AKO STE RASPOLOZENI/E DA POMOGNETE,,,,

sveznalica

Zainteresovan član
Poruka
102
Dragi forumasi i forumasice, potrebna mi je vasa pomoc.
Pisem jedan rad iz porodicnog prava i zelim da "ubacim" vase stavove, razmisljanja o tome sta za vas znaci porodica, njena perspektiva i to koliko vam znaci "papir" tj. koliko vam znaci da je brak zakljucen formalno.
Vasa pomoc bi mi mnogo znacila i naravno pomogla da polozim ispit
Hvala!:D
 
Dragi forumasi i forumasice, potrebna mi je vasa pomoc.
Pisem jedan rad iz porodicnog prava i zelim da "ubacim" vase stavove, razmisljanja o tome sta za vas znaci porodica, njena perspektiva i to koliko vam znaci "papir" tj. koliko vam znaci da je brak zakljucen formalno.
Vasa pomoc bi mi mnogo znacila i naravno pomogla da polozim ispit
Hvala!:D

Ja sam odrasla u (za danasnje vreme) veoma dobroj porodici... za mene je porodica smisao zivota... Ona mi je na prvom mestu, jer svi te kad tad iznevere a porodica je tu uvek da podrzi i pomogne...
Mislim da u porodicne odnose uvek treba ulagati, i za voljene uvek imati razumevanja i strpljenja jer oni te nikada namerno nece povrediti...
Podrzavam brak-lepo cu se osecati kad kazu: to ti je zena ____ _____________ .:D
 
Meni je porodica najvaznija!
Kada nesto slavim, ne znam broja kol`ko bi njih doslo.
Ali, kada zagusti, tada je samo porodica uz tebe (u ovo sam se licno uverila).

Meni je vrlo vazno da je brak ozvanicen! I dok sam bila mlada to mi je znacilo jer taj papir prosto unosi neku ozbiljnost u tu vezu.
Udala sam se sa 18, pa sam nastavila u braku da se dalje skolujem, brak tome nista nije smetalo. Naprotiv!

Danas jos vise verujem da brak treba ozvaniciti jer tokom braka dolazi do sticanja imovine (to mi na pamet nije padalo kada sam bila mlada) i ne znam da li su ista prava u braku i vanbracnoj zajednici.... kada smo kupovali stan, zena koja je prodavala je bila u vanbarcnoj vezi, sav posao je ona odradila a kada smo isplacivali, ona se nista nije pitala jer stan nije njen.

A da je bila u zvanicnom braku, morao bi se traziti i njen potpis - to je samo jedan mali primer da "taj papir" ipak ima neki smisao, ali se to shvati tek u zrelom dobu.

Porodica daje osobi sigurnost, nema usamljenosti, tj nisam sama, zivot je u kuci, imam za koga da kuvam, imam sa kim da se posvadjam, da vodim ljubav, da otplacem na ramenu.... i zato je porodica za mene sve!

Ipak, danas je porodica smanjena. Samo muz, zena i deca koja su tu nekako kratko.
Generacija ispred (roditeleji) i generacija iza (deca) zive svojim zivotom.
To je steta jer sira porodica daje totalnu sigurnost, ali sira porodica vise ne postoji i to je prosto tako (na zalost - to se najvise oseti kada pomru roditelji, a deca odrastu i odu svojim putem).
pozdrav
 
Neko je nekad rekao:"Sve srecne porodice lice jedna na drugu a nesrecne su nesrecne svaka na svoj nacin."
Najveca sreca za sve je srecna porodica ali isto tako nema vece patnje biti clan nesrecne porodice.
Ljudi koji ne znaju ili ne zele biti srecni ne treba da zasnivaju porodicu!!!

To je pocetak Ane Karenjine :)
Eto, da je sebe spoznala malo ranije, sve je moglo biti drugacije...
 
e da zaboravih zasto sam dodao: porodica je za mene najavzniji stub koji formira i odrzava zdravu licnost! Nego neko gore pomenu kad matori pomru a deca odu svojim putem...e tada ste vi u stvari stub koji podrzava decu kao sto su vas ranije matorci podrzavali kada ste otisli svojim putem..
jaooo, vrtim od muke istu recenicu tri puta!
 
