Rad na prekookeanskim brodovima

Pa da to je plata tamo za pursere $1300-$1400 a i na ostalim kompanijama je isto. A sto se tice karte, da sama placa prvu do broda ali posle ce joj Carnival placati kartu za kuci i nazad ako bude htela da se vrati. Mislim da je posao ok, kakvih poslova ima tamo to je fin posao bela uniforma ovo ono stojis na informacijama i odgovaras na pitanja.
pozdrav i sretno tvojoj drugarici,
e a na koji brod ide mozda se sretnemo ja sam opet dobio Carnival brod, bio sam prosli na Princess.:-)
 
Dali moze neko da mi kaze koji je posao bolje placen na brodu ... Hocu reci ja govorim dva jezika , Nemacki I Engleski , pa sam mislio dali da trazim posao konobara ili nesto drugo , jer meni je cilj da sto vise zaradim novac i zato pitam koji posao biste mi preporucili , a jezike govorim dosta dobro , stavise odlicno !
 
Pa da to je plata tamo za pursere $1300-$1400 a i na ostalim kompanijama je isto. A sto se tice karte, da sama placa prvu do broda ali posle ce joj Carnival placati kartu za kuci i nazad ako bude htela da se vrati. Mislim da je posao ok, kakvih poslova ima tamo to je fin posao bela uniforma ovo ono stojis na informacijama i odgovaras na pitanja.
pozdrav i sretno tvojoj drugarici,
e a na koji brod ide mozda se sretnemo ja sam opet dobio Carnival brod, bio sam prosli na Princess.:-)

ne znam bas tacno na koji ide. Spominjala je Bahame, a trebala bi da stigne u majami 27.04 na obuku..pa mozda se i vidite.. ;)
hvala! i ja oboma zeli sve naj! a mozda vam se i ja pridruzim na nekom sledecem...(tj kad skupim pare i diplomiram) pozz
8)
 
Cao , ja sam vec bio u agenciji kouzon u Nisu , rekli su mi da ukupan iznos za dobijanje posla na brodu iznosi oko 800 eur .. Tu je uracunata obuka u Nisu i interviju , onda odlazak u Makedoniju na interviju ,lekarski pregled i viza ... Interesuje me dali je to tacno , mislim dali je takva procedura za dobijanje vize,dali ima mogucnosti da se nekako sazna na samom startu dali cu dobiti vizu ili ne i ako bi mogao da dobijem malo informacije o tome sta bi bilo dobro da kazem na tom intervijuu , a sta ne i koji je naj bolji posao na brodu (ili vise placen) ... tezina posla me ne opterecuje jer ja trenutno sto radim mislim da nema teze ...
Unapred hvala !!!



