PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!

maldaneri

Aktivan član
Poruka
1.158
Imam jedan mali problemcic vec vise godina.Naime,lepo sam gradjena,imam jako puno garderobe (kvalitetne,ne preskupe ali jako lepe) , cipela , sminke , tasni i svih pratecih detalja.Moj problem su dve stvari. Prvo :
- - -Jako mi je tesko da uklopim sta sa cim ide.Kroz razgovor sa mnogo drugarica sam cula da i one imaju slican problem,i zato stalno izgledam obicno,svakodnevno kao vecina devojaka - ustaljena kombinacija farmerke + majica. Ne umem na drugaciji nacin da iskombinujem komade i zato sam jako tuzna pa se oblacim satima a nista mi se na kraju ne svidi pa zakljucim da nemam sta da obucem!I onda kupujem nove komade,koje ponovo odlozim u orman i ne znam sa cim da sparim.Napominjem da kupujem slicne boje,stilove i sve...ali opet to ne ide!
Drugo :
- - - Zbog takvog stanja moje frustracije oko uklapanja,dobila sam strah da se uopste potrudim da se obucem pa vrlo cesto idem u patikama i farmeraka i duksu...Tada se osecam sigurno i zasticeno od pogleda ljudi - u smislu da sam nesto pogresno uparila.

Dakle , shvatate uglavnom sta je moj problem pa me interesuje da li se Vi tako osecate?Da li jos neko ima taj problem? :cry:
 
Jednod vikenda, ili kad imaš slobodnog vremena, iznesi na krevet, sto, pod sve stvari za ovu sezonu, sav nakit, sve cipele.... Prislanjaj jedno uz drugo i napravi kombinacije koje ti se dopadaju. Okači po vešalicama Šta sa čim ide, odaberi cipele, tašnu, detalj... Onda zapiši kombinacije bar za sedam dana ili više, ako je moguće. Kad sve to obučeš, onda ponovo... Dok ne stekneš rutinu nasumičnog kombinovanja. Meni je to pomoglo
 
Da,u pravu ste...znam da se sve nauci ali ja nikako da shvatim kako! : ) i pitanje oko nekoliko potrebnih stilova je takodje tu - treba mi i stikla,i suknja ali i trenerka a nikada nema dovoljno para za sve...Naravno,trudim se ja da sve to finansijski postignem ali ...znate i same kako je...Da li postoji neki sajt konkretan na kome spare par kombinacija pa da iskopiram?? : ))
 
Trebas nositi ono u cemu se najbolje osecas..svako treba biti originalan..kazes nije problem u boji..ako zelis pratiti trend to mozes po casopisima ili na netu videti..fashion tv..
ps nemoj samo crveno-crno :)

A ta moja drugarica, ni u cemu se nije dobro osecala. Imala je problem sa egom. Kad je sama nije mogla ni po 2 sata da spari garderobu i da ostane obucena u necmu sto joj odgovara. Presvalcila bi se po 2 sata. Resenje joj se sastojalo u tome da zovne drugaricu, i kad joj drugarica kaze "Dobro ti je tako", onda ona zavrsi sa oblacenjem za tih 5 minuta koliko joj je trebalo da obuce to prvo odelo.
 
Svaki put kada sam se osecala kao ti - a bilo je toga - to je, na kraju sam shvatila, bilo zbog toga sto sam isterivala neki stil koji nije moj. I zato nisam umela da iskombinujem - nisam znala sta radim. Mislim da je neko vec spomenuo da treba da nosis ono u cemu se osecas dobro - i da od toga napravis svoj stil... nemoj da se trudis da budes moderna po svaku cenu :)
Ima na www.elle.com slika u rubrici koja se zove "ulicni sik" - tu slikaju devojke na ulicama Milana, Pariza, Londona i Njujorka - e, tu ima sve i svasta! Kad vidis sta sve hvale ti stajlisti, kakve neverovatne kombinacije, opustices se :) Srecno!

http://www.elle.com/streetchic/13489/paris-fashion-week-fall-2008-street-style.html

(idi na crveni click here to see photos, a ispod su i slike iz drugih gradova)
 
Dakle , shvatate uglavnom sta je moj problem pa me interesuje da li se Vi tako osecate?Da li jos neko ima taj problem? :cry:
:D ne jos od teenage doba... a sad je odevanje prestalo da me zanima, i kupujem po inerciji... sebi delujem skroz neutralno i nevidljivo sta god da obucem (a cesto iz price sa ljudima shvatim da oni misle da imam stila - i to mi je uvek smesno, zato sto ja sebe ne vidim tako i ne trudim se dovoljno oko detalja koji, bar se meni cini - i daju pecat stilu)...

