PROMENA IMENA PSA U RODOVNIKU

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Prilikom kupovine šteneta nismo dobili rodovnik, već je on stigao naknadno. Niti nas je odgajivač pitao, niti smo se mi setili da kažemo kako želimo da se malena zove, ali smo bili zaprepašteni kada su stigli papiri. Naime, naše mezimče se "zvanično" zove - VOJKA! :roll::lol:
Uglavnom se tome smejemo, ali mi pade na pemte da će njemim (eventualnim) štencima u rodovniku biti navedeno to ime, pa mi je nekako - bezveze.
Pitanje je da li neko ima iskustva u tome i postoji li mogućnost promene imena psa u rodovniku?
Naravno da ovo nije od kapitalne važnosti ni za nas (za psa još manje ;)), ali čisto - pitam.
 
Можда да се заједно са одгајивачем упутиш у кинолошко и да тамо тражите издавање новог родовника са другим именом али на исто то слово ако је цело легло пријављено на "В"?
 
Можда да се заједно са одгајивачем упутиш у кинолошко и да тамо тражите издавање новог родовника са другим именом али на исто то слово ако је цело легло пријављено на "В"?
Vidiš... o tome nisam razmišljala.
Teoretski bi se mogao izdati rodovnik za nekog drugog psa iz istog legla samo sa drugim imenom... Istina to bi trebalo i da se plati.
Problem je što je Dona već čipovana... :(
 
Tedi je dobro prosao sa imenom Rex, nije ga dobio jer u okolini imamo mnogo Reksova a i ime sam mu smislila jos pre nego sto sam ga uzela racunajuci da ce biti neko extra glupo, medjutim njegov otac se zove - Copyright.:rolleyes: Jeste pas lep, i poznat, al' brate to ime...
 
ime psa se ne moze promeniti!!!
Svaki pas iz neke odgajivacnice u imenu nosi i njeno ime ( moji su Evocati). To je svojevrsana garancija kvaliteta da je taj pas planski odgojen, da iza njega stoji neka selekcija, rad... i posto je to ime zasticeno u FCI to znaci da iza psa sa takvim prezimenom mogu stajati kao odgajivac samo ja i niko drugi. Znaci to je moj pecat na psu.
Cemu bi onda to sve vredelo kad bi to ime moglo da se promeni?
Postoji mogucnost da se dogovori sa odgajivacem, ako on to hoce, (Ja licno nemam nista protiv toga) da se izabere prvo ime za psa na slovo koje je na redu u odgaivacnici ukoliko ga kontaktirate pre nego sto su pedigrei izvadjeni.
 
Rodovnik se izdaje i leglima koja nisu iz odgajivacnica, tako da ta prica ne pije vodu.

No ako bi mogli tek tako da menjamo imena svojim ljubimcima, onda bi se u potpunosti izgubio smisao samog rodovnika, jer recimo da Vojka ima stence i posle godinu dana ti joj promenis ime, i onda imamo recimo 4 legla od cega jednom leglu je mama Vojka a drugom Vanda....

Razumes?

Da si se dogovrila s odgajivacem na vreme, mogla bi mozda da biras, ovako ne.
 
ime psa se ne moze promeniti!!!
Svaki pas iz neke odgajivacnice u imenu nosi i njeno ime ( moji su Evocati). To je svojevrsana garancija kvaliteta da je taj pas planski odgojen, da iza njega stoji neka selekcija, rad... i posto je to ime zasticeno u FCI to znaci da iza psa sa takvim prezimenom mogu stajati kao odgajivac samo ja i niko drugi. Znaci to je moj pecat na psu.
Cemu bi onda to sve vredelo kad bi to ime moglo da se promeni?
Postoji mogucnost da se dogovori sa odgajivacem, ako on to hoce, (Ja licno nemam nista protiv toga) da se izabere prvo ime za psa na slovo koje je na redu u odgaivacnici ukoliko ga kontaktirate pre nego sto su pedigrei izvadjeni.
Verovatno si u pravu kad su u pitanju registrovane odgajivačnice.
Ali moj pas se (po rodovniku) zove samo Vojka (dakle nema onog analogno "Evocati") i u imenu ne postoji ništa što bi upućivalo na određenu odgajivačnicu. Reklo bi se da tom čoveku to i nije preterano važno.
 
Rodovnik se izdaje i leglima koja nisu iz odgajivacnica, tako da ta prica ne pije vodu.

No ako bi mogli tek tako da menjamo imena svojim ljubimcima, onda bi se u potpunosti izgubio smisao samog rodovnika, jer recimo da Vojka ima stence i posle godinu dana ti joj promenis ime, i onda imamo recimo 4 legla od cega jednom leglu je mama Vojka a drugom Vanda....

Razumes?

Da si se dogovrila s odgajivacem na vreme, mogla bi mozda da biras, ovako ne.
Razumem. Naravno ;).
Svojevremeno mi je neko rekao da je moguće prilikom ocenjivanja postojećem imenu u rodovniku "dopisati" i ime kojim psa inače oslovljavaš... Zato sam pitala da li je neko upućen u proceduru...
Jer, pre ocenjivanja, nema ni rodovnika za kučiće, tako da bi, u slučaju promene, eventualni štenci svakog legla imali upisano isto ime majke.
Dona, inače, (još) nije ocenjena.
 

Back
Top