Rad na prekookeanskim brodovima

slazi ako te ne grize savest...meni su u sea agenciji ranije kad sam bio rekli aa kao pa ovaj cv ti nije dovoljno nakicen nakiti to malo kao najladnije...al opet ako vide tamo kad dodjes da stvarno nemas pojma verovatno ce te vratiti na entry level pa najbolje je neko da ti pokaze npr sta sve radi asst waiter ili staja znam za koju si se poz prijavio...
 
pre dve godine sam putovao na novi zeland pa sam morao da vadim tran.australisku vizu.
nisam imao nikavih problema jer sam vec imao tur.vizu za zeland.
otisao sam u ambasadu u bg sa 2 slike i potvrdom o nekaznjavanju popunijo neke formulare i dobio sam vizu istog dana.
to je moje iskustvo s tim napominjem da sam vec imao odobrenu vizu za n.zeland.
 
Pozz veliki svima.
Procitao sam skro sve sta me je zanimalo i kroz postove mogu reci i ohrabrio malo sebe.Jedan clan ovog foruma je imao pravo kad je rekao da mu je dosta ljudi koji pricaju i sve znaju a nisu mrdnuli dalje od svog mesta a pri tome jos nisu ni blizu ostvarenja profesionalne karijere.Divim se ljudima koji uzivaju u poslu koji su izabrali na brodu i tako nasli pa ne mogu reci sebe ali sigurno dok su tamo nasli su se.Lepo je i to cuti da se obnavljaju ugovori i da se menjaju lokacije (koliko znam svaki novi ugovor vece iskustvo ,moguce i novac i novo prijateljstvo).Moj drugar je na prekookeanskim brodovima i skoro je otisao drugi put.On tamo radi kao instruktor plesa.Nisam mnogo bio sa njim dok je bio na odmoru ali ono sto sam uhvatio iz njegovih reci je bilo "Brate ludilo,novi ljudi,poznanstva,parica nije losa u stvari dobra posto je moj posao napredujuceg karaktera i tako" a sto se tice nostalgije mi je jednostavno odgovorio "E pa faceb...k(da ne reklamiram) je cudo kao da sam kuci znam sve sta je i kako je".
Eto njemu je lepo i on ce se vracati sigurno posle ovog jos par puta,tako makar on kaze.Znam samo jos da je letos pricao cak i da mu je dosadno ovde dok je bio na odmoru.Ja sam sa njim jos pre dve-tri godine isao po agencijama da zavrsavam papire i nisam nista uradio.On je otisao na kontu nekog prijatelja njegove keve i znam da je i njemu bilo povuci potegni (taj covek koji mu je to sredio,radio je na brodovima desetak godina),e sad zasto je njemu bila frka da i meni sredi to ne znam,ja nisam neke nametljive prirode a i drzalo me je jedno vreme dok sam bio sa njim u toj prici pa me proslo.Sad jednostavno imam zelju iskreno zaraditi neke pare za svoj biznis (naravno radno iskustvo i pogotovu prijateljstvo su mi na prvom mestu,covek vredi onoliko koliko ljudi poznaje,kazali su nasi stariji).Zato vam kazem ne bih nesto da preterano jurim opet po ne proverenim agencijama ,ili da kako kaze jedan od clanova u postu dozivljavam one neprijatne trenutke u smislu "E cestitamo vam dobili ste posao samo treba da uplatite to i to i za tri meseca ce biti" pa posle tri meseca "E trba da popunite ovo i ovo da uplatite,.....",znaci to sve vec znam,cuo sam itd.Mene konkretno ne zanimaju odredjeni poslovi,znaci u tom smislu ih ne biram,znam lepo engleski,zavrsio sam srednju skolu i student sam trenutno (znate ono veciti student),nisam osudjivan,sto znaci nisam ni imao problema sa zakonom i znam dosta poslova obavljati odnosno ne libim se ni jednog posla.
E sad imao bih par pitanja i ako sam detaljno procitao sve postove i vec je sve skoro receno (ali meni je promaklo ono izmedju redova hahaha,sala ali je to tako).
Koje su to odistinski agencije proverene i ako neko ima neku preporuku nekog lika koji to radi ili nesto sto je 100% provereno neka to postuje.Ja bih se usudio rizikovati na preporuku dobre agencije opet sredjivati papire za posao ici na intervjue i placati silne one papire ali samo uz dobru preporuku.
Stvarno cenim ova iskustva i drzim do toga da ste ono bas bas u toj prici skroz informisani i upuceni.
Pa bas iz tog razloga sam po prvi put ovde na forumu i ovo mi je prvi post na njemu,ja mislim da je to veliki razlog.Pozz svima i cuje mo se na ovu temu.
 
