena, čak i te što su joj pod znakom pitanja... što mrzim kad mi miš šeta bez razloga, da nije neki zemljotres?

Da se razumemo - nisam za podelu poslova na klasično muško-ženske, a podela u nekom domaćinstvu normalno mora da postoji. Ako je njega sramota da širi veš jer će njegov ćale da mu se smeje, pa onda tera nju da im iznosi kafu sa ratlukom dok joj paralelno kipi domaća goveđa supica koju nikad, inače, ne kuva..... to onda mnogo više govori o njemu, pa o njoj, pa tek onda o njegovim roditeljima. Na taj način, kao što je od sebe napravio "sina kakvog su oduvek želeli, domaćina čoveka", istovremeno je od nje javno napravio sve ono što nije, niti je (eventualno) želela biti, i ponizio je. Što je ona dozvolila. Naravno, ovo ako pravite te "slike" za starije ljude koji imaju predrasude, a inače niste takvi.

Vrlo bitno: to skoro svi radimo i nije ništa novo, nije ni katastrofalno.
Ali molim vas nemojte to opravdavati kao nešto "OK, normalno i ljudski"... meni je ipak pomalo licemerno.

Najvažnije od svega - najviše se ježim na rečenice tipa "on mi svojski pomaže kad god zatražim" (neko davno skrenu pažnju na ovo pre mene, mislim Sindi), naročito mi je gadno kad su u pitanju poslovi oko bebe, što navodi na pomisao da se podrazumeva da ona odradi sve, a on će da bude duša od čoveka, pa će jednom u mesec dana da pobaca svoje (pa čak i njene!?) gaće u veš mašinu, ili da odvoji vreme da prošeta bebu... kao da ga je neko napravio da bude opsluživan ceo život. A kanda jeste :(

Dakle, akcenat na reč "pomaže". Zamislite da ja kažem kako sam juče nekome pomogla da odradi moj (ili zajednički) elaborat?! Nekako nema smisla, a?
 
Nisam za "podelu poslova" i ne mislim da "neke poslove (danas) muškarac/žena jednostavno ne mogu da rade", da ironija bude veća, ženi se možda i zalomi neki poslić većih dimenzija koji joj baš ne leži (što nije nerešiv problem, smao problem) ali muškarac može da radi sve i jedan. Osim ako je retardiran. A najveća ironija je što većinu ipak odradi žena, čak i te što su joj pod znakom pitanja... što mrzim kad mi miš šeta bez razloga, da nije neki zemljotres?

Da se razumemo - nisam za podelu poslova na klasično muško-ženske, a podela u nekom domaćinstvu normalno mora da postoji. Ako je njega sramota da širi veš jer će njegov ćale da mu se smeje, pa onda tera nju da im iznosi kafu sa ratlukom dok joj paralelno kipi domaća goveđa supica koju nikad, inače, ne kuva..... to onda mnogo više govori o njemu, pa o njoj, pa tek onda o njegovim roditeljima. Na taj način, kao što je od sebe napravio "sina kakvog su oduvek želeli, domaćina čoveka", istovremeno je od nje javno napravio sve ono što nije, niti je (eventualno) želela biti, i ponizio je. Što je ona dozvolila. Naravno, ovo ako pravite te "slike" za starije ljude koji imaju predrasude, a inače niste takvi.

Vrlo bitno: to skoro svi radimo i nije ništa novo, nije ni katastrofalno.
Ali molim vas nemojte to opravdavati kao nešto "OK, normalno i ljudski"... meni je ipak pomalo licemerno.

Najvažnije od svega - najviše se ježim na rečenice tipa "on mi svojski pomaže kad god zatražim" (neko davno skrenu pažnju na ovo pre mene, mislim Sindi), naročito mi je gadno kad su u pitanju poslovi oko bebe, što navodi na pomisao da se podrazumeva da ona odradi sve, a on će da bude duša od čoveka, pa će jednom u mesec dana da pobaca svoje (pa čak i njene!?) gaće u veš mašinu, ili da odvoji vreme da prošeta bebu... kao da ga je neko napravio da bude opsluživan ceo život. A kanda jeste :(

Dakle, akcenat na reč "pomaže". Zamislite da ja kažem kako sam juče nekome pomogla da odradi moj (ili zajednički) elaborat?! Nekako nema smisla, a?

Sto si toliko isfrustrirana?
Oces ti da peces rakiju i da je degustiras, mislis da je to lako! Ili ces da zakoljes svinju? Kad stigne ugalj podrazumeva se da ces da ubacujes u podrum? Ili da spremis drva za zimu?
Ovo su neki grubi primeri ali neki poslovi ne mogu biti ravnopravni! Sva sreca pa ima sve vise i vise masina. Za sudove, za pranje i susenje vesa! Ma uzivancija!
 
