Rusija ce braniti Srbiju svim vojnim sredstvima pa i atomskim naoruzanjem!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wastlander

Primećen član
Banovan
Poruka
541
Načelnik Glavnog štaba vojske Ruske Federacije general Jurij Balujevski potvrdio je u izjavi za agenciju RIA novosti da je njegova zemlja spremna da pruži vojnu pomoć Srbiji u odbrani Kosova i Metohije ako zvanični Beograd to zatraži! Balujevski čak nije isključio ni mogućnost upotrebe atomske bombe „kao krajnjeg sredstva odbrane teritorijalnog suvereniteta Rusije i njenih saveznika"!!!

- Mi smo spremni da Srbiji pomognemo i vojno i na svaki drugi način! Srbija nije tražila pomoć ni od koga, pa ni od Rusije, ali je Rusija spremna da pomogne ako Srbija to od nas zatraži - rekao je Balujevski.


Ovo je već drugi put u poslednjih mesec dana da general Balujevski govori o vojnom angažovanju Rusije u Srbiji.

- Mi ne nameravamo da napadnemo bilo koga, ali je neophodno da svi partneri u svetskoj zajednici jasno razumeju da će u odbrani suvereniteta i teritorijalnog integriteta Rusije i njenih saveznika vojna sila biti upotrebljena, uključujući preventivnu silu, uključujući i upotrebu nuklearnog oružja! - rekao je Balujevski, i istakao „da se vojna sila može i treba upotrebiti kao krajnje sredstvo, u cilju demonstriranja odlučnosti u slučaju da druga sredstva budu neefikasna".

Krstić: Čeka se Vlada

Direktor Fonda za bezbednost i demokratiju general Ninoslav Krstić kaže da Balujevski ovakvim izjavama pruža „Srbiji najkonkretniju moguću pomoć". On napominje da je jedina prepreka povratku ruskih trupe na Kosovo i vojnom angažmanu Rusije u našoj zemlji nesloga u Vladi Srbije oko slanja zvaničnog zahteva.

- Rusija je, to pouzdano znam, predvidela i isplanirala mogućnost povratka njenih vojnika na Kosovo i Metohiju. Niko neće moći da ih spreči u tome ako ih vlast u Beogradu zvanično pozove da to učine. Problem nije u Briselu, koji neće smeti da se usprotivi povratku Rusa, ali problem jeste u Vladi Srbije zbog sukoba oko toga da li će Srbija ići ka EU ili ka Rusiji - objašnjava Krstić. On kaže da bi prisustvo ruskih vojnika na Kosovu bilo snažna poruka NATO-u i velika podrška preostalim Srbima u pokrajini.

- Ruski šef diplomatije Sergej Lavrov najavio da će NATO uskoro pokušati silom da zatvori granicu pokrajine ka Srbiji, a to ne bi mogao da učini ako tamo budu ruski vojnici. Sigurno je da bi komanda ruskih snaga bila na severu pokrajine, ali je mnogo važnije da se njihovo prisustvo obezbedi u srpskim enklavama južno od Ibra - kaže Krstić. On ističe da je pominjanje nuklearnog oružja „najkonkretnija moguća verbalna pretnja Zapadu i nedvosmislena podrška Srbiji".

I DS za Ruse?

Funkcioner DSS-a Dragan Šormaz kaže da bi povratak ruskih trupa na Kosovo doprineo stabilnosti pokrajine.

- Rusiji ne treba ničiji zvaničan poziv, jer oni na to imaju pravo po Rezoluciji 1244 i već su bili u sastavu Kfora. Odluka o slanju trupa jeste isključivo na Rusiji, a jasno je da Srbija nema ništa protiv da dođu njeni vojnici, jer će to biti snažna poruka suprotnoj stani da dobro razmisle da li i dalje žele da krše međunarodno pravo.

Poslanik DS-a Srđan Milivojević kaže da bi Vlada Srbije trebalo da pozove ruske trupe na Kosovo i Metohiju.

