MI6 u VS i MO

turcin

Ističe se
Poruka
2.288
Pretpostavke nema,s obzirom da je bivsi nacelnik GS radio za CIA,verujem da danas uziva u svim beneficijama generalske penzije,uz to je i imao ili jos ima i svoju partiju,bio je krupna zverka,sigurno ih ima jos,a Britanija ta stara lisica i k...va,koja nam je mnogo puta zagorcala zivot,i danas nesmetano radi,zar nam upravo Britanci ne kroje novu vojsku sa svojim instruktorima i vojnim osobljem,vise nije pitanje da li neko od nasih radi za njih,vec koliko njih i na kojim polozajima,jer naivno bi bilo da niko ne misli da nisu dobar broj i visokih i drugih oficira vrbovali za rad za MI6,jedino bi bilo dobro ovde ih imenovati cinom imenom i prezimenom,i naravno uz to izneti makar neki posredan dokaz,ako se vec nema konkretan,samo sme li neko ili cemo i dalje da se plasimo.
 
Taco,katanac stavljaju jaci,ja tu ne mogu nista,mada mi ti licis na slabije koji bi iz skute jacima,iz duzno postovanje da ne smatras ovo nekom prozivkom,mozda je najbolje da svi cutimo,ipak je ovo demokratija,bar je tako na sav glas nazivaju,te s toga videcemo je li ili je katanac,ja licno nemam nista protiv i katanca ako ovo nekome smeta,a ako smeta onda ima i te kakve istine u ovome,napomena nisam ni rusofil ni europejac.
 
A ja se kunem kolegama da sam video Dzems Bonda u kasarni!!!!!!!Eto ti sad,znao sam!!!Ja mislim ako ih ima neka se jave posto sigurno citaju sve sto tipkamo na krsti,bolje da se jave nego da ih mi nadjemo!!!
 
Mislim da jeste,a iako nije sigurno ima zamenu,a i ovi nasi puleni obradjeni da sljekeju za njih su aktivni,tako da sve u svemu jeste aktivan je,ko zna mozda nam i on kroji novcane primanja,otkaze,jednom recju transformaciju i transparentnost,naravno sa svojim timom i nasim skolovanim kadrom,gde li su se skolovali u Kumrovcu,valjda.
 
nista to dobro ne moze da donese, ni jednoj stranoj armiji nije mesto u redovima nase vojske, jos mi je cudnije zasto bas britanci a imamo nase vojne instruktore koji rade po celoj zemaljskoj kugli
 
Posmatraj Britance od 27 marta 1941,tad su nas nasankali i to zestoko,i od tada je njihovo delovanje ovde neprikosnoveno,a sad su im sirom otvorena vrata,suska se da ministar Dragi od miloste nazvan suruje s njima i to uveliko,podatak od kolege iz VBA,ke da vidamo sta ce da bidne ako dobijem konkretan dokaz za to bez ikakve bojazni ga objavljujem ne samo ovde vec gde god stignem.
 
tema je i suvise ozbiljna da bi se neko optuzivao bez dokaza, a u protivnom neznam sta cekamo pa zna se sta se dobije i gde se ide za saradnju sa stranom obavestajnom sluzbom, vidim u prvom postu navodis neke ljude konkretno
 
