Rad na prekookeanskim brodovima

Za kompanije na kojima bi radio nama potrbe da sumnjas,dobices sve sto i pise u ugovoru.
Ali oko agencija pazi.
Radno iskustvo ti se proverava u zavisnosti od kompanija za koje bi da radis.Nemozes se zaposliti na nekoj ozbiljnoj kompaniji ili brodu od 5* kao konobar a da neznas tacnu da drzis.
Od kompanije ti zavisi i provera dokumenata koje im predas.:)
 
Cao svima!
Samo zelim da kazem da sam prosla glavni intervju koji je odrzan za Empoyement Power u Beogradu u ponedeljak.
Dobila sam Bar weiteress i razgovor je prosao sasvim ok.
Samo me interesuje sta znaci Bar server traner, mislim u smislu posla.
Ako neko zna neka mi pomogne.

Hvala
 
Cao , dali za rad na brodu kao konobar treba diploma ugostiteljske skole ?
Mogu li ja sa trecim stepenom SS da dobijem posao ili se traze "obrazovaniji i dali to utice na platu ?
Dali imam neke bolje snse ako kazem (sto je inace istina) da govorim Nemacki i Engleski i da sam imao svoj kafic sa 18 godina , a vec sa 23 g. sam drzao diskoteku , samo sto su se i kafic i diskoteka vodili na fudbalski klub za koji sam ja igrao fudbal zbog ne placanja poreza i jos par poslova koje sam radio do sad, samo sto oni nemaju veze sa konobarstvom ?
 
ako hoces na Princess ili Cunard, nemoj da ides kod Makedonaca i da se tamo cimas. Za Srbiju su ti ovlasceni ovi iz Safe Cruisea i placam im sve u fulu ispod 700EUR sa povratnom avionskom i sl, a idem na trening 12.maja. Nas trojica smo zajedno aplicirali, a ovi insistiraju prvenstveno da spikash engleski i da nisi osudjivan, a iskustvo im je tek na 2. mestu
 
Ja sam pre 10ak dana bio u NSu u agenciju Global shiping & services ... to je neka cerka grcke majke kompanije ... ili kako vec ... Prica je otprilike ovakva : Posaljes im aplikaciju i oni je prosledjuju brodovima ... Kada oni dobiju odgovor da si dobio posao, oni tebe kontaktiraju i krece jurnjava ... 1.Zavrsis mornarsku knjizicu u BGu ... kurs od 11-12 dana - 550e , 2.Lekarski pregled - oko 100e, 3. Visa za zemlju u koju ides (oko 35e) ... 4. tu ima jos neki sitniji trosak, sve u svemu izadje oko 720e ... Ako si prosao sve testove i dobio vizu kako treba, oni ti daju avionsku kartu do mesta ukrcavanja, a ti njim njihovu proviziju koja izadje oko 300e, otprilike(5-10% od tvoje tamosnje ukupne plate, a 300e je za platu od oko 900$) ... Znaci, do momenta placanja ti treba da znas gde, kada ides,sta radis, za koje pare radis, uslove ...
Cela ta prica mi se svidja ...
U medjuvremenu sam cuo za Beogradsku agenciju i ... sutra idem na razgovor sa njima ... cini mi se da se zovu Safe cruise ... oni imaju obuku od 12. maja ... i nadam se da cu upasti u tu grupu ... kinta je takodje oko 1000 e ... tako da ... sada se samo treba odluciti za provereniju varijantu ... a cini mi se da je beogradska agencija proverenija ...

Ako nekome trebaju adresa i telefon ove dve kompanije, neka me kontaktira ...

Uf, ljudi, oduzele su mi se noge od svega(da ne kazem da sam se usr...), ali sam resen da odem ... ' ... pa sta bude neka bude ... ' ...
 
sto se iskistva tice, preporuka ti je potrebna. Oni traze dve ali nije problem i ako jednu prilozis ja sam tako, a to mozes da sredis bez problema.
Izadje to malo vise od 700eur, bolje ti je da racunas na nekih 1000eur i ono sto trebas jos da znas jeste da moras poneti nesto malo para. Deo uniforme kupujes sto ti skidaju sa prve plate ali to je bas nista.
 
