Rad na prekookeanskim brodovima

*Samantha
Ja sam iz okrobarske ture.
Ti si verovatno iz ove od pre dve nedelje.
Bio sam na Bezaniji sa Djoletom i Ivanom kad ste imali trening - bilo je dosta devojaka za gift.
Rekose mi njih dvojica da cete ici u decembru jer su potrebni radnici za Gift.

*Snoshaj Efendija
Kao prvo - nick ti je do jaja :)
A drugo - U Srbiji su stvarno super uslovi za rad tako da sam se bas lomio da li da idem na brod.
Trebalo mi je citavih 6 sekundi da se odlucim.

Pozz
 
*Samantha
Ja sam iz okrobarske ture.
Ti si verovatno iz ove od pre dve nedelje.
Bio sam na Bezaniji sa Djoletom i Ivanom kad ste imali trening - bilo je dosta devojaka za gift.
Rekose mi njih dvojica da cete ici u decembru jer su potrebni radnici za Gift.

*Snoshaj Efendija
Kao prvo - nick ti je do jaja :)
A drugo - U Srbiji su stvarno super uslovi za rad tako da sam se bas lomio da li da idem na brod.
Trebalo mi je citavih 6 sekundi da se odlucim.

Pozz

Pa sad,..devojaka za gift shop ima nas 6 :mrgreen: a kad ces ti da ides?
 
Pa u odnosu na moju grupu gde je bilo samo dve devojke, vasa deluje kao ekskurzija zenske gimnazije :)
Nisu mi potvrdili za 12 Decembar, tako da sam opet na cekanju.
Odradio sam i lekarski i vizu i u pripravnosti sam.
Racunam da cu otici do nove godine!!!

Sada je lakse kad sam prosao sve ove gluposti oko priprema, testova, intervjua.... - najlakse je otici :) Mozda se i sretnemo !
 
Pozdrav, moreplovci!
ja nemam ugostiteljsku skolu, nego gimnaziju, engleski znam.
Ne bojim se raditi fizicke poslove , jedino to me moze i zapasti, nemam odgovarajucu skolu.
Sada trazim odgovor od onih koji su bili na brodu:

Nije me sramota raditi takve poslove, ko hoce da mi kaze nesto o tome ,
Ja nemam novca na bacanje i avanture , ako odlucim da radim na brodu
radio bih to posteno i vredno, ne bojim se posla..
-
-Zanima me posao Cistac,(smece, toalet) ili obicni radnik (fizikialac, Utovar, istovar)
Kolika je plata , otprilike da znam.
Hvala,
Mediteran123
 
Pa u odnosu na moju grupu gde je bilo samo dve devojke, vasa deluje kao ekskurzija zenske gimnazije :)
Nisu mi potvrdili za 12 Decembar, tako da sam opet na cekanju.
Odradio sam i lekarski i vizu i u pripravnosti sam.
Racunam da cu otici do nove godine!!!

Sada je lakse kad sam prosao sve ove gluposti oko priprema, testova, intervjua.... - najlakse je otici :) Mozda se i sretnemo !

ajd sad polako...kad si ti imao taj glavni intervju sa MR Sorbijem?

kakav 12. decembar?
 
Kod Sorbija sam imao intervju 5 oktobra - intervju sam imao u Budimpesti.
Imate srece sto je ovaj put bio u Bgdu, jer ste svi ustedeli po 300evrica.

A 12 dec je 12 dec tj. sad u subotu - ali nista od toga - ali rekose mi da cu otici do nove godine!

Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa izvini ja sam mislila da si bio sada 1.12. kod Sorbija..... ;)

Pa sa srecom nadam se da ces otici zajedno sa mnom pre NG :D
 
Sad sam prvi put videla ovu temu i vidim da ima dosta ostavljenih komentara i linkova ali,da se ne mlatim da pregledam svaki,imam samo jedno kratko pitanje (mada 99,9% znam i odgovor,ali da ne prezirem sebe dodatno još i zbog toga što nisam pitala...).Kakvi se pregledi obavljaju,tj.da li postoji ikakva svrha da probam da konkurišem za tako nešto s' obzirom na to da imam epilepsiju.:neutral:
 
Znam da je ovde tesko , ali jednostavno bolje je pokusati ovde nesto raditi. Sad svako moze uzeti kredit kod fonda za razvoj po dobrim uslovima. Ovako jedino vidis sveta , ali cuo sam od dva drugara koji su radili na brodovima da je bahato ponasanje 30% gostiju na tim brodovima da ti se smuci koji su seljaci.
 
cao....hmm,zanima me da li neko moze da mi napise spisak poslova koje je moguce obavljati na brodu....i koliko je otprilike svaki od tih placen..koliko se radi dnevno.....hvala...
Поздрав @PunkPrincess

Ово је отприлике преглед радних места (позиција) за која се може аплицирати и очекиваних примања (иначе у питању је агенција "Kouzon" са седиштем у Нишу):

Restaurant department :

