Prodaja filmskih scenarija

vladlaky

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima!!! Mene iteresuje ima li iko pojma kako može da se stupi u kontakt sa filmskim kućama u Americi i može li se ikako doći u kontakt sa filmskim režiserima u SAD? Imam napisan scenario za nastavak horor filma VRISAK 4, scenario je pisan 2 godine i vrlo je kvalitetan...
Molim vas ako neko zna kako i na koji način mogu stupiti u kontakt sa ljudima koje bi ovo interesovalo da mi javi. Hvala! VELIKI POZDRAV!!!:!:
kontakt: mail: vladlaky@gmail.com
 
Direktno pismo na produkcijsku kuću. :neutral:
Samo, postoje mnoge (za tebe otežavajuće) okolnosti:
-nemaš pravo za pisanje nastavka, ukoliko to jeste nastavak. A da nije, ne sme da nosi taj naziv.
-nisi afirmisan scenarista
-znaš li sve o pisanju scenarija? - nije nipošto to toliko lako koliko izgleda, postoji oko stotinak strana klauzula koje moraju biti ispunjene
-nije rađen proofread
...

Mogu do sutra da nabrajam...
E sad, i da su neki od tih uslova ispunjeni, pre svega moraš imati saglasnost poslednjeg scenariste filma, zato što Miramax nije sigurno otkupio kompletna prava. Ako se ne varam, to je bio E. Kruger.
Shto se tiche režisera, na filmu je to bio Wes Craven, ali on ti i ne znači puno kao režiser. Mada je bio i producent trojke, ako se ne varam... Ne znam, mrzi me da proveravam.

U svakom slučaju, šanse su ti, realno, neizmerno male, al' ono...
 
Pozdrav svima!!! Mene iteresuje ima li iko pojma kako može da se stupi u kontakt sa filmskim kućama u Americi i može li se ikako doći u kontakt sa filmskim režiserima u SAD? Imam napisan scenario za nastavak horor filma VRISAK 4, scenario je pisan 2 godine i vrlo je kvalitetan...
Molim vas ako neko zna kako i na koji način mogu stupiti u kontakt sa ljudima koje bi ovo interesovalo da mi javi. Hvala! VELIKI POZDRAV!!!:!:
kontakt: mail: vladlaky@gmail.com

od svih filmova
ti si izabrao da napises nastavak za to smece
mada
mozda nije lose
vidjecemo kad izadje8-)
 
Pre svega hteo da se zahvalim svima koji su mi odgovorili na poruku jer svaka informacija mi je dobro dosla! Stvarno veliki trud sam ulozio u njega i gotovo sam siguran da kad bih samo uspeo da napravim bar neki kontakt da bi on prosao. Glupo je sto sam toliko siguran, ali jednostavno sam toliko siguran. Znam. Sto se tice pravila pisanja scenarija i drugih tehnickih stvari u vezi sa njim veoma sam upoznat i na tim osnovama je i napisan scenario. Jos jednom vam se zahvaljujem na komentarima, nadam se da cu uspeti u ostvarenju svoga cilja. Ako se snimi, znajte uspeo sam. Hvala drustvo!
 
Pozdrav svima!!! Mene iteresuje ima li iko pojma kako može da se stupi u kontakt sa filmskim kućama u Americi i može li se ikako doći u kontakt sa filmskim režiserima u SAD? Imam napisan scenario za nastavak horor filma VRISAK 4, scenario je pisan 2 godine i vrlo je kvalitetan...
Molim vas ako neko zna kako i na koji način mogu stupiti u kontakt sa ljudima koje bi ovo interesovalo da mi javi. Hvala! VELIKI POZDRAV!!!:!:
kontakt: mail: vladlaky@gmail.com

Pozdrav. Možeš li mi reći koje si izvore informacija i instrukcija za pisanje scenarija koristio? Počinjem pisanje scenarija za crtani film, pa bi mi valjala pomoć. 😊 Hvala. 🙏😊
 
Ja nisam imao scenario, ali sam imao ideju za film na foru tih savremenih meta-kinematografskih epskih sukoba, tipa Betmen vs Supermen, Alien vs Predator, Jason vs Fredi Kruger..Iz fantastike radnju sam samo preneo u nesto tada aktuelnije i prizemnije - krimi/triler zanr. :) Uzeo sam najslavnijeg filmskog serijskog ubicu Hanibala Lektora i sukobio ga sa likom iz popularne krimi literature (ekranizovanog 60ih u Francuskoj) jos od pre 1. svetska rata, kriminalnog i nadrealnog mastermajnda po imenu Fantomas, visokog mentalnog i telesnog indeksa, sustinski - razbojnika sa najneverovatnijim i nadrealistickim planovima i resenjima, spremnog na teske podlosti, koji stalno nosi masku, a moze da izradi kopiju lica drugih ljudi kao u Nemogucoj Misiji, pa da i tako odigra znacajne poteze, itditd....
Poslao sam mejl nekom liku iz San Franciska koji predaje izradu scenarija, pitajuci ga za mogucnosti i nacin plasmana ideje i slicno, i dobio sam odgovor slican ovome koji je napisao Ben_Adam, pre svega - autorska prava za Hanibala.;) No, sta znam, svaka roba nadje kupca, ukoliko je kvalitetna, sa srecom, sta reci.:)
 
Pozdrav svima!!! Mene iteresuje ima li iko pojma kako može da se stupi u kontakt sa filmskim kućama u Americi i može li se ikako doći u kontakt sa filmskim režiserima u SAD? Imam napisan scenario za nastavak horor filma VRISAK 4, scenario je pisan 2 godine i vrlo je kvalitetan...
Molim vas ako neko zna kako i na koji način mogu stupiti u kontakt sa ljudima koje bi ovo interesovalo da mi javi. Hvala! VELIKI POZDRAV!!!:!:
kontakt: mail: vladlaky@gmail.com
Ma samo na vrata kuc kuc ja doso da se obogatim
 

Back
Top