E ljudi ja imam neka pitanja posto ovih dana intenzivno razmisljam o odlasku na brod.
Zanima me , drug mi je bio konobar u room servise pa je sjebao kicmeni prsljen noseci tacnu-posluzavnik sa teretom onako jednom rukom.Da li covek mora da bude malo jaci da bi to izdrzao,da ide u teretanu...itd?Takodje taj drug mi je u nekim pricama o toj obuci za konobara nesto rekao da nemozes ti da odes u WC kad hoces nego kad te posalje po npr.hleb ,onda odes na brzinu -sto bi rekli, pobegnes i brzo se vratis da te nevide.Zanima me da li je to bas tako?Neko ko je prosao tu obuku za konobara na brodu prve 2 nedelje nek kaze kako mu je bilo i uopste jel ima tamo vikanja ko u ovde vojsci.Mada na mene licno niko nije vikao u vojsci vec je bilo ono postroji nas i pa nam sere...jel taj fazon i ovde ili je fino ljubazno ti kaze?
Mislim nisam ja neki mnogo-mlakonja nego me zanima...
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko poblize objasniti posao Shore excursion.
Kontam je doslovni prevod, i mogu da pretpostavim o kakvom se poslu radi - ali ako neko zna nesto vise o tome neka napise.
I kakva je zarada za tu poziciju?

Cao, ja sam se prijavila za tu poziciju ali sam ipak dobila poziciju purser-a. Posao ti se sastoji u tome sto se stojish za pultom(vecinu vremena) ili na neki drugi nacin pruzas informacije o ekskurzijama i ujedno ih nudis i na taj nacin pored osnovne plate koja je oko 1500$ imas procenat. U agenciji su mi objasnili da je to jako dobar posao jer se u principu zezash vodish ljude na ture, zaradjujesh pristojno (kako su meni rekli minimum 2000$, shto opet zavisi od prodaje ekskurzija). Obzirom da mali broj ljudi taj posao radi (svega dvoje, troje) ukoliko planirash da obrnesh vishe tura, lako se napreduje. Ja nazalost nisam uspela da dobijem taj posao na Carnival u, vec sam dobila posao pursera, recepcionara i cekam odlazak po prvi put...pozz
 
Hvala na informacijama,

A zasto nisi dobila Shore excursion?
Kakva predznanja traze osim pretpostavljam fluent english-a.
I sta se trazi za posao recepcionara?
Kakav ti je bio intervju, itd.

Pa ja sam folirala da sam imala prethodnog iskustva i delovala super samouvereno ali mi je lik koji je samnom radio intervju rekao da nisam ja za to da su to velike grupe ljudi koje ti vodish i da nije siguran kako bi se ja izborila pa sam zato dobila poziciju purser-a zbog customer care iskustva koje imam, mada su oni svi u hotel departmentu tako da postoji mogucnost da me prebace na takvo mesto mozda. Intervju traje par minuta, opshta su pitanja, zashto zelish na brod, kakva su tvoja interesovanja, kakvo je tvoje iskustvo, koje su vrednosti koje ziviish i tako to, ma par recenica. Bitno je da uradish dobro test engleskog koji nije tako naivan, imash 50 pitanja za 20min, to je u principu, gramatika. (to je za Carnival konkretno). Bitno ti je da ti je konverzacija super a posao purser a i nije tako los osim shto ti otpadnu noge hehe, bar tako kazu ja iskustva nemam...
 
