Rad na prekookeanskim brodovima

Kome da dam??? odakle mi pare? I ovo cu pozjamiti da odem da bih kasnije mogla da vartim
Gde zivis ti bre? U kojoj zemlji snova?

STa ti mislis da je to tako lako kako ti kazes da
bi onda bilo nezaposlenih ljudi???

I sta mislis da da svi imaju po 1000-2000 na bacanje da bih isli ovako masovno na brod?
:eek:

ti zivis u nekoj iluziji covece
imaju te agencije ljude koji sire propagandu po forumu,anonimno naravno.
jos nisi na brodu srecice?
vreme je da se malo podsetimo naseg razgovora sa 13te strane, jeste li otisli lepotice?
jebte kakva reklama evo prolazi i februar.....3-4 mesec.
sta je bilo sa masovnim exodusom, i belim medvedom tj. sengenom?
setih se djoleta balasevica- Stade sve samo zivot prodje stize dan da na brod podjes,.
i opet ,srecno i bericetno :P
 
Što se tiče plata od 1400-2000 ,to nisu plate već ukupna primanja jer plate konobara su od 500-800 plus bakšiš za koji nema pravila koliki će biti jer zavisi od broda,kruza i termina.Dok sam bio na brodu ,radio je jedan hrvat kao konobar pa mi je rekao da mu je plata bila 800 i da je nekad izlazio na kraju meseca i 2500 sa bakšišom ali je radio kao rob.Na kraju dana posle večere ako ne služi za ponoćni buffet ode u bife ,popije pivo i ide da spava jer jedva stoji a ustaje ujutro oko 6.
Za sve poslove na brodu osim krupijea spremite se da puno radite i ceo dan da radite čak i kad ste u luci jer tada ako nemate posla na svom radnom mestu daju vam zaduženja oko putnika.
Što se tiče troškova na brodu stvarnih nemate osim bakšiša sobaru,pića u baru i interneta na brodu ako ne izlazite u luci ali ti se troškovi drastično uvećaju i nemate predstavu koliko ste potrošili jer ne plaćate kešom na brodu već samo svojom karticom sa kojom se i kucate na kapiji kad ulazite i izlazite.Ljudi sa mnom su trošili strašne pare pa se na kraju meseca ešali jer nisu svesni da su toliko potrošiili.To je i svrha takvog plaćanja jer kad plaćaš plastikom lako je.Tako je i putnicima namešteno.Keš na brodu ne postoji.
Najveći bakšiš je na novijim brodovima jer svi bolji putnici hoće da idu na nove brodove pa je i kruz mnogo skuplji od redovnog i veliki je za novu godinu i božić, na brodovima gde su italijani putnici veliki bakšiš je i u avgustu!
Pozdrav
 
Ako ima novosadjana zainteresovanih za posao na brodu molim da nekako stupimo u kontakt, posto planiram vec duze vreme da se upustim u sve ovo, a nikako! Potrebno mi je i da cujem iskustva, da li se uopste isplati otici. Ipak je to zrtva,nije lako raditi 12h bez slobodnog dana 6meseci !
 

Back
Top