Ja sam pre 10ak dana bio u NSu u agenciju Global shiping & services ... to je neka cerka grcke majke kompanije ... ili kako vec ... Prica je otprilike ovakva : Posaljes im aplikaciju i oni je prosledjuju brodovima ... Kada oni dobiju odgovor da si dobio posao, oni tebe kontaktiraju i krece jurnjava ... 1.Zavrsis mornarsku knjizicu u BGu ... kurs od 11-12 dana - 550e , 2.Lekarski pregled - oko 100e, 3. Visa za zemlju u koju ides (oko 35e) ... 4. tu ima jos neki sitniji trosak, sve u svemu izadje oko 720e ... Ako si prosao sve testove i dobio vizu kako treba, oni ti daju avionsku kartu do mesta ukrcavanja, a ti njim njihovu proviziju koja izadje oko 300e, otprilike(5-10% od tvoje tamosnje ukupne plate, a 300e je za platu od oko 900$) ... Znaci, do momenta placanja ti treba da znas gde, kada ides,sta radis, za koje pare radis, uslove ...
Cela ta prica mi se svidja ...
U medjuvremenu sam cuo za Beogradsku agenciju i ... sutra idem na razgovor sa njima ... cini mi se da se zovu Safe cruise ... oni imaju obuku od 12. maja ... i nadam se da cu upasti u tu grupu ... kinta je takodje oko 1000 e ... tako da ... sada se samo treba odluciti za provereniju varijantu ... a cini mi se da je beogradska agencija proverenija ...

Ako nekome trebaju adresa i telefon ove dve kompanije, neka me kontaktira ...

Uf, ljudi, oduzele su mi se noge od svega(da ne kazem da sam se usr...), ali sam resen da odem ... ' ... pa sta bude neka bude ... ' ...
danijeli, u safe cruise su mi dali sve troskove-nabrojali komplet sa vizom,pregledom i sl. i manji su od 700EUR, a ne 1000EUR. Idi direktno kod njih, zovi ih-dacu ti ja broj ako nemas, ali je provereno da je oko 650E i to ne unapred.Nemoj da ides preko nekog idi kod njih direkt kad su vec u Bg. Pozzz
 
pozz svima, ja sam Sandor, idem na recni brod, pozicija purser/receptionist/ inace sam profesor engleskog jez., evo mala pomoc za nase predstojece intervjue:
FOR COOKS:

GOOD MORNING/GOOD AFTERNOON!

MY NAME IS …. I COME FROM.... I AM ….YEARS OLD.
I HAVE BEEN WORKING AS A COOK IN A RESTAURANT/CAFÉ/BAR (IZABERI JEDNO) BEFORE. IM A HARD WORKER WHO IS PATIENT AND CALM. I LOVED MY WORK, MY BOSS WAS OK, AND THE TEAM WAS VERY FRIENDLY. I HAVE WORKED 8 OR MORE HOURS A DAY FOR A GOOD SALARY.
I NEED THIS JOB FOR MONEY, FOR MY PLANS IN THE FUTURE.

MY PROFESSIONAL EXPERIENCE INCLUDES A LOT OF DISHES, BUT I CAN ALWAYS LEARN MORE. I HAVE WORKED AS A COOK FOR ….YEARS.
MY FAMILY IS ALSO FROM…..AND THEY ARE VERY SUPPORTIVE. MY HOBBIES INCLUDE SPORTS/READING/ITD…
I CAN MEET ANY DEMANDS ARISING FROM THE JOB. I HAVE MY SOLID PLANS FOR THE FUTURE, WHICH I WOULD LIKE TO SEE THROUGH.
I BELIEVE I THE PERSON FOR THE, AND I DO NOT HAVE ANY PROBLEMS WITH OTHER NATIONALITIES AND PEOPLE.

THANK YOU FOR YOUR TIME!

FOR WAITER/WAITRESS

GOOD MORNING/GOOD AFTERNOON!


MY NAME IS …. I COME FROM.... I AM ….YEARS OLD.

I HAVE BEEN WORKING AS A WAITER/WAITRESS IN A BAR/CAFÉ/ITD. (NAZIV) I WORKED 8 OR MORE HOURS A DAY, BUT IT IS SOMETHING I AM USED TO. I HAVE WORKED FOR …..YEARS NOW.
MY PERSONAL QUALITIES INCLUDE BEING PATIENT, HELPFUL AND TOLERANT.
MY HOBBIES ARE….MY FAMILY IS ALSO FROM….

AS A WAITER/WAITRESS I EXPECT TO FULLFIL EVERY POSSIBLE NEED FOR THE GUESTS.
I HAVE HOBBIE LIKE…..WHICH I INTEND TO DO IN MY FREETIME. I AM A TEAM PLAYER, AND I BELIEVE IT IS VERY IMOPRTANT TO CREATE A GOOD ATMOSPHERE. IF SOMETHING NEW COMES I AM ABLE TO ADOPT AND TO LEARN.
MY PLANS FOR THE FUTURE ARE MY BEST MOTIFS FOR THIS JOB.

