DEBELA?

Luc:
"Da li sam debela?" :shock: :shock: :shock: -Kao stoka :twisted: .
Otkud mi znamo dal' si ti debela :?: . Imas ti ogledalo kuci? -Imas, dobro, stani ispred njega, i, jel si debela?
Ako jesi - m'rs na trcanje, ako mi mushkarci moz' se kilavimo u teretani po ceo dan, mozete vi bar da imate kilazu :x . Znas ti kakve povrede ja vucem iz teretane. Probaj da legnes na onu klupu i da dignes kol'ko si teska a da te ne zaboli bar 1 zglob. Aj polako na kalemegdan i ne vracaj se bez 5km.

"Nisam nezan, al' sam neizbezan!"
 
Luc:
"Da li sam debela?" :shock: :shock: :shock: -Kao stoka :twisted: .
Otkud mi znamo dal' si ti debela :?: . Imas ti ogledalo kuci? -Imas, dobro, stani ispred njega, i, jel si debela?
Ako jesi - m'rs na trcanje, ako mi mushkarci moz' se kilavimo u teretani po ceo dan, mozete vi bar da imate kilazu :x . Znas ti kakve povrede ja vucem iz teretane. Probaj da legnes na onu klupu i da dignes kol'ko si teska a da te ne zaboli bar 1 zglob. Aj polako na kalemegdan i ne vracaj se bez 5km.
Taktican si nema sta.
 
Anonymous:
dobro ok slazem se da to nije presudno, ali kako da odgovoris nekome da li je debeo na osnovu tezine i visine??? ova skala i sluzi za ocenu nekog proseka recimo do koliko bi kg trebalo da imas.Sad ako citas pazljivije i ja rekoh da zavisi gde ti se visak nakupi (ako ga ima) i da se to koriguje vezbanjem.
Izvini, ali ako ti prebacujes normu preko -110 onda treba da se zapitas da li imas viska kg (ako vec kazes da bi po tome trebalo da budes debela...)I jos nesto - nije pitanje samo u `debljini`, odnosno vizuelnom efektu vec su to strucnjaci procenili zeljenu tezinu u odnosu na visinu tela - misleci i na druge stvari, masne naslage, tj, procenat masnog tkiva u telu, i generalno zravlja...

Vidim da me uopste nisi ukapirala. Kad sam rekla da bih bila debela to znaci da ta moja tzv. idealna tezina meni ne odgovara! Znaci IDEALNA tezina koju dobijes takvim nacinom racunanja, kapish?! Halo, pa po toj proceni ja bih trebala da imam 60kg?!?!?!?!
A znas li koliko imam i koja je zaista moja idealna tezina? 52! Pa ti vidi koliko je to racunanje tacno uopste. Pa ja vec sa 55 izgledam popunjeno a kamoli jos 5 kg pride! Plus, kako ti idealni kilogrami lepo bas uticu onda na zdravlje. To racunanje je totalna glupost koju su ocigledno izmislili ameri, koji su ionako svi preterano debeli, da bi se tesili nad sobom.
Dakle, mislim da svako ko ima bar malo vida moze da oceni da li je ili nije debeo i nisu mu potrebni sada tu neki izracuni da bi mu to rekli. Tako da mislim da je i pitanje doticne gospodjice koja je postavila temu prilicno glupo.
 
Prvo, odakle ti ideja da ce ti ovde neko reci nesto pametno u vezi tvog izgleda?
To je tako individualno, i mozes da imas i 5 kg vise sa tom visinom a da ne izgledas debelo. To je stvar konstitucije.
Ja imam isto 175cm,i imala sam pre par godina 63 kg. Uopste nisam izgledala debelo vec sasvim normalno. Sada imam 4 kg manje i nikada nisam cula komentare da sam debela, vec mi mnogi govore kako mi jos 2-3 kg ne bi skodile.
Nemoj da se opterecujes takvim stvarima, da se ne bi razbolela, jer je veoma tanka granica izmedju normalnog razmisljanja o svom izgledu i opsesije koja moze da preraste u nesto mnogo gore-anoreksiju, bulimiju i tome slicno. Nemoj da patis i nauci da sebe volis upravo takvu kakva si. Nekome ces takva biti najlepsa.
I jos nesto: mozda si primetila da su anoreksicne "vesalice" izasle iz mode. Momci danas vole normalne devojke.Uzivaj u zivotu!
 
