Врло интерсантно, европа има зубе!

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Majkrosoftu rekordna kazna

Evropska Unija novčano je kaznila američkog softverskog giganta, kompaniju Majkrosoft jer se nije povinovao merama koje su mu ranije nametnute zbog monopolskog ponašanja.

20080227143857_41503558_windows203get.jpg


Majkrosoft će sada morati da plati rekordnu kaznu od 1.4 milijarde dolara jer nije postupio pod odluci Evropske komisije iz 2004 godine koja ga je kaznila zbog zloupotrebe položaja na tržištu.
U odluci Evropske komisije se navodi da je američka firma kriva zato što konkurentskim proizvođačima softvera nije dostavila glavne softverske kodove neophodne za proizvodnju programa i drugih proizvoda koji su kompatibilni Majkrosoftovom operativnom sistemu Vindouz.
Majkrosoft je već bio novčano kažnjavan; prvo sa 497 miliona evra 2004. godine a potom i 2006. sa 280 miliona evra.
Majkrosoft je, kažu u Evropskoj komisiji, prva kompanija koju je ovo telo Evropske unije, tokom pedesetogodišnje primene antimonopolskih mera, moralo da kazni zbog neizvršenja prethodno donetih odluka.
Majkrosoft je prošle nedelje saopštio da će dostupnijom očiniti tehnologiju za izradu nekoih od njegovih vodećih programa kako bi omogućio da lakše funkcionišu sa rivalskim proizvodima.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2008/02/080227_microsoft_fine.shtml

+++

Хехе.. Бил Гејц је европски Мишковић...
 
Majkrosoftu rekordna kazna

Evropska Unija novčano je kaznila američkog softverskog giganta, kompaniju Majkrosoft jer se nije povinovao merama koje su mu ranije nametnute zbog monopolskog ponašanja.

20080227143857_41503558_windows203get.jpg


Majkrosoft će sada morati da plati rekordnu kaznu od 1.4 milijarde dolara jer nije postupio pod odluci Evropske komisije iz 2004 godine koja ga je kaznila zbog zloupotrebe položaja na tržištu.
U odluci Evropske komisije se navodi da je američka firma kriva zato što konkurentskim proizvođačima softvera nije dostavila glavne softverske kodove neophodne za proizvodnju programa i drugih proizvoda koji su kompatibilni Majkrosoftovom operativnom sistemu Vindouz.
Majkrosoft je već bio novčano kažnjavan; prvo sa 497 miliona evra 2004. godine a potom i 2006. sa 280 miliona evra.
Majkrosoft je, kažu u Evropskoj komisiji, prva kompanija koju je ovo telo Evropske unije, tokom pedesetogodišnje primene antimonopolskih mera, moralo da kazni zbog neizvršenja prethodno donetih odluka.
Majkrosoft je prošle nedelje saopštio da će dostupnijom očiniti tehnologiju za izradu nekoih od njegovih vodećih programa kako bi omogućio da lakše funkcionišu sa rivalskim proizvodima.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2008/02/080227_microsoft_fine.shtml

+++

Хехе.. Бил Гејц је европски Мишковић...

Ovo su ima sad samo uzeli nazad lovu koju su oni njima dali kad su srušili sopstvene zgrade. Bliznakinje su bile osigurane u jednoj Evropskoj osiguravajućoj kući.

Lepo je Putin rekao: ''Znamo mi ( Rusi) da u Evropi ima mnogo hrabrih političara koji se bore sa Amerikancima''.
 
Microsoft - verovatno danas najpoznatiji monopolista na svetu, polazim od sebe ja se ne sećam kada sam ja zadnji put video PC sa intaliranim konkuretskim Linux-om ili MAC-om operativnim sistemom, svuda je Windows u 97% slučajeva, a monopol uvek znači više cene proizvoda i niži kvalitet proizvoda, uvek. Pa to važi i za Microsoft - da Microsoft nije monopolista, da je Microsoft imao ozbiljnu konkurenciju, danas bi Windows i Office bili neuporedivo jeftiniji, a i kvalitetniji. I onda mi neko nešto priča copy-rights i te gluposti... :evil: Zato PIRATERIJA JE ZAKON! :D Ne pada mi na pamet da kupim originalni Windows ili Office.
 

Back
Top