Nakon Potopa i Nojeve barke bilo je prezivelih Atlantidjana.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre svega danas se ne zna ni gde se Atlantida (ako je uopste i postojala) nalazila.

Pa jos i Platon je o njoj pisao u svojim delima, pa za njim svi zivi.

Mnogi danas zamisljaju Atlantidjane kao neku supercivilizaciju koja je bila naprednija nego sto smo mi danas.

Zatim kao jedan od razloga njihovog unistenja navode i experimentisanje sa nuklearnom energijom koja ih je unistila.

Onda ratovi sa Grcima itd, itd....

Ima pretpostavki da se nalazila negde oko Arabijskog poluostrva.

Uostalom svaka zemlja koja je nekad postojala i svako malo vece parce kopna koje je izgubljeno pod vodom pretpostavlja se da je ostatak Atlantide.

"Misterije starog sveta" by Piter Dzejms & Nik Torp
 
Shinoda:
Kao prvo, pitanje jeste da li je Atlantida uopste i postojala i da li doslo da bilo kakvog potopa!!! :?

To pitanje se postavlja otkad su pocele price price o Atlantidi i do danas je ostalo otvoreno.
A za geografski polozaj Atlantide je precizno odredjen. "Pretpostavlja" se da se ona nalazila negde od Atlantika (nepoznato mesto pa setaju od severa ka jugu) pa sve do Arabijskog poluostrva.
Veoma precizno receno nema sta. Dokaza o postojanju Atlantide nema.
Onda ti cuveni biblijski potopi se vezuju za njeno potapanje i nestajanje iz zemljine istorije :cry: :cry: .
 
Кулиража:
Ma da ceo svet vodi poreklo od nas.
Svi sada zvani SLOVENI ili SLAVENI a to je po SLOVU- SLOVENI i po SLAVI - SLAVENI su bili nekada S R B I a oni su i sada, samo sto su promenili ime svoga roda, a neki to i danas rade kao BOSNJACI pa CNOGORCI -HRVATI a imaju tendenciju i da budu VOJVODJANI i ko zna sta sve jos. A vi sto se podsmevate,? informisite se o sanskritskom pismu i VEDAMA- tamo su lingvisti nasli da postoje 50% reci koje Srbi i dan danas koriste, a VEDE su stare preko 4000 god. A ima i RG vede opisuju bojeve price ili pesme, a dali vam je poznata nasa rec: rgnuti ili rknuti recimo rgnuo ga u stomak ili rgniga itd.
 
Solunac:
Svi sada zvani SLOVENI ili SLAVENI a to je po SLOVU- SLOVENI i po SLAVI - SLAVENI su bili nekada S R B I a oni su i sada, samo sto su promenili ime svoga roda, a neki to i danas rade kao BOSNJACI pa CNOGORCI -HRVATI a imaju tendenciju i da budu VOJVODJANI i ko zna sta sve jos. A vi sto se podsmevate,? informisite se o sanskritskom pismu i VEDAMA- tamo su lingvisti nasli da postoje 50% reci koje Srbi i dan danas koriste, a VEDE su stare preko 4000 god. A ima i RG vede opisuju bojeve price ili pesme, a dali vam je poznata nasa rec: rgnuti ili rknuti recimo rgnuo ga u stomak ili rgniga itd.

Sad si ga odvalio samo tako.
Prvi znaci slovenskog jezika (pisma) se javljaju u IX veku. Sloveni se doselise i VI veku.
Prvi jezici sveta su bili:
1.hijeroglifi (egipatski);
2.klinasto pismo (pismo Mesopotamije);
3.fenicansko pismo
Sva ova pisma vode poreklo od slikovnih pisama kojima su se sporazumevali nasi preci iz kamenog doba.