Goshcha:
Prvo, odakle ti ideja da ce ti ovde neko reci nesto pametno u vezi tvog izgleda?
To je tako individualno, i mozes da imas i 5 kg vise sa tom visinom a da ne izgledas debelo. To je stvar konstitucije.
Ja imam isto 175cm,i imala sam pre par godina 63 kg. Uopste nisam izgledala debelo vec sasvim normalno. Sada imam 4 kg manje i nikada nisam cula komentare da sam debela, vec mi mnogi govore kako mi jos 2-3 kg ne bi skodile.
Nemoj da se opterecujes takvim stvarima, da se ne bi razbolela, jer je veoma tanka granica izmedju normalnog razmisljanja o svom izgledu i opsesije koja moze da preraste u nesto mnogo gore-anoreksiju, bulimiju i tome slicno. Nemoj da patis i nauci da sebe volis upravo takvu kakva si. Nekome ces takva biti najlepsa.
I jos nesto: mozda si primetila da su anoreksicne "vesalice" izasle iz mode. Momci danas vole normalne devojke.Uzivaj u zivotu!
To sam ja rek'o: Imas ogledalo: debela si - smrsaj, Nisi - uzivaj
 
Sudeći po ponudi u ovdašnjim buticima, većina mojih dugarica, i me indeed, smo debele (165 c m, 53 kg) :!: Jako mi je teško da nađem nešto što nije za "vešalice"....
 
165 i 53? Pa debela... ne nikako
Pa ja sam 162 i 48-50 kg kako kad pa mi govore svi kako sam mrsava... a nekad znam imati cak i 51-52kg... i ja naravno mislim da sam debela pa sam kao uvek na djetama( ali se nikako se odricem cokoladica i pizza ) ali mi stvarno svi govore da sam tanka...
A sto se tice djeta najbolje ces oslabiti kad prestanes razmisljti o tome, smanjis jednostavno obroke i ne mesati neku hranu kao npr. hleb i krompir...
 
Anonymous:
165 i 53? Pa debela... ne nikako
Pa ja sam 162 i 48-50 kg kako kad pa mi govore svi kako sam mrsava... a nekad znam imati cak i 51-52kg... i ja naravno mislim da sam debela pa sam kao uvek na djetama( ali se nikako se odricem cokoladica i pizza ) ali mi stvarno svi govore da sam tanka...
A sto se tice djeta najbolje ces oslabiti kad prestanes razmisljti o tome, smanjis jednostavno obroke i ne mesati neku hranu kao npr. hleb i krompir...
Ej, jedno pitanje, ja bih da se ugojim (185/75kg - dakle moram jos 10kg :shock: je*ote), da mesam krompir i leba? Sta jos?
 
ja sam 174 visoka i teška 71kg i ne smatram se debelom niti me iko iz moje okolice takvom vidi1čak šta više kad im kažem koliko kg imam ne mogu verovati.sve ovisi o građi.moja je tipično ženska i jedino što bih htela je da se utegnem malo pa ću morati na neko trčanje ili plivanje,a što se kila sasvim sam si ok.
ne brigaj oko gluposti!
 
Luc:
Anonymous:
165 i 53? Pa debela... ne nikako
Pa ja sam 162 i 48-50 kg kako kad pa mi govore svi kako sam mrsava... a nekad znam imati cak i 51-52kg... i ja naravno mislim da sam debela pa sam kao uvek na djetama( ali se nikako se odricem cokoladica i pizza ) ali mi stvarno svi govore da sam tanka...
A sto se tice djeta najbolje ces oslabiti kad prestanes razmisljti o tome, smanjis jednostavno obroke i ne mesati neku hranu kao npr. hleb i krompir...
Ej, jedno pitanje, ja bih da se ugojim (185/75kg - dakle moram jos 10kg :shock: je*ote), da mesam krompir i leba? Sta jos?