Evo mozda ce ti ovo biti od pomoci


http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=2.0

--------------------------------------------------------------------------------
Evo ovako posto imam viska slobodnog vremena, ukratko cu napisati sta se desavalo na intervjuu u Skoplju, na kojem smo inace bili i Todoriva i ja.
Necu pocinjati pricu sa pljuvanjima koja agencija sta radi, vec cu se samo fokusirati na pricu koju sam ja preziveo.
Dakle, sredina februara je i meni na preporuku jednog clana ovog foruma dolazi ideja da se prijavim preko Kouzon kompanije.
Okrecem broj u Nisu, gde mi se javlja Milan.Mlad decko 30ih godina, pun elana i smirenosti da ti sve objasni.
Kaze mi da je za posao konobara predvidjen intervju za polovinu marta.
Ok, doslo je vreme i za to....
Pojavljujemo se u Skoplju nas 20 iz Srbije koji smo se upoznali na prijavljivanju u Nisu.
Trening je trajao 5 dana, i poslednjeg dana smo imali intervju koji je poceo oko 18h sa satom zakasnjenja.
Intervjuisao nas je Roberto Sorbi, predstavnik za Princess i Cunard.
Nego da se vratim malo na pocetak, i na sam trening.
Vec od prvog dana dobijas sve potrebne skripte i papire gde pise sta sve treba da se zna da bi prosao na intervju.
Ima dosta toga da se nauci,ali nije nista tesko, i lako se vari ako imate srednje znanje engleskog.
Tu krece i diskusija i pitanja sta i kako se radi na brodu, pravila ponasanja, potrebna sredstva koja se uplacuju i koja su nepovratna.Uce se razne skracenice, i pravila ponasanja da bi mogao da prodjes finalni test, pred sam intervju.
Nista tesko, ako malo poznajete engleski, i prosecno ste inteligentni.
Na sva pitanja koja su postavljali regruti je odgovoreno maksimalno, da li kroz salu ili ozbiljno.
Bilo je oko 150 konkurenata iz Makedonije, i Srbije.
Konkurisalo se za mesta Junior waiter, Buffet Steward, i Assistant Buffet Steward (sto se tice restorana)
Gift Shop za koji su se prijavljivale devojke
Utility, ACAT, Cook, Bartender, mislim da je to to, mozda sam nesto izostavio.
Nakon dnevnog treninga i predavanja rade se se testovi.
Prvo se islo na psiholoski test, gde se prvo odgovara na 200 pitnja sa da ili ne.
Neka od pitanja su: da li imas glavobolje, da li imas proliv, da li volis majku, da li brojis bandere, da li psujes cesto, da li vidis duhove, da li imas utisak da te neko prati i slicno..............ma kapirate o cemu pricam........
Nakon toga kroz kratak dijalog sa psihologom ocenjuje se vasa licnost i vase karakterne osobine.
Od 150 ljudi 7 je palo na psiho testu.Za njih je brod zavrsena prica.
Sutradan se islo na test engleskog koji je usmen, i tu vodis dijalog sa jednom profesorkom engleskog koja je jedna vrlo prijatna zena, i kroz neobavezan dijalog ona daje ocenu o tvom poznavanju engleskog.
Sledeceg dana nakon predavanja, i gledanja video snimaka koje su napravile kompanije Cunard i Princess, ide se na predintervju sa dve devojke iz Kouzona koje ti daju ocenu za koju poziciju najvise odgovaras.Ali to nije nista odredjeno jer tek na glavnom intervjuu dobijas poziciju, koja moze biti i veca i manja od ove koja ti je napisana u predintervjuu.
Zatim narednog dana se vezba postavljanje stola, kao i pravilan hod i drzanje tacne sa tanjirima.......
Poslednjeg dana se rade testovi, koji se moraju poloziti a obuhvataju sve ono sto je po nekoliko puta receno prethodnih dana, i nijedno pitanje ne moze da te iznenadi.Naravno pod uslovom da si pratio o cemu se prica.
Onda se radi i dodatni test za regrute koji konkurisu za restoran, i princip je isti.Samo je akcenat na vinima, meniju, i pravilima sluzenja. Sve sa testa je vec receno predhodnih dana, tako da ni to nije problem poloziti.
Nakon tih testova potpisuju se neki papiri, kojima upotpunjujete svoja dokumenta potrebna za apliciranje.
Uvece je zapoceo intervju, i po meni mislim da smo zadovoljni i mi regruti i sam gospodin Sorbi koji je inace italijan ali radi za Princess&Cunard kancelariju u Kjasu (Svajcarska)
Na intervjuu je pored Sorbija, i njegov asistent. Onda glavni covek Kouzona (mislim da se zove Zoran) , i tvoj agent kod koga si i aplicirao, u mom slucaju Milan, covek koga sam spomenuo gore.
Intervju traje ne vise od 10 minuta, i uglavnom idu pitanja koja si cuo prethodnih dana, ali trema i frka cine svoje pa dosta kandidata ne ostavi utisak sigurnosti, ili zamutavi na engleskom pa ne zna ni kako se zove.
Svi kanditati koji tremu ostave ispred vrata izlaze zadovoljni.Mozda ce Sorbi traziti od kandidata da postave sto da bi video motoriku i ocenio vase konobarske sposobnosti.Ali nije obavezno.
Ja licno sa jos par ljudi sam prosao samo na dobru i sigurnu pricu, na dobre preporuke, i na dobro poznavanje engleskog jezika. Postavku stola nismo ni radili.
Odelo je obavezno,kravata bi trebala ali nije obavezna.Ali u svakom slucaju treba se navikavati jer ces i na brodu imati uniformu.
Iz Srbije je dosta momaka dobilo odmah poziciju Junior Waiter, jer smo stvarno bili dobro pripremljeni.
Tu su jos i ljudi koji su dobili pozicije Buffet Steward, i sa kojima su bili zadovoljni.Svi bi trebali da otputujemo u nerdnih mesec ipo dana.Neko za 10 dana, neko za 3 nedelje a neko i pocetkom maja.Nisam video da je neko pao intervju ali to pricam samo za ovih prvih 30 kandidata medju kojima sam bio i ja.

