KOLEGE SA GEOGRAFIJE U NS-U

Za buduce profesore smera profesor geografije 3 i 4 godina su najteze dok je druga najlaksa, po meni. Sto se tice Ljupceta sad kad malo razmislim on zna da bude stvarno jedno pip od coveka zna da srusi studenta eto tako bez i jednog razloga, a sad kad mu cerka studira takodje na PMF-u postao je pravo odojce. Pusta studente iz istih razloga zbog kojih ih je pre par godina rusio. Eto tako sam ja polozila jedva Geologiju ali sam zatoooo Geomorfologiju iz prve dala i ako ta dva predmeta ne mogu da se porede po tezini materije naravno. Ne treba da vas on brine nego novi mladi asistenti.
 
Po meni tamo najbolji likovi su prof. Plavsa, Djurdjev, Curcic, Romelic, profesorica Milka i Goca. Pozdrav za Andjeliju. Ta je bila sa skoro svim studetima i profesorima. Strasno!!! Nadam se da vise ne predaje tj. da su joj zabranili da predaje.
 
Tina, koliko dugo si studirala? Kako je sa nalazenjem posla? Meni se ovo nesto i ne svidja, pokajala sam se sto sam upisala, kao i mnogi iz moje grupe, mlacenje prazne slame... Bolje upisati nesto prakticnije, mozda se geografija uskoro i ukine u skolama... Joooj
 
Što se tiče studiranja faks sam završila za nekih 5 godina. Na žalost posla nema pa radim u jednoj privatnoj firmi kao poslovni sekretar. Pre toga sam radila u školi na zameni. Tamo su me šutirali kako su stigli. Sad me opet zovu na zamenu 20 dana. Mislim... Ja kas sam upisivala faks keva i ćale ni da čuju. Ali šta mogu kad sam baš to želela. To sam sanjala od 7 osnovne sećam se kao da je juče bilo rekla sam znaš mama kad porastem biću nastavnica geografije a vidi sad.:dash: Kada si upisala faks? Ne znam šta da ti kazem...Možda nešto krene na bolje.
 
Sad sam upisala drugu godinu i upisujem za vaspitacicu ove godine, pa cu probati paralelno 2 faksa, videcu sta mi bolje ide... Cisto rezerva zbog te glupe geologije... Sad ima novo pravilo-ako ne polozis ispit iz 6-og puta, mozes da se ispises. A geologiju su neki stariji studenti polozili iz 66-og puta... Strasno,kad mu se moze,covek je degen najveci i strahovito je dosadan kao i sam predmet...
 
Siguno mu je svaka druga "sa prostenjem planine se izdignu pa se sa prostenjem spuste"...:rotf: Ja sam iz druge polozila geologiju, a geomorfologiju sve iz prve da ne poverujes. Samo dobro nauci. On jako voli strebere. Mislim da su samo dva studenta kod njega dobili 10. Branko i Baca. Ako ti treba neka pomoc tu sam. Jeste da je davno bilo ali se secam kao da je juce bilo. Da te pitam kakav je Stevan Savic kao asistent? :D
 
On je asistent iz klime, koju smo imali u prvom semestru, a par njih jos nije polozilo kolokvijum kod njega... Strasno... Ako vidim da mi bolje ide na pedagoskoj, nemam nameru da gubim zivce na Ljupceta... Sad je samo 1 decko polozio kod njega u junu, vecina je dala samo 2 kolokvijuma... Fax mi se uopste ne svidja, kao prihvatili smo Bolonju, a ustvari nista od toga, nista ne moze da se daje preko kolokvijuma, sve usmeno pa nas puste kako se kome cefne ili kako je ko raspolozen...
 
Studirala sam sa Stevanom pa zato te pitam. Pre njega je vezbe drzala Gordana pa Budarcic. Joj majko mila tek kod njega je bilo nemoguce poloziti klimu. Jedan moj kolega je rekao da je geografiju lako upisati ali tesko zavrsiti. Necu da te obeshrabim ali geologija je nista naspram geomorfologije. Jos mi pravili proteste u vezi terenskih vezbi jer profesori svakog oktobra kad uplatimo kes odu u npr. Instambul na mesec dana. Prava sitnica. E onda su nas rusili da ti ne pricam. Tada me je Lupce iz geologije srusio, a zasto nikad mi nece biti jasno. Treci kolokvijum to bese ono nesto kao jura, kreda, trijas?:)
 
Joooj... Bugarcic predaje sada matematicku geografiju, nas petoro je polozilo kod njega... Covek nije normalan, bukvalno sam naucila knjigu od reci do reci pa sam polozila... A sto se geologije tice,cetvrti kolokvijum je 90 stena da se prepozna i objasni... Mogu da se oprostim sa geografijom... Upisacu ja drugu godinu, ali cu je obnoviti garant pa cu se obeshrabriti i nastaviti za vaspitacicu... Da li mozda znas kako je sa nalazenjem posla sto se vaspitaca tice? Koliko vas u generaciji je diplomiralo? Pretpostavljam malo...
 
Danas je jako tesko pronaci posao u prosveti, a ne kao pre 10 godina kad su plate bile male pa niko nije hteo da radi. Sad treba da imas jaku vezu ako zelis da se zaposlis. Tako da ti je isto bilo da si profesor ili vaspitac. Ne znam odakle si ali pricam ti za Novi Sad. Moja jedna drugarice vec 6 godine trazi posao vaspitaca. :(
 
Cetvrti kolokvijum iz geologije nije tezak. Lako se pamte stena tj. meni je bilo lako da zapamtim. Malo i Branko (ako je jos uvek asistent) pomogne na tom kolokvijumu. Recimo nisam mogla da prepoznam zmijasti serpentinit i ono ladno mi je rekao da pogledam malo bolje kad ja u toj kupijici gde se nalazi stena pise naziv. ;)Obratite paznju na lesnu lutkicu. To ne pokazuje na vezbama ali zato pita na kolokvijumu.
 

Back
Top