Usamljenost: bolest, iluzija ili zivotni stav?

Cpku, sve sto te ne ubije, ucini te jacim. Imao sam slican problem, samo sam ja iskusio tu pricu u nekoliko kracih veza. Mislim kracih od tvoje. I uvek je tu bilo to laganje samog sebe, kao proci ce to, promenice se ona...a u stvari samo nedostaje hrabrost da preseces i da krenes dalje i da priznas sebi da ti nju ne mozes da promenis. Ja sam se u jednom trenutku predao i nisam verovao da postoji zena koja nece da me maltretira i takva je energija bila oko mene da nisi mogao da mi pridjes na ulici i da me pitas koliko je sati. Zabio sam se u svoju malu pecinu i nisam nigde mrdao. A onda mi je dosadilo. Probaj sebi da postavis neki cilj, ne mora da bude veliki i svakoga dana se pitaj sta mogu danas da uradim da bih stigao do svog cilja. Probaj da odes na neko mesto koje si mnogo voleo, a nisi dugo tamo bio, druzi se, ali stvarno. I ne dozvoli umu da te vozi kako on hoce, vec vozi ti njega.
Neko ko je potegao u Split u sred rata da bi video devojku koju voli sigurno ima u sebi snage da pobedi opet. 8)
 
Lens:
Cpku, sve sto te ne ubije, ucini te jacim. Imao sam slican problem, samo sam ja iskusio tu pricu u nekoliko kracih veza. Mislim kracih od tvoje. I uvek je tu bilo to laganje samog sebe, kao proci ce to, promenice se ona...a u stvari samo nedostaje hrabrost da preseces i da krenes dalje i da priznas sebi da ti nju ne mozes da promenis. Ja sam se u jednom trenutku predao i nisam verovao da postoji zena koja nece da me maltretira i takva je energija bila oko mene da nisi mogao da mi pridjes na ulici i da me pitas koliko je sati. Zabio sam se u svoju malu pecinu i nisam nigde mrdao. A onda mi je dosadilo. Probaj sebi da postavis neki cilj, ne mora da bude veliki i svakoga dana se pitaj sta mogu danas da uradim da bih stigao do svog cilja. Probaj da odes na neko mesto koje si mnogo voleo, a nisi dugo tamo bio, druzi se, ali stvarno. I ne dozvoli umu da te vozi kako on hoce, vec vozi ti njega.
Neko ko je potegao u Split u sred rata da bi video devojku koju voli sigurno ima u sebi snage da pobedi opet. 8)

Skroz si u pravu. Ono sto mene remeti je sledeca stvar: jednom prilikom mi kaze drugarica "Znas sta je tvoj problem? Jesi citao Price iz 1001 noci? Ti se nisi IZBORIO za svoju zenu :!: ". Znaci posle 6 godina cimanja i maltretiranja ona meni ubaci taj virus u mozak. A ja kao svaki pravi nadmeni balkanac, otrujem se njim totalno. Magarac sam na kvadrat zato sto dozvoljavam da me ta jedna recenica truje - nisi uradio dovoljno - prakticno sam upao u trip da zene ne zele ravnopravnost STVARNO - vec da im stvarno treba taj PRAVEDNO TIRANIN - i da sam ja pogresio sto nisam pokusao to da budem - budaletina sam kakve nema. Trenutno se vozim na devizi: bolje kvalitetno sam, nego u losem drustvu :D .

Inace mi je ovaj forum i ljudi koji ga posecuju - mnoooggooo pomogao da se iscupam iz depresije :lol:
 
Usamljenost, ona zivotna, onaj zivotni stav, nastupa kada pocnes da se lepo osecas u njoj i kada to traje dovoljno dugo da ne znas kada je pocelo, i kada ne zelis da to necim promenis.Dok ti imas snage da mrzis svoju usmljenost i da ti ona ne prija, ne boj se jer spas ce ti doci sam po sebi :) 30 godina kazes? Kada dodjes u 40 pitaces se,kakav sam ja bio ludak i bio usamljen sa 30 a ceo svet je bio moj (Delujes mi kao takav tip da ces to pitanje postaviti jednoga dana) :)
 
cpku:
Cudno je to sve zato sto sam primetio kod nekih svojih poznanika sledecu stvar: prvo su bili "prinudno sami", i posto je to potrajalo neko suvise dugo vreme u principu su se desavale dve stvari: ili su skroz pukli zbog samoce i dosli u takovo stanje da vise niko (pa ni oni sami) nije mogao da ih podnese, ili su se toliko privikli na samocu da vise nisu bili spremni da sa drugom osobom podele kupatilo, daljinski, racunar ili jednostavno i najvaznije svoje cenjeno vreme. U stvari ta mogucnost da pocnes udobno da se osecas u samoci je ono sto me plasi. :!:

usamljenost je spora smrt i nista drugo
 
ni jedno od ta tri,nekako imam utisak da je usamljenost=lenjost.kad smo bili klinci sve je to bilo mnogo lakse.imali smo gomilu "najboljih"drugarica i drugara,ali sto si stariji kapiras da je to drugarstvo teze zadrzati.pa kada neko nema nikog pored sebe,mislim da treba sam/a da se angazuje za to(iako je jako tesko skupiti confidence).ne pricam bez veze,pricam iz iskustva.ako se osecas negativno(usamljeno...),znam da zvuci cudno,ali kao da to isto zracis,a kad si pun pozitivne energije,svi oko tebe to osecaju.zato glavu gore i ne daj se,a verujem da ovde uvek mozes da dodjes medju ljude koji ce ti dati prvobitnu pozitivnu energiju,potrebnu za neki lep pocetak bez usamljenosti,izvan ovog naseg cyber sveta :wink:
 
uloga-zivota.jpg
 

Back
Top