Assistant Buffet Steward – konobar u crew ili officer restoranu ( 800 – 1100$ per month)
Buffet Steward – konobar u Lido restoranu ili room service (1100 – 1500$) per month , depend on tips
Junior Waiter – pomoćnik konobara u glavnom restoranu (1500 – 1900$) per month
Waiter – konobar u glavnom restoranu (2000 – 3300$) per month

Za pozicije Junior Waiter I Waiter potrebno Vam je odlicno poznavanje engleskog jezika, diploma o završenom kursu za konobara I minimum 5 godina iskustva u restoranu ili Hotelu sa 4 ili 5 zvezdica

Bar Department :

Bar Steward (Bar Waiter) – konobar u baru (1300 – 1800$) per month depend on tips
Bar Tender – 2000 – 3500$ per month , required certificate for bar tender

Za pozicije u baru je neophodan jako dobar engleski jezik (za Bar Tender fluent) , , , minimum 2- 3 godine iskustva i energičan i pozitivan pristup poslu.

Hotel Department:

Acommodation Attendant – pomoćno osoblje u reonu bazena (pool deck), zabavnih sadržaja na brodu I hotelskog dela (around 1000$ per month). Može I sa slabijim znanjem engleskog.
Cabin Steward – priprema soba, zamena posteljine, pomoć putnicima pri zakazivanju stola u restoranu, termina u spa centru, bioskopu itd… Uslov je jako dobro poznavanje engleskog jezika, iskustvo u Hotelu sa 4 ili 5 zvezdica I pozitivan I srdačan pristup u poslu (1800 – 2600$ per month, depend on tips).
Reception Desk – recepcija, organizovanje aktivnosti gostiju, pružanje informacija o dešavanjima, neophodno tečno poznavanje engleskog I još jednog jezika na komunikacionom nivou, diploma o stečenom obrazovanju hotelijerske škole, iskustvo u boljim Hotelima I poznavanje operativnog sistema “Fidelio” za rad na recepciji. (1200 – 1500$) per month
Utility cleaner trainee / Utility cleaner – održavanje čistoće javnih površina, dovoljan minimum znanja engleskog jezika (600 / 800$) per month, no tips.

Kitchen (Galley) department:

Assistant cook – pomoćnik kuvara, dovoljan minimum znanja engleskog I bez prethodnog iskustva , 800$ per month
3rd, 2nd and 1st cook – treći, drugi I prvi kuvar su profesionalci, potrebna je diploma o stečenom obrazovanju kuvara, nešto bolje poznavanje engleskog jezika I iskustvo u restoranu ili Hotelu (1400 – 2000$) per month
Pizza cook – potrebno iskustvo u pripremanju pica I testenina, poželjno je priložiti fotografije pica koje ste pripremali radi boljeg utiska. Dovoljno je osnovno znanje engleskog jezika (1400 – 2000$) per month.
Pastry cook – poslastičar sa najmanje 1 godinom iskustva, engleski jezik I sertifikat o stečenom obrazovanju kuvara. Obavezno dokumentovati iskustvo fotografijama (around 2000$ per month)
Baker – pekar, dovoljno osnovno znanje engleskog jezika I iskustvo u radu sa pecivom I hlebom (around 1400$ per month).
3rd, 2nd and 1st Butcher – mesar, pozicija zavisi od dužine iskustva I nivoa engleskog jezika (1400 – 2500$ per month).

Staff positions :

Gift Shop Assistant 1 and 2 – prodavac , neophodno poznavanje parfema, nakita, satova I metoda prodaje. Engleski jezik mora biti tečan (1000 – 1300$) per month
Photographer – fotograf, neophodno iskustvo u rukovanju digitalnim aparatima I kamerama, poznavanje programa Photoshop I odlično poznavanje engleskog jezika. Uz prijavu neophodno je podneti o portfolio (1200 – 1800$) per month
Youth counselor – rad sa decom, diploma učiteljske škole ili fakulteta, tečan engleski jezik I najmanje 3 godine iskustva u radu sa decom (1200 – 1500$) per month
 
Hvala ti DeMikelis...puno mi je pomoglo....
Нема на чему. ;)
DeMikelis i ja ti se zahvaljujem,ali me interesuje (znam da dosadjujem, izvinite) da li mozes da mi kazes, posto verovatno imas iskustvo u svemu ovome da li oni traze zdravstvene radnike tj medicinske sestre-tehnicare?????
Само да напоменем, немам искуства са радом на бродовима, већ вам само преносим информације до којих сам дошао преко нет-а, јер сам се и сам мало интересовао око свега тога.

Е сад, што се медицинског особља тиче, вероватно има потребе и за тим профилима, али је питање, да ли... и колико признају те наше дипломе и је ли потребно полагати још неке додатне тестове и испите зарад нострификације истих (јер ипак та врста посла се доста разликује од рецимо посла једног кувара, конобара, продавца... без икакве намере да омаловажавам те врсте послова и људе који их раде). Мислим да си један одговор већ био добио на претходним странама у посту #289 (иначе, ради се о веома добром форуму, специјализованом за све врсте информација што се тиче рада на бродовима). Ја могу само да ти оставим још пар страних линкова на којима се такође можеш информисати о профилима који те интересују:

Поздрав.;)
 

Back
Top