Rad na prekookeanskim brodovima

Koliko znam evropske kompanije nisu trazile da si odsluzio v.rok.
Lekarski je jaci nego za pilote ali ozbiljno to mislim,mada uglavnom prolaze,taj se radi kada polazes za matrikulu-pomorsku knjizicu,posle njega imas jedan lekarski koji je mnogo manji i njega svi prodju jer ako si prosao na onom prvom stvarno si zdrav:)i taj drugi lekarski je onaj koji predajes na brod:)

Ako te jos nesto zanima,pitaj.
 
Interesuju me neke stvari u vezi poslova na brodu:
-da li je moguce slati pare koje zaradis kuci u toku putovanja ili samo kada se negde pristane ili ima nekog drugog nacina.
-kako je moguce odzravati kontak sa ljudima van broda (putem interneta ili telefona) da li je najbolje imati svoj lap top.
-da li prilikom prijavljivanja u agenciji odmah trazis odredjeno zanimanje ili ide po onome da ti oni daju ono za sta misle da si podoban.
-da li je tacno da uskoro ima intervjua (krajem marta )i da li je moguce jos se prijaviti za taj (naravno ako ga ima)
 
Interesuju me neke stvari u vezi poslova na brodu:
-da li je moguce slati pare koje zaradis kuci u toku putovanja ili samo kada se negde pristane ili ima nekog drugog nacina.
-kako je moguce odzravati kontak sa ljudima van broda (putem interneta ili telefona) da li je najbolje imati svoj lap top.
-da li prilikom prijavljivanja u agenciji odmah trazis odredjeno zanimanje ili ide po onome da ti oni daju ono za sta misle da si podoban.
-da li je tacno da uskoro ima intervjua (krajem marta )i da li je moguce jos se prijaviti za taj (naravno ako ga ima)

Можеш путем интернета, свака соба има интернет. Боље ти је да имаш свој лап топ. Рачунар који имаш у соби је уствари само монитор, миш и тастатура који су повезани преко главног рачунара на интернет. Мислим да имаш на броду сателитски телефон па преко њега можеш да зовеш, мене су звали са брода преко тог телефона.
 
Za Bojdej:\
1.Slanje para je moguce i to uglavnom zavisi od kompanije do kompanije,kod mene na brodu je bilo 50eura platis i nema veze koji iznos saljes.Mada otvoris racun u nekoj nasoj jakoj banci i oni ti daju neki papir sa kojim posle mozes da uplacujes gde god da se nadjes i das punomoc nekome ko ce ti podizati.
2.Mozes odrzavati kontakt i preko interneta,na brodu kojem sam ja radio nema net ali u svakoj luci imas simens klubove-mornarske klubove i tamo je najjeftinije 5eura je sat,ali i mobilni telefoni i poruke super funkcionisu sa nasim karticama ili kupis neku evropsku karticu.U svakom slucaju laptop je super na brodu zbog filmova i igrica:)
3.Sto se tice zanimanja,ako si radio kao konobar ili sobar u nekom hotelu i imas validne potvrde za to onda dobijas taj posao.
4.A sto se tice intervjua to ti zavisi od toga preko koga zelis da ides.
Agent preko koga sam ja otisao znam da u maju ima ukrcaj i da ovih dana sakuplja ljude.
Sve ovo sto sam ti napisao je iz mog iskustva i vezano za kompaniju gde sam ja radio.


I mala ispravka za DJURAMC
To je na Americkim kompanijama i pojedinim Evropskim da imas net i telefon u sobi,nije na svim brodovima i kompanijama isto:)
 
Koliko znam evropske kompanije nisu trazile da si odsluzio v.rok.
Lekarski je jaci nego za pilote ali ozbiljno to mislim,mada uglavnom prolaze,taj se radi kada polazes za matrikulu-pomorsku knjizicu,posle njega imas jedan lekarski koji je mnogo manji i njega svi prodju jer ako si prosao na onom prvom stvarno si zdrav:)i taj drugi lekarski je onaj koji predajes na brod:)

Ako te jos nesto zanima,pitaj.


Cao ,mene zanima preko koje agencije si ti isao.ja sam sada htela da se prijavim u kouzon, rekli su mi da posaljem cv... posto cu u cv-u morati da lazem da sam radila kao konobarica i vec drugo sta zanima me da li to neko proverava.
 
pa da trazite posao na brodu preko hrvatske kompanije 'power point'? (vidite njihov sajtu)
oni vam dodju kao neki posrednici (koliko sam razumela). posaljes prijavu, pozovu te u bg (dolaze cesto) na interviju, pa koja kompanija se tada tu zadesi i ima slobodno mesto za koje si zainteresovan , tu ces i da radis. Inace lekarski i sve ostalo, se radi u Zagrebu.


