Поздрављам

SiviSoko

Obećava
Poruka
88
Прескочићу Русију и Русе јер сам од њих и очекивао да буду уз Србију. Румуни такође, никад у историји са Румунима нисмо имали проблема, чак кад су нам сви черупали територију. Грци, Кипар такође. Али оно што чине Словаци је достојно дивљења! Мали народ и не баш тако јака држава пркосно одолевају свим притисцима и уценама ангосаксонских битанги.

Одушевила ме и запрепастила плебисцитарна подршка пољског народа. Јуче су широм Пољске, на утакмицама били развијени транспаренти „Kosowo je Srbja”, у Лођу, Кракову, Варшави...Српска и Пољска застава су се јуче вијориле у Варшави. Чеси такође полако дижу главу и окрећу је од оних који би да униште све Словене!

Добро каже Тома Николић, треба преуредити „Споменик захвалности Француској” и направити га у „Споменик захвалности Русији, Румунији, Шпанији, Кипру, Грчкој, Белорусији, Украјини, Словачкој, Пољацима, Венецуели, Бразилу, Аргентини...”
 
Iskeno nemam blage veze o političkim prilikama u Slovačkoj. Možda oni imaju neko potencijalno separatističko žarište. Pride, šta može da im se loše desi vezano za EU ? Možda neće da se kače s Rusima, možda...
U svakom slučaju, to je samo možda.
Sigurno je da imaju prelepe žene. Pozdravljam ih sve!
I interes pozdravljam, takođe.
 
Sto se tice Vatikana tu sam 100 % ubedjen da je u pitanju interes zbog izrazene teznje ka ujedinjenu svih hriscanskih crkava.
Ali kako god bilo ja taj cin izuzetno pozdravljam jer nije mala stvar sada kada je "Sveti Otac"jasno i glasno izgovorio"NE"jer je on posle americkog predsednika sigurno druga po jacini licnost u svetskoj politici i od izuzetnog je uticaja.
Pitanje je kako ce se stvari dalje odvijati sa priznanjima sada kada se Vatikan priklonio Srbiji.Mislim da ce sada mnoge katolicke zemlje koje se spremaju za priznanje nezavinosti sada duboko zapitati i mozda i sebe dovesti u dilemu da li treba zuriti sa priznanjem ili ne.
Vatikan je uvek"vedrio i oblacio"svetskom politikom.
 
Прескочићу Русију и Русе јер сам од њих и очекивао да буду уз Србију. Румуни такође, никад у историји са Румунима нисмо имали проблема, чак кад су нам сви черупали територију. Грци, Кипар такође. Али оно што чине Словаци је достојно дивљења! Мали народ и не баш тако јака држава пркосно одолевају свим притисцима и уценама ангосаксонских битанги.

Одушевила ме и запрепастила плебисцитарна подршка пољског народа. Јуче су широм Пољске, на утакмицама били развијени транспаренти „Kosowo je Srbja”, у Лођу, Кракову, Варшави...Српска и Пољска застава су се јуче вијориле у Варшави. Чеси такође полако дижу главу и окрећу је од оних који би да униште све Словене!

Добро каже Тома Николић, треба преуредити „Споменик захвалности Француској” и направити га у „Споменик захвалности Русији, Румунији, Шпанији, Кипру, Грчкој, Белорусији, Украјини, Словачкој, Пољацима, Венецуели, Бразилу, Аргентини...”

На свакој раскрсници поставити по спомен плочу..свима који нас данас подржавају...
 
Добро каже Тома Николић, треба преуредити „Споменик захвалности Француској” и направити га у „Споменик захвалности Русији, Румунији, Шпанији, Кипру, Грчкој, Белорусији, Украјини, Словачкој, Пољацима, Венецуели, Бразилу, Аргентини...”

samo mala opaska, reci "spomenik zahvalnosti " mogu biti uklesane u kamen [ili od cega je vec taj spomenik] a ovo ostalo,ime zemlje, neka budu montirajuca slova, time biste drzali odredjenu zemlju u saci, jer bi znala da na najmanju izdaju sledi skidanje imena sa tog spomenika.
 
Добро каже Тома Николић, треба преуредити „Споменик захвалности Француској”
Ja stvarno ne mogu da se nacudim reakciji Francuske.Nemce i Austrijance razumem donrkle jer su oduvek hteli da nas uniste,i uvek smo uspevali da im pomrsimo konce!Ali FRANCUZI!!??Nasi saveznici u oba svetska rata,nacija kojoj smo podigli spomenik da nam ovako okrene ledja zbog sitnih politickih interesa..I jos nesto.Jedan od osnovnih principa Sarkozijeve Vlade kojim treba da se vode Francuzi je ''secanje na istoriju i proslost''.Ironija,zar ne?:?:
 
Добро каже Тома Николић, треба преуредити „Споменик захвалности Француској” и направити га у „Споменик захвалности Русији, Румунији, Шпанији, Кипру, Грчкој, Белорусији, Украјини, Словачкој, Пољацима, Венецуели, Бразилу, Аргентини...”

:mrgreen::lol::lol:

jel bi to toma nikolić stavio bistu Huga Chaveza možda u sred Beograda? divno, nego šta:roll::roll: :mrgreen:
 

Back
Top