Dokazi postoje,kad cela stvar pukne,zna se kako prolaze,uz dobru nagodbu i situiranost do kraja zivota,al sta bi ti mogao konkretno da uradis,pa ameri su bili spremni na poprilicne ustupke da se ne izlazi u javnost da je Nejbor operativac CIE,no kad su u Topcider dosli Svilanovic i ekipa politicara i vojne glavesine,tad su ameri resili da ga puste niz vodu,jer su videli da od ovih sve mogu da dobiju,te im je manja steta da razotkriju jednog operativca,takodje podatak od VBA,a treba pitati Svilanovica sta je trazio od vojske i sto je insistirao da se pusti Nejbor,za koga je on radio,a i MIP ima svoju obavestajnu sluzbu,kojoj je on tada bio sef,i kako mi to uvek upropastimo priliku da bar nesto uradimo za ovu Srbiju,a i ti ako imas neko ime navrdi ga,ja ovo sto govorim ne nagadjam,vec za to imam i konkretna svedocenja ljudi iz nasih sluzbi koji su takodje razocarani,politickim posrrnucem kao i vojnim u sluzbi NATO-a,i koliko znam Britanci im najvise smetaju,ali su nemocni,imaju ledja u vrhovima vojske,MO i vlade,pa sto ih ne bi imenovali,sta letece nam glave,pa iovako ce pre ili kasnije,nama ili njima tj.onima u manjini,naravno mislim na pravno letenje i sve sto to podrazumeva,
 
svi mi znamo da u svim armijama i u svim politickim sverama je bilo onih koji su prodavali svoj obraz i svoju cast za sakicu usranih dolara ali brate ovo sto ti pises me zgrazava, pod uslovom da sam ukapirao navodis neke kljucne ljude iz vojske i policije a to je vise nego strasno prvenstveno za bezbednost gradjana te zemlje a u ovom slucaju Srbije
 
sTRASNO JESTE,ALI NE ZNAM KAKO DA TE UVERIM DA JE TAKO,EVO PROBAJ DA NAZOVES oup U OPSTINI PREBIVALISTA I PITAJ REAGUJU LI NA PRETNJE TELAFONSKE NAJGOREG SADRZAJA,ODGOVOR CE TE ZAPREPASTITI,RASPITAJ SE KOLIKO JE NASIH STARESINA NA OBUCI U INOSTRANSTVU I GDE I STA MISLIS KO JE OSMISLIO KURSEVE OD 5 DANA ZA STARIJE PODOFICIRE,A USLOVI SU DA SI ZADNJE DVE GODINE ODLICAN,MALOPRE MI RECE KOLEGA KOJI JOS RADI,A I ZAMISLI KAKO SE KOD NAS U VOJSCI STICE TA OCENA,bezbednost gradjana,hm,pa okreni se oko sebe,izadji negde na neko bolje mesto sa devojcicom,kakve su sanse da ne krene dobacivanje,pa cak i gore stvari,pogledaj maltretiranja po skolama,mozda mozes da se odupres svemu tome,ali bezbednost gradjana ne postoji,ona nije ugrozena ona NE POSTOJI.
 
Otpravnik poslova Britanske ambasade u Beogradu za vreme premijera Dzona Mejdzora je bio obavestajac MI6 sa ciljem da vrbuje za rad za britansku sluzbu visoke oficire jugoslovenske armije,i da dobije sve moguce informacije o sistemu funkcionisanja lanca komandovanja u nasoj armiji,ime istog ne mogu da saopstim,ali sam podatak dobio od bivseg pripadnika vojne bezbednosti koji je sada u penziji,zanimljivo je to da su nasi znali za njega i pustili ga da radi kada su dovoljno prikupili materijala o njegovom delovanju,kontaktima,kao i ko je od nasih davao informacije,nisu mogli nista da preduzmu sve je stopirano,cak se i sistem komandovanja nije promenio,isti nas bezbednjak je odbio da da intervju za neku TV stanicu,plasi se za svoj zivot,verovatno zna dosta te s toga ga opravdavam jer bi to povuklo lavinu srecnih dogadjaja.
 
