Britanska obavestajna sluzba planirala 1993 ubistvo Slobodana Milosevica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wastlander

Primećen član
Banovan
Poruka
541
London -- Pripadnik britanske špijunske agencije MI6 predložio 1993. ubistvo "jednog radikalnog srpskog nacionaliste".

Međutim, ta ideja odmah odbačena, rečeno je juče na sudskom pretresu u vezi s pogibijom princeze Dajane. Zvaničnik MI6, identifikovan kao "A", rekao je sudu da je zamislio ideju "navođen humanizmom" kako bi pokušao da spreči još veće krvoproliće na Balkanu.

"Javila mi se misao da možda imamo odgovornost da istražimo da li bi trebalo da imamo plan u slučaju da ova radikalna osoba, ovaj lider, dođe na vlast u Srbiji", odnosno u tadašnjoj SRJ, rekao je A u istrazi.

On nije identifikovao metu, ali je negirao navode bivšeg člana te službe Ričarda Tomlisona da je plan bio usmeren protiv bivšeg predsednika Srbije Slobodana Miloševića.

Taj službenik MI6 je ocenio da bi to bilo "apsurdno", budući da je Milošević u to vreme smatran središnjom figurom za diplomatske napore da se okončaju ratovi na Balkanu.


Istraga o smrti princeze Dajane i njenog ljubavnika Dodija al-Fajeda u saobraćajnoj nesreći 1997. godine ispituje navode Dodijevog oca Mohameda da su ih ubile britanske bezbednosne službe.

Plan o ubistvu lidera na Balkanu relevantan je za saslušanje zato što se postavlja pitanje da li bi MI6 ikada izvela ubistvo, što je na saslušanju prošle nedelje emfatično negirao njen bivši šef Ričard Dirlov.

Službenik MI6, koji je naveo da je obučavan u službi tokom Hladnog rata, rekao je: "Iznenada sam suočen sa situacijom gde se bavimo krvavim građanskim ratom u središtu Evrope, gde je ubijeno desetine hiljada nevinih ljudi".

U to vreme postojala je zabrinutost da bi Milošević mogao biti svrgnut i da bi ga mogao zameniti nacionalistički ekstremista, što bi vodilo još većem etničkom čišćenju i većem broju smrti, objasnio je A.

Prema nacrtu plana, trebalo je da se iskoriste ili disidenti u Jugoslaviji ili britanske "vojne opcije", naveo je A, odbijajući, međutim, da iznese više detalja.

Prema njegovim rečima, on je tu ideju izneo u kratkom razgovoru sa jednim od šefova MI6 i tada mu je rečeno da je "stavi na papir".

Kada je predlog otkucan, jedan od nadređenih mu je rekao da je predlog izazvao komešanje i da je "izdato naređenje da se uništi dokument".

Istražioci u Velikoj Britaniji i Francuskoj su zaključili da su Dodi i Dajana poginuli u saobraćajnoj nesreći dok su pokušavali da pobegnu od fotografa, kao i da je njihov vozač Henri Pol, koji je takođe poginuo, bio pijan.

Mohamed al-Fajed je izneo optužbu da su oni ubijeni po naređenju princa Filipa, muža kraljice Elizabete, zato što kraljevska porodica nije mogla da prihvati da bi Dajana mogla da se uda za Dodija, egipatskog muslimana.
 
On nije identifikovao metu, ali je negirao navode bivšeg člana te službe Ričarda Tomlisona da je plan bio usmeren protiv bivšeg predsednika Srbije Slobodana Miloševića.

Taj službenik MI6 je ocenio da bi to bilo "apsurdno", budući da je Milošević u to vreme smatran središnjom figurom za diplomatske napore da se okončaju ratovi na Balkanu.

.


i sad reci kakve veze ima naslov teme sa ovim što si sam boldovao?:D
 
E ljudi koliko ovaj B92 laze TO JE STRASNO

Ovu vest sam preneo sa sajta B92 a pazite sta pise britanski Telegraph

http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2008/02/13/ndiana113.xml

MI6 plotted to murder Serbian leader Slobodan Milosevic in a staged car accident in a tunnel five years before Diana, Princess of Wales died in a similar crash, a renegade former spy has told the inquest into her death.

Richard Tomlinson, who worked for MI6 in the early 1990s, told the High Court he had seen a two page document, drawn up in 1992, detailing three plans to kill Mr Milosevic.

The first involved using a Serb opposition paramilitary group, which was regarded as being the most “deniable” method.

The second involved using the “increment” – a small group from the SAS or SBS – to infiltrate Serbia and kill Mr Milosevic using a bomb or sniper ambush.

A third plan was to use a strobe light to blind Mr Milosevic’s chauffeur as his cavalcade passed through a motorway tunnel during peace talks in Geneva.


----------

eto to je ta manipulacija vesti B92 . Oni nigde ne navode u njihovoj vesti navode ovog agenta Richarda Tomlisona da je covek video dokument u kojem se preporucuje ubistvo Milosevica i plan kako da se to izvede. Vec navode samo reci nekog svedoka koji negira njegove navode :)

sve u svemu britanska stampa pise otvoreno da je MI6 PLANIRAO DA UBIJE MILOSEVICA JOS 1992!
 
inace u toku je sudjenje u engleskoj u vezi pogibije britanske princeze Dajane 1997 godine i tu ovaj bivsi agent navodi da je LICNO VIDEO PLAN ZA UBISTVO MILOSEVICA, i da su detalji tog plana bili identicni nacinu na koji je poginula Dajana tj trebalo je u odredjenom trenutku u tunelu da agent MI6 nekom jakom reflektujucom svetloscu zaslepi vozaca tako da on izgubi kontrolu nad vozilom i da slupa.

Na isti nacin je kao sto je MI6 planirao da ubije Milosevica - ubijena princeza Dajana.

Otac poginulog Dodi Al Fajeda, Muhamed Al Fajed navodi da je ubistvo Dajane i Dodija izvrseno po nalogu muza kraljice Elizabete , Princa Filipa jer britanska kraljevska familija nije mogla da dozvoli da se princeza Dajana uda za Dodija Al Fajeda - egipatskog muslimana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top