Ja recimo volim da je momak takav ali verovatno delujes mrsavo jer momci treba da imaju isto kila koliko su visoki(ne bukvalno), znaci ti treba da se ugojis 10kg, a zene 10 manje da bi fino izgledale... da mozda delujes mrsavo ali ima vremena ugojises ce pa bolje je biti mrsav i da jedes koliko hoces i kad hoces, nego da moras da pazis sta jedes, kad, koliko...
Ali ako bas hoces da se ugojis jedi velike obroke, jedi pizze, znaci sva testa, pa jedi krompir, hleb, meso sve osim piletine i curetine one ne goje, slatko( slatko goji kako koga ja jedem cokolada ajoj svaki dan ali se ne gojim od njih jednom sam kao drzala djetu da ne jedem slatko samo to, ma cak sam se i ugojila...)pi kolu i sve gazirano...
Ma znas jedi sve umereno jer nista ne treba preterivati, gazirano nije zdravo, masno takodje, slano... a sve to goji a nije zdravo ako jedes i pijes previse! Zato ono granica...
Uzivaj bre, jedi normalno ima vremena ugojises se!!!
Veliki pozdrav!!!
 
mico, ja imam 1,75 i 69 kg i nisam debela - izgledam normalno.I kad zakukam svi mi pricaju da lupam gluposti.Natakari koji stiklic, pa sa normalnim od 5-6 cm vec si presla 1,80, kako ti sa 63 kg da budes debela??? Sem ako se ne poredis sa manekenkama, ali onda si po tim merilima `debela` vec kad predjes 55, to znam jer mi se jedna drugarica bavi profesionalno time.Ajd, uzivaj i pevaj!
 
Anonymous:
Luc:
Anonymous:
165 i 53? Pa debela... ne nikako
Pa ja sam 162 i 48-50 kg kako kad pa mi govore svi kako sam mrsava... a nekad znam imati cak i 51-52kg... i ja naravno mislim da sam debela pa sam kao uvek na djetama( ali se nikako se odricem cokoladica i pizza ) ali mi stvarno svi govore da sam tanka...
A sto se tice djeta najbolje ces oslabiti kad prestanes razmisljti o tome, smanjis jednostavno obroke i ne mesati neku hranu kao npr. hleb i krompir...
Ej, jedno pitanje, ja bih da se ugojim (185/75kg - dakle moram jos 10kg :shock: je*ote), da mesam krompir i leba? Sta jos?

Ja recimo volim da je momak takav ali verovatno delujes mrsavo jer momci treba da imaju isto kila koliko su visoki(ne bukvalno), znaci ti treba da se ugojis 10kg, a zene 10 manje da bi fino izgledale... da mozda delujes mrsavo ali ima vremena ugojises ce pa bolje je biti mrsav i da jedes koliko hoces i kad hoces, nego da moras da pazis sta jedes, kad, koliko...
Ali ako bas hoces da se ugojis jedi velike obroke, jedi pizze, znaci sva testa, pa jedi krompir, hleb, meso sve osim piletine i curetine one ne goje, slatko( slatko goji kako koga ja jedem cokolada ajoj svaki dan ali se ne gojim od njih jednom sam kao drzala djetu da ne jedem slatko samo to, ma cak sam se i ugojila...)pi kolu i sve gazirano...
Ma znas jedi sve umereno jer nista ne treba preterivati, gazirano nije zdravo, masno takodje, slano... a sve to goji a nije zdravo ako jedes i pijes previse! Zato ono granica...
Uzivaj bre, jedi normalno ima vremena ugojises se!!!
Veliki pozdrav!!!
Ma ja sam ti suvise aktivan, sve sto pojedem sagorim ocas posla
 
Luc:
Anonymous:
Luc:
Anonymous:
165 i 53? Pa debela... ne nikako
Pa ja sam 162 i 48-50 kg kako kad pa mi govore svi kako sam mrsava... a nekad znam imati cak i 51-52kg... i ja naravno mislim da sam debela pa sam kao uvek na djetama( ali se nikako se odricem cokoladica i pizza ) ali mi stvarno svi govore da sam tanka...
A sto se tice djeta najbolje ces oslabiti kad prestanes razmisljti o tome, smanjis jednostavno obroke i ne mesati neku hranu kao npr. hleb i krompir...
Ej, jedno pitanje, ja bih da se ugojim (185/75kg - dakle moram jos 10kg :shock: je*ote), da mesam krompir i leba? Sta jos?