Toplo prepurucujem agenciju Kouzon iz Skoplja, jer ljudi stvarno rade profi i mislim da ce za godinu, dve drzati primat na ovim prostorima, jer i sam gospodin Sorbi insistira na novim intervjuima i treninzima.
Kouzon ima svoje predstavnistvo u Nisu, koje vodi Milan, za podrucje Makedonije tu je Blaza iz Prilepa, i jos par agenata.Direktor Kozuona je Zoran koji takodje ucestvuje u predavanju i treningu i dostupan je 24 sata za sve kandidate.
Cena je vise nego realna pa ajde da i to spomenem.
Sa sve lekarskim pregledom, vizom, psiholoskim i engleskim testom, avio kartom i troskovima agencije vas ukupan trosak ne prelazi 700-800 eura, ali tu ne racunam novac koji vam je potreban da platite smestaj i zivite tih 5, 6 dana u skoplju.

http://www.kouzon.com.mk/

To bi bilo to, smorio sam sve redom, necu vas vise daviti, mozete da idete na odmor.
Pozdrav za Todorivu, Nikolu, Miodraga, Staju i sve ostale sa kojima sam proveo zanimljivu nedelju.
 
ja sam aplicirao preko SafeCruise agencije, drug mi je preko njih otisao pre 2 meseca. Oni su valjda ovlasceni za Princess i Cunard za Srbiju.Drug mi radi na nekom Princessovom brodu i ubija oko 2000$ kao assistant waiter. Momci su iz Bg, pa nemam ono cimanje po juznoj pruzi (bez uvrede!!) i Makedoniji. Kod njih se sve prakticno placa kad dobijes potvrdu da ides na brod, sto mi odgovara jer necu da me niko izvacari za cash-muka mi je od toga.Deluju mi skroz ok, nisu neki ljaneri i vacare, bar se nadam :)
 
Ja treba da dam tek na treningu neki sitan kes i sad za zvanicni prevod one potvrde o kaznjavanju ili kako vec, ali sve ostalo placam kad me prime na brod. Ne znam, ne bih da nekog sad navlacim na neke ljude koje dobro ne poznajem, ali mi ova dvojica deluju skroz ok-jedan je advokat, imaju kanc u centru, mislim da se nisam ispalio, drug mi je sigurno preko njih otisao. Zovni, vidi, pa da menjamo iskustva :)
 
Rade za princess i cunard, skoro svi troskovi su posle treninga-kada dobijes ono pismo da si primljen na brod, nesto sitno ima sada-za prevod one potvrde o osudjivanosti i ne znam sta jos-ispod 50evrica u svakom slucaju, a sve ukupno treba da me izadje oko 600EUR. Normalnu kancelariju imaju, ne deluju kao prevaranti, a trazili su mi manje para od svih drugih. Znacu vise da ti kazem kada prodje trening
 