(drugarica ide preko njih, primili je na Carnival za recepciju- pa joj frka! ne zna sta da ocekuje, posto su misljenja (tj. iskustva) veoma podeljena - ili je extra ili totalni sh*t!)

p.s. ja trazila vase misljenje, a izgleda znam vise od vas! he he

poz ;)
 
Cao , ja sam vec bio u agenciji kouzon u Nisu , rekli su mi da ukupan iznos za dobijanje posla na brodu iznosi oko 800 eur .. Tu je uracunata obuka u Nisu i interviju , onda odlazak u Makedoniju na interviju ,lekarski pregled i viza ... Interesuje me dali je to tacno , mislim dali je takva procedura za dobijanje vize,dali ima mogucnosti da se nekako sazna na samom startu dali cu dobiti vizu ili ne i ako bi mogao da dobijem malo informacije o tome sta bi bilo dobro da kazem na tom intervijuu , a sta ne i koji je naj bolji posao na brodu (ili vise placen) ... tezina posla me ne opterecuje jer ja trenutno sto radim mislim da nema teze ...
Unapred hvala !!!
 
hhahaha mislis employment-power.com, to je proverena kompanija i uglavnom salje ljude na Carnival i R. Caribbian. A to sto se tice matrikula i seaman book da morate imati kad plovite to je samo za pojedine kompanije i za Carnival ko ide vam ne treba a opet za Princess morate imati ako brod ide za Brazil ili Evropu. Princess vam placa kartu do broda i kuci a Carnival opet zavisi od posla koji imate, mada mislim da su pare sada svuda iste dosta je slabija para sad tamo nego sto je bila Amerikanci su sve vise pogodjeni tim padom dolara tako da nemojte ocekivati da ce mnogo para trositi na krstarenju koje plate sitnih $500 za 7 dana ali opet moze da se zaradi samo treba raditi i raditi. A sto se tice slobodnih dana to imate kad dodjete kuci na odmor jer se tamo radi svaki dan. Ko ce raditi na recepciji iliti purser desk, mora da ima takav nivo tolerancije da bude spreman na sva glupa pitanja koje ce vam jedan gost postaviti traziti od vas da znate, budite spremni na sve. I da sve je to jedno veliko iskustvo i ako ne zaradite neke pare bar se mozete pohvaliti da ste negde bili i videli sto vecina ljudi u Srbiji moze samo da sanja:-)
 
Svaka cast "HAKERG" ni ja sam nebi bolje objasnio...
Sve sto je navedeno i jeste tako,jedino sto bih dodao,da se tamo trenutno vodi pravi dzumbus sa Filipincima koji rade kao masine a netraze bolje pozicije i nemaju bas mnogo prohteva.U svakom slucaju oni postaju bas problem jer smanjuju cenu rada i koce sve ostale.
 
hhahaha mislis employment-power.com, to je proverena kompanija i uglavnom salje ljude na Carnival i R. Caribbian. A to sto se tice matrikula i seaman book da morate imati kad plovite to je samo za pojedine kompanije i za Carnival ko ide vam ne treba a opet za Princess morate imati ako brod ide za Brazil ili Evropu. Princess vam placa kartu do broda i kuci a Carnival opet zavisi od posla koji imate, mada mislim da su pare sada svuda iste dosta je slabija para sad tamo nego sto je bila Amerikanci su sve vise pogodjeni tim padom dolara tako da nemojte ocekivati da ce mnogo para trositi na krstarenju koje plate sitnih $500 za 7 dana ali opet moze da se zaradi samo treba raditi i raditi. A sto se tice slobodnih dana to imate kad dodjete kuci na odmor jer se tamo radi svaki dan. Ko ce raditi na recepciji iliti purser desk, mora da ima takav nivo tolerancije da bude spreman na sva glupa pitanja koje ce vam jedan gost postaviti traziti od vas da znate, budite spremni na sve. I da sve je to jedno veliko iskustvo i ako ne zaradite neke pare bar se mozete pohvaliti da ste negde bili i videli sto vecina ljudi u Srbiji moze samo da sanja:-)

he he! to je rec - POWER EMPLOYMENT!! :D ma, ja sam u nekoj frci oko diplomskog pa mi power point u glavi! he he dobra fora :oops:

i ja sam nesto cula da ameri slabije placaju u zadnje vreme. Inace ta drugarica sto ce na recepciju na Carnival, sama placa sebi put do majamija (nema refundacije), a radice za 900eura!
meni to i nije nista narocito! sta kazete? jel to otprilike realna plata za tu poziciju, ili neki placaju i vise?
 

Back
Top