Komunisti v.s. Četnici-da li je moglo biti drugachije

Pa da li je moglo biti drugachije da su chetnici doshli na vlast umesto komunista
daklem vash odgovor je???:rolleyes::rolleyes:

Pa šta da ti kažem. Bilo bi strašno, naopako, čist feudalizam,... Ali šta ja to pišem, pa to se ne da pretpostavljati, jednostavno ne zaslužuje pažnju, poređenje,...
Komunisti su bez premca. Videće se uskoro. I zatvori ovu temu, izanđala se, a četnici će ipak u istoriju, gde su bili i smešteni, jer su svoje bitke, ali i rat izgubili. Ovo malo trzaja, to ti je kao,... ma već znaš i da ne pišem!!!!
 
[
,...
Komunisti su bez premca. Videće se uskoro. I zatvori ovu temu, izanđala se, a četnici će ipak u istoriju, gde su bili i smešteni, jer su svoje bitke, ali i rat izgubili. Ovo malo trzaja, to ti je kao,... ma već znaš i da ne pišem!!!![/COLOR]

'Četnici' su izgubili rat koji je započeo Hitler, a komunjare su izgubile rat koji su sami sebi uvalili!:D
 
pa ovako, da su cetnici pobedili ja verujem da bi smo, kao sto je neko rekao, bili monarhija. Ne apsolutisticka kao pre rata, ali sigurno konstitucionalna, nesto kao monarhije zapadne evrope. Verujem da ne bi trosili napore na nesvrstane, i da bi se kao i uvek, sa kraljem priklonili zapadu i uzivali u blagodetima zapadnog bloka. Ovako smo bili kao voz izmedju dve sine, kako je jedna sina pukla i mi smo spali sa koloseka, svi znamo sta je posle usledilo....Gradjanski rat bi se mozda i mogao izbegnuti u ovoj alternativnoj istoriji, mada niko to sa sigurnoscu ne moze potvrditi. Netrpeljivosti su oduvek postojale izmedju naroda Jugoslavije, posebno Hrvata i Srba, i pre samog formiranja Jugoslavije, opstepoznato.
Verujem da bi bili nesto kao konstitucionalna monarhija podeljena na vise federalnih delova, najblizi po uredjenju po meni verovatno sa Velikom Britanijom. Engleska, Skotska, Vels, Severna Irska, kao sto znamo su clanice monarhije. Imali bi mozda i razlicite fudbalske timove... Netrpeljivost postoji, i Skoti verovatno pripremaju referendum o nezavisnosti, ali ne u tolikoj meri koliko na ludom Balkanu.
 
Pa da li je moglo biti drugachije da su chetnici doshli na vlast umesto komunista
daklem vash odgovor je???:rolleyes::rolleyes:
Ja sam, poreklom, iz Like.
Moj deta ( tatain otac) se borio u ww2 na strani Partizana.
Naravno, on je delovo preko Drine- tu su Partizani sačuvali narod.
Deda je u ratu ostao invalid, bez šake.
Čim je rat prošao, vratio se u Liku, želeo je tamo da nastavi život.
Otac mi je rođen na Udbini, kao i njegov stariji brat, najmlađi u Virovitici.
U Lici je, narednih godina bio ekstremno težak život.
Tito, nije hteo da dozvoli ulaganje novca u tu regiju, ljudi su bili bukvalno gladni.
Baka je pričala, dok je još bila živa, da su poslednje dve godine jeli samo hleb i krompir.
Na kraju je dedin rođeni brat došao da ga moli da dođe u Vojvodinu, u Apatin, da su mu uzeli jednu Nemačku kuću.
Nije bilo izbora, osim umreti od gladi.

To se zvalo pasivno iseljavanje Srba iz Hrvatske, kako bi se lakše omogućilo proterivanje istih u ratu '90-ih godina.
Ko misli da se sve ne planira mnooogo godina unapred, taj je u zabludi!

Čim je stigao u Vojvodinu, shvatio je šta je u stvari Komunizam, Partizanština, ko je Tito...nije ni bio član partije, nikad, a tad je shvatio da tek ni neće.


Mamine su iselili iz Slavonije, jer su baš ribnjake morali da prave na Srpskim selima, tako i ono pogodiše u Apatin.
Partizani, običan svet, bili su dobri, mučeni zavedeni tom ideologijom, ali rukovodstvo je bilo nešto potpuno drugo- imali su zadatak!

Četnici- kod mene bi, takože pali na ispitu!
Uleteli su u bratoubilački rat! A to je nedopustivo.

Ne mogu da dam odgovor da li bi bilo bolje da su oni došli na vlast, jer je jasno da nisu i nikad ne bi uspeli vladati u Srbiji.
Nisu ih Amerikanci hteli, jer su suviše bili Srbi.
 
Ne mogu da dam odgovor da li bi bilo bolje da su oni došli na vlast, jer je jasno da nisu i nikad ne bi uspeli vladati u Srbiji.
Nisu ih Amerikanci hteli, jer su suviše bili Srbi.

A kako su vladali u Kraljevini, i to uz klipove koje su Srbima podmetali Hrvati!?

Nije se rasdilo o tome da Ameri nisu hteli ove, one već:
U Teheranu su 43-e, ako se ne varam, Ruzvelt, Čerčil i Staljin iscrtali novu kartu sveta!
 
A kako su vladali u Kraljevini, i to uz klipove koje su Srbima podmetali Hrvati!?

Nije se rasdilo o tome da Ameri nisu hteli ove, one već:
U Teheranu su 43-e, ako se ne varam, Ruzvelt, Čerčil i Staljin iscrtali novu kartu sveta!
Da, i po tome Amerika nema pravo na Srbiju.
A ta karta još uvek nije proglašena nevažećom.

I da, kako su vladali u kraljevini?;)
Nemoj o tome, kao Bogate molim.
Samo je budali moglo pasti na pamet da pravi kraljevinu.
Čim je progledao, dobio je metak.
Kraljevina je bila promašaj.
 
I da, kako su vladali u kraljevini?;)
Nemoj o tome, kao Bogate molim.
Samo je budali moglo pasti na pamet da pravi kraljevinu.
Čim je progledao, dobio je metak.
Kraljevina je bila promašaj.

Čekaj malo, pa Kralj se prvi setio da ukine/zabrani sve partije jer su one vukle svaka na svoju stranu!
A Tile je to samo kopirao! Ali je zadržao svoju!:D
 

Back
Top