Papa test III grupa? Hitno odgovor!!!

Koliko vam sestra ima godina?
Treca grupa pape znaci da se na mikroskopskom pregledu cervikalnog razmaza nalaze i celije dubljih slojeva kao i celije sa izvesnim promenama koje mogu da ukazuju na laku atipiju ,na atroficne promene kod starijih zena i na izvesne znake zapaljenja,
III ne ukazuje na malignitet ali ga i ne iskljucuje,zato se uzima biopsija.
 
dr:
Koliko vam sestra ima godina?
Treca grupa pape znaci da se na mikroskopskom pregledu cervikalnog razmaza nalaze i celije dubljih slojeva kao i celije sa izvesnim promenama koje mogu da ukazuju na laku atipiju ,na atroficne promene kod starijih zena i na izvesne znake zapaljenja,
III ne ukazuje na malignitet ali ga i ne iskljucuje,zato se uzima biopsija.
Hvala. Ima 24 godine.
 
Znate ,ni jednom lekaru nije lako da govori napamet bez nalaza,pogotovo kada je u pitanju tako mlada osoba,verovatno je u pitanju neka atipija celija ali dok se ne dobije nalaz biopsije potpuno bi bilo neodgovorno od ginekologa da prica o cemu je rec.
Tako da znate,lekar nije zagonetan nego ceka histolosku potvrdu svog misljenja.
 
radila sam papa test i preko telefona mi je saopsteno da imam trecu a grupu ,data terapija od 12 dana stavljanja makmiror vaginaleta i receno da dodjem za 4 meseca da ponovo uradim papu,mene sad zanima zbog cega moram da cekam 4 meseca kad je terapija 12 dana?i da pri tom sam u tih 12 dana imala ciklus pa mi je receno da pocnem i nastavim sa terapijom posle ciklusa
 
Pa kad doktor kaze u mom slucaju da dodjem pred jesen na redovnu kontrolu pa cemo tad,ali ja nisam merodavna toliko posto primam terapiju odredjenu pa imam lekove non stop u organizmu.Bice to sve ok samo dr da se slusa i nije nista to sem ako nema neke neprijatne simptome dole ali to je smesno,moze da se ublazi promenom vesa,higijena pojacana i tako.Imala sam ja kao balavica i gore stvari ali tad su me lupali hormoni i isto jaka terapija sve se to sredi i bude ok.
 
Pa kad doktor kaze u mom slucaju da dodjem pred jesen na redovnu kontrolu pa cemo tad,ali ja nisam merodavna toliko posto primam terapiju odredjenu pa imam lekove non stop u organizmu.Bice to sve ok samo dr da se slusa i nije nista to sem ako nema neke neprijatne simptome dole ali to je smesno,moze da se ublazi promenom vesa,higijena pojacana i tako.Imala sam ja kao balavica i gore stvari ali tad su me lupali hormoni i isto jaka terapija sve se to sredi i bude ok.

hvala puno
 
Moja sestra je radila papa test i pronadjena joj je III grupa. Niko nece da nam kaze sta to znaci. Doktor je krajnje zagonetan.
Prilicno smo zabrinute. Ako neko zna sta to znaci molim vas da napise?
Radili su joj i biopsiju. Cekamo rezultate.

Treca grupa je diskutabilna i treba je prouciti pa dati adekvatnu terapiju.Mozda je bilo rizicnog sexa pa su se zapatile neke bakterije u vecoj meri no sto je normalno,npr.kandida.Treca grupa se dobro leci adekvatnim lekovima i mislim da nije suvise kriticna.U trudnoci se recimo zenama iz cista mira tj.zbog poremecaja Ph faktora moze javiti cak i peta ili sesta grupa sekreta.Proveri i uloske koje koristis,nekada su moguce i infekcije od onog gela za upijanje.Savetujem preko tankog uloska da se stavi pamucni ulozak od vate sa mrezicom.
 
Ja sam upravo dobila papa test i isto sam IIIa grupa, dala mi je iste aginalete 12dana da pijem i posle da idem na Cervikalni bris hlamidiju urea i mikro plazmu... Jel to znaci da nesto nije bas u redu? Totalno sam pogubljena i bas u frci... Jel neko zna nesto? A da pri tom imam oziljak na grlicu ali mi Gin kaze da ne mora da je nista moguce da je upala...
 
Ja imam IIIa gin mi je dala vaginalete da stavljam 12dana,ali mi je dala i uput da nakon toga uzmem briseve hlamdije urea i mikro plazme,sad bas nije mi jasno dal to nesto znaci s obzirom da te briseve nikad nisam radila... A da imam oziljak na grlicu mada kaze da ne mora da je nesto strasno mozda je upala... Ima li neko iskustva da mi kaze nesto?
 

Back
Top