Hrabrost vs. stidljivost

muskarci da li vam se desilo da budete stidljivi i u kom pogledu?:P

Да. До сада сам се два пута у животу заљубио, и не бих то назвао стидљивошћу, него тоталним кукавичлуком. Понашам се попут штенета, које цвили, воли, пати и хвата на неку патетику, већ сам писао о томе и рекао да се сам себе гадим у таквом издању. А на питање "у ком погледу", у том да једноставно не смем да себе ставим у ону "или-или" ситуацију, и да знам на чему сам, јер ми је страх да ће одговор бити негативан толико неподношљив, да ми је дража неизвесност. Тотално ирационално и нелогично, знам, и то не мора нико да ми говори, јер сам то себи нон стоп покушавам да ставим до знања али не иде.

И оно што си казала у једном одговору, да ако су обоје "сека персе", па се никад не смувају, управо то се мени догодило пре 10 година (у бре, зар има толико!), када сам тек након неколико година сазнао да је и та особа била заљубљена у мене, и да смо обоје те неке глупе сплетове околности под којима смо се сретали, и под којима је требало да се сретнемо, али нисмо, тумачили као незаинтересованост друге стране, а нисмо имали храбрости да неке ствари истерамо на чистац. Али оно је још и разумљиво, био сам тотално глуп и зелен, ово сада никако не могу да схватим...

Наравно, говорим о оној правој, безнадежној заљубљености до сржи, не о пролазним хировима, љубавима или "лептирићима" у стомаку. И жао ми је што се тема срозала неколицином дебилних коментара, мислим да би баш била интересантна.
 
Mislim da to nije istina. Bar ne kod mene. Individualna stvar.

Ja sam, na primer, stidljiva kad se zaljubim, a hrabra kad volim.

Inače me drugi vide kao dosta jaku i otvorenu, smelu i opasnu, nekad je to samo fasada... Jeste, ja sam sve to, ali sam isto tako i podosta stidljiva, nekad neobjašnjivo nesigurna, nekad neverovatno povučena... to može da zna samo onaj ko me dobro zna...

I zbog kukavičluka i stidljivosti se mnogo puta pokajem. Mnoge mi prilike zbog njih u nepovrat odu.

Sad sam trenutno zbunjena... stidljiva... :)

Muškarci su pretežno kukavice. Bar 99,99999999 % onih koje ja znam, i to u različitim situacijama... i kad su zaljubljeni... i kad vole... i kad treba da kažu nešto...
 
Mozda su zene hrabrije,u smislu da ako vole nekoga,a ta ljubav je uzvracena,imaju vise samopouzdanja nego inace.Osecaju se srecno,lepo i poletno.Kada si srecan jednostavno mislis da je ceo svet tvoj.E sad za musku stidljivost nemam sta reci.Nisam sigurna da su muskarci stidljivi kada su zaljubljeni.Mislim da je isto i kod zena i kod muskaraca.
 

Back
Top