Prosirenje vena

.....

Problem sa mnom je taj sto su mi u poslednje vreme znatno izrazenije vene na rukama. Ne znam da li je to normalno, ali kada su mi ruke u spustenom polozaju, onda postanu vrlo izrazene, a kada i podignem one se malo povuku.... Razumem da je zbog cirkulacije i normalno da se krv malo sjuri nadole pa da vene nabubre, ali ovo je postalo bas preterano.... Ne idem u teretanu, i nisam sportski gradjen, tako da ne moze da bude posledica dizanja tegova ili slicno...... Desavalo mi se to i ranije, ali nije bilo ovoliko preterano......
Da li je mozda u pitanju poremecen pritisak, ili je mozda nesto na nervnoj bazi, s obzirom na to da nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema....?

Zivim sa sa roditeljima i sestrom, ne lecim se ni od cega. Imam 19 godina i trenutno zavrsavam srednju skolu.......
Jel mogu da sad da dobijem odgovor?:roll:
 
Koje su moguce komplikacije u slucaju mehanickog udara( povrede) u nogu obolelu od najviseg stepena prosirenja vena Thrombophlebitis superfi.cruris dex.
Ако се удари јако, баш предео венских проширења, може доћи до стварања новог томба или да се откачи стари, па да направи негде карамбол.
Међутим, видим да је код Вас у питању проширење површних вена. У том случају су последице блаже, али у смислу крајњег исхода, али не и последице повреде.

.....

Problem sa mnom je taj sto su mi u poslednje vreme znatno izrazenije vene na rukama. Ne znam da li je to normalno, ali kada su mi ruke u spustenom polozaju, onda postanu vrlo izrazene, a kada i podignem one se malo povuku.... Razumem da je zbog cirkulacije i normalno da se krv malo sjuri nadole pa da vene nabubre, ali ovo je postalo bas preterano.... Ne idem u teretanu, i nisam sportski gradjen, tako da ne moze da bude posledica dizanja tegova ili slicno...... Desavalo mi se to i ranije, ali nije bilo ovoliko preterano......
Da li je mozda u pitanju poremecen pritisak, ili je mozda nesto na nervnoj bazi, s obzirom na to da nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema....?

Zivim sa sa roditeljima i sestrom, ne lecim se ni od cega. Imam 19 godina i trenutno zavrsavam srednju skolu.......
Jel mogu da sad da dobijem odgovor?:roll:
Сасвим је нормално да кад опустимо руке, крв под дејством силе Земљине теже, почне да се спушта.
Дошло је топлије време, природно је да се на периферији (због врућине) мало прошире крвни судови, па ти то изгледа као да су ти вене препуњене или шире него иначе.

Ништа страшно, уживај.;)
 

Back
Top