OK da ne ponavljam sve ono sto se nalazi na raznim forumima. Sve je to uglavnom tacno. Dve najbolje agencije za odlazak na brod su www.sea-agency.com i www.kouzon.com.mk tu se nalaze linkovi za sve kompanije sa kojima rade i tu se nalaze informacije o uslovima smestaja rada itd. Ja sam koristio usluge obe agencije i nema prevare. Ljudi koji se zale na njih su oni koji nisu prosli intervju ili nisu dobili odgovarajuci posao. U oba slucaja odlazak na brod ce te kostati oko 1000e. Novac se ne daje u napred ali neje moguca otplata sa broda novac se daje kada dobijes vizu i avionsku kartu. Sto se tice poslova tu su za devojke je dobar shop , a mnoge rade i u restoranu mada su one ipak malo sposobnije i imaju kako da kazem visak testosterona. Tu je i cuvanje dece i to nije tesko. Postoji jos poslova ali za neke treba biti kvalifikovan kao Spa ili Photographer. To su sve dobro placeni poslovi najgora je kuhinja i tamo nikome ne preporucujem da ide. Potreban je konverzacijski engleski a u agenciji ce vas to isproveravati i reci ce vam kako stojite. Ja sam odradio 2 ugovora za Royal Caribbean i otisao sam preko Sea iz balkanske a sada radim za Princess i posao sam dobio preko Kouzona iz Nisa.- koji preporucujem jer je Milan Stankovic njihov menadzer jako ozbiljan i zato sto krajem mart imaju veliki intervju za Princess gde ce im trebati puno ljudi jer se kompanija brzo siri grade nove brodove ...Ja licno radim u room service i nije mi lose . Posao nije stresan dobijam Extra tips od gostiju imam vremena da izlazim napolje a do sada sam obisao celu evropu dobar deo Afrike , severnu i Juznu Ameriku i Anktarktik. Ja se sada nalazim na odmoru i naravno vracam se nazad. Ugovor mi traje 6 meseci i nije tesko izdrzati. Ne znam koliko sam pokrio sa ovim odgovorom pa pitajte ako sam nesto zaboravio.

Hej, ja sam Nislijka sa velikom zeljom da odem na brod. Kazes da je ova niska agencija ok? Ali, nemam nikakve preporuke, moze li to nekako bez preporuka, jer iskustvo imam jedino u cuvanju dece, imam jako dobro poznavanje engleskog, i spanskog onako...
sta mislis?
 
Hej, ja sam Nislijka sa velikom zeljom da odem na brod. Kazes da je ova niska agencija ok? Ali, nemam nikakve preporuke, moze li to nekako bez preporuka, jer iskustvo imam jedino u cuvanju dece, imam jako dobro poznavanje engleskog, i spanskog onako...
sta mislis?

Pa to sto si napisala je vise nego odlicno, mozes da cuvas decu na brodu. To je odlican posao i lepo je placen javi se Milanu i on ce ti zavrsiti nesto za preporuku ako ne mozes da nadjes iz nekog obdanista ili sl. Puno pozdrava svima na forumu iz Honolulu-a
 
Caos svima!
Ako neko moze da mi pomogne?
Prijavila sam se za rad na prekookeanskim brodovima preko Zagrebacke agencije Employement Power i idem na intervju koji je zakazan 14.04. u Beogradu pa me interesuje, jer se radi o glavnom intervjuu, kakva sve pitanja mogu da me docekaju od engleza?
Ukoliko ima neko ko je to vec prosao ili ima takvu vrstu informacije neka mi pomogne.
Hvala
 
Vidiš i ja imam isti problem kao MiVida. I ja sam se prijavila za kruzer preko iste agencije. Ja sam to onako više iz zajebancije, nisam ni imala predstavu koliko je sve to ozbiljno, čak nisam ni mislila da će me pozvati. Ali izgleda da kompanija preko koje smo konkurisale i nije baš ozbiljna, npr. meni su tek juče poslali formulare koje sam trebala da popunim do danas popodne. I to bez ikakvih informacija samo pobrojano šta treba. Onda sam ja to poslala danas, i naravno pokušala tu curu da pozovem ne bi li dobila povratnu informaciju da li joj je uopšte stigao mail i da li je uspela da ga otvori (pošto šaljem sa laptopa a u njemu imam neki glupi program koji ne podržava svaki komp). Naravno nisam našla tu Sanju a druga cura pojma nije imala o čemu se radi. Pošto sam ja nastavila da zovem ona je konačno kontaktirala dotičnu i tek na kraju su mi rekli da je prosleđen mail. Ali čisto sumnjam.
 
Cao svima , samo da vam kazem da mi je ovaj forum mnogo pomogao i da sam napravio veliki pomak ka ostvarenju mog cilja ... rad na brodu , zahvaljujem se svima koji su mi pomogli svojim odgovorima , a za sad nemam pitanja i iskreno bacio sam se na sljakanje da bih prikupio novac za Agenciju koju budem odlucio ... u stvari imam pitanje , ako moze neko da mi odgovori ...