THANK YOU FOR YOUR TIME!


FOR HOUSEKEEPERS

GOOD MORNING/GOOD AFTERNOON!

MY NAME IS …. I COME FROM.... I AM ….YEARS OLD.
MY EXPERIENCE INCLUDES WORKING AS A HOUSEKEEPER IN A HOTEL/MOTEL (IZABERI) IN SERBIA/MONTENEGRO (ILI BILO GDE). THIS HOTEL IS CALLED…… IT IS A FIVE/FOUR/THREE STAR HOTEL WITH……ROOMS. I WORKED 8 OR MORE HOURS A DAY. THE WORK WAS HARD, BUT THAT IS SOMETHING THAT IM AM USED TO. THE TEAM THERE WAS EXELLENT, MY BOSS WAS OK. MY PERSONAL AIMS ARE TO PROOVE THAT I CAN DO THIS JOB THE BEST WAY, AND WITH THE EARNED MONEY, I CAN REALISE MY FUTURE PLANS, LIKE…..(DA OSTVARIS NEKI SAN SVOJ, KAO KUPITI SNOWBOARD NPR.)
MY PERSONAL QUALITIES ARE ALL ABOUT BEING CALM AND PATIENT, BEING TOLERANT AND HELPFUL.
MY HOBBIES ARE….MY FAMILY IS ALSO FROM….
I CAME HERE TO WORK AND HELP ANYWAY I CAN. I DO NOT HAVE ANY PROBLEMS WORKING IN A NEW ENVIRONMENT.

THANK YOU FOR YOUR TIME!

ubacite i nesto licno, da ne bi svi isto govorili, vidimo se na intervjuima , sretno svima smile !
 
Vec sam se prijavio u Safe cruise ... Trening je 12. maja ... ne zna se jos uvek da li u Beogradu ili Budimpesti ... Trebalo bi tokom ove nedelje da me kontaktiraju ponovo ... Jedva cekam da pocne i obuka ... a i putovanje i rad na brodu ... ucrvljao sam se ... :-) ... Mladene, mi cemo se i upoznati, zar ne? :-) ...
 
Htela bih da skrenem paznju svima koji zele da odu raditi na prekookeanski brod jedina agencija koja ce vas poslati je iz Zagreba koja ima svog agenta Sandu iz Subotice.Matrikula ili pomorska knjizica kao niti ispiti ili obuka u Brodarskoj skoli u Beogradu vam nije potrebna jer te ispite polazete na brodu posle prve nedelje za dzabe.Ako niste dali pare ni nemoj te jer se pare ne daju pre nego sto dobijete ugovor od kompanije
 
OK Prelistao sam temu, malo na brzaka pa se izvinjavam ako mi je promaklo...

Da li na brodovimaima posla za tehnicko osoblje? Inace sam dipl. ing. masinstva, smer mehanizacija, sa cak i nesto iskustva na odrzavanju raznih masina.... Racunam, valjda na brodu od toliko masina iima potrebe i za ovakvim radnicima...?
 
Htela bih da skrenem paznju svima koji zele da odu raditi na prekookeanski brod jedina agencija koja ce vas poslati je iz Zagreba koja ima svog agenta Sandu iz Subotice.Matrikula ili pomorska knjizica kao niti ispiti ili obuka u Brodarskoj skoli u Beogradu vam nije potrebna jer te ispite polazete na brodu posle prve nedelje za dzabe.Ako niste dali pare ni nemoj te jer se pare ne daju pre nego sto dobijete ugovor od kompanije

Mala ispravka za "Mela"
Zavisi za koje kompanije mislis?
Matrikula je na 90% evropskih kompanija potrebna toliko da nece ni agenti uci u pricu sa tobom ako je nemas:)
Sto se tice Americkih kompanija za njih si u pravu barem koliko ja znam... netreba matrikula,3 dana pre ukrcaja si u hotelu smesten i tada polazes sertifikate..Kao sto ameri ne priznaju evropsku matrikulu tako i evropske kompanije ne priznaju americke sertifikate.
Naravno sve je relativno,pa tako i to i na evro.. i na ameri.. kompanijama se svakodnevno menjaju mnoge stvari pa niko sa sigurnoscu od 100% nemoze nista da kaze.
Veliki pozdrav svima
Mirno more
 