Ja recimo volim da je momak takav ali verovatno delujes mrsavo jer momci treba da imaju isto kila koliko su visoki(ne bukvalno), znaci ti treba da se ugojis 10kg, a zene 10 manje da bi fino izgledale... da mozda delujes mrsavo ali ima vremena ugojises ce pa bolje je biti mrsav i da jedes koliko hoces i kad hoces, nego da moras da pazis sta jedes, kad, koliko...
Ali ako bas hoces da se ugojis jedi velike obroke, jedi pizze, znaci sva testa, pa jedi krompir, hleb, meso sve osim piletine i curetine one ne goje, slatko( slatko goji kako koga ja jedem cokolada ajoj svaki dan ali se ne gojim od njih jednom sam kao drzala djetu da ne jedem slatko samo to, ma cak sam se i ugojila...)pi kolu i sve gazirano...
Ma znas jedi sve umereno jer nista ne treba preterivati, gazirano nije zdravo, masno takodje, slano... a sve to goji a nije zdravo ako jedes i pijes previse! Zato ono granica...
Uzivaj bre, jedi normalno ima vremena ugojises se!!!
Veliki pozdrav!!!
Ma ja sam ti suvise aktivan, sve sto pojedem sagorim ocas posla

Mislim da ti mnogi zavide, salim se, ma devojke se uvek pitaju kako momci mogu biti tako mrsali a koliko samo jedu...
Pozdrav! :wink:
 
Betty:
Sudeći po ponudi u ovdašnjim buticima, većina mojih dugarica, i me indeed, smo debele (165 c m, 53 kg) :!: Jako mi je teško da nađem nešto što nije za "vešalice"....

Slazem se bre.Sve pantalone i farke prave za one sto ni nemaju dupe....strasno!!!Ja sam visoka 1.58 i imam 43 kilice.I nisam debela.A dodjem u radnju i vidim strava farmerke....tek ce prodavacica...nemamo velikih brojeva :o
U bedaku sam :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Jim Morrison_girl:
Betty:
Sudeći po ponudi u ovdašnjim buticima, većina mojih dugarica, i me indeed, smo debele (165 c m, 53 kg) :!: Jako mi je teško da nađem nešto što nije za "vešalice"....

Slazem se bre.Sve pantalone i farke prave za one sto ni nemaju dupe....strasno!!!Ja sam visoka 1.58 i imam 43 kilice.I nisam debela.A dodjem u radnju i vidim strava farmerke....tek ce prodavacica...nemamo velikih brojeva :o
U bedaku sam :cry: :cry: :cry: :cry:

Ne da si mrsava, vec premrsava... nije to lose... :wink:
Ne razumem sta se bunis onda sto prave prave farke i ostalo samo za one sto nemaju dupe...
Nije tacno ni to da prave samo za mrsavice... ali dobro to nije ni bitno!!!
 
debela....mozda
iskompleks..........Da
kuliraj malo
ja se opterecivala i opterecivala i opet i opet...a kada sam bila BURE U POKRETU i kada sam se oblacila kod pintera...setala sam najbolje tipove
u ostalom nije stvar u izgledu nego u stavu
prihvati sebe i sorom sajke
tu nije problem debljina nego ono sto te stvarno muci pato kamufliras kilazom
samo se pogledaj u ogledalo...nasmesi se...NAJBOLJA SI I NAJLEPSA...bolju nemas
i na kraju budi sebi prijatelj...voli se i prihvati
 
Ma, kako da ne! Toliko si debela da ako planiras da smrsas, mozes da izigravas motku za koju se vezuje paradjz! Da li sam te dovoljno razuverio?!
Radi sad sta hoces!
 

Back
Top