Dakle , ja sam iz okoline Leskovca i posto mi je agencija Kouzon iz Nisa bliza nego safecruse iz Beograda , a vec sam stupio u kontakt sa covekom iz agencije safecruse i poslao mi je neki formular da popunim ... to je sve OK , interesuje me ima li ko da zna nesto o ovoj agenciji iz Beograda , posto o agenciji Kouzon sam dobio dosta pohvala , thanks !!!????
 
Maysi, ja kad sam aplicirao za brod, raspitao sam se podrobno za svaku agenciju i za Hrvate nisam uopste cuo dobre stvari. Moji drugari su svi na Princessovim brodovima i svi kazu da im je ok. Princess ti radi Safe Cruise u Beogradu i Kouzon u Makedoniji i Juznoj Srbiji, pa ti je moj savet da ides u neku od te 2 agencije, po meni je to bolja varijanta. Pozz
 
Maysi, agencija i nije nesto bas ozbiljna ili kako bih rekla ali je najjeftinija, imas u Beogradu devojku koja predstavlja Slovensku agenciju i nude jako jako dobre poslove ali kod njih ti je program 2000eur i ides prvo za Londan na 4 do 16 nedelja koliko traje obuka i odatle letis i ukrcavas se na brod. Ako zelis mogu ti dati broj te devojke?
Ova agencija deluje neozbiljno i sve se kod njih obavlja vec rutinski ali ono sto kazu da ces raditi tako i jeste. Pozicije i nisu bas najsjajnije ali ti se ukrcavas na brod i ako se pokazes kao dobar radnik mozes napredovati ali plata ostaje ista, sto znaci da mozes biti povlascena i dobiti bolji i laksi posao.

Ja sam samo otisla do agencije da se raspitam bas u momentu kada se vrsio pred intervju koji sam obavila bez i jednog neophodnog papira.
Isto sam kao i ti slala kasnije njima na mail ali uz par pitanja na koja su morali da mi odgovore s toga sam i znala da su primili.

Ako ti treba nesto slobodno me pitaj, ja se jedino malo plasim tog glavnog intervjua jer nisam sigurna sta sve moze da pita.
Nacula sam kako pitaju i ko je rezirao neki film mada mislim da je to pustena neka 'buva' kako bi se uplasili.

Ako i ti ides sada u ponedeljak na intrvju drago mi je da cemo se sresti.
 
Training program!!!!

1. Princes cruises operates the following ships: Star, golden, grand, Diamond, Caribbean, Sapphire, Crown, Coral , Island, Sun, Dawn, Sea, Regal, New pacific and Tahitian Princess!! Princes work from 1965 in Amerika and have a fleet of 17 ships!!!!!!!

2. Cunard line operates the following ships: Queen Mary 2, Queen Elizabeth 2, Queen Victoria on his Year !!!I has a fleet 2+1 ship and started to work before 160 years!!

3. Ovde bi trebalo da znas koliko koji ugovor traje I radno vrme itd…..
The Princess Cruise contract:

• All positions 6 month

• 13 hours per day-but, total time not every hour, you will have brakes


4. The Cunard line contract:

• Queen Marry 2, 4 months on, 1 month off
• Queen Elizabeth 2, 6 month on, 2 month off

• 11 hours per day, total time, but not every hour, you will have brakes

5. Ovde ti navode kakva upozorenja dobijas I koje su konsenkvece!!!!

• having a poor o disrespectful attitude- biti drzak I bezobrazan
• being late
• Breaking USPH rules- pravila o licnoj higijeni
• poor job performance-
• having a dirty uniform, bad appearance, etc-

6. Ovo su pravila koja ne smes prekrsiti ili odmah palis kuci!!!!

• Drugs (possession, use, or involvement in any way!!!!
“Princess cruise has ZERO TOLERANCE ON DRUGS”!!!!!
• Alcohol abuse--- ovo znam da znas
• Braking safety rules
• Fighting
• Possession of fire arms, weapons, guns….
• Threatening another person’s life
• sexual assault, sexual harassment, harassment

