Ima li programerke?

Zaboga,zasto mislite da neko ko sedi za racunarom mora uvek da bude sa cvikerima tj.teglama i u zasno ruzan?
Ma naprotiv!
U firmi imam veoma slatku devojchicu kao programera/skiptera. 'bote, ne dizhe bre glavu! Odshljaka 8 sati i pali kuci, nishta u pab sa kolegama, ovo-ono ;) U sushtini, chini mi se da su zhenske osobe mnogo predanije poslu. Dok mi razglabamo, mala radi li radi :)

A u proshloj firmi, nazhalost, "najistaknutiji" zhenski kandidat za posao nije proshao moje "testiranje" ;)
 
stormbringer:
ili kupuje momku knjigu, jos logicnije
hehe.......da u pravu si
nego da odgovorim ozbiljno zasto nema ili ima ali u manjini zenske populacije medju programerima......jednostavno vecina njih smatra da je to dosadno....sedeti pred kompom, sto se mora ciniti da bi se steklo realno znanje.......zanimljivije im je citati modne i slicne magazine, pricati (ili ogovarati) o nekom.......sve samo ne o kompu
 
milos12345:
stormbringer:
ili kupuje momku knjigu, jos logicnije
hehe.......da u pravu si
nego da odgovorim ozbiljno zasto nema ili ima ali u manjini zenske populacije medju programerima......jednostavno vecina njih smatra da je to dosadno....sedeti pred kompom, sto se mora ciniti da bi se steklo realno znanje.......zanimljivije im je citati modne i slicne magazine, pricati (ili ogovarati) o nekom.......sve samo ne o kompu

ili strah od srednje elektro... Mozda ima ukupno desetak devojaka u celoj skoli... Scenario za film ,,Umri zenski''... :lol: 8)
 
Ma zene su takodje dobri programeri, to sto se tvrdi da nema zena prorgramera je glupost jer nema ni muskaraca programera (tj. oni ce uvek vise da se hvale nego devojke tako da se cini da ih ima mnogo vise). A i nista nije neobicno da vidis zenu zaludjenka za kompjutere a i uz to lepog izgleda. Moras samo da je uhvatis u pravom trenutku :D
 
i ja se trudim da postanem jedan zenski programer :wink:
zasto nema mnogo zenskih programera?
zato sto vecina zena nema takav mozak, vise su za neke poslove gde su potrebne verbalne ili emotivne 'vestine', a ne za previse mozganja. ovim svojim misljenjem ne zelim da vredjam zene (i sama sam jedna od njih), nego jednostavno da kazem da zene (ne sve), drugacije funkcionisu. mi koje mozemo da programiramo imamo malo vise 'muski mozak'.
zasto zene ne vole kompjutere?
isto je kao i sa fudbalom, nije da one to ne vole, one se samo osecaju zapostavljenje od strane nekih muskih opsesija.
 
milos12345:
stormbringer:
ili kupuje momku knjigu, jos logicnije
hehe.......da u pravu si
nego da odgovorim ozbiljno zasto nema ili ima ali u manjini zenske populacije medju programerima......jednostavno vecina njih smatra da je to dosadno....sedeti pred kompom, sto se mora ciniti da bi se steklo realno znanje.......zanimljivije im je citati modne i slicne magazine, pricati (ili ogovarati) o nekom.......sve samo ne o kompu

Al' si ozbiljno odgovorio!!! Svaka ti cast. Nego, jel to na osnovu nekog sveobuhvatnog anketiranja koje si sproveo (pretpostavljam vrlo studiozno) ili na osnovu zena koje ti poznajes i koje su oko tebe?
Ja bih pre rekla da je ovo drugo. Zato se bolje zapitaj da nisi ti u losem drustvu. To sto su ti keva, sestra, devojka, zena ili sta vec, opcinjene takvim glupostima, to je stvarno tvoj problem.

A sto se tice pitanja, predlazem onom ko ga je postavio da malo zaredja po firmama koje se bave softverom pa da popise sve programere i njihov pol i da nam kaze koji je rezultat. Mogu da se kladim da ce zene pobediti!
 
Lord British:
Ne znam gde si ga stekla. Ja eto, pricham bezveze, nemam nikakvog iskustva ni po Jugi ni po Engleskoj

Ono malopre sam bila ja.
Upravo je to i poenta. Svako govori na osnovu svog iskustva. I zato mrzim generalizacije bilo koje vrste. Pogotovo sto sam kao zena vise puta osetila posledice istih. Zato izvini, sve ovo malopre nije bilo upuceno tebi, vec jednostavno ne mogu da podnesem razne gluposti tipa "muskarci ovo, zene ono". Znam puno zena programera, sto sa faksa, sto sa posla, naravno ima puno i muskaraca. Nisam nikad sabirala koga ima vise. Cemu to?
 
Sve je u redu "kevo" ;)

Mene u stvari zanima koliko procenata od svih likova "programera" ovde uopshte to radi profi. Znachi ne fazon "komshiji vulkanizeru program da vodi servis" nego zaista profi, u timu, sa planom, finansijama itd...

Aproro teme :
Moram da priznam da sam mnogo komichnije situacije imao sa zhenskim kandidatima za posao. A josh ako dodju sa PMF-a, joooooj... Pa jel uche tamo ishta ili se samo buba?
 

Back
Top