УЗРОК СМРТИ ЗОРАНА ВУЈОВИЋА???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Istraga o smrti mladića u Ambasadi SAD
Sudija čeka toksikološki nalaz

Autor: U. P. | 26.02.2008 - 06:00
BEOGRAD, NOVI SAD - Istražni sudija beogradskog Okružnog suda čeka toksikološke nalaze sa obdukcije Zorana Vujovića (21), koji je 21. februara nastradao u američkoj ambasadi, i posle tog izveštaja biće poznat uzrok smrti ovog mladića, saznaje „Blic“.

- Ako tužilac zatraži, marinci koji su radili kao obezbeđenje ambasade mogli bi da budu pozvani da svedoče - kaže sagovornik našeg lista koji je želeo da ostane anoniman.
Portparol američkog Stejt departmenta Šon Makormak rekao je posle demonstracija da se u trenutku napada na zgradu ambasade „određeni broj srpskih državljana nalazio u jednom delu zgrade, u konzularnoj zoni“. Policija trenutno radi na identifikaciji osoba koje su bile tog dana na nasilnim protestima ispred ambasade, i proverava video snimke. Pored policajaca u civilu, demonstracije su snimale i kamere koje su se nalazile u ambasadi.

- Na osnovu tih snimaka mogli bismo da rekonstruišemo kako je Vujović nastradao - kaže sagovornik „Blica“.

Komemoracija povodom smrti Vujovića održana je juče na Fakultetu za industrijski menadžment u Novom Sadu. Sahrana Vujovića je danas u 14 sati na Gradskom groblju u Novom Sadu.
http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=31829

*********************************************************************

Кроз Београд је од јутрос протутњала вест да је младић Зоран Вујовић убијен нервним гасом - а затим је тело несрећника однето у ватру да изгори и он а и докази о узроку смрти.




 
Istraga o smrti mladića u Ambasadi SAD
Sudija čeka toksikološki nalaz

Autor: U. P. | 26.02.2008 - 06:00
BEOGRAD, NOVI SAD - Istražni sudija beogradskog Okružnog suda čeka toksikološke nalaze sa obdukcije Zorana Vujovića (21), koji je 21. februara nastradao u američkoj ambasadi, i posle tog izveštaja biće poznat uzrok smrti ovog mladića, saznaje „Blic“.

- Ako tužilac zatraži, marinci koji su radili kao obezbeđenje ambasade mogli bi da budu pozvani da svedoče - kaže sagovornik našeg lista koji je želeo da ostane anoniman.
Portparol američkog Stejt departmenta Šon Makormak rekao je posle demonstracija da se u trenutku napada na zgradu ambasade „određeni broj srpskih državljana nalazio u jednom delu zgrade, u konzularnoj zoni“. Policija trenutno radi na identifikaciji osoba koje su bile tog dana na nasilnim protestima ispred ambasade, i proverava video snimke. Pored policajaca u civilu, demonstracije su snimale i kamere koje su se nalazile u ambasadi.

- Na osnovu tih snimaka mogli bismo da rekonstruišemo kako je Vujović nastradao - kaže sagovornik „Blica“.

Komemoracija povodom smrti Vujovića održana je juče na Fakultetu za industrijski menadžment u Novom Sadu. Sahrana Vujovića je danas u 14 sati na Gradskom groblju u Novom Sadu.
http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=31829

*********************************************************************

Кроз Београд је од јутрос протутњала вест да је младић Зоран Вујовић убијен нервним гасом - а затим је тело несрећника однето у ватру да изгори и он а и докази о узроку смрти.





Ne razumem se mnogo o ubistvima i nacinima kako se ista izvrsavaju iako su mi takve serije omiljene.
Od samog starta kada je objavljeno da je nesrecni Zoran Vujovic izgubio zivot, a narocito GDE, znala sam da to nije kako b92 i neki opisase i pozurise da otruju javnost...kao i svako zdravorazuman...ocekujem da se objavi javno ISTINA o pogibiji ovog mladica i iyvrsiocima ove egzekucije.:mad:
 
Немојте се надати истини или бар причи приближној истини.
Добићемо пар верзија пуштених у јавност и испирати уста о томе,а свакои ће своју "истину" да одабере према афинитетима.Тако то они раде.

Не знамо истину ни за убиство премијера,ни за убиство двојице гардиста на Топчидеру.Тако нећемо знато ни за ово.
 
Pa kako to? Nije bio sam valjda tamo.
Ako mislis na to da je samo on mogao biti izlozen delovanju gasa, gas je moguce usmeriti na veoma malu povrsinu (a u ambasadu su usla dvojica ili trojica njih, ne vise), skoro tacno ga poslati u pravcu jednog lica na udaljenost i do deset metara. Moderni bojni otrovi imaju kratak rok trajanja posle izvrsene kontaminacije tj. isparavaju u atmosferi veoma brzo, kako bi omogucili ljudstvu da nastavi delovanje u prostoru.
@tema
narod svasta prica i prepricava, bolje je sacekati zvanican izvestaj obdukcije pa onda komentarisati...ili cutati.:|
 
da li bi neko od vas ako ima,dragovoljno poslao dete,da rusi ambasade,pa naravno da ne bi.On mucenik koliko sam cuo i nema roditelje.Da je trebalo nesto da se rusi,isli bismo mi malo iskusniji.Sta mislite zasto su to uvek u ovakvim situacijama deca,jer i huligani su deca,bez imalo mozga,frustrirana nemanjem zdravih odnosa u porodicama,finansijskim nemanjem,a svaki dan gledanjem druge omladine koja se sepuri u dzipovima,ne shvatajuci cime se isti bave.NECE STRADATI DETE NEKOG POLITICARA,POSTO ONO NECE NIKAD BITI TAMO.I oni lepo nahuskaju nasu decu,i nasa deca stradaju.Devedesete i mene su poslali u tamo neku Hrvatsku,da se tucem za njih,dok su nasi generali i politicari,okretali jagnjice.Srecom pa ostadoh ziv,ali osamdeset cetiri moja druga nisu bili te srece.
 