Medjutim za najstarije (tj. prvo) pismo u Evropi se smatra Linear B (postoji i Linear A ali...)
Ovo pismo datira iz XV veka p.n.e. i pripadalo je Mikenskoj kulturi.
Tako da Srbi pre 4.000(cetiri hiljade) godina nikako nisu mogli imati pismo starije od Mikena.
Da jesu logicno bi bilo da bi Mi bili napredna civilizacija i da bi se pomenuli u istoriji pre VI veka. No prvi su bili Grci, Egipcani, Mesopotamci i nasa braca sa Dalekog istoka.

Posto su Fenicani bili trgovci i trebalo im je nesto za lako sporazumevanje oni su imali prvo konsonantno pismo od 26 znakova
Medjutim i Grcima se to svidi i oni pocinju da koriste Fenicansko pismo i uz male modifikacije (izmisljaju slovne oznake za vokale) dobijamo prvo FONETSKO pismo u svetu.

I tek iz Grckog alfabeta se razvija prvo pismo koje pocinje da koristi nebeski narod(kada su Kliment i Naum smislili cirilicu).
Prvi spomenik napisan starosrpskim jezikom je Miroslavljevo Jevanjdjelje.
Kasnije slede reforme i ostla cudesa koja su dovela do toga da jedan prosecno obrazovan Srbin ne moze da procita srpski jezik pre Vukove reforme.

Kad smo se podsetili malo opste istorije i kulture iz proverenih istorijskih izvora da uporedimo nas jezik sa latinskim

Nas jezik vodi poreklo od Indoevropskog jezika(kao i velika vecina Evropskih jezika).
Stoga i ne treba da cudi sto se pomocni glagol "biti" menja skoro isto na nasem i latinskom jeziku.

srpski:
jesam jesmo
jesi jeste
jeste jesu

Latinski:
sum sumus
es estis
est sunt

Ovo je bio jedan primer koji je dovoljan da dokaze da Latinski i srpski jezik imaju isto poreklo.
E sad nemoj mi reci samo da su stari Rimljani uzeli nas jezik i gramatiku (takodje se pouzdano zna ciju kulturu su stari Rimljani kopirali) mada ipak smo mi nebeski narod, al' i na Zemlji za cuda znamo. :wink: :mrgreen:
 
AcaLaser:
Peruzzi:
Ajde nesto vise o Atlantidi.
Gde je bila kao prvo?
Koliko sam nakupio podataka bila ja oko 300 ili 3000 km od Atine,tj. ili negde u Sredozemnom moru,ili u Atlantiku.

Mislim da je moguce da se usred promene zemljine ose nasla zarobljena pod ledom Antarktika.
Nije ti lose ovo.
A opet sta mislite o varijanti (ovo je moj mozak smislio jedno vece pred spavanje dok sam ubijao dosadu...) da je u stvari Atlantida danasnja Juzna i centralna Amerika. Znate i sami koliko su tehnoloski Inke bili razvijena civilizacija. E sad, otkud to - Atlantida potonula - zasto to ne objasniti rascepom kontinenata - Juzna amerika se savrseno uklapa u africku obalu, tako da bi severni deo bio na oko 3000km od Grcke. Rascep kontinenata se mozda desio naglo, za par dana (sto je verovatno bilo praceno vulkanskim erupcijama u "granicnom predelu").
Naisao sam negde i za varijantu da je postojala civilizajica na sadasnjem juznom polu, ali mi to deluje malo bzvz.
 
ena28:

...^^¬]^]>I>^^```¬¬/I<<<[[¬¬... :)...
...[[^^--¬¬/]]I^¬¬``>>/<I¬¬^I^... :)...
...//I¬¬--_>>^^```I[[^]]¬¬¬^^/^... :wink:...
§¤¶ !"'~¥^ƒ¿_¬ <¬¬¥ƒ'¶~ ¿¿«§-+^/ :?:
Или по Вуку - не разумем те, брате, лош ти рукопис (или уопште не пишемо истим језиком:)
 
Peruzzi:
A opet sta mislite o varijanti (ovo je moj mozak smislio jedno vece pred spavanje dok sam ubijao dosadu...) da je u stvari Atlantida danasnja Juzna i centralna Amerika. Znate i sami koliko su tehnoloski Inke bili razvijena civilizacija. E sad, otkud to - Atlantida potonula - zasto to ne objasniti rascepom kontinenata - Juzna amerika se savrseno uklapa u africku obalu, tako da bi severni deo bio na oko 3000km od Grcke. Rascep kontinenata se mozda desio naglo, za par dana (sto je verovatno bilo praceno vulkanskim erupcijama u "granicnom predelu").
Naisao sam negde i za varijantu da je postojala civilizajica na sadasnjem juznom polu, ali mi to deluje malo bzvz.