- Vlada Srbije mora da preduzme sve akcije koje su u skladu sa Rezolucijom 1244, a u cilju očuvanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta zemlje. Lično, mislim da bi Vlada trebalo da pozove Ruse da pošalju vojnike na Kosmet! - kaže Milivojević.
 
znaci sada je lopta u dvoristu vlade Srbije.

vlada Srbije treba da zatrazi od Rusije vojnu pomoc u zastiti svoje teritorije i integriteta i odmah zatim ce Rusija uputiti tu pomoc!

Mislim tako kaze glavni i odgovorni covek za to, nacelnik ruskog generalstaba!

Pitanje je da li tako kaze...a i NIJE on glavni covek za to.
 
To nemoze biti nikada na dnevnom redu Vlade.Zasto?
Zato sta se nemoze doneti potvrdna odluka u sadasnjem sastavu Vlade.
A zasto nece?
E to procenite sami.

pa mislim da nije tako i da ovo nije objavljeno sluicajno.

Vidis li i da je DS shvatio iluzornost svoje dosadasnje politike i da se cak i DS zalaze za dolazak ruske vojske na sever Kosova i Metohije.
 
najodgovornije lice u ruskoj federaciji , nacelnik generalstaba kze da ce Rusija dati Srbiji oruzje plus je braniti tako da sad nasa vlada treba da zatrazi za pocetak 3 baterije S-300 pa zatim i razmestanje vojske ruske federacije u Srbiji.

Ja sam inace biio protivnik razmestanja bilo cije strane vojske u Srbiji, ali vidite sta nam sedesava ovih 15 godina, vidite da medjunarodno pravo ne postoji i da je jedina garancija opstanka malih nacija kao sto smo mi - sila! Zato ako necemo da nam se drzava svede na par beogradskih opstina mortamo traziti vojnu pomoc ruske federacije kao i razmestanje njihovih vojnika u nasoj zemlji.
 
Nazlost da si gledao onda bi prethodni post o DS obrisao i izvinuo se sam sebi zbog napisane nebuloze.

pa ako je DS protiv toga onda je odluka o ovome na DSS . Onda DSS treba da izadje iz vlade sa DS-om i napravi vladu sa radikalima. Jer sta je vaznije za nas od ocuvanja nase nezavisnosti i integriteta i suvereniteta nase drzave?

DSS mora da odluci sta im je vaznije onda , dal clanstva u upravnim odborima i fotelje u javnim preduzecima dal interesi drzave Srbije.
 
najodgovornije lice u ruskoj federaciji , nacelnik generalstaba kze da ce Rusija dati Srbiji oruzje plus je braniti tako da sad nasa vlada treba da zatrazi za pocetak 3 baterije S-300 pa zatim i razmestanje vojske ruske federacije u Srbiji.

Ja sam inace biio protivnik razmestanja bilo cije strane vojske u Srbiji, ali vidite sta nam sedesava ovih 15 godina, vidite da medjunarodno pravo ne postoji i da je jedina garancija opstanka malih nacija kao sto smo mi - sila! Zato ako necemo da nam se drzava svede na par beogradskih opstina mortamo traziti vojnu pomoc ruske federacije kao i razmestanje njihovih vojnika u nasoj zemlji.

Tebi ce biti tesko priznati i verovatno te je tesko ubediti ali upamti jednom zauvek.
Ruska vojska nikada vise nece doci na KiM.
Ruska vojska moze doci u Srbiju samo ako obe zemlje potpisu sporazum o vojno teh. saradnji i zajednickoj bezbednosti.
Trenutno to je utopija buduci sadasnja Vlada to NEMOZE I NECE uraditi.
 
pa ako je DS protiv toga onda je odluka o ovome na DSS . Onda DSS treba da izadje iz vlade sa DS-om i napravi vladu sa radikalima. Jer sta je vaznije za nas od ocuvanja nase nezavisnosti i integriteta i suvereniteta nase drzave?

DSS mora da odluci sta im je vaznije onda , dal clanstva u upravnim odborima i fotelje u javnim preduzecima dal interesi drzave Srbije.

I ovo se NIKADA nece desiti,na tvoju zalost.
Ja te neprovociram nego ti najozbiljnije govorim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top