"rad "iz porodičnog prava....ma je l ? ne pišeš jer se ne pišu seminarski na pravima....i ne u febrooaru...jer je pp jednosemestralan ispit.......al nea veze.... pozdravi komarku ..a imaš i nekoliko razvijenih tema na koja te je upootila moderatorka.....svaka peta tema..jeste za brak ili niste.....
 
"rad "iz porodičnog prava....ma je l ? ne pišeš jer se ne pišu seminarski na pravima....i ne u febrooaru...jer je pp jednosemestralan ispit.......al nea veze.... pozdravi komarku ..a imaš i nekoliko razvijenih tema na koja te je upootila moderatorka.....svaka peta tema..jeste za brak ili niste.....[/QUOTE

Moram te razocarati I reci da ipak ne postoji nikakva prevara.
Pisem seminarski ,za jun, kod Prof. dr Biljane Petrovic na Privrednoj Akademiji u Novom Sadu. Pozdrav!
P.S. Knjige koje su napisali M. Janjic Komar, M. Mladenovic i Ponjevic su na spisku koriscene literature..
 
"rad "iz porodičnog prava....ma je l ? ne pišeš jer se ne pišu seminarski na pravima....i ne u febrooaru...jer je pp jednosemestralan ispit.......al nea veze.... pozdravi komarku ..a imaš i nekoliko razvijenih tema na koja te je upootila moderatorka.....svaka peta tema..jeste za brak ili niste.....

Au bre moonjo, opet me teraš da ulazimo u konflikt! :) Ne postoji predmet porodično pravo samo na pravima... Nego na još nekom fakultetu... I zamisli meni je predavao isti profesor koji je predavao i na pravima.. :)
A što se porodice tiče ako ti treba baš seminarski a ne esej gde pišeš isključivo svoja razmišljanja potraži negde ‚‚Sociologiju porodice‚‚ od Mladenovića ili Anđelke Milić, fino su napisane knjige i svašta tamo može da se nađe...
 
Имаш већ неколико развијених тема о томе на ЖК, само треба потражити...

Hvala, samo ja nisam zelela da dominira pitanje da li ste za brak ili ne, vec kako vidite porodicu u buducnosti, kao zdravu, trajnu zajednicu muskarca i zene ili mislite da ce se porodica u buducnosti promeniti, mozda cak deformisati. Zato sam napisala- znacaj i perspektiva porodice.
O perspektivi porodice niko nije pisao ili se varam?
 
ma ja samo o tome da to nema veze sa porodičnim pravom..........na primer kad ti kažeš.... " da li će se porodica defiormisati"........morala bi da definišeš šta je deformisana porodica...šta je deformisano...i šta je porodica..pa onda to zajedno..
......postoji disfoonkcionalna porodica...možemo da pričamo o dislokaciji porodice....pravo se ne bavi predviđanjem i prognozama razvoja odnosa u boodoćnosti..nego samo regooliše postojeće odnose mutatis mutandis i na posebne sloočajeve predviđene por. zakonom..........tako da..........nisi mogla da dobiješ ovu temu iz predmeta porodično pravo....
 
ma ja samo o tome da to nema veze sa porodičnim pravom..........na primer kad ti kažeš.... " da li će se porodica defiormisati"........morala bi da definišeš šta je deformisana porodica...šta je deformisano...i šta je porodica..pa onda to zajedno..
......postoji disfoonkcionalna porodica...možemo da pričamo o dislokaciji porodice....pravo se ne bavi predviđanjem i prognozama razvoja odnosa u boodoćnosti..nego samo regooliše postojeće odnose mutatis mutandis i na posebne sloočajeve predviđene por. zakonom..........tako da..........nisi mogla da dobiješ ovu temu iz predmeta porodično pravo....

Tema glasi onako kako sam napisala. Ovo sto bi ovde ljudi napisati svojim recima, treba iskoristiti kao prilog, bas to, sta ljudi misle.
Naravno da seminiraski pisem koristeci literaturu a ne forum, ovo je trebao biti samo zanimljiviji deo tog seminarskog ali si ti to vec upropastio.:(
 

Back
Top