IRSKI SETER

L@kky irski seteri su pametni (kao i drugi psi) samo su malo tvrdoglavi pa zbog toga mnogi ih nazivaju "glupima" iako to oni nisu....Iako su dugodlaki ne linjaju se puno.....
Njihova prosecna visina se krece kod muzjaka od 56 do 62 cm, a kod zenki 53-60 cm....
Oni nisu skloni ujedanju.....
P.S.Rado cu postavljati tekstove o ovoj rasi.....:D;):D
 
Kao sto sam rekla...evo jos teksta o ovoj rasi :):)

IRSKI SETER

Njegovo vitko telo je mišićavo, pravi je maratonski trkač s izrazitim krznom. Ima prijatan izraz. Glava je ista kao i kod engleskog setera, uši imaju lepo oblikovani nabor i ovešene su tesno uz glavu, na gornjem su delu obrasle dugom, svilenkastom dlakom. Vrat je mišićav, lagano sagnut i bez podvoljka. Dlaka je gusta i glatka, na glavi, prednjim stranama nogu i na krajevima ušiju je kratka, inače je srednje duga. Resasti rubovi dlake pojavljuju se na trbuhu, prsima i na donjem delu vrata. I medu prstima ima puno dlaka. Boja: kestenjasto crvena, bez ijedne crne dlake. Dozvoljeni su mali beli madeži na prsima, prstima i čelu. Visina - 54 do 62 cm, težina - od 18 do 25 kg. Crveni irski seteri na prvi pogled uopće ne izgledaju radno, već ostavljaju dojam razmaženih luksuznih pasa. Zbog elegancije, ustrajnosti i svestrane lovačke upotrebljivosti najomiljeniji su među svim seterima, iako su za školovanje, zbog svoje inteligencije, zahtjevniji. U prirodi taj pas trči u galopu, divljač traži cikcak, a nađenu sigurno pokazuje i po potrebi oprezno digne. Taj uistinu lep pas može živeti i u porodici, i kod nas je najčešće tako. Ustrajni su u lovu i odlični za rad u vodi. Ako se irski seter premalo kreće, postane svojeglav, a uz dobar odgoj postane prijatan pas, koji voli dodire s ljudima. Po naravi je temperamentan i nije primjeren za život u gradu. Dobro je ako vlasnik voli voziti bicikl. Telesno je puno tvrđi nego što se čini. Doživi duboku starost. Uz crvenog irskog setera postoji i crveno-bijeli koji je manje raširen.
 
Evo jos slika ovih prelepih pasa....:);):)

I.S.-MAJKA I MLADUNCE.jpg
I.S.-STENE.jpg


ginger.jpg
irishset.jpg


IRSKI SETER 4.jpg


:D:D:D:D:D:D
 
oba su predivna, mada,
meni je boni ljepsi, nadam se da se neces naljutiti ali samo kazem svoj ukus.
tebi su oba ista predpostavljam, a i jare je presladak, samo mi je njuska ljepsa kod bonija
 
pa jare ima gluplju facu:)....svaki put kad ga pogledas pomislis kakva budala;)....dok bonita ona od malena pa i sad se ponasa kao dama....hoda kao dama....dok jare hoda kao neki tupko;)....covek kad ih pogleda ne bi ni pomislio da su majka i sin....koliko su razliciti...:);):)
p.s. naravno da se ne ljutim ....svako ima svoj ukus i ja tvoj postujem....meni su oboje podjednako dragi...:);):)
 

Back
Top