AlertPay (slicno paypal-u) ?

mornar_popaj

Ističe se
Poruka
2.939
Ovo postoji vec dugo kako kazu,ali nesto se slabo o tome divanilo.Ono sto je najbitnije u celoj prici je sto dozvoljavaju registraciju iz Srbije.

Naime naleteo sam na neki tekst vezan za bux (a u poslednje vreme iz ima prilicno) i tamo se to pominje.Pre je valjda isplata bila preko PayPal-a koji nije dozvoljavao registraciju iz nase drzave,a sad preko AlertPay-a.

I ovde je,da se primetiti,piramidalna struktura.Ali ako radi,tj. ako mogu uplatiti neke novce i kupiti nesto ili obrnuto(prodati) onda je ok.Najbitnije je da se nadje nesto pouzdano gde se mi iz Srbije mozemo registrovati.

Zanima me,dakle,da li neko zna nesto vise o tome? Da li je probao ili cuo nesto po mogunosti iz nekog malo pouzdanijeg izvora?

Hvala.
 
Ma slaba vajda od tih peticija.Nije do PayPal-a ili korisnika,nego do drzave i banaka ;)

@saljinesi
I mene to interesuje.Da li je neko uspeo prebaciti neke pare tamo ili obrnuto-na svoj racun u banci.
Koliko sam uspeo shvatiti,moras da posaljes neka dokumenta,kako bi dokazao neke podatke.Izmedju ostalog ime i prezime,adresu stanovanja i to da imas vise od 18 god.Tek onda mozes da primas i saljes pare.
Tako oni kazu,a kako je stvarno...nadam se da ce se javiti neko ko je to probao pa uspeo ili nije uspeo. ;)
 
AlertPay

Nedavno se dogodio, pa moglo bi se reci i boom, medju PTC programima, ali jedan negativni boom. Naime, PayPal je odlucio zamrznuti ili zatvoriti racune vecine PTC programa. Tu pocinje nasa prica.

Tim postupkom veliki broj PTC programa koji su koristili samo PayPal za uplate i isplate su morali naci alternativu. Za veliku vecinu njih (ako ne i sve) ta alternativa je upravo bio Alert Pay.

AlertPay prihvacen delomicno ok, a delomicno je izazvao kritike. Kako je Alert Pay naspram PayPal-a zapravo mlad i nov jos uvijek se nije rasirio po celom svetu, nema (jako) puno korisnika itd. A i postoje odredjeni problemi s isplatama za odredjene dijelove svijeta, al o tom potom.

Sto se nas tice AlertPay je svakako bolji od Paypal-a jer, ako nista drugo, bar mozemo taj novac primiti :)

Pri registracijom na AlertPay imate mogucnost odabira 3 razlicita besplatna racuna: Personal Starter, Personal Pro i Business. Svaki od njih ima svoje karakteristike i prednosti i mane.

Za vecinu nas je dovoljan Personal Starter ili Personal Pro racun. Kako bi vam olaksao izbor opisat cu vam sto nudi jedan a sto drugi.

Personal Starter Account - Ovaj racun je najpovoljniji za ajmo ih nazvat 'male potrosace'. Znaci, njegova namena nije za transakcije nekih vecih velicina novaca, vec za jednostavno slanje i primanja novaca od porodice/prijatelja, kupovanje online i sl. Na Personal racunu imate mesecni limit za novac koji primate, a to je 400$. Takodjer, godisnje mozete primiti max. 2000$. Kod ovog racuna imate mogucnost koristenja 2 e-maila, jedan za logiranje u vas racun a drugi koji koristite da bi poslali nekom novac i obratno. Za svaki novac koji primite placate 1$. Procitati napomenu (update) na dnu posta.

Personal Pro Account - Ukratko, na ovom racunu nemate ogranicenja. Mozete primati i slati onoliko koliko vas volja. Za svaki novac koji primite odnosno koji neko posalje na vas racun placate 2,5% od sume primljenog novca plus 0,25$, po transakciji.

Ovo su po meni najbitnije stvari koje ce vas zanimati vezano uz primanje i slanje novca, a ukoliko zelite detaljnije informacije o svakom pojedinom racunu procitajte ih na njihovoj stranici.

Ja sam odabrao prvo Personal Starter ali sam se zatim upgrejdao (upgrade) na Personal Pro racun. Znaci, to mozete i vi npr. probat prvo s Personal racunom pa ako vidite da cete zaradjivati velike svote novca i primati ih na Alert Pay besplatno se prebacite na drugi oblik racuna tako sto kliknete na Upgrade (pise vam kad se logirate u vas racun).

E sad kad ste se lepo registrovali, nadam se bez problema, da vidimo kako cete vi dobiti taj novac u ruke, sto vecinu vas i zanima, normalno.

Nazalost, novac ne mozete prebaciti na vasu karticu niti novac s vase kartice ne mozete prebaciti na AlertPay. Krivo. Novac s kartice mozete staviti na Alertpay a ako vas zanima kako procitajte post Kako dodati karticu na AlertPay. Kao sto sam rekao u pocetku, AlertPay je dosta nov i jos se siri tako da tu opciju imaju samo poneke drzave.

Ali zato postoje 2 opcije na koje mozemo primiti novac.