Moze li mi neko poblize objasniti posao Shore excursion.
Kontam je doslovni prevod, i mogu da pretpostavim o kakvom se poslu radi - ali ako neko zna nesto vise o tome neka napise.
I kakva je zarada za tu poziciju?

Na svakom brodu imas ass shorex managera i shorex manager, da bi dobio neki od ta 2 posla naravno prvo ces da krenes kao ass mngr moras da imas dobro znanje engleskog jezika kao i da imas prethodno radno iskustvo. Uglavnom na te pozicije uzimaju vec pursere koji rade na kompaniji, posao je jako tesko dobiti jer je mnogo zanimljiviji i placeniji od posla pursera. Njihov posao se sastoji od desk hours, gde treba da rade na shorex desku odgovaraju na razna pitanja gostiju bookiraju ture, ima dosta paperworks za to, i dosta je odogovoran posao. Posle toga u svakom portu oni moraju da rade napolju ispred broda, gde organizuju i sporovode goste do lokalnih tour operatora, koji dalje preuzimaju goste i vode ih na ture. Moram reci da rad u shorexu moze biti i naporan i tezak, svaki port moras da radis, jedino si slobodan na sea day kad brod plovi ali i tada mora da se rade desk hours. Treba biti spreman na gomilu pitanja, na gomilu zalbi. Sve u svemu posao je dobar ali ga je tesko dobiti.
 
Evo ovako stoje stvari:
Posto sam imao najruznije moguce iskustvo sa kojekakvim agencijama koje navodno salju ljude na brod,vreme je da napisem par reci.
Pokusavao sam dve godine da stignem na brod da radim,sve i pored toga sto sam imao para da platim sve troskove koji su neminovni nisam uspevao.Svi uzimaju barem neki kes unapred i pricaju price da ce se ici za par meseci.Naravno posle tih par meseci kazu da je bilo manjih problema ali se sve resilo i bice siguro polazaka opet za par meseci.Ti ljudi u stvari obrcu novac i na kraju kada trazite pare nazad oni uglavnom vracaju jedan deo a drugi zadrzavaju.
Poenta je da sam ja ipak stigao na brod preko coveka koji to radi 13godina i to za mesec dana od kada smo prvi put kontaktirali a ovu temu sam postavio zato sto ko god zeli ja cu mu dati i brojeve telefona i sve sto mu treba da izbegne neprijatnosti,koje sam ja imao.
Veliki pozdrav svima i mirno more
Nisam poslodavac i nenudim posao:)

mozes li da mi das kontak tog coveka, veom asam zainteresovan za ovu temu i duboko razmisljam da krenem sa tom pricom odlaska na brod. hvala unapredz:)
 
S obzirom da se ova agencija svojevremeno reklamirala na ovom i na drugim sajtovima i tako privukla musterije stavljam ovaj post da bi ti isti ljudi videli da je pokrenut krivicni postupak protiv nje, takodje posto je bilo puno ljudi i iz Crne Gore i Bosne mislim da je internet najbolji nacin da se informisu, prijave policiji i traze svoje pare nazad

Припадници криминалистичке полиције Полицијске управе у Сомбору лишили су слободе Александру Вученовић (1962) из Сомбора, због основане сумње да је извршила више кривичних дела злоупотреба службеног положаја, фалсификовање службене исправе, послуга и неовлашћено бављење одређеном делатношћу.

Александра Вученовић је као власник агенције „Џој“, током 2006, 2007. и 2008. године, оштетила 28 лица присвојивши износ од преко милион динара, тако што је од оштећених узимала новац да би у њихово име посредовала у запошљавању на бродовима страних компанија, иако за вршење такве делатности није имала одговарајуће одобрење. Новац није уплаћивала на рачун агенције.