Mislim da nije u redu raspravljati o njegovoj smrti na ovaj način. Iznenađuje me potreba ljudi da komentarišu nerazjašnjene smrti. Kao kada je onaj dečak stradao u kavezu sa medvedima. Svi su požurili da ga proglase narkomanom, pijanicom, samoubicom. To je grozno. Sačekajte izveštaj ljudi koji rade na tome. Imajte obzira prema njemu i njegovoj porodici.
 
Mislim da nije u redu raspravljati o njegovoj smrti na ovaj način. Iznenađuje me potreba ljudi da komentarišu nerazjašnjene smrti. Kao kada je onaj dečak stradao u kavezu sa medvedima. Svi su požurili da ga proglase narkomanom, pijanicom, samoubicom. To je grozno. Sačekajte izveštaj ljudi koji rade na tome. Imajte obzira prema njemu i njegovoj porodici.

Šta ćeš, navikli smo da imamo posla sa raznim institucijama kojima se baš i ne može da veruje!

Počevši od onih: Politika Uber Ales, na dalje:D
 
Mislim da nije u redu raspravljati o njegovoj smrti na ovaj način. Iznenađuje me potreba ljudi da komentarišu nerazjašnjene smrti. Kao kada je onaj dečak stradao u kavezu sa medvedima. Svi su požurili da ga proglase narkomanom, pijanicom, samoubicom. To je grozno. Sačekajte izveštaj ljudi koji rade na tome. Imajte obzira prema njemu i njegovoj porodici.

Saučešće za tu smrt, ali, sa druge strane, moramo malo da razmislimo, i smislimo nešto da ta smrt ne bi bila uzaludna!
 
Ne razumem se mnogo o ubistvima i nacinima kako se ista izvrsavaju iako su mi takve serije omiljene.
Od samog starta kada je objavljeno da je nesrecni Zoran Vujovic izgubio zivot, a narocito GDE, znala sam da to nije kako b92 i neki opisase i pozurise da otruju javnost...kao i svako zdravorazuman...ocekujem da se objavi javno ISTINA o pogibiji ovog mladica i iyvrsiocima ove egzekucije.:mad:

ja mislim da ti cekas ono sto zelis da cujes .. da cekas da RTS objavi kako su ga ubili ameri , pa da srpski narod jos vise podvilja... u glavnom beograd .. posto je beograd taj koji koci nasu zemlju.
 
Svaka smrt je uzaludna. Čovek ima jedan život i ne treba da ga daje zbog nekih ideja. Smrt nije uzaludna samo ako štitimo život nekoga koga bezgranično volimo ili sami shvatimo da nemamo više šta da radimo na ovom svetu. Ne govorim da su samoubistva odlična stvar, ali smatram da je to jedina pravedna smrt. Kada čovek sam, ali racionalno a ne kada je u depresiji, odluči da je dosta.
 
BEOGRAD - Zoran Vujović, koji je izgoreo u američkoj ambasadi, nastradao je greškom njihovog marinca koji je spustio rešetke kada je ugledao trojicu mladića koja su se našla u prostoriji, saznaje Kurir iz dobro obaveštenog izvora, koji je insistirao na anonimnosti.

- Nesretni mladić obreo se sa još dva druga u prostoriji na prvom spratu ambasade, gde ih je putem video-nadzora primetio američki marinac koji je bio u zgradi za vreme nereda, kaže naš sagovornik i dodaje:

- Čim ih je primetio, marinac je spustio rešetke kako bi im onemogućio prolaz u druge prostorije. Inače, u prostoriji u kojoj su se zatekli nije bilo nikakve dokumentacije, već samo nameštaj - radni stolovi i police koje su bile prazne. Igrom slučaja dva mladića koja su bila sa Zoranom uspela su da se provuku dok su se rešetke spuštale, a on je ostao zarobljen u toj sobi. S obzirom na to da je ostao sam, jurcao je po hodnicima kako bi našao izlaz iz ove nemile situacija. Spazio je jedna vrata, ne sluteći ništa, otvorio ih je i imao je šta i da vidi - vatrena stihija gutala je prostoriju ispred njega! Međutim, kroz plamen u daljini je video izlaz. Ne razmišljajući mnogo, zaleteo se da protrči kroz prostoriju koja je buktala u plamenu, od silnog dima nije video štok od vrata, udario je glavom u njega i pao onesvešćen. S obzirom na to da u blizini nije bilo nikoga, nesrećni mladić ugušio se od dima, a potom izgoreo. Marinac iz obezbeđenja posmatrao je ceo tragični slučaj, koji je putem video-kamera i zabeležen, tako da ovu tragediju Amerikanci imaju na video-zapisu, tvrdi naš izvor.

Nesrećni Zoran Vujović je izbeglica sa Kosova, koji je sa roditeljima poslednjih deset godina živeo u Novom Sadu. Svi koji ga dobro poznaju ne mogu da poveruje da je on dospeo u ambasadu jer je bio uzorno i dete za primer. S obzirom na to da je sa Kosova u njemu je najverovatnije proradio patriotski adrenalin koji ga je kobnog dana i odveo u smrt.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top