IOM International Organization for Migration MISSION IN SERBIA ul.Brace Jugovica 19 1100 Beograd,a to je u centralnom domu vojske,oni tamo imaju svoje kancelarije,opremu itd.,pa kakve to migracije prate kad im bas tu trebaju kancelarije.
 
sTRASNO JESTE,ALI NE ZNAM KAKO DA TE UVERIM DA JE TAKO,EVO PROBAJ DA NAZOVES oup U OPSTINI PREBIVALISTA I PITAJ REAGUJU LI NA PRETNJE TELAFONSKE NAJGOREG SADRZAJA,ODGOVOR CE TE ZAPREPASTITI,RASPITAJ SE KOLIKO JE NASIH STARESINA NA OBUCI U INOSTRANSTVU I GDE I STA MISLIS KO JE OSMISLIO KURSEVE OD 5 DANA ZA STARIJE PODOFICIRE,A USLOVI SU DA SI ZADNJE DVE GODINE ODLICAN,MALOPRE MI RECE KOLEGA KOJI JOS RADI,A I ZAMISLI KAKO SE KOD NAS U VOJSCI STICE TA OCENA,bezbednost gradjana,hm,pa okreni se oko sebe,izadji negde na neko bolje mesto sa devojcicom,kakve su sanse da ne krene dobacivanje,pa cak i gore stvari,pogledaj maltretiranja po skolama,mozda mozes da se odupres svemu tome,ali bezbednost gradjana ne postoji,ona nije ugrozena ona NE POSTOJI.

Nadam se da ti sve tvrdnje nisu pouzdane kao ove za skolovanje podoficira.Ne sumljam da ima takvih slucajeva,ali ne treba ih sve isto klasifikovati.To ljude dovodi u situaciju da se sutra pravdaju "nekome ko je nesto cuo",kao sad od tebe.Licno sam bio na skolovanju u inostranstvu,nisam vrbovan,a pouzdano znam za jos primera posle mene.Mislim da podoficiri nisu interesantni.Ili ja i oni koje poznajem nismo izgledali kao pogodni za tako nesto.Da,i imam odlicnu ocenu,a nisam ni blizu "takav kakav mislis da je svako ko ima odlicnu ocenu"
 
Ne mislim da je svako takav ko ima odlicnu ocenu,sama interesantnost za stranu obavestajnu sluzbu ne povlaci samo ocenu mnogi faktori uticu na njihovu odluku koga ce vrbovati,nazalost uspeva im i to dobro,a tvrdnju u vezi MUP-a sam ti navei jer je apsolutno istinita,cak je toliko apsurdno da ce te policija prekrsajno goniti za narusavanje javnog reda i mira ukoliko se u odbrani pobijes s nekim,naravno iako ti nisi poceo,e sad i ovo je tacno,svidelo se tebi to ili ne ali tako je,mozda i u MUP-u strani kadrovi prave bezbednosnu politiku,ne znam,a i ono sto znam govorim da ljudi provere,ali teza je lenjost nego bolest,u svakom slucaju ko zeli moze da sazna.
 
A je li m-i-m-i ko onda sedi po svim ovim foteljama jel odlikasi ili neki drugi,zivo me zanima njihov prosek ocena,ako pak nisu odlikasi sta je s vama gde ste vi koji ste odlicni,ili skola nije merilo nikakvo,ako je tako sta ce vam odlicne ocene,nikako mi nije jasno sta si hteo da opravdas svojim postom.
 
Pa,nisam zeleo da dovedem u pitanje bilo koju tvrdnju.To je sigurno.Ne zelim da kazem da u bilo koju i ne verujem,ipak svaku uzimam sa rezervom.To sam hteo i druge da posavetujem.
Htedoh reci i da odlicna ocena ne znaci da je neko bolji ili gori od nekog drugog.Razliciti su ljudi koji imaju iste ocene.Ne ocenjuju isti,pa ni ocena nije merodavna.

A ko sedi u foteljama,to tek necu da komentarisem.O tome nek razmislja onaj ko bi MORAO,ja i tako ne mogu nista da promenim.Neki za to primaju platu,mozda ce nekad morati da podnesu racune,mozda ih moralnost ne podstice da rade svoj posao.Ni to ne komentarisem.

Uglavnom,hteo sam da se pohvalim da sam bio u inostranstvu na skolovanju i da sam suvise cvrst i moralan da bih bio vrbovan.:) :p
 

Back
Top