Против Александре Вученовић поднета кривична пријава Општинском јавном тужилаштву у Сомбору мајa ове године, која је допуњена у августу. Обзиром да је именована наставила са вршењем кривичних дела, након предузетих додатних мера и радњи полицијских службеника лишена је слободе и уз кривичну пријаву приведена истражном судији Општинског суда у Сомбору.

sa sajta ministarstva unutrasnjih poslova

SAMO 28 OSTECENIH SE PRIJAVILO DO SADA, PROCENA JE DA IH IMA PREKO 80 SAMO U SRBIJI
Na ovaj broj svi cete dobiti info kako napisati izjavu i ostale papire koje treba poslati 025-466-555 ODSEK ZA PRIVREDNI KRIMINAL

svi treba da odstampamo onaj ugovor sto smo potpisali, onu priznanicu i fotokopitajte vasu uplatnicu iz banke, uzmite jedan papir A4 formata i svojom rukom napisite svoje generalije tj licne podatke zajedno sa brojem licne karte, i onda u nastavku napisite ceo svoj slucaj kao sto sam i ja napisao na ovom delu foruma, znaci dana tog i tog sam uplatio toliko, obecala mi je to to i to , slagala me je sto puta, dao za telefon toliko, ma sve zivo celu vasu pricu od pocetka do kraja i saljite na
Opstinski sud u Somboru
Venac Vojvode Stepe Stepanovica bb
25000 Sombor
 
Original postavio dulerad
Evo ovako stoje stvari:
Posto sam imao najruznije moguce iskustvo sa kojekakvim agencijama koje navodno salju ljude na brod,vreme je da napisem par reci.
Pokusavao sam dve godine da stignem na brod da radim,sve i pored toga sto sam imao para da platim sve troskove koji su neminovni nisam uspevao.Svi uzimaju barem neki kes unapred i pricaju price da ce se ici za par meseci.Naravno posle tih par meseci kazu da je bilo manjih problema ali se sve resilo i bice siguro polazaka opet za par meseci.Ti ljudi u stvari obrcu novac i na kraju kada trazite pare nazad oni uglavnom vracaju jedan deo a drugi zadrzavaju.
Poenta je da sam ja ipak stigao na brod preko coveka koji to radi 13godina i to za mesec dana od kada smo prvi put kontaktirali a ovu temu sam postavio zato sto ko god zeli ja cu mu dati i brojeve telefona i sve sto mu treba da izbegne neprijatnosti,koje sam ja imao.
Veliki pozdrav svima i mirno more
Nisam poslodavac i nenudim posao

Posalji meni adrese tih spodoba, ja se bavim raskrinkavanjem "agenata"

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=2.0%20

1_brod1.jpg
 
Iskreno postoji jedno pravilo ako odes prvi put na brod,ne moras vise nikad ako odes drugi put otices i treci a ako odes treci put...veci ceo zivota ces provesti na brodu...ja se drzim kandzama za kopno i nadam se da me voda nece odvuci...nije to samo stvar novca nego je to i neki stil zivota...koji je drugaciji od kopna...i vremenom na kopnu se sve losije snalazis...
Neko je napisao za prsljenove to je i moja prica sa prvog ugovora ...ali da se to srediti uz dobre fizioterapeute kojima naravno dajes novac koji si tamo "zgrnuo" i na kraju skontas radis za doktore
 
A moje licno iskustvo je : When somebody fix you ,you are a dead man..."to se meni desilo pa nisam imala ni priliku da "skoknem" do doktora...a tek je to procedura dok se prijavljujes i odjavljujes u officima 5 puta umres i rodis se...Ovo su moji stavovi sa kopna ali kad si tamo sve je to drugi trip...nista ti nije tesko ck i dobijes neku herkulovsku snagu i uvece se pitas da je moguce?i pomislis sad da me vidi mama...ne bi verovala svojim ocima
 
15 godina plovim na prekookenskim brodovima,trenutno sam na princessu na poziciji senior first engineer(three stripes).zelim samo da kazem za sve zainteresovane koji zele da se ukrcaju na neki od brodova ,da se tamo radi po12 sati dnevno,da nije lako,a sada se i dolar malo popravio tako da se moze i nesto zaraditi.ukoliko neko zeli neku iformacije,rado cu pomoci,slobodno neka pita
 

Back
Top