"DRUGA VERA"??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cupkica

Ističe se
Poruka
2.255
Zanima me sa vi mislite po ovom pitanju...? Npr svidja vam se neko ko je druge vere, ko je musliman ili katolik npr... Smatrate li to grehom? Ima ljudi koji svasta misle o njima ali pobogu oni su ljudi isto kao i mi.. Verujemo u istog Boga... Samo se predanje razlikuje! Npr ja imam rodjaka u selu koji se ozenio muslimankom.. Nije vazno to sto je ona muslimanka vazno je da se njih dvoje vole.. Da bi se vencali i u crkvi na je promenila veru ali je ipak svi zovu po njenm starom ( muslimanskom ) imenu... Znaci pitanje je sta vi mislite o vezi sa nekim k je druge vere i da li ste imal iskustva sa tim????? :rolleyes:
 
Zanima me sa vi mislite po ovom pitanju...? Npr svidja vam se neko ko je druge vere, ko je musliman ili katolik npr... Smatrate li to grehom? Ima ljudi koji svasta misle o njima ali pobogu oni su ljudi isto kao i mi.. Verujemo u istog Boga... Samo se predanje razlikuje! Npr ja imam rodjaka u selu koji se ozenio muslimankom.. Nije vazno to sto je ona muslimanka vazno je da se njih dvoje vole.. Da bi se vencali i u crkvi na je promenila veru ali je ipak svi zovu po njenm starom ( muslimanskom ) imenu... Znaci pitanje je sta vi mislite o vezi sa nekim k je druge vere i da li ste imal iskustva sa tim????? :rolleyes:

Ja samo znam da moj drug nije hteo da smuva jednu ribu jer je muslimanka.Na ekskurziji,bili smo u istom hotelu sa nekom Gimnazijom.Ona mu se nabacivala,on je otkacio.Mislim da bih i ja isto.Ako od ovoliko lepih nasih pravoslavki ne mogu da nadjem nijednu,onda idem u dozivotni celibat.Poznato jr da su nase cure najlepse na svetu i meni druge ne zanimaju.Mozda za neko kratku avanturu iz zezanja inace nesto ozbiljno-Nikad pa ni tad!
 
Не мислим ништа лоше о тим људима ни верама па чак ни везама, али за мене таква веза нема шансе да успе на дуже стазе. Кад тад ће се доћи у сукоб (директно или индиректно) због тога. Значи не морамо се посвађати због нечега конкретно око вере, али самим тим што смо различите вере имамо другачија схватања и погледе на нека животна питања и управо због тога се може доћи у озбиљан сукоб пре или касније. Е сад... неки људи су спремни да то истрпе тј истолеришу, али ја лично то не бих могао. Значи говорим о неким озбиљнијим везама, а ова ситна зезања, комбинације и варијације могу, то није превелики проблем прекинути ;)
 
Ja samo znam da moj drug nije hteo da smuva jednu ribu jer je muslimanka.Na ekskurziji,bili smo u istom hotelu sa nekom Gimnazijom.Ona mu se nabacivala,on je otkacio.Mislim da bih i ja isto.Ako od ovoliko lepih nasih pravoslavki ne mogu da nadjem nijednu,onda idem u dozivotni celibat.Poznato jr da su nase cure najlepse na svetu i meni druge ne zanimaju.Mozda za neko kratku avanturu iz zezanja inace nesto ozbiljno-Nikad pa ni tad!


Ово је да се само упиш..... од смеха и ништа, ништа више!
 
Zivim u gradu gde vecinu cine muslimani i ovde na veliko nerazumevanje nailaze oni koji se zabavljaju sa nekim ko je druge vere,u ovom slucaju sa muslimanom.
Smatram da takva veza ne moze opstati dugo zbog razlicitih pogleda na svet,mada uvek ima izuzetaka.
Ne mislim da je to "greh" ali do neslaganja izmedju vera uvek dodje,tako je oduvek bilo i tako ce nazalost i ostati.Tako da biti u vezi sa muslimanom...no thx.
Sto se tice katolicke vere tu ne moze doci do nekih velikih neslaganja,zato sto su ipak i katolicanstvo i pravoslavna vera pravci hriscanstva.
Ali uvek je najbolje biti sa nekim ko je iste vere kao ti.
Eh kad bi svi bili iste vere :rolleyes:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top