Jedna od njih je cek. Mada se u danasnje vrijeme sve manje koristi, ali u ovom slucaju za neke ce biti sasvim ok opcija. Da bi podigli vas novac putem ceka morate na racunu imati min. 3$. A kao naknadu (fee) placate 2$ koja vam oduzmu s vaseg AlertPay racuna. Znaci, ako imate min. 3$ na racunu i zelite taj iznos podici putem ceka dobit cete 1$. Cek ce biti poslan na adresu koju ste napisali pri registraciji na AlertPay tj. na adresu u vasem AlertPay profilu.

Druga opcije je Egold. Da, novac s AlertPay mozete prebaciti na E-gold racun i obratno. Da bi novac s AlertPaya prebacili na vas E-gold racun morate imati min. 1$ na racunu. Kada prebacujete novac na Egold uzmu vam naknadu 4% od ukupnog iznosa kojeg prebacujete. Da bi prebacili novac na Egold prvo ga morate verifikovati na AlertPay racunu (uputstvo na AlertPayu). Procitajte update na kraju posta.

Kad smo vec kod verifikacije, AlertPay trazi od vas da verifikujete vas racun. Sad nisam siguran koje su restrikcije ako ga ne verifikujete, ali u svakom slucaju ja vam savjetujem da to ucinite. Oni traze to cisto zbog sigurnosti, vase naravno.

Ja sam svoj verificirao sto su mi i potvrdili da je ok. Od vas traze da posaljete 2 dokumenta. Jedan od njih da bude vozacka, licna ili slicno, ugl. dokument sa slikom, a drugi dokument neka bude isecak od npr. telefonskog racuna ili nekog drugog kako bi bila potvrdjena vasa adresa.

Ja mislim da je to sve sto trebate znati o AlertPayu, ukoliko sam nesto zaboravio nadodat cu. Ako imate pitanja komentarisi te naravno.

***UPDATE: AlertPay je promijenio naknade za Personal Starter racun. Sada mozete i slati i primati novac BESPLATNO ukoliko imate registrovan Personal Starter Account. Dakle, ukinuli su onaj 1$ za svaki novac koji primite, sad je besplatno. Ako ste se u medjuvremenu upgradeali na Personal Pro Account i zelite se vratiti na Personal Starter posaljite e-mail njihovom supportu i vratit ce vas na Personal Starter s kojeg se kasnije opet mozete upgrade-ati na Personal Pro ukoliko budete zeleli.

**UPDATE: AlertPay je uklonio opciju s kojom se pre moglo novac s AlertPaya prebaciti na e-gold, razlog nije naveden. Znaci ostala nam je opcija da primamo novac putem ceka, to je zasad to.

*UPDATE: Sto se verifikacije tice, nije ju potrebno (obavezno) izvrsiti. Ona sluzi da bi se izbjegle prevare i zastitili korisnici ali nije obavezna. Iako, u njihovom F.A.Q.-u pise da mogu bilo kada zatraziti verifikaciju (pretpostavljam ako posumnjaju nesto).

I jos jedna mala napomena, nemojte stavljati lazno ime i prezime u registraciju jer vam na to ime i adresu stize novac pa pripazite.
 
Ma da znam za to.To je na onom blogu ako se ne varam moneymake ili makemony...Setio sam se kod dela gde kaze da se procita update na kraju posta ;).Uglavnom naleteo sam na to i tu se u sustini nista konkretno nekaze.Mislim,pricao on kako i sta ali sve to moze i na sajtu AlertPay-a da se nadje.Druga stvar je to sto lik koji je to pisao je vlasnik tog bloga gde poziva ljude da se reg. na bux i slicne servise preko njega tj. kao njegovi referali.Naravno u interesu mu je da se registruje sto vise njih tako da moze da precuti neki eventualni problemcic.A i cinjenica je da nekoliko njih poslalo dokumenta,a to je bilo pre skoro 2 meseca i jos nisu dobili odgovor.Naravno ne mogu ni da salju ni da primaju novac.To je ono sto sam ja pouzdano saznao.

Nikako da se pojavi neko ko je stvarno odradio neku transakciju...
 
Ja sam vec nekoliko puta primala isplate sa PTC sajtova na AlertPay racun. Takodje i placala sam nekim sajtovima odredjene usluge, ali do sada nikada nisam zatrazila da mi posalju cek. Iskreno, nemam ni pojma koja bi mi ga banka isplatila.Glupo mi je da odem u banku i pitam da mi unovce cek na 10-20 dolara, pa cekam da sakupim malo vise. Ovih dana ocekujem malo vecu isplatu pa cu pokusati i to.
Inace, jos uvek nisam verifikovala racun
 
AlertPay nalog imam vec skoro pa dve godine i mogui reci da nisam zadovoljan. Samo zbog toga sto ne podrzavaju nase banke. Mnogo bolji je MoneyBookers. MoneyBookers podrzava nase banke i to je poenta. A sto se tice Alertpay naloga, ja isto imam neku sicu vec godinu dana koja cuci kod njih, i najverovatnije da ce da sica da cuci jos mnogo godina, posto kao sto rece neko malopre necu da se blamiram da idem u banku za nekih 30$, a sto se tice bux sajtova, ma, to je samo navlakusa, ako koristite dial-up, vise potrosite sate na netu nego sto zaradite. Kad sam ja imao dial-up sam koristio bux i tu sam "zaradio" par dolara. I kad sam ukapirao da od toga nema leba, batalio sam ;)
 

Back
Top