Caoss svima
Eto i ja da se umesam u ovu pricu... Preko Makedonske agencije cije se predstavnistvo nalazi u Nisu salju vas na dosta lose poslove...ovo kazem jer slucajno poznajem neke ljude koji su preko ove agencije otisli na brod. Posao koji rade je uglavnom houskeeping a to je veoma crnacki posao na brodovima, ribas wc, cistis tudje dlake a baksisa nema nista.
Beogradska agencija je u stvari agencija iz Slovenije i pre nego sto odete na brod icicete i u London na posebne obuke o Vasem trosku i sve ukupno ce Vas kostati nekih 2000eur, ovo se odnosi na devojke za momke nisam sigurna, tako mi je rekla Jelena koja radi za tu agenciju. Devojkama nude jako dobre poslove kao sto su manikir, pedikur, masaza itd...ali je sam odlazak veoma skup.
Ni jednu agenciju necu pohvaliti pa ni ovu iz Zagreba jer ni ona nije nista bolja ali je medju najpovoljnijima. Ona ne nudi najsjajnije poslove...do duse ja sam se preko njih prijavila....poslove koje nudi su Vam waitress, cooking,gift shop, bebysiting....itd ima ih mnogo
Ono sto bih istakla i podrzala mela jeste da nikakva obuka, mornarska knjizica i dr. Vam nije potrebno preko ove agencije... iskreno ovo sam prvi put procitala sada na ovom forumu...svu obuku imate na brodu kada stignete tamo i ona vam traje nekih 2 nedelje. Idete za Miami i imate placen hotelski smestaj. Moj decko je u hotelu bio vise od nedelju dana i tek tada je otisao na brod. U hotelu se nalaze svi oni koji idu na brod da rade tako da se i drustvo vec upoznaje pre ulaska na brod. Raspored vam je istaknut u hotelu i Vi tacno znate kada krecete, na koji brod se ukrcavate i kada pocinjete da radite.
Toliko znam sto se Zagrebacke agencije tice. Ponavljam ja nisam ni sa njima zadovoljna ali poznajem dosta njih koji su otisli preko nje a i preko Makedonske pa sam se ipak odlucila za Zagrebacku..
Pokusajte...vredi probati...na brod stizemo koju god agenciju izabrali...
Mirno more svima
Pozz
 
Svi koji su zainteresovani za rad na prekookeanskim brodovima kao prvo nisu duzni da daju bilo kakve abnormalne pare da bi radili, niti da idu od jedne do druge prevarantske agencije.
Sve sto treba su pravi ljudi koji ce vas usmeriti direktno kod agenta koji vrse intervijue jer na kraju od njih sve i zavisi.
milanboj@yahoo.com ako je neko zainteresovan , mogi mozda pomoci
 
hej ljudi...
pratila sam vasu pricu i mogu vam reci da sam jedna od onih koje preko agencije safe cruise pokusavaju da se otisnu....meni obuka pocinje 21.tj prekosutra pa me malo zbunjuje da mladen ima informaciju za 12.maj.....
pretpostavljam da cemo se upoznati u sredu svi koji prolaze tu obuku....
ja sam aplicirala za poziciju restorant junior waitress i imam bogato i raznovrsno iskustvo a imam i dobre bicepse :lol: ali imam tremu jer sam cvula nesto kao nosenje 8 supa na jednoj tacni.....toliko jaka ipak nisam....
zahvaljujem se svima koji su ubacili delove treninga,mnogo mi znaci da ne idem bas na slepo.....
pa ljudi....vidimo se u Nacionalu u sredu...
pozz
 
ej drugari, ja sam bio na razgovoru ovde u BL sa agencijom iz ZG i ok.. prosao sam prvi razgovor.. i kao angazovace me nesto kao ..."supervisor of pool area".. pa me zanima da li ima takvo radno mijesto, i sta podrazumjevaju pod tim.. posto ne znam da li sam ga dobro razumjeo.. ako neko zna vise o tome, molio bi da istipka.. bio bih zahvalan!!!
 
ja sam morao da pomerim za sledeci trening preko safe cruisea (imam s mojima neku frku), ali je moj drugar lepo prosao na treningu i finalnom intervju kod Sorbija i dobio je junior waitera i ide za manje od mesec dana na Cunard. Ja cu valjda za 2 meseca tom logikom( za mesec dana trening imaju ovi iz safe cruisea + mesec cekanja) Pozzz
 

Back
Top