uparivanje i ogranicen novac: prvo kupi nesto sto ti se bas dopada i u cemu se osecas prijatno. a onda ostale stvari "kalemi na to"... boje svedi na minimun (odaberi 3 boje koje ti dobro stoje i onda im samo variraj nijanse)... imaj dobru tasnu i dobre cipele... i to je - to :)
 
maldaneri mozda nisi pronasla svoj stil
da bi izgledala dobro obucena bitni su detalji,vise nego glavna kombinacija,dobro ne bas bukvalno
ali npr farmerke i neka basic majica ce sasvim drugacije izgledati ako obujes sandale,stavis neku narukvicu,kais a drugacije ako obujes patike i poneses ranac
kako iskombinovati?nisa ekspert ali mogu da se snadjem
vise se ne kombinuju cipele i tasna,znaci ne lupaj glavu nego da sve to zajedno izgleda skladno
vazno je da tkanine,boje i stil izgledaju uravnotezeno(vuneni dzemper i svilena suknja ne idu bas :lol: )
u kom si ti fazonu?sta radis?
ja bih ti dala nekoliko saveta ali znam da ce to da pokrene lavinu pa zato bolje daj neke odrednice
ovde ima sjajna emisija change ton look,gde ti dodje neka riba i prekopa ti ormar i nauci te da kombinujes te stvari,kao i kako da kupujes,pa npr obicne farmerke je ona nekoj ribi samo malo podvrnula,umesto patika stavila joj baletanke,na sve to majicu radijatorku i neki lagani sal koji je obmotan jednom oko vrata visio do kolena-jednostavno a efektno
 
pa jednostavno gledaj da iskopiras ono sto ti se dopalo na nekome...i tako malo po malo svaki put i doci ces do onoga sto ti lezi...pa ces dodati crtu "licnog" sa nekim detaljem itd...pogubices se malo u razlicitim stilovima po netu...ja ti predlazem da krenes ovako jednostavno i tek kasnije, kada budes imala ideju sta ti "lezi" trazila pomoc na netu i nekim drugim stilovima...poz
 
taska, njoj nije lako, cim pita :)
cini mi se da ti je tema presiroko postavljena, sad svako moze da ti kaze sta voli - ali tebi to nece pomoci. po cemu bi htela da se izdvajas od mase devojaka koje se slicno oblace? da li je problem manjak boja, detalja, komadi garderobe koji pripadaju razlicitim stilovima ili nesto deseto? kako bi htela da izgledas - prirodno, poslovno, zenstveno, elegantno, decacki - da ne kazem mangupski... boje dolaze posle. znaci, dzabe kupujes slicne boje i materijale ako ne znas kakav utisak zelis da ostavis
pocni od toga - kakva si i koji deo sebe hoces da pokazes kroz odecu?
 
Svaki put kada sam se osecala kao ti - a bilo je toga - to je, na kraju sam shvatila, bilo zbog toga sto sam isterivala neki stil koji nije moj. I zato nisam umela da iskombinujem - nisam znala sta radim. Mislim da je neko vec spomenuo da treba da nosis ono u cemu se osecas dobro - i da od toga napravis svoj stil... nemoj da se trudis da budes moderna po svaku cenu :)
Ima na www.elle.com slika u rubrici koja se zove "ulicni sik" - tu slikaju devojke na ulicama Milana, Pariza, Londona i Njujorka - e, tu ima sve i svasta! Kad vidis sta sve hvale ti stajlisti, kakve neverovatne kombinacije, opustices se :) Srecno!

http://www.elle.com/streetchic/13489/paris-fashion-week-fall-2008-street-style.html

(idi na crveni click here to see photos, a ispod su i slike iz drugih gradova)

Pre nekog vremena sam i ja igrom slucaja dosla do negog sajta na kom su prikazali ulicne stilove iz Helsinkija.
Elem, u pitanju su izvesni lovci na trendove koji posmatraju sta se nosi na ulici...
Evo ga link: www.hel-looks.com
Htedoh da potvrdim ono sto je Muvalo rekla.
Nakon sto sam pregledala slike, bas sam se opustila po pitanju kombinovanja, a imala sam povremeno problem kao ti, a mislim da taj problem pre svega ide iz glave, zbog nesigurnosti....
Svasta napisah, a malo toga rekoh!
Elem, opusti se i kao sto su i drugi rekli, nosi ono sto ti prija, bitni su detalji!
I budi sigurna u sebe!
 

Back
Top