7. Ovo su izrazi sa borda koje trebas nauciti napamet!!!!

1. Aft - The Back 1/3 part of the ship
2. Alleyway - Any passenger way on the ship
3. Below -The lower deck
4. Boat -A boat is carried on the ship! Kao na primer “life boat”…
5. Bow -The front of the ship
6. Bridge -The ship’s command center
7. Deck -The floor
8. To disembark -To land or to go ashore from the ship -izaci sa broda
9. To embark -To board the ship -uci na brod
10. FWD(forward) -The front 1/3 part of the ship
11. Galley -The ship’s kitchen
12. Gangway -The portable walk way for passengers or crew to embark or disembark
13. Middle ship -The middle 1/3 part of the ship
14. Port -The place where the ship docks
15. Port side -Facing forward, the left hand side of the ship Indicated the red navigational light
16. Starboard side -Facing forward the right hand side, indicated by the green navigational light
17. Stern -The back of the ship
18. Top side -The top deck of the ship
19. Life raft -Inflated lifeboat, use for emergency only!!!!
20. Vessel -The nautical name of the ship!!!!

8. Laminex, Blue Card -is my emergency card!!!!!!!!

9. Crew alert signal
a) Meaning: Emergency on the ship
b) Signal: A continuous blast for at least 10 seconds
c) For: For crew only
d) What to do: Stop working, Go to your cabin and get your life jacket, baseball cap,
Any necessary medicine and worm clothes, then go o your crew alert station

10. Ovo su informacije o bezbednosti na brodu!!!!
1. Push the fire signal button
2. And then call the bridge immediately( bridge numbers 12000 or 14000)
3. While you are waiting for the Assessment Party, go to nearby cabins, knock on the doors and tell that is a fire
4. If the fire is in an enclosed area, touch the door. If it is hot, do not open! If the door is not hot, there may be a small fire that you can control. Make one attempt to put out fire your self !!!
5. Close the fire screen door and then wait for assessment party to arrive and then explain the situation to them!!!
6. If there is a lot of smoke, crawl across the floor on all fours and follow the safety lights to the nearest exit!!!!!

11. Fire screen door’s- These metal door’s prevent fire to spread on other parts of the ship

12. Watertight door’s- These metal door’s prevent water to extinguished to other parts of the ship below the deck 4!!!

13. Fire estinguisher---- Koje su vrste aparata za gasenje pozara na vrodu koje sme da koristi posada!
Postoje 4 vrste I poredjane su po boji I primeni dakle koje vrste pozara gase!
1. Red- it is from water and it is for a paper, wood etc…
2. Black- it contains Co2 it is for electrical fires
3. Cream- it contains a foam and it is for local fires, oil, petrol….
4. Blue- it contains powder and ca be used for every tipe of fire

14. Ovo su kao nekih deset brodskih zapovesti!!!!!!

1. We strive to be the very best Courtesy
2. We react quickly Respect
3. We smile, we are on stage Unfailing zapamti sta znaci cruise
4. We are friendly, helpful and courteous In
5. We are the ambassadors of our cruise ship Service
6. Our uniforms are immaculate Excellence
7. We are positive
8. We use proper telephone etiquette
9. We are knowledgeable
10. We never say NO!!

15. Kvalitetna usluga Quality service
1. Recognize passengers by name!!!!
2. Quickly respond to any special request
3. Cheerfully greet passengers each day
4. Use a pleasant tone of voice
5. Remember passenger’s special interests
6. Be polite
7. Be natural and be yourself
8. Don’t burden passengers with your problems
9. Help passengers

16. Slusati njihove zalbe!!!! Handling complaints

1. Listen without interrupting, show your full attention
2. Don’t get defensive
3. Show that you understand the passenger’s feelings
4. Ask question to make sure you fully understand the problem
5. Find out exactly what the passenger want to do
6. Carefully explain what you can and cannot do for passenger
7. Take action immediately, even if the action to is to inform your supervisor on the problem
8. Follow up to make sure that the passenger is satisfied
9. Anticipates passengers needs

17. Zapamti sta znaci USPH- United States Public Health I nekoliko vaznih pavila o higijenin I zdravlju na brodu!!

• All food should be kept at its proper temperature between 45-145 F
• Washing your hands- You must always wash your hands before handling food, after handling dirty dishes, cutlery or trash
• Wearing plastic gloves- this you need to do when handling food, if you are serving or cleaning tbles in buffat area
• Dirty dishes and glasses. When cleaning tables, collect the dirty dishes and glasses separately! Only eat in designated staff dining areas. You must not eat anywhere else on the ship!