Što si tako dosadan?
Klanje svinja po kućama će još malo da zabrane tenkju o lord...! :)

Jaooo da pečem rakiju i da je degustiram :lol: a na svinjokoljama se isto toliko uroljate kao te svinje koje ste zaklali, uživate u tim stvarima jer se masne dede okupe i onda počinje masovno hc izdrkavanje uz cigare, čvarke i bulažnjenje o životnim mudrostima, dok žene pošaljete da čiste creva, ako ste baš vrhunske seljačine da trpate kobaje u to, ili debelo crevo jedete u pasulju..... majq mu, što to žena ne može da peče rakiju? Jer će svi ostali da je oteraju? Mislim da je to :lol:

Pa ja i nečiji komp kad bih rastavila uvek bi došao neki baja da mi kaže da pustim to jer sam seka :lol:

Ugalj sam svojevremeno premeštala, ono, kad sam imala šporet (i od 5 do 10 godina) šta je tu toliko teško? :shock: Kao da ćemo da pustimo ćaleta da to radi sam, a mi sedimo i ladimo jaja ili po izboru.....

Da rezimiram, naveo si sve i jedan sezonski "posao". Daj nešto konkretnije.....
 
meni je to kretensko sto je kao ''tradicionalno'' da zena mora da kuva,cisti,pere itd itd.
ali ne onakve podijele npr. ''mi smo podijeljeni,on pere sudove,ja kuvam,spremam krevet,perem ves i sirim ga''
ili:
,,on popravi stvari okolo koje se pokvare jednom u 3 mjeseca,dok ja kuvam,perem,cistim svaki dan...''
to je mazanje ociju.
neka se poslovi podijele.
fifti-fifti.
 
Što si tako dosadan?
Klanje svinja po kućama će još malo da zabrane tenkju o lord...! :)

Jaooo da pečem rakiju i da je degustiram :lol: a na svinjokoljama se isto toliko uroljate kao te svinje koje ste zaklali, uživate u tim stvarima jer se masne dede okupe i onda počinje masovno hc izdrkavanje uz cigare, čvarke i bulažnjenje o životnim mudrostima, dok žene pošaljete da čiste creva, ako ste baš vrhunske seljačine da trpate kobaje u to, ili debelo crevo jedete u pasulju..... majq mu, što to žena ne može da peče rakiju? Jer će svi ostali da je oteraju? Mislim da je to :lol:

Pa ja i nečiji komp kad bih rastavila uvek bi došao neki baja da mi kaže da pustim to jer sam seka :lol:

Ugalj sam svojevremeno premeštala, ono, kad sam imala šporet (i od 5 do 10 godina) šta je tu toliko teško? :shock: Kao da ćemo da pustimo ćaleta da to radi sam, a mi sedimo i ladimo jaja ili po izboru.....

Da rezimiram, naveo si sve i jedan sezonski "posao". Daj nešto konkretnije.....

Iskreno se nadam i verujem da nece nikad da zabrane, kao ni pecenje rakije! :lol:

Ma nije meni tesko i pomazem zeni nego kad vidim ovakve postove smuci mi se! Podela poslova je razlicita od porodice do porodice tj od braka do braka! Neko tera i decu da pomazu a neko pak ne! Znaci, jesam za to da se oboje prihvate bilo kakvog posla!
Nego si pocela da kukas o svemu i svacemu! Nije sve tako crno!

I da jesam seljacina, jedem kobasice. Mozda si ti rasla na evropskim dvorovima, ja sam seljak!
 
У велике куповине идемо увек заједно. И када планирам да на пијаци купим више ствари одједном, па не могу да све то донесем кући:D опет идемо заједно.

Кухиња и купатило су мој реон, док мм углавном сређује дневну собу...и то није ствар договора него смо једноставно тако кренули од почетка - свако је узео да ради оно што му одговара!
Ја нпр. мрзим да бришем прашину, али могу сатима да кувам и у томе уживам!

Више сам код куће и логично ми је да обавим више кућних послова, тако да код нас није све подељено на равне части....
И, наравно, ако ми прегори сијалица, а муж ми је кући - сигурно се ја нећу пентрати на столицу да је заменим...не зато што је то "мушки посао", већ зато што је много виши од мене, па му је лакше...
 
Iskreno se nadam i verujem da nece nikad da zabrane, kao ni pecenje rakije! :lol:

Ma nije meni tesko i pomazem zeni nego kad vidim ovakve postove smuci mi se! Podela poslova je razlicita od porodice do porodice tj od braka do braka! Neko tera i decu da pomazu a neko pak ne! Znaci, jesam za to da se oboje prihvate bilo kakvog posla!
Nego si pocela da kukas o svemu i svacemu! Nije sve tako crno!

