Teniske Legende

znaci onda Djokovic i Federer imaju dobre sanse za zlatnu medalju...ali naravno ne treba otpisati Nadala nikako narocito posle ovoga.samo ja cisto sumnjam da ce Nadal moci da igra u ovakvom tempu do kraja godine,on covece prkosi svim zakonima fizike...ali i dosada je u ovoj sezoni uradio mnogo tako da moze opusten da ceka sledece turnire.

ja mislim da je Federeru najgore i oseca najveci pritisak jer je izgubio sva velika finala ove godine,a njegov gubitnciki niz je poceo porazom u polufinalu Melburna od Djokovica,Rafa i Novak su osvojili nekoliko velikih turnira ove godine,a Fedex nista,mogu da zamislim kako mu je jos je on navikao da stalno pobedjuje a ove godine stalno gubi...
 
joj stvarno kad je Davidenko uzeo masters a Federer nista onda se tek vidi u kakvoj je krizi Federer...
ali Federer moze da nadoknadi propusteno ukoliko osvoji US OPEN,Masters kup i olimpijsko zlato,samo tesko da ce moci sve to da osvoji...
 
gledam malo sta je Dzim uradio i nije to lose (drago mi je da je Rafa vec veci teniser od njega)

finale svakog GS-a sa 4 titule iz 7 pokusaja,dva poraza u finalu Masters Kupa od boljih igraca i 5 Masters titula

solidno
 
Nije los Jim.Skoro 60 nedelja na prvom mestu.
I malo vise od toga je delovao neunistivo.
Moze se smatrati avangardom "atomskog" tenisa.
Udri sto jace,samo da predje mrezu i uvek jedan udarac vise od suparnika.
Edberg,Becker,Lendl...nisu imali odgovor na tu strategiju.
Sledeci u nizu je bio Tomas Muster.
Slicna startegija.Mogao je igrati dva dana.Na sljaci je bio nepobediv jako dugo.
I za nijansu je bio mastovitiji od Ridjokosog.
Daleko atraktivnoji mi je bio Agassi,koji se proslavio pre obojice,ali je na momente morao da im cestita.Srecom,nadziveo ih je na terenu i u vrhu ATP-a.
Nadal je objedinio sve najbolje od njih ili skoro sve.
Sa druge strane,dueli Edberg-Becker na travi i igre genijalnog Petera Korde su mi ostale u najlepsem secanju,sve do velikih meceva Federera i Nadala.
 
Korda mi je poznat.

steta je sto nisam mogao da pratim tenis kao F1,od klinackih dana. najzalije mi je za Andrea koji je jednostavno zracio na terenu (cupav ili celav,sve je jedno :mrgreen:)... da sam mogao da mu pratim kompletnu karijeru sad bih bio jos ponosniji sto sam ga zamenio igracom kakav je Rafael Nadal. Andre Agasi je zaista nesto posebno a na mecu sa Bekerom na poslednjem US Openu plakao sam kao kisa,tek nesto malo slabije od njega
 
Legenda,nego sta.:worth:
Ja ga prvi put zapazio daleke 198...ne znam ni sam,na US openu u duelu sa Bobom Zivojinovicem.Boba je tad bio svetska faca i favorit...ali,pobedio je Agassi.I dugo je trajao njegov uspon,kao i njegova karijera.
 
on je isao do zvazda odmah kao klinac.. zatim velik pad i sjajan povratak

rivalstvo izmedju njega i Samprasa pocelo je bukvalno odmah i trajalo do samog kraja. na zalost,nema broj Pitovih GS-ova ali ga je oduvao na Mastersima i kompletirao sve velike turnire sto Pistol Pit nije mogao
 
Agassi se brzo proslavio,ali su glavnu rec krajem '80-ih i do '92. vodili Edberg i Becker,uz veterane poput Lendla,svadjalice McEnroea i nekih "prolaznika",kao sto je M.Stich npr.
Onda je 1992. ukrotio na londonskoj travi servis ostrascenog i netalentovanog(osim za zongliranje lopticom) Ivanisevica i dotakao zvezde.
Agassi je stvarno fenomen,narocito u tim vracanjima iz ambisa na vrh.
 
Bruk Silds ga je posteno razbila,jedva da se odrzao medju prvih 150 na listi

mene fascinira sjajna igra koju je pokazao nakon tridesete.. ma,dovoljno mi je bilo samo da ga gledam na terenu,nista drugo. mnogo sam ga voleo

pored toga,veliki je covek i van terena
 
Legendaran mi je bio i Michael Chang.
Mali Kinez pod americkom zastavom,poznat po brzini.
Mislim da je bio brzi i od Nadala.
Nikad prvi,nikad najveci,ali dugo u vrhu.
Pamticu ga vecno po neobicnoj situaciji iz meca sa Lendlom na nekom turniru van GS-a,krajem '80-ih.
Mec se otegao,a mladjani Chang je vec bio na izmaku snage.grcevi su ga hvatali i onda je izveo jedan "forhend servis",kao sto na zagrevanju rade,kada dodaju loptu igracu za volej.
Pravila to dozvoljavaju,ali mislim da vecina publike to nije znala.Svi su bili zapanjeni.
Zapanjen je bio i Ivan.Pomalo i razocaran,ljut...I izgubio je taj poen,a mislim i mec.
Nije bilo viteski od Kineza,ali strasna fora.
Mislim da to niko,nikada vise nije uradio.
 
