stomacne tegobe

JasemitiSem

Obećava
Poruka
65
Pozdrav.Imam 27 god.Moji problemi su poceli pre godini I malo vise dana.
Dobio sam bio jak zatvor a posle toga odmah tecnu stolicu koja je trajala nekoliko dana
uz neku nelagodu u stomaku.Od tada muku mucim sa stolicom.Naidje perio kad je sve
uredu a stolica normalna,nema bolova,a posle toga tvrda nekad iz vise sitnih komadica,
teska,nekd I gasove pustam sa velikim naporom.osecaj je kao da mi creva stanu I nece da rade.Kada je stolica normalna ili malo meksa dolazi do pecenja I svaraba u I oko anusa,na papiru se pojavi malo krvi.Dobija sam ineke jake mucnine.Prvi put kad sam bio kod gastroenterologa dijagnoza
je bila hemoroidi I iritabilno crevo.E sad od pre pet dana pojavili se opet pojavio neki bolovi u stomaku(nelagoda) narucito sa leva strane(bolovi su uglavnom pri dnu stomaka),I pojavila se krv na stolici odnosno po njoj,cak mi se ucinilo da jedan do te inace tvrde stolice malko crvenkast,kao pomesan sa krvlju(za ovo bas nisam siguran,mozda mi se samo ucinilo).Bio sam opet kod gastroenterologa I on mi dao neku mast da mazem I da dojem za sedam dana,da vidimo za dalje.Inace ja imam dobar apetit,fizicki nisam bas mno aktivn,al u principu se ne osecam lose.Napominjem da sam jako nervozna osoba I stalno pod strsom.E ja bih samo zeleo da cijem vase misljenje (ne dijagnozu) o svemu ovome.
Izvinite sto sam oduzio ovo.
 
pa ovako ....ti ne odgovaras ...pa trebao bi da uradis retkoskopiju - jesi radio mozdda ??? jel imas bolove i kada idess u wc ne samo u stomaku .... ???? imas li temperaturu mozda ??? mislim na povisenu
 
Kakvo misljenje trazite tacno? Radi se o hemoroidima koji moraju da s elece (adekvatnom farmakoterapijom, kretanjem i fizickom aktivnoscu itd) O OPSTIPACIJI I DIJAREJAMA KOJE SU PROVOCIRANE IRITABILNIm kolonom (izvinjavam se za cap letters sluccajno), a ovaj je verovatno povezan sa visokim stresom (kao i opstipacija i proliv). Dajte stolicu na pregled, lecite hemoroide, pocnite zdravije da zivite i javite se psihijatru.
 
Kakvo misljenje trazite tacno? Radi se o hemoroidima koji moraju da s elece (adekvatnom farmakoterapijom, kretanjem i fizickom aktivnoscu itd) O OPSTIPACIJI I DIJAREJAMA KOJE SU PROVOCIRANE IRITABILNIm kolonom (izvinjavam se za cap letters sluccajno), a ovaj je verovatno povezan sa visokim stresom (kao i opstipacija i proliv). Dajte stolicu na pregled, lecite hemoroide, pocnite zdravije da zivite i javite se psihijatru.

Pa misljenje naprimer da li ovi simtomi mogu da ukazuju na nesto drugo sem hemoroida i iritabilnog creva
 
Mozda sam trebao reci misljenja jos nekih strucnih ljudi,ka naprimer vas dr.Hteo sam da vidim dal vam ovi simptomi lice na jos nesto ili je dijagnoza korektna.

ne bih da plasim ali ... imala sam iste simptome ...alli ja sam imala i povisenu temperaturu oko 37,5 i to 6 meseci ....mislili su da su hemoroidi , i lecili me oko 1 mesec misleci da je dijagnoza hemoroidi ... da bi posle rekli da sam ja umislila da me ista boli i da treba da iem kod psigologa ... i hvala Bogu na "vreme" sam stigla u Bg u TIRSOVU i tu su mi za oko 2 meseca dijagnostikovali Kronovu bolest .... znam da nije tema da ja pisem sta je sa mnom bilo ali sam .... eto napisala ....
samo mi je cudno da nisu nikakav pregled (rucni,retkoskopiju....)uradili ... kako zanju na osnovu ultra zvuka da su hemoroidi ... pozzzzzz
BRZ OPORAVAK
 
evo, sada meni treba pomoc....
Pa evo da se nadovezem na ovu temu jer sam i postovala malo...
Bolujem od kronove bolesti vec 3 god....
Danas - jutros sam davala krv i rezultati su sledeci :

Analiza Referentne vrednosti
CRP 22.4 0.1 - 8.2
SE 40 za zenski pol 3 - 8

i Fibrinogen 4.8 2.0 - 4.0
 
Ovako izolovani rezultati ne govore nam bas nista Natasice, moras kod lekara. Moze se raditi o najjednostavnijoj upali (prehladi, mokracnoj infekciji, zubu) ali obzirom da imas Krona, neophodno je da te rezultate pogleda tvoj pedijatar i da ti da savet sta dalje. Pozdrav
 

Back
Top