VOLIM BEOGRAD

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Danas je bio lep dan. A meni još lepši, pošto sam prethodne nedelje bila bolesna i nisam izlazila iz kuće. Ala sam se našetala i nauživala. I tako, imala prvo neka posla na Vračaru, pa krenula pešaka prema Trgu. Polako. Lepo vreme. Ljudi prolaze. Čuje se prijatan zvuk buke koju prave automobili, tramvaji, autobusi, ljudi, naravno. Sve u nekakvoj žurbi, ali opet usklađeno. Nisam skidala osmeh sa lica. Čak mi je i jedna svađa taksiste i milicionera na raskrsnici bila simpatična. Taksisti se žurilo, a ovaj ga zaustavio i bilo je kao da ste povukli dete, koje trči hodnikom, za rukav i kazali mu da ne trči, da ne žuri.
Baš nam je lep i živ grad.
Zašto ga vi volite?
 
Ima dusu, jer u Beogradu je najvise onih koji imaju neku svoju viziju, nesto u sta ulazu svoje nade, snove i ambicije. Disu za nesto veliko, veruju u nesto veliko, u uspeh. Tu su fakulteti, razne organizacije, umetnici, pa onda, najvece privredne organizacije. U Uzicu ljudi kao da su pomireni sa sudbinom kuca posao, bez ambicija, bez duse, radna snaga.
 
volim beograd jer je u njemu nalepse prolece...jer gde kod da krenem otkrijem nesto novo...jer je pun iznenadjenja...jer ima dusu...jer je lep i onda kada ga ne stede...kada ga gaze...jer ima dunav...i usce...jer ima slobodu...veceras setam i razmisljam kako ne mogu da opisem koliko ga volim...
 
Svakako nisam jedina koja ne ceni svoje korene.
A da sam seljanka ne bi moglo to osecanje da me cini manjom seljankom. Ali posto nisam seljanka to sto se tako osecam ne cini me ni manjom ni vecom seljankom.
Samim tim sto naglasavas da se u bgd-u osecas kao kod kuce..a u svom rodnom gradu kao u gostima govori puno o tebi..poznajem dosta devojaka iz unutrasnjosti i tvrdim da se nisu pomakle ni korak od svoje sredine..bez obzira sto su godinama u bgd-u i sto se krecu po 'krem' drustvu grada.
 

Back
Top