Srbin je lud,Srbin je proklet, jednom ga ubiješ, on hoće opet!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Ланчана реакција


Србин је луд,
Србин је проклет,
једном га убијеш,
он хоће опет.


Изгледа да је ово најтачнији стих који сам написао.

Има нас разних. И стално се свађамо међусобно и тучемо и миримо. И лако нас је посвађати. Прагматични Запад никако не може да схвати како да нас покори, умири, дресира... Бомбардују нас – не помаже. Потплаћују лакоме – успева донекле, али кварнији и подмитљивији никако да убеде већину коју нема пас за шта да уједе да су у праву и да сви треба да будемо послушне слугерање моћних, богатих, и бахатих. И онда владари света, из династије Мрзомудића направе кобну грешку. Отму нам срце на силу, покушају да убију идентитет, историју, нацију, веру, сећање...

Понизе нас и пониште. И наравно постигну контраефекат.

Гледам како извештавају, као било око 150.000 људи. Када смо рушили диктатуру породице Милошевић било нас је око милион, а сада сигурно више. Успели су да ураде нешто што изгледа немогуће – да уједине Србе! Оно мало издајничких рестлова које су купили парама или обећањима завукло се у мишје рупе (у сваком житу има кукоља).

Продане душе
могу да ми ....


И то сам својевремено написао. Али на такве не треба трошити речи.

Шта су окупатори очекивали од народа кога су систематски обогаћивали бомбама са осиромашеним уранијумом. Тако да нам рак дође као кијавица.

На заједничком протесту београдских студената и Активног центра носио сам дукс на коме је писало „Хард рок кафе Косово”. У преводу: „Биће још тешког рокања на Косову”! Тада сам дао изјаве руској телевизији, домаћим медијима, дневном „Авазу”, па чак и „Ал џазири”!

Сви су поставили исто питање: Да ли ови протести могу нешто да промене? И одговор је био исти. То је потпуно небитно! Важно је показати да имаш став, рећи отворено лопову да је лопов, пљунути му у лице, и да су право и правда две потпуно различите категорије. Сатима размишљам како да наставим ово писаније док су једни мирно протестовали, други су палили амбасаде, анулирајући сав позитиван ефекат мирних протеста. Рушили и онако напаћени Београд нападајући пре свега симбол неправде. Нисам судија да правдам и окривљујем било чије поступке. Али у једно сам сигуран, оне лопине које користе гужву и разбијају излоге па краду патике и ципеле – обесио бих за м... на Теразијама. Могу да разумем идејну борбу, макар људи бранили и погрешне идеје погрешним методама (свако има право на своју заблуду), али „Косово за патике”, како су то на Интернету назвали и били у праву, то не прихватам и такав олош ми је одвратан.

Тачно је, паљење и разбијање амбасада сматрам погрешним начином борбе. Такође, сматрам да је изгубљени људски живот неупоредиво већа штета од било какве материјалне.

Док се све ово дешавало у Београду, био сам у Рогатици на много раније заказаном концерту. Када сам први пут чуо стару песму која се пева на мелодију „Југославијо”, схватио сам да је кренула ланчана реакција:

„П... к....,
ко те ј...,
може Српска
и без тебе.
Федерацијо,
Федерацијо...”

Миле Додик изјављује да се у Федерацији осећа као у иностранству, Српска доноси декларацију о непризнавању Косова и прети референдумом. Британски амбасадор каже да је осамостаљивање Српске немогуће, јер немају двотрећинску већину у парламенту БиХ. Какво лицемерје! Као да је Косово имало већину у српском парламенту? Било како било, тек у нередима у Бањалуци има 18 повређених.

Они који су Косово направили квазидржавом, причајући да ће то донети мир у региону, или не знају шта раде, или свесно изазивају нове сукобе. Абхазија и Јужна Осетија већ траже независност, буне се Шкоти, а о Баскима да и не говоримо. Ово вам пишем са Јахорине, и овде је напето и затегнуто. У северној Митровици свакодневни хаос на измишљеним границама непостојеће државе. Јавља ми пријатељ да је у Подгорици протест и да се у историји Црне Горе није скупило толико народа (наравно да су сви наоружани) и да су џабе Мила поново доводили на власт.

НАТО и Европа прете, а онда је и онај Рус рекао да ће и Русија применити силу ако треба. Онда се јавио и Путин. Не сумњам да ће за нове евентуалне светске сукобе бити криви Срби и да ћемо нај...

А читав проблем могу да реше на сасвим једноставан начин, да нас пусте на миру. Потаманили би се ми међусобно, онако из досаде.

Борисав Ђорђевић
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top