I da jesam seljacina, jedem kobasice. Mozda si ti rasla na evropskim dvorovima, ja sam seljak!
Na kući se odžak puši, na tavanu meso suši
Jaaaa sam seljaaak u srcu i duuuušiiiiii :lol:

Al' najjače je što pomaže ženi..... Yebote, kad će neki ljudi da shvate da su njihove prljave gaće prevashodno njihov problem? :)
 
Na kući se odžak puši, na tavanu meso suši
Jaaaa sam seljaaak u srcu i duuuušiiiiii :lol:

Al' najjače je što pomaže ženi..... Yebote, kad će neki ljudi da shvate da su njihove prljave gaće prevashodno njihov problem? :)

Najvise volim ovakve!:D
Domanovic bi to nazvao Pokondirena tikva! Ja bih pre rekao videla zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu!
U kojoj si ti to Srbiji rasla? Ako si u Srbiji uopste!
Izvini princezo Jelisaveta sto te nisam odmah prepoznao! Pa valjda sam se ozenio da bih svoj problem svojih gaca preneo na drugoga! Zar to nije svrha braka, sve sto te mrzi da sam radis uvalis drugom?
 
Jeste Stevo, to je svrha braka. Zato se i ne udajem :lol:

Ovoliko narodnih umotvorina ni moj ćale ne može da izvali odjednom... u svojim najboljim danima :lol: :lol: :lol:

Ja mislio ti spavas kad eto tebe! Samo postujem tradiciju pa otuda i umotvorine kao deo nase tradicije!
Lepo sam ti rekao da je podela musko-zenska specificna za svaki brak. Moja supruga ne radi tako da ima vise vremena od mene. Zato sam i rekao pomazem. Kad bude pocela da radi onda cemo deliti poslove!
Prema tome, nema razloga da odmah skaces! Ali moj stav za svinjokolj i rakiju i dalje ostaje!
Vidis, malo sam putovao po svetu i mogu ti reci da su kobasice extra ukusne kakve sam sve stvari tj hranu probao u Aziji! Zivele kobasice i crevca!
 
Jaoj kako sam skočila stolicu sam polomila :lol:

Inteligentan, verovatno markantan, trbonja, video pola sveta, voli kobaje i crevca (e, ono za crevca sam se šalila ali izgleda... :shock: ), san svake žene :mrgreen: jab se udala
 
Jaoj kako sam skočila stolicu sam polomila :lol:

Inteligentan, verovatno markantan, trbonja, video pola sveta, voli kobaje i crevca (e, ono za crevca sam se šalila ali izgleda... :shock: ), san svake žene :mrgreen: jab se udala

Sve je tacno osim da sam trbonja! Vodim racuna o svom izgledu!
Ne volim crevca ali sam to naveo kao deo tradicionalne kuhinje! Kobaje volim!

skociti=naljutiti se
Cekaj malo, pa zar ne mislis da bi svaki normalan muz radio zajedno sa zenom! Pa ne bih je sigurno gledao da se rastura od posla a ja da sedim i pijem pivo ( ne volim pivo ali opet je to sinonim za muzeve neradnike)!

Pitacu zenu, ako se slozi da mogu da imam i drugu javim ti na pm kad da se vencamo! Jel ok?
 
Najvise volim ovakve!:D
Domanovic bi to nazvao Pokondirena tikva! Ja bih pre rekao videla zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu!
U kojoj si ti to Srbiji rasla? Ako si u Srbiji uopste!
Izvini princezo Jelisaveta sto te nisam odmah prepoznao! Pa valjda sam se ozenio da bih svoj problem svojih gaca preneo na drugoga! Zar to nije svrha braka, sve sto te mrzi da sam radis uvalis drugom?


:rotf::rotf::rotf:


Црни Домановићу, црни Стерија, шта дочекасте!!!
 
Pa ne bih je sigurno gledao da se rastura od posla a ja da sedim i pijem pivo ( ne volim pivo ali opet je to sinonim za muzeve neradnike)!

e ovo ti je dobra, kad bi se to meni desilo najbolje bi bilo da se ubijem. neki muskarci se zene da bi imali sluskinju u kuci i pritom ti primitivci joz vole i da se hvale stim kakvu divnu "pametnu i vrednu" zenicu imaju, njih se gadim, a verujte mi takvih jos uvek ima i medju finim ljudima a kad im dodjes u goste zaprepastis se i sramota te vodu da trazis ako si zedan da ne bi zena njegova ustala po hiljaditi put.
 

Back
Top