18. Pravila o ciscenju!! Cleaning-up/ gallery round

• You must clean your own working area at least once a week
• When cleaning up your area you must use the three bucket system! (wash, rinse, sanitize)

19. Three bucket system- tri pravila o ciscenju

• Wash- warm with warm soapy water
• Rinse- with clean water
• Sanitize by wiping all surfaces with sponge drenched chlorine solutine100 p.p.m
20. Koriscenje tanjira, pribora I casa!!! Handling plates, cutlery and glasses
• When handling plates, hold by the edge, do not put your fingers I to the middle of the plate
• When handling the cutlery, touch only handle
• When handling glasses, pick it up by the bottom o by the stem

21. Zapamti ovu recenicu!!!!! Ship is have to be clean because the results will be published in all news papers!!!!! Zapamti bice pitanje zasto brodovi trebaju biti cisti osim same higijene!!!!

22. Licna higijena- Personal Hygiene

• Shower daily and wash your hands as often as possible
• Keep your hair neat, clean and confined
• Keep your fingernails trimmed and clean
• Keep your uniforms, working shoes and clotting clean
• Ladies avoid using excessive make-up and perfume
• Smoking is not permitted during working hours
 
evo pitanja za intervju koja kruze izmedju nas, mi smo to vec prosli, ali za one koje to tek ocekuje:
OVO SE ODNOSI ZA RESTORANSKE POZICIJE, KONOBARI, BARTENDERI ITD.

WHAT'S YOUR FULL NAME?
WHERE ARE YOU FROM?
TELL ME ABOUT THE CITY WHERE YOU GREW UP?
WHEN AND WHERE WERE YOU BORN?
TELL ME ABOUT YOUR FAMILY?
WHAT DO YOU DO IN YOUR FREE TIME?
TELL ME ABOUT YOUR BOY, GIRLFRIEND, BEST FRIEND?
TELL ME ABOUT YOUR EDUCATION?
HOW LONG DID YOU GO THERE?
WHAT DID YOU LEARN?
WHY DID YOU CHOOSE THIS JOB?
WHAT DO YOU DO, WHAT'S YOUR JOB?
WHERE DO YOU WORK?
HOW OFTEN DO YOU WORK?
HOW MANY PEOPLE WORK THERE?
HOW LONG HAVE YOU WORKED THERE?
WHAT KIND OF FOOD DO THEY HAVE?
TELL ME ABOUT THE MENU. DESCRIBE IN DETAIL?
HOT STARTERS?
COLD STARTERS?
MAIN COURSES?
DESSERTS?
WHAT EXACTLY IS THAT? WHAT IS IN THIS?
WHAT KIND OF WAIN DO THEY HAVE?
TELL ME AND DESCRIBE 2 COCKTAILS?
WHERE DID YOU WORK BEFORE THIS JOB?
WHY DID YOU LEAVE THIS JOB?
HAVE YOU HAD ANY OTHER JOBS?
IF YES, TELL ME ABOUT THEM?
WHY DID YOU LEAVE THESE JOBS?
ALTOGETHER, HOW MANY YEARS' EXPERIENCE DO YOU HAVE AS A WAITER/WAITRESS ?
WHY DO YOU WANT TO WORK ON THE SHIP?
WHAT ARE YOU PLANS AND GOALS FOR THE FUTURE?
HOW LONG HAVE YOU BEEN LEARNING ENGLISH ?
WHERE DID YOU LAST STUDY ENGLISH?
WHAT DID YOU LEARN DURING THE TRAINING?
mi smo ovo vec prosli, ali mozda nekom pomogne bezobzira za koju kompaniju ide, pitanja su opsta, predpostavljam slicna za sve kompanije.

sretno svima !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
 
Evo ja bih htela svima da se zahvalim na pomoći i podršci. Ja ne znam da li ću se na kraju odlučiti za tako nešto. Moji roditelji su poludeli i pri samoj pomisli da odem na brod. I ja se osećam jako loše zbog toga. I totalno sam se pogubila i ne znam šta da radim. Bezveze.
 

Back
Top