Bruk Silds ga je posteno razbila,jedva da se odrzao medju prvih 150 na listi

mene fascinira sjajna igra koju je pokazao nakon tridesete.. ma,dovoljno mi je bilo samo da ga gledam na terenu,nista drugo. mnogo sam ga voleo

pored toga,veliki je covek i van terena

Ah,ta blentava,nevazna glumica.:roll:
Nadam se da je jedno od dece iz braka sa Stefi "ujedinilo" sampionske gene i da raste jedan mali -veliki sampion.:D
Inace,ja ga najvise i cenim zbog tog veteranskog perioda.
 
Legendaran mi je bio i Michael Chang.
Mali Kinez pod americkom zastavom,poznat po brzini.
Mislim da je bio brzi i od Nadala.
Nikad prvi,nikad najveci,ali dugo u vrhu.
Pamticu ga vecno po neobicnoj situaciji iz meca sa Lendlom na nekom turniru van GS-a,krajem '80-ih.
Mec se otegao,a mladjani Chang je vec bio na izmaku snage.grcevi su ga hvatali i onda je izveo jedan "forhend servis",kao sto na zagrevanju rade,kada dodaju loptu igracu za volej.
Pravila to dozvoljavaju,ali mislim da vecina publike to nije znala.Svi su bili zapanjeni.
Zapanjen je bio i Ivan.Pomalo i razocaran,ljut...I izgubio je taj poen,a mislim i mec.
Nije bilo viteski od Kineza,ali strasna fora.
Mislim da to niko,nikada vise nije uradio.

e ybg,ja sad moram da te pitam kog djavola nisi dolazio vamo ranije :dash:

Ceng je uzeo Pariz sa 17 godina sto bogami nije lako. tu je na zalost stao a zanimljivo da lik tek sad ima 36 godina.

to mora biti ovaj mec http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Chang
 
e ybg,ja sad moram da te pitam kog djavola nisi dolazio vamo ranije :dash:

Ceng je uzeo Pariz sa 17 godina sto bogami nije lako. tu je na zalost stao a zanimljivo da lik tek sad ima 36 godina.

to mora biti ovaj mec http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Chang

Ne moze se stici na sve strane,Nordi,druze.;)
Ne secam se vise koji je to mec i gde se igrao,ali scena se ne zaboravlja.
:eek:
P.S.Navraticu jos koji put.:D:bye:
 
Ne moze se stici na sve strane,Nordi,druze.;)
Ne secam se vise koji je to mec i gde se igrao,ali scena se ne zaboravlja.
:eek:
P.S.Navraticu jos koji put.:D:bye:

evo ga care :mrgreen: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=21094768

uraditi ovako nesto jednom Ivanu Lendlu je cudesno (pomenuo bih sad i neke bilijarske kugle ali necu) zanimljivo,10 godina kasnije na istom mestu i u finalu klinka Martina Hingis servira nesto slicno velikoj Stefi Graf :)

samo izvoli
 
Poslednja izmena:
Boga mi,vi se raspisali...:D Kad spomenuste Mihaela Stiha,te godine,'91,ja poceo da pratim tenis...I sta? Vimbldon! Kod zena prva nemica Graf,kod muskaraca Nemac Stih! A taj covek je trajao par ogidna,taman toliko da malo uzme Vimbldon i da se malo svrcka u prvih deset i to je to.Secam se da sam navijao svaki put protiv njega do finala.E u finalu sam bas hteo da pobedi,i uze covek titulu :D

A Majkl Cenga sam takodje uspeo da gledam,mnogo sam gotivio njegovu jurnjavu po terenu,medjutim,jasno je bilo da ne moze biti prvi...Ali imao je srce za trojicu :D

A za pocetak karijere Agasija i Samprasa....Nord,steta sto se nismo rodili jedno 10 godina ranije :D
 
Boga mi,vi se raspisali...:D Kad spomenuste Mihaela Stiha,te godine,'91,ja poceo da pratim tenis...I sta? Vimbldon! Kod zena prva nemica Graf,kod muskaraca Nemac Stih! A taj covek je trajao par ogidna,taman toliko da malo uzme Vimbldon i da se malo svrcka u prvih deset i to je to.Secam se da sam navijao svaki put protiv njega do finala.E u finalu sam bas hteo da pobedi,i uze covek titulu :D

A Majkl Cenga sam takodje uspeo da gledam,mnogo sam gotivio njegovu jurnjavu po terenu,medjutim,jasno je bilo da ne moze biti prvi...Ali imao je srce za trojicu :D

A za pocetak karijere Agasija i Samprasa....Nord,steta sto se nismo rodili jedno 10 godina ranije :D

pa bogami,nekih 8 godina ranije i sa 14 bih vec mogao sve to lepo da pratim
 

Back
Top