Najbolji vokal Rock muzike

Vidim da dosta izostavljate Coverdalea. On koristi posebnu tehniku pevanja i može da izmeni puno glasova u kratko vreme...bio je u jednom dokumentarcu o glasovima...

A ovi što kažu da Dio nema veze....nek se pokriju loncima :) jer čovek je poznat kao jedna od najvećih legendi rocka i metala., bar što se tiče glasa...
 
ovde laprdate sve o ljudima koji i nisu svesi vaseg postojanja a sunjam da i bole njih glasna zila za napaljene klince u tamo nekoj serbiji.
umesto da hvalite neke nase domace vokale koji nisu tako slavni jer nisu iz engleske ili amerike.
imali bi i mi mnogo poznatije samo da je drugacije stanje kod nas.

a ja glasam za sebe.i mozda vam je to smesno ali nije ni cudo,kad me jos nista culi.pogotovo kad se tusiram i zapevam.jos ako je ladna voda,taje neke posebne tonove mom maestralnom glasu.
toliko samo za sada.ako ima zainteresovanih pisacu malo opsirnije
 
Vidim da dosta izostavljate Coverdalea. On koristi posebnu tehniku pevanja i može da izmeni puno glasova u kratko vreme...bio je u jednom dokumentarcu o glasovima...

A ovi što kažu da Dio nema veze....nek se pokriju loncima :) jer čovek je poznat kao jedna od najvećih legendi rocka i metala., bar što se tiče glasa...

stvarno kako ih nije sramota
imaju li ti ljudi stida
 
bozhe,niko nije pomenuo Corey Taylor-a(Slipknot,Stone Sour)......a tu su po meni Jim Morrison i Chris Cornell,i ostali naravno....al ova trojica...jao...Johnny Cash bre,on je No.1....i naravno ovaj u poruci iznad mene,prelep glas.....da ne zaboravim i Serj Tankian-a(System of a Down)-iako nema neki raspon ima specifichan,poseban glas.....
 
Najbolji glas koji zraci takvom energijom je Freddie Mercury.cist i pun glas.Za njim naravno Gilan sa ludim rasponom glasa(mada u pesmi under presure Freddie otpeva i gilanov najvisi ton.),Plant sa neverovatnim prelazima i tako osecajnim pevanjem,dobrim rasponom, Steven Tyler koji ima jako lepu boju glasa i moze da peva sopran, i axl koji ume da se nategne tako da deruci se izvlaci solidne tonove mada te mogu i ja ali ne tako glasno. Paul Stanley-kiss setite se i was made for lovin' you...
 
ovde laprdate sve o ljudima koji i nisu svesi vaseg postojanja a sunjam da i bole njih glasna zila za napaljene klince u tamo nekoj serbiji.
umesto da hvalite neke nase domace vokale koji nisu tako slavni jer nisu iz engleske ili amerike.
imali bi i mi mnogo poznatije samo da je drugacije stanje kod nas.

a ja glasam za sebe.i mozda vam je to smesno ali nije ni cudo,kad me jos nista culi.pogotovo kad se tusiram i zapevam.jos ako je ladna voda,taje neke posebne tonove mom maestralnom glasu.
toliko samo za sada.ako ima zainteresovanih pisacu malo opsirnije

pa onda ih nabroj... ja sam vec pisao na temi ali evo sad cu jos jednom ali sada iskljucivo domace pevace:

1. Boris Randjelovic (SMAK)
2. Alen Islamovic (Bijelo Dugme, Divlje Jagode, 4 Asa)
3. Ante Tony Jankovic (Divlje Jagode)
4. Zeljko Bebek (Bijelo Dugme)
5. Bora Djordjevic (Riblja corba)
6. Mladen Vojicic - Tifa (Divlje Jagode, Bijelo Dugme)
7. ... Mladenovic (EKV) (zaboravio sam ime :))
8. Djordje Balasevic (Rani Mraz, solo)
9. Djule (Van Gogh)
10. ...

inace ex-YU rok muzika se zasnivala na fenomenalnim vokalima... mislim pogledajte samo ta imena...
 

Back
Top