Lose ti je mozak smislio.
Atlantidu pominje Platon, a to je bilo za vreme Stare Grcke.
Od tada pa do danas da nastanu dva kontinenta je relativno kratak period u Zemljinoj istoriji.
 
Nije ti lose ovo.
A opet sta mislite o varijanti (ovo je moj mozak smislio jedno vece pred spavanje dok sam ubijao dosadu...) da je u stvari Atlantida danasnja Juzna i centralna Amerika. Znate i sami koliko su tehnoloski Inke bili razvijena civilizacija. E sad, otkud to - Atlantida potonula - zasto to ne objasniti rascepom kontinenata - Juzna amerika se savrseno uklapa u africku obalu, tako da bi severni deo bio na oko 3000km od Grcke. Rascep kontinenata se mozda desio naglo, za par dana (sto je verovatno bilo praceno vulkanskim erupcijama u "granicnom predelu").
Naisao sam negde i za varijantu da je postojala civilizajica na sadasnjem juznom polu, ali mi to deluje malo bzvz.


Ja za to imam drugu teoriju:)...
Pogledaj samo gde su bile najrazvijenije civilizacije: centralna amerika, bliski istok i mediteran.
Pozicije sa kojih se najlakse moze doci do svih delova kopna pez prelazenja mora.
 
Nekada u bliskoj proslosti nasoj, jedan student na jednom Americkom univerzitetu uzeo je kartu sveta i makaze(nemojte da pomislite da je pomislio da pravio avioncice i slicno).

I covek lepo sedne, isecka sve kontinente i malo vece komade kopna sa karte i gle cuda :shock: svi delovi su se sklopili u jednu celinu, bez mnogo vecih rupcaga.

Odatle sledi dokaz da je nekada u daljoj Zemljinoj (ne nasoj) istoriji kopno bilo jedinstvena neraskidiva celina. Ta celina se vremenom kako se Zemlja hladila i smirivala (nemojte sad da kazete da je Bog i tu umesao prste molim vas) postajala nestabilna. Iz ovoga je lako izvesto zakljucak :arrow: Kopno se pocelo razdvajati, obrazuju se okeani i sve ostalo, ali polako.
I dan-danas se kopnene mase krecu (Australija se udaljava os Azije za par mm godisnje, Amerike od Evrope i Afrike). Tih par mm za obicnog coveka jeste malo, ali za par milenijuma cifra i nece biti bas tako zanemarljiva u odnosu na danasnju sliku sveta (naravno ako Zemlja bude postojala za koji milenijum, mnogo prorocanstava prognozira kraj sveta ali se uvek zeznu u nekoj brojci).

Pogledajte samo Veneciju kako tone svake godine po nekoliko mm pa sta sve ima tamo, umesto autobusa trajekt pici ulicama :lol:
 
Anonymous:
Shinoda:
Кулиража:
Ma da ceo svet vodi poreklo od nas.

PA NARAVNO!!!!!!!!!!!!! :D :wink:
SRBI NEBESKA NACIJA!!!!!!!!!!!!! :wink: :roll:
Prvo su nastali Srbi,a onda amebe :!: :!: :!:
Не, не...шта вам је бре.
Прича иде овако:
1. У почетку створи Србин небо и земљу...

А откуд знате да се цепање континената дешавало полако, и кад се десило.
А као друго - Платон је писао о Атлантиди на основу разговора који је чуо и који је ко зна колико стар.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top